• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження форми картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу, та Інструкції щодо її заповнення

Державна судова адміністрація України  | Наказ, Форма, Інструкція від 18.03.2004 № 32/04
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.03.2004 N 32/04
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 квітня 2004 р.
за N 417/9016
Про затвердження форми статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу, та Інструкції щодо її заповнення
Відповідно до Закону України "Про судоустрій України" та Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого Указом Президента України від 03.03.2003 N 182, з метою удосконалення організації роботи з ведення судової статистики
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форму статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу, що додається.
2. Затвердити Інструкцію щодо заповнення статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу (далі - Інструкція), що додається.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної судової адміністрації України від 19.05.2003 N 179 "Про затвердження форми статистичної картки на підсудного (обвинуваченого) та Інструкції щодо її заповнення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.05.2003 за N 409/7730.
4. Управлінню судової статистики та звітності (Булка О.А.) та юридичному управлінню (Тимошенко С.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Управлінню судової статистики та звітності (Булка О.А.) довести зазначений наказ до відома начальників територіальних управлінь державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, голів апеляційних судів (у тому числі військових).
6. Начальникам територіальних управлінь державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, головам апеляційних судів (у тому числі військових), організувати вивчення Інструкції відповідно спеціалістами територіальних управлінь державної судової адміністрації, суддями, працівниками апаратів судів, забезпечити її дотримання та неухильне виконання в практичній роботі.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної судової адміністрації України Гашицького О.В.
Голова В.Карабань
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
18.03.2004 N 32/04
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 квітня 2004 р.
за N 417/9016
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу ( za417-04 )
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція регламентує методику заповнення статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу (далі - статкартка), що є первинним документом для складання статистичних звітів за вироками (постановами, ухвалами) суду, які набрали законної сили, порядок роботи з нею від моменту заповнення до передання її в архів.
1.2. Викладені в Інструкції правила грунтуються на вимогах чинного законодавства, в тому числі кримінального права та процесу.
За дотримання вимог цієї Інструкції відповідає працівник апарату суду, на якого покладено обов'язки з ведення судової статистики, а контроль за цією ділянкою роботи здійснює голова суду.
1.3. Статкартка заповнюється працівником апарату суду (консультантом суду, помічником голови суду, помічником судді, спеціалістом з судової статистики), на якого такі обов'язки покладено головою суду чи особою, яка виконує його обов'язки, відповідно до чинного законодавства.
1.4. Статкартка заповнюється одразу ж після винесення судового рішення тільки стосовно осіб, щодо яких до суду на розгляд надійшли кримінальні справи з обвинувальними висновками або з постановами про застосування примусових заходів медичного характеру чи стосовно яких судом порушено кримінальні справи в порядку статті 27 Кримінально-процесуального кодексу України (далі - КПК України).
Не заповнюється статкартка на осіб, стосовно яких справу повернуто прокурору в порядку статті 232 КПК України, а також стосовно яких справу направлено за підсудністю.
На кожну особу, стосовно якої розглядалася кримінальна справа, заповнюється окрема статкартка.
2. Структура статкартки
2.1. Статкартка складається з п'яти розділів:
I. Відомості про особу на момент учинення злочину;
II. Відомості про злочин;
III. Відомості про судове рішення;
IV. Відомості про апеляційне провадження;
V. Відомості про касаційне провадження.
2.2. Статкартка містить 26 пунктів, позначених одним чи кількома квадратами. Кожний пункт складається з показників, що мають цифрові значення.
2.3. Основний принцип заповнення полягає в тому, що в квадраті кожного пункту обов'язково проставляється цифрове значення, включаючи "0". У тих випадках, коли вказані ознаки, перелічені в пункті, відсутні, ставиться "0". Наприклад, якщо злочин учинила особа старше 18 років, квадрати пунктів 8, 9, 10, що стосуються неповнолітніх, заповнюються нулями. Якщо злочин учинив військовослужбовець, то військовими судами в пунктах 4, 5, 6 проставляється цифрове значення, відмінне від нуля, інші ж суди в цих пунктах проставляють "0".
3. Порядок заповнення статкартки
3.1. Загальні положення
3.1.1. Заповнення статкартки починається із заповнення українською мовою друкованими літерами прізвища, імені, по батькові особи, стосовно якої розглядається кримінальна справа, номера кримінальної справи, кодових позначень регіону, суду і судді - головуючого в судовому засіданні.
3.1.2. Коди регіонів (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя тощо) заповнюються згідно з кодифікатором, що є в записі програми обробки статкартки.
Коди судів і суддів визначаються в кінці року на наступний календарний рік відповідним територіальним управлінням державної судової адміністрації (далі - територіальне управління ДСА), військовим апеляційним судом регіону, Військово-Морських Сил України (далі - військовий апеляційний суд), виходячи з порядкових номерів переліку найменувань судів області, регіону.
