• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку компенсації різниці в процентних ставках по пільгових кредитах, які надаються банками підприємствам і організаціям агропромислового комплексу

Міністерство фінансів України  | Наказ, Порядок від 28.09.1994 № 92
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 28.09.1994
  • Номер: 92
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 28.09.1994
  • Номер: 92
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 92 від 28.09.94
м. Київ

Затверджено в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 1994 р.
N 250/460
Про затвердження Порядку компенсації різниці в процентних ставках по пільгових кредитах, які надаються банками підприємствам і організаціям агропромислового комплексу
Відповідно до Указу Президента України від 2 червня 1994 р. N 270/94 "Про невідкладні заходи щодо фінансово-кредитного забезпечення формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити порядок компенсації різниці в процентних ставках по пільговим кредитам, які надаються банками підприємствам і організаціям агропромислового комплексу (додається).
2. Головній державній податковій інспекції (Ільїну В.Н.) внести відповідні зміни до Інструкції "Про порядок нарахування й оплати до бюджету податку на доходи підприємств і організацій" від 28 квітня 1994 року N 31, що випливають з цього Порядку.
В.О. Міністра М.О. Гончарук
Затверджений
наказом Міністерства фінансів
України від 28 вересня 1994 р.
N 92
ПОРЯДОК
компенсації різниці в процентних ставках по пільгових кредитах, які надаються банками підприємствам і організаціям агропромислового комплексу
Згідно з Указом Президента України від 2 червня 1994 року N 270/94 "Про невідкладні заходи щодо фінансово-кредитного забезпечення формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років та постанови Верховної Ради України від 17 червня 1994 року N 59/94-ВР "Про подолання кризового стану в агропромисловому комплексі" комерційні банки направляють 10 відсотків мобілізованих кредитних ресурсів для цільового кредитування підприємств і організацій агропромислового комплексу за ставкою 30 відсотків річних. Зазначеним Указом передбачена компенсація з Державного бюджету України комерційним банкам різниці між ставкою, за якою залучаються кредитні ресурси (але не більше облікової ставки Національного банку України), і 30-відсотковою за користування кредитом.
Міністерство фінансів України за погодженням з Національним банком України встановлює такий порядок зазначеної компенсації різниці в процентних ставках та пільгового оподаткування.
1. Компенсація різниці в процентних ставках по пільгових кредитах.
1.1. Компенсація проводиться за короткостроковими кредитами, які комерційні банки надали підприємствам і організаціям агропромислового комплексу. Вказані кредити надаються комерційними банками відповідно до діючого порядку за рахунок мобілізованих ними самостійно кредитних ресурсів у межах сум платежів, які підлягають сплаті до бюджету в 1994 році.
1.2. У кредитних договорах установ комерційних банків з позичальниками повинна бути передбачена плата за кредит у розмірі 30 або 35 відсотків річних виходячи з спільних угод, укладених банком "Україна" АК, Промінвестбанком, Укрсоцбанком та іншими банками з Мінсільгосппродом, Держхарчопромом, іншими міністерствами і відомствами та Мінфіном України.
1.3. Компенсація різниці між рівнем процентної ставки, передбаченої у договорі, і обліковою ставкою Національного банку України, що діє на момент нарахування плати за кредит, здійснюється за рахунок державного бюджету шляхом зменшення платежів банку до державного бюджету з податку на доходи, в тому числі й авансових платежів, на суму компенсації за відповідний період 1994 року.
1.4. У разі перевищення суми компенсації над розміром платежів до бюджету, перевищення зараховується в рахунок майбутніх платежів 1994 року.
1.5. Усі установи комерційних банків, які самостійно здійснюють внески податків на доходи до державного бюджету не пізніше 28 числа кожного місяця (при здійсненні авансових внесків) і в строк здійснення кінцевих розрахунків з податку за квартал (за рік) надають відповідному податковому органу розрахунок компенсації з державного бюджету різниць у процентах, згідно з додатком.
1.6. Суму відшкодованої компенсації за рахунок авансових внесків та в кінцевий розрахунок з податку на доходи в установах банку обліковують на окремому субрахунку рахунку 904 "Розрахунки з бюджетом по податку на доходи" та зараховують на рахунок 960 "Доходи банку" (Д-т 904, К-т 960) з відображенням у звіті про прибутки і збитки (форма 2) окремим рядком.
1.7. Податкові органи на місцях у п'ятиденний строк після відшкодування компенсації на підставі розрахунків, отриманих від комерційних банків, повідомляють податкову інспекцію Автономної Республіки Крим, податкові інспекції областей, які щомісячно надають відповідну інформацію Міністерству фінансів України.
2. Пільгове оподаткування.
2.1. Доходи, отримані банком від позичальників (підприємств і організацій АПК), від надання кредитів за пільговими ставками, оподатковуються в розмірі 11 відсотків.
3. Порядок формування та використання мобілізованих кредитних ресурсів визначається Національним банком України.
Перший заступник Голови
Правління Національного
банку України
В.С.Стельмах



Додаток
до Порядку компенсації
різниці в процентних ставках
по пільгових кредитах, які
надаються банками
підприємствам і організаціям
агропромислового комплексу
РОЗРАХУНОК
компенсації з бюджету за пільговими кредитами які надані за рахунок власних та мобілізованих ресурсів банку за місяць (квартал) 199 року
млн.крб
------------------------------------------------------------------
показники
------------------------------------------------------------------
1. Середня заборгованість
за пільгові кредити
2. Процентна ставка по пільгових
кредитах (%)
3. Облікова ставка Національного *)
банку (%)
4. Процент відшкодування
(рядок 3- рядок 2)
5. Сума відшкодування з
державного бюджету:
(за місяць - ряд.1*ряд.4/12/100)
(за квартал-ряд.1*ряд.4*3/12/100)
6. Сума авансових платежів
за місяць (квартал) або сума
податку за звітний період
за розрахунком у цілому
за декларацією-розрахунком
7. Підлягає:
- внесенню до бюджету (рядок 6- рядок 5)
- підлягає зарахуванню в наступні
платежі або поверненню з бюджету **)
в кінцевий розрахунок за звітний
період 1994 року (рядок 5- рядок 6 %
Керівник відділення банку підпис (прізвище)
Головний бухгалтер підпис (прізвище)
Печатка банку
Погоджено Податкова інспекція
Підпис (Прізвище) Печатка
*) згідно з установленою НБУ на даний місяць
**) враховуються в декларації-розрахунку про податок на доход
Наказ підготовлений управлінням фінансів агропромислового комплексу і охорони природи.
Начальник Управління Г.К.Антоньєв