• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положень про особливості приватизації в агропромисловому комплексі майна, що перебуває в загальнодержавній та комунальній власності

Міністерство сільського господарства і продовольства України , Міністерство юстиції України , Міністерство економіки України, Фонд державного майна України , Державний комітет України по харчовій промисловості  | Наказ, Положення від 27.01.1994 № 27/4/62/9/4/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство сільського господарства і продовольства України , Міністерство юстиції України , Міністерство економіки України, Фонд державного майна України , Державний комітет України по харчовій промисловості
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.01.1994
  • Номер: 27/4/62/9/4/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство сільського господарства і продовольства України , Міністерство юстиції України , Міністерство економіки України, Фонд державного майна України , Державний комітет України по харчовій промисловості
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.01.1994
  • Номер: 27/4/62/9/4/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 27/4/62/9/4/5 від 27.01.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 січня 1994 р.
за N 14/223
Про затвердження Положень про особливості приватизації в агропромисловому комплексі майна, що перебуває в загальнодержавній та комунальній власності
З метою прискорення приватизації та на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про особливості приватизації в агропромисловому комплексі майна, що перебуває в загальнодержавній та комунальній власності" від 19 січня 1994 року N 19
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про порядок пільгового продажу сільськогосподарським товаровиробникам акцій підприємств і організацій агропромислового комплексу (додається) та Положення про порядок перетворення радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств і організацій у колективні сільськогосподарські підприємства (додається).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра сільського господарства і продовольства Гревцова В.Д., заступника голови Державного комітету по харчовій промисловості Жихарєва Ю.В., заступника голови Фонду державного майна Васильєва В.В., заступника міністра економіки Павліковську Л.А.
Міністр сільського господарства
і продовольства України
Голова Державного комітету України
по харчовій промисловості
Голова Фонду державного майна
України
Перший заступник міністра
економіки України
Міністр юстиції України

Ю.М.Карасик

М.Ф.Кулініч

В.В.Прядко

В.П.Попов
В.В.Онопенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мінсільгосппроду,
Держхарчопрому, Фонду
державного майна, Мінекономіки
і Мінюсту України
від 27 січня 1994 р.
N 27/4/62/9/4/5
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок пільгового продажу сільськогосподарським товаровиробникам акцій підприємств і організацій агропромислового комплексу
Розділ 1. Загальна частина
1. Дане Положення розроблене відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N 51-93 "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі", постанови Кабінету Міністрів України від 19 січня 1994 р. N 19 "Про особливості приватизації в агропромисловому комплексі майна, що перебуває в загальнодержавній та комунальній власності", та інших нормативних актів, що регулюють процеси приватизації, і визначає порядок пільгового продажу сільськогосподарським товаровиробникам акцій підприємств харчової промисловості, які переробляють сільськогосподарську сировину, борошномельно-круп'яної та комбікормової промисловості, сервісних, будівельних, фірмових торговельних та інших несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу крім підприємств і організацій, державне майно яких передано в оренду з викупом (надалі - підприємств), які відносяться до сфери управління Міністерства сільського господарства і продовольства та Державного комітету по харчовій промисловості, а також майно яких перебуває в загальнодержавній та комунальній власності.
2. До сільськогосподарських товаровиробників належать члени селянських (фермерських) господарств, працівники колективних і державних сільськогосподарських підприємств.
До сільськогосподарських товаровиробників прирівнюються особи, які вийшли на пенсію, звільнені у зв'язку із скороченням штатів і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особи, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, та інваліди, які звільнені у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням і не працюють на іншому місці роботи.
3. Пільговий продаж акцій сільськогосподарським товаровиробникам здійснюється після використання першочергового права щодо придбання акцій членами трудового колективу підприємства, що приватизується, та членами організацій орендарів (надалі - членами трудових колективів підприємств).
4. Під час пільгового продажу сільськогосподарські товаровиробники придбавають акції підприємства за їх номінальною вартістю із застосуванням приватизаційних майнових сертифікатів і власних коштів у розмірі, що не перевищує половини вартості цих сертифікатів.
5. Приватизація частки державного майна орендних підприємств агропромислового комплексу здійснюється відповідно до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N 51-93 та Декрету Кабінету Міністрів від 20 травня 1993 р. N 57-93 "Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їх структурних підрозділів, зданих в оренду".
Розділ 2. Підготовка до розробки плану приватизації підприємства
1. Перетворення підприємств у відкриті акціонерні товариства здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 1992 року N 686 "Про затвердження Порядку перетворення в процесі приватизації державних підприємств у відкриті акціонерні товариства".
