• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку віднесення неповнолітніх дітей за критерієм опромінення щитовидної залози до потерпілих від Чорнобильської катастрофи

Міністерство України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  | Наказ, Порядок від 22.03.1994 № 48
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 22.03.1994
  • Номер: 48
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 22.03.1994
  • Номер: 48
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 48 від 22.03.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 квітня 1994 р.
за N 83/292
Про затвердження Порядку віднесення неповнолітніх дітей за критерієм опромінення щитовидної залози до потерпілих від Чорнобильської катастрофи
У зв'язку з необхідністю вдосконалення порядку віднесення до потерпілих від Чорнобильської катастрофи неповнолітніх дітей за критерієм опромінення щитовидної залози відповідно до ст.27 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок віднесення неповнолітніх дітей за критерієм опромінення щитовидної залози до потерпілих від Чорнобильської катастрофи (додається).
2. Начальнику Управління медико-санітарного забезпечення В.Ф.Торбіну довести до відома обл(міськ)держадміністрацій положення цього Порядку.
Міністр Г.Готовчиць
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мінчорнобиля України
від 22 березня 1994 р. N 48
ПОРЯДОК
віднесення неповнолітніх дітей за критерієм опромінення щитовидної залози до потерпілих від Чорнобильської катастрофи
1. Потерпілі діти за критерієм опромінення щитовидної залози, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" розділ V, ст.27 (в редакції Закону України від 19 грудня 1991 р. із змінами і доповненнями від 1 липня 1992 р.), визначаються на підставі даних тиреодозиметричної паспортизації населених пунктів, що були забруднені внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Доза опромінення щитовидної залози розраховується за Методичними вказівками по тиреодозиметричній паспортизації населених пунктів України, погодженими з Національною комісією з радіаційного захисту населення України (надалі - НКРЗУ) 22 лютого 1993 р. і затвердженими Міністерством охорони здоров'я України (надалі - МОЗ України) 2 березня 1993 р.
Розрахунок провадить Науковий центр радіаційної медицини Академії медичних наук України (надалі - НЦРМ АМН України), який по закінченню цієї роботи передає обл(міськ)держадміністрації Тиреодозиметричний паспорт населених пунктів області (міста) (надалі паспорт), погоджений з НКРЗУ та Мінчорнобилем України і затверджений МОЗ України.
Держадміністрація області доводить до держадміністрації (міста) району конкретні дані паспортизації, а ті в свою чергу - до сільських (селищних) Рад народних депутатів.
2. До потерпілих дітей за критерієм опромінення щитовидної залози слід відносити неповнолітніх дітей, яким станом на 30 червня 1986 року не виповнилось 18 років і вони постійно проживали або тимчасово знаходилися не менше 10 діб у населених пунктах, де середні дози опромінення щитовидної залози перевищували граничні рівні, встановлені МОЗ України. МОЗ України та НКРЗУ встановили такі граничні рівні: дітям у віці, станом на 30 червня 1986 року, до 3 років - 5 сантіГрей (сГр); від 3 до 18 років -10 сГр.
Граничні рівні дози опромінення щитовидної залози затверджені Головним державним санітарним лікарем України 11 грудня 1992 р., та НКРЗУ 10 грудня 1992 р.
У паспорті доза опромінення щитовидної залози представлена по вікових групах:
Вікові групи, які визначені
у тиреодозиметричному паспорті
----------------------------------
Номер п/п Рік народження
вікової групи
----------------------------------
1 1986
2 1983-1985
3 1979-1982
4 1975-1978
5 1971-1974
6 1968-1970
7 раніше 1968
Так, наприклад, якщо у паспорті приведені такі дані:
Район: Баришівський
-----------------------------------------------------------------
Сільська рада, Населений Доза опромінення ЩЗ у віковій
селищна рада, пункт групі, сГр
міська рада 1 : 2 : 3 : 4 : 5 : 6 : 7 :
-----------------------------------------------------------------
Бзовська Бзов 24,8:16,3:8,9:5,7:4,3:3,7:2,9:
То це слід розуміти так, що діти до 3 років відносяться до вікових груп 1; 2 і їх необхідно віднести до потерпілих, так як дози опромінення щитовидної залози у них вище допустимих рівнів. Тоді як у віковому відрізку від 3 до 18 років (вікова група з 3 до 6) дозове навантаження - у допустимих рівнях.
Для одержання зазначеної довідки громадяни повинні пред'явити у райдержадміністрацію свідоцтво про народження дитини, а також підтвердження з сільської (селищної) Ради народних депутатів (для міст житлово-експлуатаційної контори) про обумовлений термін проживання, з обов'язковим посиланням на підставу видачі. При неможливості одержання заінтересованими особами цієї довідки справа про установлення факту тимчасового проживання може розглядатися в судовому порядку.
Неповнолітнім дітям, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи за критерієм опромінення щитовидної залози, видається посвідчення жовтого кольору, серія Д з відміткою: "Доза опромінення ЩЗ в 1986 р ...... сГр" і ставиться печатка обл(міськ)держадміністрації.
4. Громадянам, яким на момент отримання довідки вже виповнилось 18 років або які уже мають посвідчення потерпілої дитини від Чорнобильської катастрофи, посвідчення не видається. Для цих громадян довідка є офіційним документом, що підтверджує факт опромінення щитовидної залози у 1986 році, і підлягає зберіганню.