Наприклад, у суді, що є на 7-му місці в мережі місцевих судів, працює 5 суддів, код суду буде "07", а суддів - відповідно від "01" до "05", при цьому в голови суду код "01", а в інших - від "02" до "05" (прізвища записуються в алфавітному порядку). У разі звільнення судді з посади судді даного суду вільний код залишається до кінця календарного року, а в разі призначення нового судді - визначається код, наступний за тим, що був наданий останнім у даному суді (у нашому прикладі - "06").
Код апеляційного суду в кожному випадку дорівнює "90".
3.1.3. Продовжуючи заповнювати наступні поля статкартки, необхідно визначити статтю Кримінального кодексу України (далі - КК України), за якою облікувати особу в розділах I та II, а також у пунктах 17, 18 "в" розділу III.
Для цього насамперед необхідно визначити статус особи, якого вона набуває після набрання чинності судовим рішенням: особа буде вважатися засудженою; виправданою; такою, до якої застосовано примусові заходи медичного характеру; такою, стосовно якої провадження в справі закрито; такою, відносно якої справу повернуто прокурору в порядку статті 249-1 КПК України чи направлено на додаткове (досудове) розслідування. Після цього облікувати особу за тією статтею КК України, за якою винесено таке судове рішення.
Якщо згадане судове рішення винесено за кількома статтями КК України, то в розділах I і II статкартки проставляються цифрові значення, що відповідають злочину, за який передбачено більш суворе покарання, тобто особа обліковується за тією статтею КК України, яка передбачає більш суворе покарання.
Наприклад, особу засуджено за частиною 1 статті 160, частиною 2 статті 161 КК України; за частиною 1 статті 176 КК України виправдано, а за частиною 2 статті 177 КК України провадження в справі закрито. Статус особи - особа засуджена, а оскільки її засуджено за двома статтями КК України, необхідно визначити за якою саме проводити облік. Для цього потрібно визначити якої статті верхня межа санкції більша, тобто переглянути КК України. У нашому прикладі верхня межа санкції частини 1 статті 160 КК України - 3 роки позбавлення волі, а частини 2 статті 161 КК України - 5 років, тобто облік проводити за частиною 2 статті 161 КК України.
3.1.4. У разі внесення апеляційною інстанцією змін до кваліфікації злочинів чи до результатів розгляду справи, що потягне за собою зміну обліку особи, передбаченого пунктом 3.1.3 цієї Інструкції, облік ведеться з урахуванням цих змін.
3.2. Розділ I. Відомості про особу на момент учинення злочину
3.2.1. Заповнюючи пункт 2, потрібно мати на увазі, що вік ураховується за числом виповнених повних років. Особа вважається такою, яка досягла певного віку, не в день народження, а починаючи з наступної доби.
3.2.2. Неповнолітньою вважається особа, яка не досягла 18 років.
Якщо особа притягується до відповідальності за декілька злочинів, один з яких учинено в неповнолітньому віці, а інші злочини - після досягнення повноліття, особу слід вважати неповнолітньою лише тоді, коли в неповнолітньому віці вчинений злочин, за який передбачено більш суворе покарання.
3.2.3. Заповнюючи пункт 3, слід зараховувати:
до робітників - осіб, які на момент учинення злочину безпосередньо були зайняті в процесі виробництва матеріальних цінностей, а також осіб, які були зайняті переміщенням вантажів, перевезенням пасажирів, наданням комунальних послуг, а також телеграфістів, операторів зв'язку, радіооператорів, фотооператорів, операторів обчислювальних, копіювальних та розмножувальних машин, членів екіпажів морських суден виробничого флоту, офіціантів, склографістів (ротаторників), склопротиральників, дезінфекторів, машиністів, водіїв, садівників, ліфтерів, гардеробників, швейцарів, кур'єрів, кастелянш, опалювачів, маркувальників, вагарів, возіїв, конюхів, кучерів, двірників, прибиральників територій і приміщень тощо;
до державних службовців (для вимог цієї Інструкції) - осіб, яким на момент учинення злочину присвоєно ранг державного службовця, а також депутатів усіх рівнів (народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати сільських, селищних, міських, районних, обласних рад); сільських, селищних, міських голів та голів районних, обласних, районних у місті рад; осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які проходять державну службу в підрозділах органів внутрішніх справ, яким відповідно до чинного законодавства присвоєно спеціальні звання міліції (підрозділи: кримінальної міліції, міліції громадської безпеки, транспортної міліції, державної автомобільної інспекції, міліції охорони, спеціальної міліції); прокурорів усіх рівнів, їх заступників, помічників, слідчих прокуратури; суддів; посадових осіб системи органів державної податкової служби, митної служби, державної контрольно-ревізійної служби, рибоохорони, державної лісової охорони, інших органів, що здійснюють правоохоронні функції;
до інших службовців - осіб, які не належать до державних службовців, але які на момент учинення злочину виконували адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі обов'язки або виконували такі обов'язки за спеціальним повноваженням: керівники колективних чи приватних підприємств та організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами, їх заступники), керівники ділянками робіт (майстри, виконавці робіт, бригадири), а також інших службовців;