2. На підставі розгляду заяви на приватизацію підприємства, що надійшла від покупців, визначених згідно з статтею 8 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств", орган приватизації приймає рішення про приватизацію цього підприємства.
3. Про прийняте рішення щодо приватизації підприємства орган приватизації в 3-денний термін повідомляє місцеві органи влади, відповідні державні органи, до сфери управління яких відноситься дане підприємство, а також органи управління сільського господарства і продовольства, фінансові органи, покупців, від яких надійшли заяви, і трудовий колектив підприємства, що приватизується.
4. Згідно з прийнятим рішенням орган приватизації утворює комісію по приватизації відповідно до Положення про комісії з приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 8 вересня 1992 р. N 371.
5. Комісія по приватизації розробляє план приватизації підприємства відповідно до Положення про план приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 10 листопада 1992 р. N 476. В плані приватизації комісія по приватизації визначає квоти пільгового продажу акцій членам трудового колективу підприємства, що приватизується, та сільськогосподарським товаровиробникам та прирівняним до них особам.
Розділ 3. Порядок визначення квот пільгового продажу акцій підприємств сільськогосподарським товаровиробникам
1. Квотою пільгового продажу акцій вважається частка акцій підприємства у вартісному виразі та у відсотках, у межах якої акції продаються на пільгових умовах членам трудового колективу підприємства, членам організації орендарів та сільськогосподарським товаровиробникам, а також прирівняним до них особам.
При цьому члени трудового колективу підприємства, що приватизується, і сільськогосподарські товаровиробники та прирівняні до них особи мають переважне право на придбання не менш 51 відсотка акцій підприємства, що приватизується.
2. Квоту пільгового продажу акцій сільськогосподарським товаровиробникам визначає комісія по приватизації, як різницю між загальною квотою, зазначеною у абзаці першому пункту першого розділу 3 цього Положення, і квотою акцій, що підлягають пільговому продажу працівникам підприємства, але вона не може бути більшою добутку чисельності членів селянських (фермерських) господарств та працівників колективних і державних сільськогосподарських підприємств, а також прирівняних до них осіб і номінальної вартості одного приватизаційного майнового сертифікату та власних коштів, що не перевищує половини вартості цього сертифікату.
Зазначену кількість працівників (членів) сільськогосподарських товаровиробників визначає відповідний орган управління сільського господарства і продовольства, виходячи із даних про перелік сільськогосподарських підприємств (господарств) зони обслуговування підприємства, що приватизується, які подає це підприємство сільськогосподарському органу в десятиденний термін з дня одержання від державного органу приватизації рішення про його приватизацію.
3. У випадку, коли зона обслуговування підприємства, що приватизується, виходить за межі області, то для визначення чисельності сільськогосподарських товаровиробників перелік сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств надсилається цим підприємством також органам управління сільського господарства і продовольства інших областей його зони обслуговування.
4. В 20-денний термін з моменту одержання зазначеного переліку сільськогосподарських підприємств обласні управління сільського господарства і продовольства (районне - якщо зона обслуговування підприємства в межах одного району) письмово надсилають комісії по приватизації дані про загальну кількість сільськогосподарських товаровиробників для врахування при визначенні верхньої межі квоти акцій сільськогосподарських товаровиробників відповідно до абзацу першого пункту 2 розділу 3 цього Положення.
5. Квота пільгового продажу акцій по кожному сільськогосподарському підприємству, селянському (фермерському) господарству визначається комісією з приватизації як добуток кількості акцій, що підлягають пільговому продажу сільськогосподарським товаровиробникам та прирівняним до них особам, і частки даного сільськогосподарського підприємства, селянського (фермерського) господарства в цих акціях.
6. Частки акцій підприємств (у відсотках до загальної кількості акцій), що підлягають пільговому продажу працівникам кожного сільськогосподарського підприємства і членам селянського (фермерського) господарства, визначаються органом управління сільського господарства і продовольства пропорційно до обсягів сировини, зданої цими сільськогосподарськими підприємствами (господарствами) на об'єкт приватизації, або послуг, одержаних ними за рік, що передує року приватизації.
Вказані частки визначаються органом управління сільського господарства і продовольства за даними, які подаються йому у двотижневий термін підприємством, що приватизується, з дня затвердження комісії по його приватизації, згідно з додатком.
