• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження форм державних статистичних спостережень із статистики науки й інновацій та Інструкцій щодо їх складання

Державний комітет статистики України  | Наказ, Інструкція, Форма від 14.10.2004 № 558 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Форма
  • Дата: 14.10.2004
  • Номер: 558
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Форма
  • Дата: 14.10.2004
  • Номер: 558
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.10.2004 N 558
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2004 р.
за N 1377/9976
Про затвердження форм державних статистичних спостережень із статистики науки й інновацій та Інструкцій щодо їх складання
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" та з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень із статистики науки та інновацій
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Форми державних статистичних спостережень (додаються) і ввести їх у дію, починаючи зі звіту
за 2004 рік:
Форма N 3-наука "Показники наукової та науково-технічної діяльності", річна;
Форма N 4-нт "Звіт про набуття прав інтелектуальної власності та використання об'єктів права інтелектуальної власності", річна;
Форма N 7-нт (ліцензії) "Звіт про укладання договорів стосовно розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності", річна;
Форма N 2-програми "Виконання завдань програм та державного замовлення за пріоритетними напрямами інноваційної діяльності", квартальна;
за I квартал 2005 року:
Форма N 2-пром (інновація) "Звіт про інноваційну активність промислового підприємства", квартальна.
1.2. Інструкції щодо складання форм державних статистичних спостережень (додаються):
N 3-наука "Показники наукової та науково-технічної діяльності";
2. Установити, що звіти за формами державних статистичних спостережень, затвердженими пунктом 1 цього наказу, подають організації, підприємства, установи всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання.
3. Департаменту статистики послуг (Калачова І.В.):
3.1. Визначити необхідний тираж, підготувати і передати для виготовлення Адміністративно-господарському департаменту (Сенкевич-Давидець Н.М.) оригінали бланків форм державних статистичних спостережень та Інструкцій щодо їх складання, затверджених пунктом 1 цього наказу.
3.2. Спільно з Головним міжрегіональним управлінням статистики у м. Києві (Сидоренко М.М.) підготувати пропозиції щодо внесення відповідних змін до Плану розробки та експлуатації комплексів електронної обробки статистичної інформації на 2004 рік та надати їх в управління інформатизації (Моісеєв Л.І.).
3.3. Здійснювати методологічне керівництво збором та розробкою звітів за формами, затвердженими пунктом 1 цього наказу.
4. Управлінню планування та аналізу використання фінансових ресурсів Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування виготовлення та доставки бланків форм державних статистичних спостережень та Інструкцій щодо їх складання, затверджених пунктом 1 цього наказу.
5. Адміністративно-господарському департаменту (Сенкевич-Давидець Н.М.) забезпечити контроль за своєчасним тиражуванням та доставкою бланків форм державної статистичної звітності та Інструкцій про порядок їх складання на адресу Головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Управління статистики у м. Севастополі.
6. Головному міжрегіональному управлінню статистики у м. Києві (Сидоренко М.М.) забезпечити збір та розробку даних за формами державних статистичних спостережень, затвердженими пунктом 1 цього наказу.
7. Начальникам Головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Управлінні статистики у м. Севастополі забезпечити в установленому порядку збір, розробку і подання Держкомстату України звітів у встановлені терміни.
8. Уважати таким, що втратив чинність з 1 січня 2005 року:
наказ Мінстату України від 06.07.95 N 168 "Про затвердження форм державної статистичної звітності по статистиці науки, інформатики і інновацій та Інструкцій про порядок їх заповнення", зареєстрований Міністерством юстиції України 24.07.95 за N 235/771;
пункт 1 наказу Держкомстату України від 09.09.2003 N 290 "Про затвердження форм державних статистичних спостережень із статистики науки й інновацій та Інструкцій про порядок їх складання", зареєстрований Міністерством юстиції України 25.09.2003 за N 850/8171, у частині затвердження Інструкції про порядок заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-наука.
9. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Комітету Власенко Н.С.