до військовослужбовців - осіб, які на момент учинення злочину проходили військову службу (кадрову, строкову, надстрокову чи за контрактом) у Збройних Силах України та інших військових формуваннях;
до лікарів, фармацевтів - осіб, які на момент учинення злочинів були лікарями чи фармацевтами, у тому числі ті, які займалися приватною медичною чи фармацевтичною практикою як різновидами підприємницької діяльності;
до працівників засобів масової інформації - журналістів, редакторів, кореспондентів, інших працівників засобів масової інформації;
до приватних підприємців - осіб, які зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності без створення юридичної особи;
до працівників господарських товариств - працівників акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю, повних товариств, командитних товариств;
до студентів навчальних закладів - студентів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів;
до осіб, які займалися іншими заняттями, - усіх інших осіб, заняття яких не зазначені вище;
до пенсіонерів - осіб, яким призначено пенсії: трудові, за віком, за інвалідністю, за вислугу років. Якщо злочин скоїв пенсіонер, який працює, то потрібно вказати фактичне його заняття;
до безробітних - осіб, які перебували на обліку в службі працевлаштування;
до осіб, які утримувалися в установах виконання покарань чи під вартою, - осіб, які на момент учинення злочину перебували під вартою чи відбували покарання у вигляді позбавлення чи обмеження волі, арешту.
3.2.4. Пункти 4, 5, 6 заповнюються тільки у військових місцевих і військових апеляційних судах, використовуючи цифрові визначення, наведені в додатку 1.
3.2.5. У пункті 7 освіта особи визначається відповідно до Закону України "Про освіту".
Особа вважається такою, що здобула освіту:
повну вищу - якщо вона закінчила вищий навчальний заклад третього або четвертого рівнів акредитації (інститут, консерваторію, академію, університет) і має освітньо-кваліфікаційний рівень "спеціаліст" чи "магістр";
базову вищу - якщо вона закінчила вищий навчальний заклад першого або другого рівнів акредитації (технікум, училище, крім училищ, перерахованих як професійно-технічні навчальні заклади, коледж, інші, прирівняні до них вищі навчальні заклади) і має освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший спеціаліст" чи "бакалавр";
професійно-технічну - якщо вона закінчила професійно-технічний навчальний заклад (професійно-технічне училище, професійно-художнє училище, професійне училище соціальної реабілітації, училище-агрофірму, училище-завод, вище професійне училище, навчально-виробничий центр, центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів, навчально-курсовий комбінат, інші типи закладів, що надають робітничу професію) і їй присвоєно кваліфікацію "кваліфікований робітник" (випускникам вищих професійних училищ) і "молодший спеціаліст";
повну загальну середню - якщо вона закінчила середню загальноосвітню школу третього ступеня (старшу школу) та отримала атестат про середню освіту;
базову загальну середню - якщо вона закінчила середню загальноосвітню школу другого ступеня (основну школу) та отримала відповідний документ;
початкову загальну - якщо вона закінчила середню загальноосвітню школу першого ступеня (початкову школу).
Якщо особа не має освіти, в пункті 7 проставляється цифрове значення "7".
3.2.6. Пункт 11 заповнюється з урахуванням розділу XIII Загальної частини КК України. Особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості.
3.2.7. У разі закриття провадження в справі за попередній злочин у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності з різних підстав - у зв'язку з дійовим каяттям, з примиренням винного з потерпілим, з передачею особи на поруки, із зміною обстановки, із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, на підставі Закону України "Про амністію" тощо - у пункті 11 ставиться "2".
У пункті 11 ставиться "3", якщо особа за попереднім вироком суду звільнена від покарання чи відбула покарання за діяння, злочинність і караність якого усунуті законом, або була реабілітована.
У разі погашення чи зняття попередньої судимості в пункті 11 проставляється цифрове значення "4".
3.2.8. За наявності в особи декількох незнятих і непогашених судимостей чи за декілька злочинів у пункті 12 зазначається судимість за злочин, що передбачає більш суворе покарання.
3.2.9. У разі відбуття призначеного покарання повністю особою, яка має незняту чи непогашену судимість, у пункті 13 ставиться "1".
Пункт 13 (умови звільнення від покарання) заповнюється за даними про останнє місце відбуття покарання. Показник про умовно-дострокове звільнення від покарання заповнюється в разі звільнення від усіх видів покарання.
Якщо особа була засуджена до позбавлення чи обмеження волі або арешту, але на момент учинення нового злочину з різних причин не перебувала в установах виконання покарань, у тому числі і в разі ухилення засудженого від відбування покарання, у пункті 13 зазначається "5"; у разі засудження особи до іншого покарання в пункті 13 зазначається цифровий показник "6".
