• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання пільг і компенсацій дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Міністерство України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  | Наказ, Порядок від 11.07.1994 № 106
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 11.07.1994
  • Номер: 106
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 11.07.1994
  • Номер: 106
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
МІНЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 106 від 11.07.1994
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 липня 1994 р.
за N 167/376
Про затвердження Порядку надання пільг і компенсацій дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи
У зв'язку з необхідністю вдосконалення порядку надання пільг і компенсацій дітям відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання пільг і компенсацій дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, що додається.
2. Начальнику Управління пільг і компенсацій Коржу М.К. довести до відома обл(міськ)держадміністрацій положення цього Порядку.
Міністр Г. ГОТОВЧИЦЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мінчорнобиля України
від 11.07.1994 р. N 106
ПОРЯДОК
надання пільг і компенсацій дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.92 N 501 "Про порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" документом, що стверджує статус дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та надає право на користування пільгами і компенсаціями, є посвідчення або довідка встановленого зразка, видана Радою Міністрів Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Пільги і компенсації відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не надаються дітям, які знаходяться на повному державному забезпеченні (у дитячому будинку, тощо).
1. Видатки на повне державне забезпечення дітей дошкільного віку (п.п.1, 12 ч.1 ст.30 Закону України)
1.1. На повному державному забезпеченні знаходяться діти до досягнення ними шкільного віку (7 років).
1.2. Повне державне забезпечення дітей до досягнення ними шкільного віку (7 років), які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 1993 року N 217 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів УРСР від 23 липня 1991р. N 106" здійснюється шляхом безплатного виховання їх у дошкільних закладах і надання щомісячної грошової допомоги у таких розмірах:
- на дітей, які відвідують дитячі дошкільні виховні заклади, віком до 3 років - 0.5, віком від 3 до 7 років - однієї мінімальної заробітної плати;
- на дітей, які не відвідують дитячі дошкільні виховні заклади, віком до 3 років - однієї, віком від 3 до 7 років - 1.5 мінімальної заробітної плати.
2. Видатки на безплатне харчування дітей, які відвідують дитячі дошкільні заклади.
2.1. Харчування дітей, залежно від віку, проводиться за нормами, встановленими для дитячих дошкільних закладів постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.92 N 258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (додаток N 3). При цьому для дітей від 6 до 7 років, які відвідують дитячі дошкільні заклади, діють встановлені у цьому додатку норми харчування для учнів віком від 6 до 10 років у загальноосвітніх школах.
2.2. Дитячим дошкільним закладам, які відвідують потерпілі діти, з Фонду для здійснення заходів по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальному захисту населення місцеві фінансові органи відшкодовують суми додаткових (у порівнянні з діючими середніми нормами харчування в дитячих закладах) фактичних витрат на харчування цих дітей за підвищеними нормами.
2.3. За дітей, які відвідують дитячі дошкільні заклади, не вноситься плата за їх утримання у дошкільних та інтернатних закладах. Дитячим дошкільним закладам, які утримуються за рахунок відрахувань від прибутку підприємств, на балансі яких вони знаходяться, відшкодовується також сума зазначеної плати, що неодержана, яка визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.92 N 506 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 1992 N 143 "Про невідкладні питання діяльності дитячих навчально-виховних закладів".
3. Видатки на безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів, всіх технікумів, училищ, професійних навчально-виховних закладів (п.п. 11,12 ч.1 ст.30 Закону України).
3.1 Право на безкоштовне харчування мають діти, які навчаються в загальноосвітніх навчально-виховних закладах, всіх технікумах, училищах, професійних навчально-виховних закладах на територіях радіоактивного забруднення, а також евакуйовані із зони відчуження.
Потерпілі діти безкоштовно харчуються у разі їх навчання в зазначених навчальних закладах до їх закінчення, але лише до досягнення ними віку 18 років.
3.2. Харчування дітей провадиться за нормами, встановленими для учнів загальноосвітніх шкіл постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.92 N 258 (додаток N 3), залежно від віку дитини.
3.3. Відшкодування додаткових витрат з Фонду для здійснення заходів по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальному захисту населення навчальним закладам провадиться місцевими фінансовими органами, виходячи із суми фактичних витрат на харчування, за винятком коштів, які спрямовуються на безкоштовне харчування учнів 1-4 класів середніх загальноосвітніх шкіл і учнів професійно-технічних училищ.
3.4. Батькам потерпілих дітей, які навчаються на радіоактивно забрудненій території, та дітей, евакуйованих із зони відчуження, і які не відвідують навчальні заклади, до досягнення ними 18 років щоквартально виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості харчування, яка встановлюється місцевими Радами народних депутатів, виходячи з фізіологічних (медичних) норм харчування, визначених у додатку N 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.92 N 258 середніх цін на продукти харчування у регіоні і кількості днів, протягом яких інші діти навчаються у школах з шестиденним навчанням на тиждень. Грошова компенсація виплачується на підставі довідки місцевих органів державної виконавчої влади або виконкомів міських, районних у містах, сільських (селищних) Рад народних депутатів (за місцем проживання дитини) про невідвідування дитиною навчального закладу.
3.5. Зазначена компенсація виплачується також на дітей, які відвідують загальноосвітні навчально-виховні заклади, всі технікуми, училища, професійні навчально-виховні заклади, але в яких немає умов для харчування дітей (відсутні їдальні).
4. Видатки на забезпечення дітей продуктами харчування (частина друга ст.30 Закону України).
4.1. Виплати щомісячної компенсації на потерпілих дітей для часткової оплати вартості продуктів харчування відповідно до частини другої ст. 30 провадяться батькам потерпілих дітей у разі захворювання кровотворних органів (гострі лейкози), щитовидної залози (аденома, рак), злоякісними пухлинами - починаючи з 15 лютого 1992 року у розмірі 50 відсотків вартості продуктів харчування за фізіологічними (медичними) нормами.
4.2. Розміри зазначеної грошової компенсації визначаються Радою Міністрів Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, виходячи з фізіологічних (медичних) норм харчування, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.92 N 258 (додаток N 4), та середніх цін на продукти харчування, що склалися у даному регіоні.
5. Видатки на забезпечення потерпілих дітей путівками на оздоровлення (п.5, ч.1 ст.30 Закону України).
5.1. Потерпілі діти мають право на щорічне безплатне забезпечення за місцем роботи одного з батьків путівками на оздоровлення строком до двох місяців. Потерпілі діти віком до 10 років забезпечуються путівкою на санаторно-курортне лікування разом з одним із батьків, або з особою, яка доглядає за дитиною. При цьому один із батьків, або особа, яка доглядає за дитиною, забезпечуються путівками безплатно, якщо вони належать до 1 або 2 категорії, і на пільгових умовах, якщо вони належать до 3 або 4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У разі недостатньої тривалості щорічної відпустки їм додається додаткова відпустка без збереження заробітної плати.
5.2. У зв'язку з викладеним вважати таким, що втратило силу, роз'яснення Мінчорнобиля України від 29.01.93 N 41/3П.