Голова Комітету
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра
освіти і науки України
О.Г.Осауленко


А.М.Гуржій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
14.10.2004 N 558
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2004 р.
за N 1377/9976
ІНСТРУКЦІЯ
щодо складання форми державного статистичного спостереження N 3-наука "Показники наукової та науково-технічної діяльності за 200__ рік"
1. Загальні положення
Звіт за формою N 3-наука складають підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання (далі - організації), які у звітному періоді виконували наукові та науково-технічні роботи.
Якщо організація має структурні підрозділи, які не включені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (далі - ЄДРПОУ), то дані про них включаються у звіт головної організації. Відособлені підрозділи (філії, відділення) наукових організацій, що включені до ЄДРПОУ, звітують самостійно незалежно від того, мають вони самостійний баланс чи ні.
Організації подають річний звіт не пізніше 5 лютого до регіонального органу статистики за місцезнаходженням.
Усі вартісні показники наводять у тис. грн. з одним десятковим знаком.
2. Порядок складання форми
Розділ 1. Кількість виконаних робіт
У рядку 101 "Кількість виконаних робіт" зазначається загальна кількість робіт (фундаментальних, прикладних та науково-технічних розробок, а також кількість оформлених актом здачі-приймання наданих науково-технічних послуг), які виконувались організацією у звітному році. До виконаних робіт належать роботи зі створення нових або суттєвого удосконалення існуючих матеріалів, продуктів, процесів, пристроїв, систем і методів, роботи зі створення дослідних зразків виробів (продукції), алгоритмів та комп'ютерних програм, що пройшли експертизу на новизну, нормативних матеріалів, стандартів тощо.
У рядку 102 указується кількість робіт, спрямованих на створення різного роду виробів, до яких входять і нові види техніки (рядок 103).
У рядках 105, 107-110 загальна кількість робіт розподіляється за напрямами створення. Сума даних рядків 102, 105, 107-110 повинна дорівнювати даним рядка 101.
У рядку 111 із загальної кількості робіт, зазначених у рядку 101, указують кількість робіт, які мають інноваційну спрямованість, тобто чи націлене їх виконання на створення інноваційних продуктів (визначення інноваційного продукту надано в Законі України "Про інноваційну діяльність", розд. I, ст. 1, розділ III, ст. 14). У разі якщо в результаті виконання роботи інноваційний продукт буде створюватися, вона враховується у рядку 111.
У графі 2 із загальної кількості робіт, зазначеної у графі 1, наводять кількість робіт, які у звітному році були закінчені і впроваджені у виробництво або зазнали інших форм широкого використання.
Із загальної кількості робіт, зазначеної у графі 1, у графі 3 вказується кількість робіт, виконаних за пріоритетними напрямками розвитку науки і техніки. Дані графи 3 заповнюються організаціями, які у звітному році брали участь у виконанні завдань наукової та науково-технічної частини державних, галузевих та регіональних програм, а також виконували державне замовлення на науково-технічну продукцію за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, затвердженими Законом України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки".
У графі 4 із загальної кількості робіт, зазначеної у графі 3, наводять кількість робіт, які у звітному році були закінчені і впроваджені у виробництво або набули інших форм широкого використання.
У рядку 112 "Кількість друкованих робіт" зазначається загальна кількість друкованих робіт. За друковану роботу слід уважати монографію, підручник, навчальний посібник (рядок 113); статтю в наукових фахових журналах, у тому числі в журналах за даними Інституту наукової інформації (США), у журналах Росії за каталогом передплатних видань, у журналах України за каталогом передплатних видань (рядок 114); книжку, написану групою авторів за умови, що дана організація є відповідальною за випуск, доповідь на науковій конференції, наукову статтю у збірниках наукових праць, препринт тощо (рядок 115). При цьому методичні рекомендації щодо організації навчального процесу (рекомендації щодо проведення практичних занять у навчальних закладах, порядку написання дипломних (курсових) робіт тощо), інформаційні статті в пресі про діяльність організації тощо в рядках 112-115 не враховуються. Дані рядка 112 дорівнюють сумі рядків 113-115.