У разі вчинення злочину в період відбуття покарання в установах виконання покарання (у виді позбавлення чи обмеження волі або арешту), то в пункті 13 ставиться "7".
Якщо особа вчинила новий злочин у період іспитового строку в пункті 13 зазначається "8".
3.3. Розділ II. Відомості про злочин
3.3.1. У полі "суть обвинувачення" цього розділу стисло викладається українською мовою суть обвинувачення згідно з обвинувальним висновком, постановою про направлення справи до суду для застосування примусових заходів медичного характеру чи постановою судді про порушення кримінальної справи в справах, що порушуються не інакше як за скаргою потерпілого. У разі зміни прокурором обвинувачення в процесі розгляду справи це поле викладається з урахуванням внесених змін.
Пункти 14-16 заповнюються згідно з вироком (постановою, ухвалою) суду. Наприклад, у пункті 14 група відображається як організована, тільки в разі визнання її судом організованою.
3.3.2. Заповнюючи пункт 14, слід керуватися такими правилами. Злочин учинено групою дорослих осіб, якщо в ньому брали участь або вчинили його спільно декілька (двоє або більше) осіб, які досягли повноліття - 18 років.
Злочин учинено групою неповнолітніх осіб, якщо в ньому брали участь або вчинили його спільно декілька (двоє або більше) осіб, які не досягли повноліття - 18 років.
Якщо злочин учинений організованою групою чи злочинною організацією неповнолітніх осіб або організованою групою чи злочинною організацією осіб, в яких брали участь дорослі з неповнолітніми (змішана група), то в статкартці вказується цифрове значення відповідно "6" або "8".
3.3.3. У разі вчинення злочину громадянином іншої держави в пункті 16 ця держава зазначається українською мовою.
3.4. Розділ III. Відомості про судове рішення
3.4.1. Цей розділ заповнюється на підставі рішень місцевих, апеляційних та касаційного судів (касаційного - тільки в разі перевірки вироку, ухвали чи постанови апеляційного суду, винесених ним як судом першої інстанції, або перевірки вироку чи постанови апеляційного суду, винесених ним в апеляційному порядку), для чого введені додаткові квадрати, заповнюючи які, потрібно керуватися правилами, наведеними в пунктах 3.4.2-3.4.16.
3.4.2. Заповнюючи пункт 17 статкартки, слід керуватися правилами, наведеними в пунктах 3.1.3, 3.1.4 цієї Інструкції.
При цьому слід пам'ятати, що особа вважається засудженою, якщо її засудили хоча б за один із злочинів, що пред'являвся обвинуваченням, а виправданою - лише у разі виправдання за всіма статтями пред'явленого обвинувачення. Якщо ж особу за кількома статтями КК України виправдано, а за іншими - провадження в справі закрито чи надіслано на додаткове розслідування, у пункті 17 проставляються цифрові значення, що відповідають злочину, за який провадження в справі закрито і за який законодавством передбачено більш суворе покарання. У разі виправдання особи за кількома статтями, а за іншими - надіслання на додаткове розслідування - особу слід обліковувати за той злочин, за який її виправдано і за який передбачено більш суворе покарання.
Особа вважається такою, стосовно якої кримінальну справу надіслано на додаткове (досудове) розслідування, якщо останню надіслано на додаткове (досудове) розслідування за всіма статтями пред'явленого обвинувачення.
3.4.3. Під час заповнення пункту 17 не використовується цифрове значення "06", яке застосовується лише у разі обліку статей КК України в пункті 18 "б" статкартки.
3.4.4. У разі закриття провадження в справі у зв'язку з відсутністю події, складу злочину чи недоведеністю обвинувачення, з дійовим каяттям, з примиренням винного з потерпілим, зі зміною обстановки, з передачею особи на поруки, із застосуванням примусових заходів виховного характеру до неповнолітнього, з амністією чи смертю особи, стосовно якої розглянуто кримінальну справу, в пункті 17 проставляються відповідні цифрові значення від "07" до "14". Якщо кримінальну справу закрито провадженням з інших підстав, у пункті 17 проставляється цифрове значення "15".
3.4.5. Цифрове значення "16" у пункті 17 є резервним (на випадок внесення змін до кримінально-процесуального законодавства).
3.4.6. У пункті 18 "а" вказуються всі статті Кримінальних кодексів України в редакції 1960 та 2001 років (окремо), за якими пред'являлося обвинувачення згідно з обвинувальним висновком, або які зазначені в постанові про направлення справи до суду для застосування примусових заходів медичного характеру, або в постанові судді про порушення кримінальної справи в справах, що порушуються не інакше як за скаргою потерпілого.
