ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Н А К А З
09.12.2004 N 271 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2004 р.
за N 1639/10238
Про затвердження Порядку встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері та не підлягають державним приймальним і контрольним випробуванням
З метою реалізації положень статті 26 Закону України від 15 червня 2004 року N 1765 "Про внесення змін до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері та не підлягають державним приймальним і контрольним випробуванням, що додається.
2. Управлінню метрології забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України згідно з чинним законодавством.
3. Визнати таким, що втратив чинність, Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для застосування в побуті (ПМУ 12-99), затверджений наказом Держстандарту України від 12 травня 1999 року N 219 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 липня 1999 року за N 487/3780.
4. Керівникам центрів стандартизації, метрології та сертифікації Держспоживстандарту України забезпечити дотримання вимог цього Порядку.
5. Відповідальність за виконання цього наказу покласти на начальника управління метрології Домницького Р.А.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Черепкова С.Т.
Голова | Л.Школьник |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держспоживстандарту
України
09.12.2004 N 271
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2004 р.
за N 1639/10238
ПОРЯДОК
встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері та не підлягають державним приймальним і контрольним випробуванням
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до статті 26 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".
1.2. Порядок регламентує організацію та процедуру визначення приналежності засобів вимірювальної техніки, що виробляються в Україні та ввозяться на її територію, до таких, що призначені для використання у побутовій сфері та не підлягають державним приймальним і контрольним випробуванням (далі - побутові засоби вимірювальної техніки).
1.3. Порядок поширюється на підприємства (їх об'єднання), установи й організації незалежно від форм власності та виду діяльності, що діють на території України, на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України (далі - підприємства та організації), та територіальні органи Держспоживстандарту України (далі - територіальні органи).
1.4. До побутових належать засоби вимірювальної техніки, які призначені для використання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності (далі - фізичні особи), у побутовій сфері для їх власних потреб, на які не поширюється державний метрологічний нагляд.
1.5. Побутовими повинні визнаватись засоби вимірювальної техніки, якщо:
у технічних умовах та (або) експлуатаційних документах зазначено, що ці засоби призначені для використання фізичними особами виключно у побутовій сфері для їх власних потреб;
на засобі вимірювальної техніки нанесено напис "Для побуту".
2. Організація та порядок установлення приналежності засобів вимірювальної техніки до побутових
2.1. Приналежність засобів вимірювальної техніки до побутових, які серійно виробляються в Україні, установлюють виробники цих засобів на стадії їх розроблення.
Контроль за правильністю віднесення засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері, здійснюють територіальні органи на етапі реєстрації технічних умов на ці засоби.
2.2. Увезення на територію України засобів вимірювальної техніки, що призначені для використання у побутовій сфері, дозволяється лише після проведення експертизи експлуатаційної документації територіальними органами, у порядку, встановленому Держспоживстандартом України.
2.3. У разі якщо під час проведення експертизи або державного метрологічного нагляду виникають питання між підприємствами та організаціями і територіальними органами щодо приналежності засобів вимірювальної техніки до побутових, ці підприємства та організації або територіальні органи повинні письмово звертатись за роз'ясненнями до Держспоживстандарту України.
2.4. До письмового звернення повинні додаватися:
технічні умови та експлуатаційна документація - для засобів вимірювальної техніки, які серійно виробляються в Україні;
експлуатаційна документація - для засобів вимірювальної техніки, які ввозяться на територію України.
2.5. Держспоживстандарт України доручає розгляд звернень відповідному державному науковому метрологічному центру.
Державний науковий метрологічний центр протягом одного місяця розглядає звернення і надає висновки на розгляд Науково-технічної комісії з метрології Держспоживстандарту України.
2.6. Науково-технічна комісія з метрології Держспоживстандарту України розглядає надані висновки на своєму черговому засіданні і надає відповідні рішення до Держспоживстандарту України.
Рішення Науково-технічної комісії з метрології Держспоживстандарту України щодо приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері, реалізується через рішення Держспоживстандарту України.
2.7. Оплата робіт з експертизи щодо приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері, проводиться у порядку, установленому чинним законодавством щодо вартості метрологічних робіт.
Начальник управління метрології | Р.А.Домницький |