Розділ 2. Виконання наукових досліджень і розробок з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки
Рядки 201-209 звіту заповнюють організації, які брали участь у виконанні завдань державних наукових та науково-технічних програм та державного замовлення на науково-технічну продукцію з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки. Дані заповнюються за умови наявності даних у графі 3 розділу 1 даного звіту та у рядку 127 форми N 1-наука.
У рядку 201 "Усього" вказується загальний обсяг наукових досліджень і розробок, виконаних з початку року (з урахуванням вартості робіт, виконаних співвиконавцями). При цьому щодо робіт, які фінансуються з державного бюджету, вказується кошторисна вартість робіт, за госпрозрахунковими роботами - обсяг робіт за актом здавання-приймання (без податку на додану вартість).
У рядках 202-208 загальний обсяг робіт розподіляється за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, затвердженими Законами України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки". У рядку 209 вказується обсяг наукових та науково-технічних робіт, виконаних в рамках програм, розроблених відповідно до пріоритетних напрямків, що затверджені Законом України "Про пріоритетні напрямки інноваційної діяльності", та обсяг робіт, не включений до рядків 202-208.
Сума даних рядків 202-209 повинна дорівнювати даним рядка 201.
Розділ 3. Патентно-ліцензійна робота
У рядок 301 "Подано заявок на видачу охоронних документів" включається кількість поданих організацією заявок на одержання охоронних документів у звітному році. У графі 1 ураховуються заявки, подані до Державного департаменту інтелектуальної власності, у графі 2 - у патентні відомства інших країн світу.
У рядку 302 враховується кількість одержаних організацією охоронних документів у звітному році: графа 1 - в Україні, графа 2 - в інших країнах світу.
У рядку 303 враховується кількість укладених організацією в звітному році ліцензійних договорів про надання дозволу на використання об'єктів права інтелектуальної власності: в Україні - графа 1, в інших країнах світу - графа 2.
Розділ 4. Міжнародне співробітництво
У рядках 401-411 наводяться дані про міжнародну діяльність наукової організації. Сума даних рядків 402-406 повинна дорівнювати даним рядка 401 "Кількість виїздів наукових працівників за межі України, усього".
Розділ 5. Тематична спрямованість наукових досліджень і розробок
У графі А наводяться текстом основні напрямки тематики наукових досліджень і розробок, що виконувалися. У графі 1 проставляються коди видів науково-технічної діяльності за Класифікатором видів науково-технічної діяльності (КВНТД), у якій будуть використані отримані результати виконаних робіт. Якщо організація виконувала роботи за різними напрямками, першим указується код того напрямку, за яким був виконаний найбільший обсяг робіт.
Розділ 6. Розробки, які організація вважає за доцільне реалізувати
У розділі 6 наводяться найбільш ефективні розробки, особливо ті, що спрямовані на створення ресурсозберігаючих технологічних процесів, принципово нових видів техніки і товарів народного споживання, охорону навколишнього середовища тощо, які організація бажає реалізувати.