У проекті плану приватизації комісією з приватизації передбачається також визначення часток акцій недержавних сільськогосподарських піприємств на випадок, коли залишатимуться невикупленими акції за результатами пільгового їх продажу працівникам підприємства, що приватизується, сільськогосподарським товаровиробникам і прирівняним до них особам, з урахуванням обсягів сировини, зданої на об'єкт приватизації, або послуг, одержаних за рік, що передує року приватизації, цими сільськогосподарськими підприємствами.
7. Якщо підприємства, що приватизуються і вказані в пункті першому розділу 1 цього Положення; не мають договірних зв'язків із сільськогосподарськими підприємствами, селянськими (фермерськими) господарствами, то визначення квоти акцій для сільськогосподарських товаровиробників та їх перелік визначає комісія по приватизації даного підприємства.
8. Відповідний орган управління сільського господарства і продовольства надсилає на адресу комісії по приватизації результати розподілу часток акцій, зазначеного в пункті 6 цього розділу, протягом 20 календарних днів з моменту повідомлення його органом приватизації про прийняття рішення щодо приватизації підприємства та одержання даних від зазначеного підприємства відповідно до абзацу другого пункту 6 цього розділу.
9. Визначення часток акцій між сільськогосподарськими підприємствами, селянськими (фермерськими) господарствами залежно від сфери обслуговування підприємства здійснюють обласні (Республіки Крим) і районні органи управління сільського господарства і продовольства разом з підприємством, що приватизується, а саме:
- Міністерство сільського господарства і продовольства Республіки Крим, обласні управління сільського господарства і продовольства - за місцерозташуванням підприємств, що приватизуються у випадку, якщо такі підприємства одержують сировину, обслуговують сільськогосподарські підприємства, селянські (фермерські) господарства поза межами одного району (області);
- районні управління сільського господарства і продовольства у випадку, якщо підприємства, які приватизуються, одержують сировину, обслуговують сільськогосподарські підприємства в межах одного району.
Розділ 4. Інформування сільськогосподарських товаровиробників про продаж акцій підприємства
1. Орган приватизації публікує інформаційні повідомлення про продаж акцій сільськогосподарським товаровиробникам відкритого акціонерного товариства та іншим покупцям при визначенні таких покупців, відповідно до затвердженого плану приватизації, в інформаційних бюлетнях, у місцевій пресі та повідомляє про це орган, до сфери управління якого відноситься підприємство, що приватизується, відповідний орган управління сільського господарства і продовольства, місцеві Ради народних депутатів та районні (міські) державні адміністрації не пізніше як за 30 календарних днів до початку цього продажу.
2. В інформаційному повідомленні крім відомостей, зазначених у Положенні про застосування способів приватизації майна державних підприємств, затвердженому наказом Фонду державного майна від 4 лютого 1993 р. N 56, подається перелік сільськогосподарських підприємств, селянських (фермерських) господарств в розрізі областей та районів відповідно до затвердженого плану приватизації, працівники (члени) яких мають право на пільгове придбання акцій цього підприємства.
3. Після одержання повідомлення від комісії по приватизації даних про кількість виділених акцій, що підлягають пільговому продажу, сільськогосподарські підприємства, селянські (фермерські) господарства протягом 20 календарних днів дають списки осіб, які мають право на пільгове придбання акцій підприємства, до комісії по продажу акцій.
До списків включаються працівники цих сільськогосподарських підприємств, селянських (фермерських) господарств і особи, прирівняні до сільськогосподарських товаровиробників відповідно до абзацу другого пункту 2 розділу 1 цього Положення.
При цьому кількість сільськогосподарських працівників, членів селянських (фермерських) господарств та прирівняних до них осіб, які можуть бути покупцями акцій підприємств, визначається шляхом ділення встановленої комісією по приватизації даному сільськогосподарському підприємству (господарству) квоти в акціях на 1,5 вартості майнового сертифікату.
Конкретний список сільськогосподарських товаровиробників, які мають безпосереднє технологічне відношення до діяльності підприємства, що приватизується, і можуть бути покупцями його акцій, визначається сільськогосподарськими підприємствами і селянськими (фермерськими) господарствами.
Списки підписуються керівником сільськогосподарського підприємства (головою селянського (фермерського) господарства) і затверджуються печаткою.
Розділ 5. Порядок продажу акцій сільськогосподарським товаровиробникам
1. Пільговий продаж акцій сільськогосподарським товаровиробникам здійснює комісія з продажу акцій, утворена в порядку, передбаченому Положенням про застосування способів приватизації майна державних підприємств.