3.4.7. У пункті 18 "б" зазначаються усі статті Кримінальних кодексів України в редакції 1960 та 2001 років (окремо), за якими винесено судове рішення і які вказані в резолютивній частині вироку (ухвали, постанови). Навпроти кожної із статей КК України вказується цифрове значення із пункту 17 статкартки. У разі винесення судового рішення за більшою кількістю статей КК України, ніж передбачено пунктом 18 "б" статкартки, інформація вноситься до продовження статкартки, яка долучається до останньої, та обробляється за допомогою техніко-технологічних засобів.
3.4.8. У разі виключення судом з обвинувачення тієї чи іншої статті або її частини в пункті 18 "б" зазначається показник "06".
3.4.9. Якщо особу засуджено за частиною 2 статті 115 КК України 2001 року чи за статтею 93 КК України 1960 року, то в пункті 18 "г" зазначаються всі пункти вказаних статей, за якими особа засуджена.
3.4.10. У пункті 19 відображається покарання з урахуванням призначеного покарання за сукупністю злочинів (стаття 70 КК України, сукупністю вироків (стаття 71 КК України) та призначеного більш м'якого покарання, ніж передбачено законом (стаття 69 КК України). Застосування чи незастосування статей 69, 70, 71 КК України відображається в пункті 21. У разі засудження до реального позбавлення волі строком до 25 років включно у квадратах пункту 19 проставляється двома цифрами строк позбавлення волі, заокруглений до найближчого цілого більшого числа (якщо число - одна цифра, то в першому квадраті дописується "0").
3.4.11. Якщо особу засуджено без призначення покарання, у пункті 19 проставляється цифрове значення "38".
3.4.12. Пункт 19 зазначається "39", якщо особу за вироком суду звільнено від відбування покарання з випробуванням (статті 75, 76, 77, 78, 104 КК України чи з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років (стаття 79 КК України). У разі засудження особи із застосуванням статей 45, 46-1 КК України 1960 року, як виняток, у пункті 19 зазначається цифрове значення "39".
Якщо особу звільнено від покарання чи його відбування на підставі закону про амністію, у пункті 19 ставиться "40".
3.4.13. У пункті 19 зазначається "41", якщо особу засуджено і звільнено від покарання чи його відбування внаслідок утрати особою суспільної небезпечності, за хворобою, вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років чи з інших підстав.
3.4.14. У разі засудження особи до кількох основних покарань, які відповідно до чинного законодавства складанню не підлягають, у пункті 19 вказується більш суворе з них.
3.4.15. У разі застосування до засудженого кількох додаткових мір покарання в пункті 20 заповнюється відповідна кількість квадратів, в інших - проставляється "0".
3.4.16. У пункті 22 обліковується інформація про застосування примусового лікування до особи, яка вчинила злочин і має хворобу, що становить небезпеку для здоров'я інших осіб (туберкульоз, психічні, венеричні захворювання, СНІД, лепру, хронічний алкоголізм, наркоманію) .
3.5. Розділ IV. Відомості про апеляційне провадження
Розділ V. Відомості про касаційне провадження
3.5.1. Ці розділи заповнюються в разі надходження апеляції чи касаційної скарги або касаційного подання, крім апеляції чи касаційної скарги або касаційного подання на окрему ухвалу (постанову) суду.
3.5.2. Розділ V - Відомості про касаційне провадження - заповнюється тільки в разі перевірки касаційною інстанцією вироку, ухвали чи постанови апеляційного суду, винесених ним як судом першої інстанції, або перевірки вироку чи постанови апеляційного суду, винесених ним в апеляційному порядку.
3.5.3. Якщо справа розглядалась в апеляційній (касаційній) інстанції, то відповідний працівник апарату апеляційного (касаційного) суду обов'язково повинен заповнити всі показники, що стосуються апеляційної (касаційної) інстанції, за правилами, наведеними у попередніх розділах.
3.5.4. У пункті 23 ставиться цифрове значення "1", якщо на судове рішення місцевого суду подано апеляційну скаргу чи апеляційне подання, а в разі подання апеляцій на судове рішення щодо особи, на яку заповнюється дана статкартка, у пункті 23 проставляється цифрове значення "2".
3.5.5. У разі закриття апеляційного провадження в справі у зв'язку з відкликанням апеляційної скарги чи апеляційного подання (якщо відсутні апеляції інших учасників процесу) у пункті 24 проставляється цифрове значення "1".
3.5.6. Якщо судом відмовлено в прийнятті апеляції до розгляду, у пункті 24 зазначається "2"; у разі залишення судового рішення без змін, а апеляційної скарги чи апеляційного подання - без задоволення у цьому пункті ставиться "3".
3.5.7. У пункті 24 ставляться цифрові значення від "04" до "07", якщо вирок, ухвалу чи постанову місцевого суду скасовано повністю, а від "08" до "11" - якщо судові рішення скасовано у певній частині, а решту залишено без змін.
