• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження форми державного статистичного спостереження у сфері інформатизації та Інструкції щодо її складання

Державний комітет статистики України  | Наказ, Форма, Інструкція від 26.05.2004 № 341 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Форма, Інструкція
  • Дата: 26.05.2004
  • Номер: 341
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Форма, Інструкція
  • Дата: 26.05.2004
  • Номер: 341
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.05.2004 N 341
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 червня 2004 р.
за N 713/9312
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 228 від 20.07.2007 )
Про затвердження форми державного статистичного спостереження у сфері інформатизації та Інструкції щодо її складання
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" з метою подальшого удосконалення державних статистичних спостережень у сфері інформатизації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форму державного статистичного спостереження N 2-інф "Звіт про наявність обчислювальної техніки на 1 січня 200_ року" та Інструкцію щодо складання форми державного статистичного спостереження N 2-інф "Звіт про наявність обчислювальної техніки на 1 січня 200_ року" (далі - Інструкція), що додаються, та ввести їх у дію зі звіту за 2004 рік.
2. Поширити затверджену у п.1 цього наказу форму державного статистичного спостереження N 2-інф "Звіт про наявність обчислювальної техніки на 1 січня 200_ року" (далі - форма N 2-інф) та Інструкцію на юридичні особи та їх відокремлені структурні підрозділи всіх форм власності та видів економічної діяльності, які мають на балансі або зняли з балансу у звітному періоді обчислювальну техніку.
3. Встановити, що за формою N 2-інф не звітують юридичні особи та їх відокремлені структурні підрозділи, вид діяльності яких наведено у Зводі відомостей, що становлять державну таємницю (ЗВДТ) та відомчих Розгорнутих переліках відомостей, що становлять державну таємницю.
4. Управлінню статистики послуг та соціальних програм (Калачова І.В.):
4.1. Визначити необхідний тираж, підготувати і передати управлінню справами (Царський В.І.) для виготовлення оригінали бланка форми N 2-інф та Інструкції, затверджених у п. 1 цього наказу.
4.2. Спільно з Головним міжрегіональним управлінням статистики у м. Києві (Сидоренко М.М.) внести відповідні зміни до постановки задачі на програмування у 2004 році.
4.3. Спільно з управлінням інформатизації (Лобуренко О.В.) внести відповідні зміни до Плану розробки та експлуатації комплексів електронної обробки статистичної інформації на 2004 рік.
4.4. Здійснювати методичне керівництво збором та розробкою звіту за формою, затвердженою у п. 1 цього наказу.
5. Фінансово-економічному управлінню (Сорокіна Т.В.) забезпечити фінансування виготовлення бланків форми N 2-інф та Інструкції, затверджених у п. 1 цього наказу.
6. Управлінню справами (Царський В.І.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою бланків форми N 2-інф та Інструкцій до них, затверджених у п. 1 наказу, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики у місті Севастополі.
7. Головному міжрегіональному управлінню статистики у м. Києві (Сидоренко М.М.) забезпечити збирання та обробку даних за затвердженою у п. 1 цього наказу формою N 2-інф державного статистичного спостереження.
8. Начальникам головних управлінь статистики у Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики у місті Севастополі забезпечити в установленому порядку збір, розробку і подання зазначеної у формі N 2-інф інформації в установлені терміни.
9. Скасувати наказ Держкомстату України від 6 листопада 2002 року N 395 "Про затвердження форми державного статистичного спостереження у сфері інформатизації".
10. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови комітету Власенко Н.С.
Голова комітету О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
України
26.05.2004 N 341
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 червня 2004 р.
за N 713/9312
ІНСТРУКЦІЯ
щодо складання форми державного статистичного спостереження N 2-інф "Звіт про наявність обчислювальної техніки на 1 січня 200_ року"
1. Звіт за формою N 2-інф подають юридичні особи та їх відокремлені структурні підрозділи всіх форм власності та видів економічної діяльності, що за станом на 1 січня після звітного року мали на балансі, або зняли з балансу в звітному періоді електронно-обчислювальні машини (ЕОМ) будь-яких типів. До переліку юридичних осіб, які звітують, включаються органи державної влади, підприємства, установи, організації, обчислювальні центри, всі види об'єднань, головні (територіальні) управління, сільськогосподарські підприємства, спільні та малі підприємства, кооперативи, навчальні заклади (інститути, технікуми, школи та інші), а саме: а) всі госпрозрахункові підприємства та організації, що є юридичними особами, незалежно від виду економічної діяльності та форм господарювання (включаючи малі підприємства всіх форм власності та видів економічної діяльності); б) підприємства, установи, організації (а також їх філії та відділення), які повністю або частково фінансуються з бюджету, незалежно від чисельного цензу; в) громадські організації та об'єднання (включаючи ті, які за чисельним цензом належать до малих та мають найманий персонал); г) селянські (фермерські) господарства та орендарі.