2. Пільговий продаж акцій працівникам сільськогосподарських підприємств проводиться на протязі року з дня видання наказу про створення комісії з продажу акцій. Комісія по продажу акцій щомісяця аналізує хід продажу їх сільськогосподарським товаровиробникам та інформує про це сільськогосподарські підприємства, селянські (фермерські) господарства, члени яких повною мірою не реалізували свої права.
3. Сільськогосподарські товаровиробники реалізують своє право щодо пільгового придбання акцій шляхом подання особистої заяви, які представляються комісії по продажу акцій та реєструються у книзі реєстрації.
Заяви осіб, визначених абзацом четвертим пункту 3 розділу 4 цього Положення, подаються комісії по продажу акцій разом із списками сільськогосподарських товаровиробників.
4. Інші сільськогосподарські товаровиробники можуть подавати заяви до комісії по продажу акцій шляхом безпосереднього подання заяв на придбання акцій або шляхом надіслання таких заяв на адресу цієї комісії цінними листами відповідно до Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств. При цьому вказані заяви завіряються кадровою службою сільськогосподарського підприємства, головою селянського (фермерського) господарства та печаткою. Реєстрація вказаних заяв здійснюється після реєстрації заяв, поданих разом із списками. Задоволення індивідуально поданих заяв здійснюється у межах визначених квот для кожного сільськогосподарського підприємства.
5. Якщо визначена кількість товаровиробників в розрізі сільськогосподарських підприємств (господарств) викупить акції на меншу суму, ніж вартість 1,5 майнового сертифікату на одного покупця, то визначене по цих підприємствах (господарствах) коло покупців розширяють за рахунок інших працівників сільськогосподарського підприємства (членів господарства), які виявили бажання придбати акції відповідного акціонерного товариства.
6. За два місяці до закінчення встановленого рішенням комісії з продажу акцій терміну пільгового продажу акцій комісія з продажу акцій в двотижневий термін:
аналізує заяви на придбання акцій, що надійшли від покупців за кожним списком сільськогосподарських товаровиробників та осіб, прирівняних до них окремо. Дані їх заяв звіряються з відповідними списками. У разі виявлення розбіжностей комісія з продажу акцій повідомляє про це покупців, які мають право на пільгове придбання акцій та на придбання акцій на загальних підставах. На уточнення своїх прав покупця щодо придбання акцій надається термін до кінця пільгового продажу акцій;
аналізує рівень використання встановлених для сільськогосподарських товаровиробників квот і про кінцеві результати повідомляє відповідні органи управління сільського господарства і продовольства та сільськогосподарські підприємства, селянські (фермерські) господарства, члени яких повною мірою не реалізували свої права.
7. У випадку, коли акції не викуплено в межах зазначених квот, такі акції пропонуються комісією з продажу акцій до продажу недержавним сільськогосподарським підприємствам (господарствам).
8. Результати пільгового продажу акцій відповідно до встановленої квоти працівникам кожного сільськогосподарського підприємства (господарства) оформляються окремим протоколом комісії з продажу акцій. В ньому вказуються квота на пільговий продаж акцій, загальна кількість реалізованих акцій, у тому числі за приватизаційні майнові сертифікати та грошові кошти. До протоколу додаються відомості видачі сільськогосподарським товаровиробникам в ході пільгового продажу акцій, складені комісією з продажу акцій, які зберігаються у регіональному відділенні протягом 5 років.
9. Розрахунки за придбані акції здійснюються відповідно до Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна від 2 листопада 1992 р. N 467 і Національним банком 30 жовтня 1992 р. Обов'язковою умовою їх здійснення є використання кожним покупцем при покупці акцій підприємства приватизаційних паперів.
Розділ 6. Продаж акцій підприємств недержавним сільськогосподарським підприємствам
1. Комісія з продажу акцій приймає рішення про продаж акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам (колективним сільськогосподарським підприємствам, включаючи колгоспи, сільськогосподарські кооперативи, спілки селян та інші агроформування, створені на базі колгоспів), а також селянським (фермерським) господарствам, радгоспам, зданим в оренду, у випадку, якщо в ході пільгового продажу членам трудових колективів підприємств, що приватизуються, сільськогосподарські товаровиробники та прирівняні до них особи не викупили акції підприємств в межах зазначених квот або оплачено ними не всі акції у встановлений термін.
Комісія з продажу акцій повідомляє прийняте рішення щодо продажу невикуплених акцій орган управління сільського господарства і продовольства відповідно до пункту 9 розділу 3 цього Положення в тижневий термін з моменту оформлення протоколів про проведення пільгового продажу акцій сільськогосподарським товаровиробникам.