3.5.8. У разі зміни апеляційною інстанцією вироку, ухвали чи постанови місцевого суду (застосування кримінального закону про менш тяжкий злочин; виключення окремих епізодів обвинувачення, які не підтверджені доказами або не мають складу злочину чи поставлені у вину з порушенням процесуального закону, якщо направлення справи на додаткове розслідування або на новий судовий розгляд визнано недоцільним; пом'якшення призначеного покарання з виключенням цілком або частково конфіскації майна або будь-якої іншої додаткової міри покарання; пом'якшення покарання із залишенням без змін вироку в частині призначення додаткового покарання; внесення змін, що стосуються відшкодування матеріальної і моральної шкоди, заподіяної злочином; зміна рішення про долю речових доказів; внесення інших змін за умови, що вони не погіршують становище засудженого або особи, стосовно якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів виховного або медичного характеру, тощо) у пункті 24 зазначається "12".
3.5.9. Статкартки підписують (чітко пишуть своє прізвище) відповідні працівники апаратів судів, які заповнили статкартку, а також головуючий у суді першої інстанції і суддя - доповідач у справі в суді апеляційної (касаційної) інстанції, які мають попередньо перевірити правильність заповнення статкартки, що стверджують своїми підписами у визначеному місці.
4. Порядок оформлення та направлення статкарток місцевими судами
4.1. Місцеві суди щомісяця до 10-го числа направляють до територіального управління ДСА (військові місцеві суди - до військових апеляційних судів) в електронному вигляді, оброблені за допомогою техніко-технологічних засобів, а також у паперовому вигляді статкартки на осіб, судові рішення щодо яких набрали законної сили. За останній місяць перед звітним періодом статкартки надсилають двічі: перший раз - до 20-го числа, другий - разом зі звітом про розгляд місцевими судами кримінальних справ.
4.2. Одночасно із статкартками до територіального управління ДСА (військового апеляційного суду) направляються і контрольні талони від статкарток на осіб, стосовно яких справи надіслані до апеляційної інстанції для перегляду судових рішень, постановлених місцевим судом.
4.3. Якщо на вирок (постанову, ухвалу) місцевого суду апеляція не подавалася, працівник суду, який направляє статкартки до територіального управління ДСА, заповнює розділи IV, V, ставлячи "0" у пунктах 23-26.
4.4. У разі надходження на вирок (постанову, ухвалу) суду апеляції відповідним працівником апарату суду заповнюється контрольний талон статкартки, що направляється до територіального управління ДСА, а заповнена статкартка з її електронною версією - до апеляційного суду.
4.5. Кількість статкарток, направлених в апеляційну інстанцію разом із справою, обов'язково вказується в супровідному листі до справи.
4.6. У справах на декількох засуджених (виправданих, осіб, справи щодо яких закрито чи стосовно яких застосовано примусові заходи медичного характеру, тощо) в апеляційну інстанцію направляються статкартки на всіх осіб, у тому числі і стосовно тих, на вироки (постанови, ухвали) щодо яких апеляції не подавалися.
4.7. Якщо місцевий суд поновив пропущений строк на подання апеляції, а статкартки вже надіслані до територіального управління ДСА, то на осіб виписуються нові статкартки з поміткою "дублікат", які разом із справою надсилаються до апеляційної інстанції, а контрольні талони від статкарток-дублікатів негайно з окремим супровідним листом подаються до територіального управління ДСА. Попередні статкартки з надходженням контрольних талонів з поміткою "дублікат" до територіального управління ДСА вилучаються з обробки.
Про поновлення військовим місцевим судом пропущеного строку на подання апеляції негайно повідомляється відповідний військовий апеляційний суд для вилучення статкартки з обробки і приєднання до кримінальної справи. Після розгляду кримінальної справи за апеляцією заповнені статкартки обробляються спеціалістом із судової статистики військового апеляційного суду.
4.8. В обліково-статистичних картках відповідних кримінальних справ зазначається дата направлення контрольних талонів і статкарток до апеляційного суду чи територіального управління ДСА.
4.9. Місцеві суди надсилають статкартки і контрольні талони на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальні справу, до територіального управління ДСА, військового апеляційного суду із супровідним листом за формою, наведеною в додатку 2.
5. Порядок оформлення та направлення статкарток апеляційним судом
5.1. Після надходження справи з місцевого суду секретар судової палати звіряє кількість наявних статкарток з кількістю статкарток, указаною в супровідному листі. У разі відсутності статкарток - інформує доповідача в справі для вжиття відповідних заходів.
5.2. Якщо при справі відсутні статистичні картки на підсудних (обвинувачених), то апеляційним судом вимагається від суду першої інстанції (не повертаючи справи) заповнення карток або спеціаліст з судової статистики апеляційного суду заповнює їх сам.
5.3. Після розгляду справи апеляційною інстанцією спеціаліст з судової статистики апеляційного суду заповнює пункт 14 розділу II, та III і IV розділи статкартки й обробляє їх на комп'ютері за допомогою відповідних техніко-технологічних засобів.