2. Звіт не складають суб'єкти, вид діяльності яких є в переліку Зводу відомостей, що становлять державну таємницю (ЗВДТ), та відомчих Розгорнутих переліках відомостей, що становлять державну таємницю, згідно з ст.1 та ст.10 Закону України "Про державну таємницю". Слід використовувати ЗВДТ, затверджений наказом Голови СБ України від 01.03.2001 за N 52 та зареєстрований у Мін'юсті України 22.03.2001 за N 264/5455 (із змінами та доповненнями).
3. Звіт за формою N 2-інф подають не пізніше 15 лютого після звітного року територіальному органу державної статистики за місцезнаходженням. Порядок звітування юридичної особи в разі наявності у неї відокремлених структурних підрозділів передбачає два варіанти надання звітів:
- головне підприємство (юридична особа) звітує окремо тільки за власну обчислювальну техніку, а відокремлені структурні підрозділи - за дорученням головного підприємства в установлені терміни звітують перед органами статистики за місцезнаходженням кожної юридичної особи, що звітує, тільки за свої ресурси;
- головне підприємство (юридична особа) формує звіт в цілому по підприємству та у розрізі регіонів, на території яких розташовані філії, і направляє на адресу Держкомстату України (01023, Київ-23, вул. Шота Руставелі, 3) в установлені терміни.
Якщо філії не мають від головного підприємства доручення звітувати територіальному органу статистики за місцезнаходженням за свою обчислювальну техніку, ці дані повинні бути враховані в звітах головної організації та філій за схемою другого варіанта.
4. Форму N 2-інф заповнює бухгалтер разом з працівником сфери обробки даних на обчислювальній техніці. Дані про наявність обчислювальної техніки заповнюються на підставі технічних паспортів до ЕОМ, а також документів первинного бухгалтерського обліку та карток обліку основних засобів.
ДОВІДКОВО: Визначити тип процесора Вашої персональної обчислювальної машини (ПОМ) можна, якщо виконати такі дії (Увага!!! В процесі перегляду нічого не можна змінювати!):
а) натиснути кнопку "пуск", вибрати пункт меню "настройка", вибрати пункт меню "панель управления";
б) у вікні "панель управления" розмістити курсор на значкові "система" та натиснути на праву кнопку мишки;
в) вибрати пункт меню "открыть", вибрати закладку "общие". Знизу вікна після слова "компьютер:" буде вказано тип процесора;
г) натиснути кнопку "отмена".
5. Персональні комп'ютери, що вмонтовані в стендове обладнання, теж включають до звіту. Якщо в цьому випадку неможливо виділити балансову вартість самої обчислювальної техніки, проставляють її приблизну ринкову вартість на момент складання звіту. Настільні мікрокалькулятори не належать до класу ЕОМ.
6. За надані в оренду персональні комп'ютери звітує підприємство (організація), на балансі якого є ця техніка.
7. Якщо підприємством, організацією, установою придбано або знято з балансу декілька ЕОМ одного типу, то відповідні дані за графами 1-6 розділу 1 наводять сумою.
8. У графі 1 наводять кількість наявних ЕОМ, що відображені в документах бухгалтерського обліку за станом на 1 січня після звітного року згідно з переліком графи А.
9. У графі 2 вказують (у тисячах гривень з двома знаками після коми) вартість наявної обчислювальної техніки згідно з документами бухгалтерського обліку та картками обліку основних засобів. У цій графі проставляється сума залишкової вартості (якщо її величина менше 10 гривень, вказують "0,00").