2. Комісія з продажу акцій реалізує недержавним сільськогосподарським підприємствам, як юридичним особам, акції за їх номінальною вартістю, що залишились після пільгового продажу сільськогосподарським товаровиробникам - фізичним особам. При цьому перевага надається тим недержавним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарські товаровиробники яких - фізичні особи не викупили в установлений термін належні їм акції.
3. Недержавні сільськогосподарські підприємства протягом тижня з моменту одержання повідомлення надсилають на адресу комісії з продажу акцій заяви на придбання визначених для них пакетів акцій за формою, встановленою Положенням про застосування способів приватизації.
4. У 10-денний термін після одержання заяв на покупку пакетів акцій комісія з продажу акцій надсилає недержавним сільськогосподарським підприємствам два примірники проекту договору купівлі-продажу, бланки платіжних приватизаційних доручень і одночасно з цим повідомляє покупців про адреси та термін отримання акцій.
5. Недержавні сільськогосподарські підприємства зобов'язані оплатити платіжні приватизаційні доручення в двотижневий термін. При цьому покупці використовують власні кошти.
6. Після отримання від органу приватизації підтвердження про оплату доручення комісія з продажу акцій в 10-денний термін:
- видає акції (в разі відсутності - сертифікати) покупцям, про що складається відомість за встановленим зразком. Відомість затверджується підписами усіх членів комісії з продажу акцій та голови правління акціонерного товариства;
- надсилає, у разі необхідності, цінними листами акції покупцям.
7. За результатами продажу пакетів акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам комісія з продажу акцій:
- оформляє протокол, в якому вказується загальна кількість реалізованих акцій. До протоколу додаються відомості про продаж пакетів акцій кожному покупцю;
- приймає рішення про продаж акцій, які не були викуплені на пільгових умовах сільськогосподарськими товаровиробниками і недержавними сільськогосподарськими підприємствами, на загальних підставах згідно з чинним законодавством.
8. Відкритий продаж акцій проводиться в порядку, встановленому Положенням про застосування способів приватизації майна державних підприємств.
Розділ 7. Порядок приватизації майна підприємств і організацій агропромислового комплексу за погодженням з Кабінетом Міністрів України
1. Приватизація майна підприємств і організацій агропромислового комплексу, що підлягають приватизації за погодженням з Кабінетом Міністрів України, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 18 лютого 1993 року N 123 "Про затвердження порядку погодження з Кабінетом Міністрів України приватизації окремих об'єктів державної власності".
Пропозиції щодо розміру частки акцій, що тимчасово залишається у власності держави, передбачені проектом плану приватизації об'єкту, узгодженого відповідно з Міністерством сільського господарства і продовольства або Державним комітетом по харчовій промисловості залежно від того, до сфери управління якого відноситься підприємство, що приватизується, та Антимонопольним комітетом у випадку, коли підприємство займає монопольне становище на ринку, погоджується з Кабінетом Міністрів України у форм і розпорядження згідно з чинним законодавством з урахуванням потреби держави у продукції даного підприємства для виконання державних контрактів і державного замовлення, міжурядових угод тощо.
Решта акцій реалізується в порядку, передбаченому даним Положенням.
Додаток 1
до Положення про порядок пільгового
продажу сільськогосподарським
товаровиробникам акцій підприємств
і організацій агропромислового
комплексу
ПРОПОЗИЦІЇ
по розподілу акцій об'єкту, що приватизується,
_______________________
(назва та місцезнаход.)
між сільськогосподарськими
підприємствами зони його обслуговування
Назва сільськогосподарських
підприємств і організацій
Обсяги зда-
ної продук-
ції або на-
даних по-
слуг в
199__р.(т.,
тис. крб)
Частки ак-
цій товаро
виробників
(у відсот-
ках до об-
сягу про-
дукції,
посл.)
Частки акцій
по недержавних
сільгосппід-
приємствах
(господарст-
вах)
1234
Колективні сільськогоспо-
дарські підприємства
(колгоспи)
1. ______________________
2. ______________________
і т. д.
Спілки (селян, кооперативів)
тощо
1. ______________________
2. ______________________
і т. д.
Радгоспи
1. ______________________
2. ______________________
і т. д.
Фермерські господарства
1. ______________________
2. ______________________
і т. д.











Враховуються
лише радгоспи,
які на оренді
Всього 100,0100,0
Керівник органу управління Керівник підприємства
сільського господарства і ____________________
продовольства області (району) (підпис)
(Республіки Крим) М.П. "__"_______ 199 р.
_________________________
(підпис)
М.П. "__"_________ 199 р.