5.4. У разі повернення кримінальної справи до суду, що виніс вирок (ухвалу, постанову), у зв'язку з відкликанням апеляційної скарги чи подання (стаття 355 КПК України або з інших причин статкартки обробляються спеціалістом із судової статистики апеляційного суду, як і статкартки-дублікати.
5.5. Статкартки, що повернулися з Верховного Суду України, обробляються спеціалістом з судової статистики апеляційного суду.
5.6. Статкартки на осіб у справах, розглянутих апеляційними, крім військових, судами в першій інстанції, рішення суду стосовно яких набрали законної сили, подаються до територіального управління ДСА разом із записами в електронному вигляді, із супровідним листом за формою, наведеною у додатку 2.
5.7. Апеляційний суд, крім військового апеляційного, щомісяця до 10-го числа надсилає статкартки на осіб, вироки (постанови, ухвали) стосовно яких залишено без змін чи змінені, до територіального управління ДСА разом із записами в електронному вигляді та із супровідним листом за формою, що додається (додаток 3). Статистичні картки на осіб, вироки (постанови, ухвали) стосовно яких скасовано, подаються до територіального управління ДСА до 10-го числа разом із записами в електронному вигляді та із супровідним листом за формою, що наведена в додатку 4.
5.8. Копії супровідних листів зберігаються в апараті суду та є додатковою формою контролю за достовірністю статистичних звітів.
5.9. Спеціалісти з судової статистики територіального управління та апеляційного суду не рідше ніж 1 раз у квартал проводять звірку повноти обробки статкарток, про що складаються відповідні акти.
6. Обробка статкарток у територіальних управліннях ДСА, військових апеляційних судах
6.1. У територіальних управліннях ДСА, військових апеляційних судах статкартки реєструються в журналі обліку надходження статкарток і талонів (додаток 5), після чого ретельно перевіряється якісне й правильне їх заповнення, а також достовірне внесення до них інформації.
У разі виникнення сумніву щодо достовірності заповнення статкартки територіальне управління ДСА чи військовий апеляційний суд повинні витребувати копію судового рішення, яку після перевірки правильності внесеної інформації в статкартку повертає до місцевого суду.
6.2. Статкартки окремо кожного суду зберігаються в територіальних управліннях, підшитими по 100-200 штук.
Контрольні талони зберігаються в окремих контрольних конвертах відповідно до кількості судів. Після повернення статкарток після розгляду апеляції контрольні талони погашаються (перекреслюються червоним чорнилом) і перекладаються в інший конверт, де зберігаються стільки ж, скільки статкартки від них.
6.3. Кількість статкарток і контрольних талонів, надісланих місцевим судом у звітному періоді, має відповідати кількості засуджених, виправданих, осіб, справи щодо яких закрито, осіб, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, судові рішення щодо яких набрали законної сили.
6.4. Спеціалістом із судової статистики територіального управління та військового апеляційного суду на підставі обробленої інформації із статкарток виготовляються статистичні звіти, що надсилаються до Державної судової адміністрації України для зведення інформації щодо України, в терміни та в порядку, що визначаються Державною судовою адміністрацією України. Разом із статистичними звітами каналами зв'язку надсилається база даних статкарток за звітний період.
6.5. Статкартки зберігаються протягом трьох календарних років, після чого знищуються в установленому порядку.
Електронні носії, на яких записана інформація із статкарток за рік, та річні статистичні звіти, що виготовлені на підставі статкарток, зберігаються постійно.
Начальник управління судової
статистики та звітності
Державної судової
адміністрації України



О.А.Булка
Додаток 1
до пункту 3.2.4 Інструкції
щодо заповнення статистичної
картки на особу, стосовно
якої судом розглянуто
кримінальну справу
(тільки для військових судів)
Пункт 4. Вид служби
- кадрова - 1
- строкова - 2
- за контрактом - 3
- курсант, слухач вищого військового навчального закладу - 4
Пункт 5. Військове звання військовослужбовця
- вищий офіцерський склад - 1
- старший офіцерський склад - 2
- молодший офіцерський склад - 3
- прапорщик (мічман) - 4
- сержант (старшина) - 5
- рядовий (матрос) - 6
Пункт 6. Військові формування України
- Сухопутні війська - 01
- Військово-повітряні сили - 02
- Війська протиповітряної оборони - 03
- Військово-Морські Сили - 04
- Південне оперативне командування - 05
- Західне оперативне командування - 06
- Північне оперативне командування - 07
- Залізничні війська - 08
- З'єднання та частини центрального підпорядкування - 09
- Державна прикордонна служба - 10
- Служба безпеки - 11
- Внутрішні війська МВС - 12
- Війська Міністерства надзвичайних ситуацій - 13
- Інші військові формування - 14
Начальник управління
судової статистики та звітності
Державної судової адміністрації
України



О.А.Булка
Додаток 2
до пунктів 4.9, 5.6
Інструкції щодо заповнення
статистичної картки на
особу, стосовно якої судом
розглянуто кримінальну
справу
____________________________
Штамп суду, (найменування
дата та вихідний номер територіального управління ДСА,
військового апеляційного
суду регіону,
Військово-Морських Сил)
Направляються контрольні талони та статистичні картки на
осіб, стосовно яких розглянуто кримінальні справи, в яких вироки
(постанови, ухвали) набрали законної сили в __________ 200__ року.
