МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
07.12.2003 N 1490
( z0277-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 березня 2004 р.
за N 279/8878
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію МВС України з відбору та направлення працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ N 202 від 20.06.2007 N 544 від 03.06.2013 ) ( У заголовку та тексті Положення слова "миротворча операція" в усіх відмінках замінено словами "операція з підтримання миру і безпеки" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 544 від 03.06.2013 ) ( У тексті Положення: слова "миротворчий персонал" у всіх відмінках заміненословами "національний персонал" у відповідних відмінках; слова та абревіатуру "відділ організаційного та методичногозабезпечення миротворчих операцій ДРП МВС" у всіх відмінкахзамінено абревіатурою "ДКЗ МВС"; слова "заступник Міністра внутрішніх справ України - кураторДепартаменту роботи з персоналом" і слова та абревіатуру ",заступник Міністра внутрішніх справ України - куратор ДРП МВСУкраїни" в усіх відмінках замінено словами "заступник Міністравнутрішніх справ України - керівник апарату" у відповіднихвідмінках згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 544 від 03.06.2013 )
1. Загальні положення
1.1. Положення про Комісію МВС України з відбору та направлення працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України для участі в операціях з підтримання миру і безпеки (далі - Комісія) визначає організаційні засади щодо відбору кандидатів на посади національного персоналу.
1.2. Головною метою діяльності Комісії є забезпечення об'єктивної, прозорої та повної оцінки ділових і особистих якостей працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України на підставі глибокого та всебічного їх вивчення, визначення їх відповідності до вимог для кандидатів в участі в операціях з підтримання миру і безпеки, які визначені міжнародними організаціями та Міністерством внутрішніх справ України.
1.3. Завданням Комісії є проведення якісного відбору працівників органів внутрішніх справ України, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України, які відповідають вимогам міжнародних організацій, створення резерву кандидатів для участі в операціях з підтримання миру і безпеки, підготовка рекомендацій керівництву МВС України щодо затвердження кандидатів на посади командирів миротворчих спецпідрозділів і національного персоналу та складу ротаційних груп.
1.4. Комісія у своїй діяльності керується законодавством України.
2. Створення Комісії
2.1. Створення Комісії, її компетенція та повноваження визначаються цим Положенням.
2.2. Комісія створюється в Міністерстві внутрішніх справ України у складі керівників органів та підрозділів внутрішніх справ України, склад якої затверджується Міністром внутрішніх справ України.
( Пункт 2.2 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 202 від 20.06.2007 )
2.3. До складу Комісії входять:
голова Комісії;
заступник голови Комісії;
члени Комісії;
секретар Комісії.
2.4. Комісію очолює голова - заступник Міністра внутрішніх справ України - керівник апарату.
( Пункт 2.4 розділу 2 в редакції Наказу Міністерства внутрішніхсправ N 544 від 03.06.2013 )
2.5. Голова Комісії:
здійснює керівництво діяльності Комісії, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Комісію завдань, законності прийнятих рішень і здійснення нею своїх функцій, визначає ступінь відповідальності заступника голови, секретаря, членів Комісії;
видає в межах своєї компетенції рішення та розпорядження, організовує і контролює їх виконання.
3. Організація роботи Комісії
3.1. Основною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться за потреби.
3.2. Підготовка засідання Комісії забезпечується ДКЗ МВС України. Голова Комісії визначає час і місце проведення засідання і повідомляє про це членів Комісії через її секретаря.
3.3. Засідання Комісії веде її голова, а в разі відсутності голови - заступник голови Комісії або один з її членів.
3.4. Члени Комісії беруть участь у її засіданнях особисто. Усі члени Комісії незалежні і мають рівні права в прийнятті рішення.
3.5. Для виконання своїх завдань Комісія розглядає матеріали виїзної справи кандидата для участі в операціях з підтримання миру і безпеки та будь-які інші документи, що можуть знадобитися Комісії для виконання своїх обов'язків.
( Пункт 3.5 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з НаказомМіністерства внутрішніх справ N 544 від 03.06.2013 )
3.6. Доповідає матеріали секретар Комісії - працівник ДКЗ МВС України.
3.7. Секретар Комісії відповідає за ведення протоколів засідання Комісії та за підготовку документів, які розглядаються.
3.8. Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більшість присутніх на засіданні членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів голос голови є вирішальним.
Рішення Комісії оформляється протоколом, який підписують голова та секретар Комісії.
Член Комісії може особисто або спільно з іншими членами Комісії викласти окрему думку щодо рішення Комісії. Окрема думка є складовою частиною рішення.
3.9. За результатами розгляду кандидатів для участі в операціях з підтримання миру і безпеки та співбесіди з ними Комісія приймає одне з таких рішень:
направити кандидата до місії у складі чергової ротації;
відмовити в направленні кандидата до місії;
включити кандидата до діючого резерву кандидатів, що можуть бути направлені до місій;
повернутися до розгляду питання про направлення кандидата до місії через певний термін.
3.10. Рішення Комісії може бути оскаржено перед керівництвом МВС України в десятиденний термін шляхом подання письмового рапорту чи заяви на ім'я заступника Міністра внутрішніх справ України - керівника апарату, рішення якого є остаточним, або до суду.
3.11. Контроль за діяльністю Комісії здійснює заступник Міністра внутрішніх справ України - керівник апарату.
Начальник ДРП МВС України генерал-майор міліції | М.Н.Курко |