10. Якщо ЕОМ протягом звітного року було модернізовано шляхом придбання нових комплектувальних компонентів, то її показують у звіті з новим типом процесора, тільки якщо до картки первинного обліку засобів основних фондів було внесено відповідні зміни. Якщо залишкова вартість обчислювальної техніки дорівнює нулю, але на цій ЕОМ виконуються роботи, її показують як діючу. Периферію (наприклад монітор, принтер, модем, сканер тощо), яка належить до конкретного комп'ютера, слід включати до балансової вартості цього об'єкта обчислювальної техніки.
11. У графах 3-6 наводять дані про поповнення та вибуття парку обчислювальної техніки протягом звітного року.
12. У графі 3 наводять кількість ЕОМ, які взято на баланс, в графі 4 - кількість ЕОМ, введених у дію (для великих ЕОМ та мереж на базі інтегрованих рішень існують акти про здавання до експлуатації, для ПОМ - усна згода власника).
13. У графі 5 наводять кількість ЕОМ, що зняті з балансу, із них в графі 6 - кількість ЕОМ, що підлягають списанню.
14. Звернути увагу на особливості поділу ПОМ на 3 групи: у рядках 11-19 розміщують ПОМ початкового рівня, у рядках 21-29 - сучасні з 32-бітовими процесорами та у рядках 31-39 - ПОМ з процесорами 64-бітової архітектури.
15. У рядку 11 вказують сумарні дані про ПОМ початкового рівня з процесорами застарілих модифікацій незалежно від фірми-виробника. Сюди зараховують перші моделі ПОМ з процесорами 8088 та 8086, PC/XT та їм подібні (наприклад, ЕС1831 - ЕС1834, ЕС1839, ЕС1840, ЕС1847.Х, СМ19ХХ) та ПОМ з процесорами PC АT 80-286, 80-386 та 80-486, 586 та CYRIX. Увага! Не плутати застарілі моделі персональних комп'ютерів, що мають в назві літери "СМ", з середніми стаціонарними ЕОМ, які показують в рядку 40.
16. У рядку 12 вказують сумарні дані про ПОМ фірми AMD з процесорами: K6, K6-2, K6-3, а також Duron 1500 і нижче класом.
17. У рядку 13 вказують сумарні дані про ПОМ фірми INTEL з процесорами: від Pentium75 по Pentium233, Pentium II, Pentium III, а також Celeron 1700 і нижче за класом.
18. У рядку 14 вказують перші моделі ПОМ з процесорами PowerPС (процесори G1 і нижче класом).
19. У рядку 21 вказують сумарні дані про ПОМ з RISC архітектурою процесорів, що використовують спеціальні набори системних внутрішніх команд та інструкцій (як правило, несумісних з іншими платформами), які дозволяють здійснювати обмін даними з тактовою частотою понад 200 МHz і можуть застосовуватися у багатопроцесорних суперсерверах.
20. У рядку 22 вказують сумарні дані про сучасні ПОМ фірми AMD з процесорами: AMD K7 (Athlon), Athlon XP/ХР+, а також Duron 1600 і вище класом.
21. У рядку 23 вказують сумарні дані про сучасні ПОМ фірми INTEL з процесорами: Pentium-IV, PentiumPro, Xeon, Xeon MP/1M, Prescott, Tejas, а також Celeron 1700 і вище класом.
22. У рядку 24 вказують сучасні ПОМ, що використовують процесори типу Power PC (персональні комп'ютери від фірми Apple Macintosh з лінійкою процесорів G2 та G3).
23. У рядку 25 вказують ПОМ з архітектурою процесорів VIA C3.
24. У рядку 29 вказують типи процесорів, які не належать до початкового рівня, а також до класифікації в рядках 21-25.
25. У рядках 31-39 вказують ПОМ, що використовують найновітніші процесори з 64-бітовою архітектурою.
26. У рядку 40 вказують сумарні дані щодо середніх стаціонарних ЕОМ типу "СМ" всіх модифікацій (СМ-1420, СМ-1426, СМ-1700). Увага! Не плутати зі застарілими моделями персональних комп'ютерів, що мають в назві літери "СМ" і заносяться до рядка з номером 11.
27. У рядку 50 вказують сумарні дані щодо великих ЕОМ на базі процесорів загального призначення, міні- та мікропроцесорів (великі стаціонарні машини або мейнфрейми) всіх модифікацій та всіх країн-виробників.
Начальник управління статистики
послуг та соціальних програм

І.В.Калачова