(місяць)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
| | Статистичні картки та контрольні талони стосовно |
| |------------------------------------------------------------------------------|
| |засуд-|випра-| осіб, щодо яких справу |неосудних,|Усіх| у т. ч. щодо осіб |
| |жених |вданих| | до яких | | |
| | | |--------------------------|застосова-| |---------------------|
| | | |закри-| направ- |повернуто| но | |неповно-| визнаних |
| | | | то | лено | на |примусові | | літніх |організова- |
| | | | | проку- |додаткове| заходи | | |ною групою, |
| | | | | рору в |розсліду-|медичного | | | злочинною |
| | | | | порядку | вання |характеру | | |організацією|
| | | | |ст. 249-1| | | | | |
| | | | | КПК | | | | | |
| |------+------+------+---------+---------+----------+----+--------+------------|
| | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|---------------------+------+------+------+---------+---------+----------+----+--------+------------|
|Кількість |карток |1| | | | | | | | | |
|направлених| | | | | | | | | | | |
|за даний |-------+-+------+------+------+---------+---------+----------+----+--------+------------|
|місяць |талонів|2| | | | | | | | | |
|-----------+-------+-+------+------+------+---------+---------+----------+----+--------+------------|
|Номери |картках|3| | | | | | | | | |
|справ, | | | | | | | | | | | |
|зазначені в| | | | | | | | | | | |
|направлених| | | | | | | | | | | |
|за даний |-------+-+------+------+------+---------+---------+----------+----+--------+------------|
|місяць |талонах|4| | | | | | | | | |
|-----------+-------+-+------+------+------+---------+---------+----------+----+--------+------------|
|Усього з |карток |5| | | | | | | | | |
|початку | | | | | | | | | | | |
|року |-------+-+------+------+------+---------+---------+----------+----+--------+------------|
|надіслано |талонів|6| | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Одночасно повідомляються номери справ, що в даному місяці:
- направлені за підсудністю _________________________________
- відкликані прокурором у порядку ст. 232 КПК України _______
___________________________________________________________
- надіслані прокурору за належністю _________________________
- відмовлено в порушенні кримінальної справи ________________
Виконавець ___________________ Голова суду ________ __________
(прізвище, телефон) (підпис) (прізвище)
Примітка. У графах 1-9 рядків 1, 2, 5, 6 зазначається кількість статкарток і талонів, а в графах 1-9 рядків 3, 4 - перелічуються номери справ.
Начальник управління судової
статистики та звітності
Державної судової
адміністрації України



О.А.Булка
Додаток 3
до пункту 5.7
Інструкції щодо заповнення
статистичної картки на
особу, стосовно якої судом
розглянуто кримінальну
справу
____________________________
Штамп суду, (найменування
дата та вихідний номер територіального управління
ДСА)
Направляються статистичні картки на особу, стосовно якої
розглянуто кримінальну справу, в яких вироки (постанови, ухвали)
перевірені апеляційним судом у ____________________ 200__ р. та
(місяць)
залишені без змін чи змінені.
----------------------------------------------------------------------------------------------
|Код | Кількість| Статистичні картки та контрольні талони стосовно |
|суду|статкарток|----------------------------------------------------------------------------|
| | та |засудже-|випра-|осіб, щодо яких справу |неосудних,|Усіх|у т. ч. щодо осіб |
| | номери | них |вданих| | до яких | | |
| | справ | | |-----------------------|застосова-| |--------------------|
| | | | |зак- | направ- |повер- | но | |неповно-| визнаних |
| | | | |рито | лено |нуто на|примусові | | літніх |організова-|
| | | | | | проку- |додат- | заходи | | |ною групою,|
| | | | | | рору в |кове |медичного | | | злочинною |
| | | | | | порядку |розслі-|характеру | | | організа- |
| | | | | |ст.249-1 |дування| | | | цією |
| | | | | | КПК | | | | | |
| | |--------+------+-----+---------+-------+----------+----+--------+-----------|
| | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|----+----------+--------+------+-----+---------+-------+----------+----+--------+-----------|
| |кількість | | | | | | | | | |
| |----------+--------+------+-----+---------+-------+----------+----+--------+-----------|
| |номери | | | | | | | Х | | |
| |справ | | | | | | | | | |
|----+----------+--------+------+-----+---------+-------+----------+----+--------+-----------|
| |кількість | | | | | | | | | |
| |----------+--------+------+-----+---------+-------+----------+----+--------+-----------|
| |номери | | | | | | | Х | | |