Директор Департаменту
статистики послуг

І.В.Калачова
КОД ЄДРПОУ
Державне статистичне спостереження
Конфіденційність статистичної інформації забезпечується
статтею 21 Закону України "Про державну статистику"
Порушення порядку подання або використання даних
державних статистичних спостережень тягне за собою
відповідальність, яка встановлена статтею 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ПОКАЗНИКИ
наукової та науково-технічної діяльності за 200___ рік
-------------------------------------- Форма N 3-наука
| Подають: | Терміни|
| | подання| ЗАТВЕРДЖЕНО
|---------------------------+--------| Наказ Держкомстату України
|Організації, підприємства, | Не | 14.10.2004 N 558
|установи усіх форм |пізніше |
|власності та |5 лютого| Річна
|організаційно-правових | після | Поштова
|форм господарювання, |звітного|
|які виконували наукові | року |
|та науково-технічні роботи | |
|органу державної статистики| |
|за місцезнаходженням | |
--------------------------------------
Найменування організації - складача інформації
Поштова адреса
Коди організації - складача
за
ЄДРПОУ
території
(КОАТУУ)
виду
еконо-
мічної
діяль-
ності
(КВЕД)
форми
власності
(КФВ)
організаційно-
правової
форми
господарювання
(КОПФГ)
міністерства,
іншого
центрального
органу, якому
підпорядкована
організація -
складач
інформації
(КОДУ) *
за
КВНТД
сектора
діяльно-
сті
за ЛКСД
12345678
---------------
* Тільки для підприємств державного сектору
Розділ 1. Кількість виконаних робіт
(одиниць)
Код
рядка
Усьогоз них
впровад-
жено
З графи
1 - з
пріори-
тетних
напрямків
розвитку
науки і
техніки
з них
впрова-
джено
АБ1234
Кількість виконаних робіт (сума
рядків 102, 105, 107-110)
101
у тому числі зі створення:
нових видів виробів102
з них нових видів техніки103
у тому числі роботи, у яких
використані винаходи
104
нових технологій105
з них ресурсозберігаючих106
нових видів матеріалів107
нових сортів рослин та порід
тварин
108
нових методів, теорій109
інші110
Із рядка 101 - кількість робіт,
що мають інноваційну
спрямованість
111
Кількість друкованих робіт
(сума рядків 113-115)
112 XXX
у т.ч.: монографії, підручники,
навчальні посібники
113 XXX
статті в наукових фахових
журналах
114 XXX
інші115 XXX
Розділ 2. Виконання наукових досліджень і розробок з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки
(тис. грн.)
Код
рядка
Загальний обсяг
наукових
досліджень і
розробок
АБ1
Усього (сума рядків 202-208)201
у тому числі за напрямами:
фундаментальні дослідження з
найважливіших проблем природничих,
суспільних і гуманітарних наук
202
проблеми демографічної політики, розвитку
людського потенціалу та формування
громадянського суспільства
203
збереження навколишнього середовища
(довкілля) та сталий розвиток
204
новітні біотехнології; діагностика і
методи лікування найпоширеніших
захворювань
205
нові комп'ютерні засоби та технології
інформатизації суспільства
206
новітні технології та ресурсозберігаючі
технології в енергетиці, промисловості та
агропромисловому комплексі
207
нові речовини та матеріали208
інші роботи, що не увійшли до
рядків 202-208
209
Розділ 3. Патентно-ліцензійна робота
(одиниць)
Код
рядка
В
Україні
В інших
країнах
світу
АБ12
Подано заявок на видачу охоронних
документів
301
Отримано охоронних документів302
Укладено ліцензійних договорів про
надання дозволу на використання
об'єктів права інтелектуальної
власності
303
Розділ 4. Міжнародне співробітництво
Код
рядка
Одиниця
виміру
Значення
показника
АБВ1
Кількість виїздів наукових працівників
за межі України, усього
401одиниць
у тому числі з метою:
стажування, навчання, підвищення
кваліфікації
402-"-
викладацької роботи403-"-
проведення наукових досліджень404-"-
участі у міжнародних семінарах,
конференціях тощо
405-"-
інші406-"-
Чисельність наукових працівників, які
працювали за контрактом за кордоном
407осіб
Кількість міжнародних конференцій,
семінарів тощо, проведених
організацією (установою)
408одиниць
Кількість грантів, отриманих науковими
працівниками від міжнародних фондів
411одиниць
Розділ 5. Тематична спрямованість наукових досліджень і розробок
Основні напрямки тематики (викласти широко)Код
рядка
Код виду
науково-
технічної
діяльності
за КВНТД
АБ1
501
Розділ 6. Розробки, які організація вважає за доцільне реалізувати
N з/пНазва розробки
"___"_______ 200 ___ р. Керівник __________________
(прізвище, підпис)
_______________________
(прізвище та номер Головний бухгалтер __________________
телефону виконавця) (прізвище, підпис)