• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 13-зез "Звіт про інвестиції з України в економіку країн світу"

Державний комітет статистики України  | Інструкція, Форма від 15.10.2003 № 343 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція, Форма
  • Дата: 15.10.2003
  • Номер: 343
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
комітету статистики України
15.10.2003 N 343
( z0998-03 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 2003 р.
за N 999/8320
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 13-зез "Звіт про інвестиції з України в економіку країн світу"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 263 від 27.07.2007 )
Загальні положення
Ця Інструкція визначає основні положення з питань складання юридичними особами (далі - підприємства) та постійними представництвами форм державного статистичного спостереження про прямі та портфельні інвестиції з України в економіку країн світу. Збір зазначеної звітності передбачає відстеження змін прав власності між резидентами та нерезидентами.
Терміни, наведені в цій Інструкції, застосовуються у відповідності до чинного законодавства України та міжнародних документів з цього питання.
Звіт за формою N 13-зез "Звіт про інвестиції з України в економіку країн світу" подається органам державної статистики резидентами усіх форм власності та видів економічної діяльності, які у звітному періоді або раніше здійснили інвестиції за межі України.
Операції з інвестиціями зовнішньоекономічної діяльності (прямими, портфельними) між резидентом та нерезидентом у звіті відображаються у валютах здійснених інвестицій, включаючи національну.
Звіт складається за кожний квартал, щодо кожної країни і за видами валют з двома десятковими знаками відповідно до здійснення інвестицій.
Наприклад, якщо підприємство України здійснило інвестиції в чотири країни (у Туреччину, Росію, Білорусь та Казахстан), то таке підприємство складає звіти таким чином: у першому звіті за графою 1 пишуть назву країни (з нашого прикладу це Туреччина), далі проставляють код цієї країни згідно з Класифікатором країн та територій, потім пишуть найменування валюти, у якій здійснена інвестиція (наприклад, долари), і проставляють код цієї валюти (001) згідно з Класифікатором валют. За кожним рядком цієї графи заповнюються дані про рух інвестицій в Туреччину в тис. доларів. За графою 2 аналогічно графі 1 заповнюються дані з інвестицій у Росію, за графою 3 - з інвестицій у Білорусь, а на другому бланку за графою 1 - дані з інвестицій у Казахстан. Таким чином, підприємство до місцевих органів державної статистики подає два бланки звіту. У разі відсутності вищезазначених класифікаторів у підприємства коди країн та валют проставляються працівниками органів державної статистики.
Якщо інвестиції здійснені резидентом у декілька підприємств однієї і тієї самої країни, то дані щодо цієї країни надаються сумарно і відображаються за однією графою звіту.
Розділ I. Прямі інвестиції
Цей розділ заповнюють підприємства:
- які мають не менше 10 відсотків капіталу в загальному обсязі статутного фонду підприємства-нерезидента або не менше 10 відсотків голосів у його управлінні;
- які надали кредити та позики підприємствам прямого інвестування, що перебувають за межами України.
Якщо підприємство здійснило декілька інвестицій, то у звіті наводяться дані лише за тими інвестиціями, які відповідають будь-якому з вищезазначених критеріїв.
Пряме інвестування включає не тільки первинну операцію з унесення капіталу, але й всі наступні операції між інвестором-резидентом та підприємством прямого інвестування.
У рядку 01 "Сукупний капітал резидента в економіці іншої країни на початок звітного періоду" наводяться дані про загальний обсяг капіталу підприємства України в підприємстві зарубіжного партнера на початок звітного періоду. У звіті за I квартал - це дані за станом на 1-ше січня звітного року, у звіті за II квартал - це дані рядка 26 звіту за I квартал поточного року і так далі, тобто капітал на кінець попереднього періоду є капіталом на початок звітного періоду.
Якщо підприємство вперше здійснило інвестиції, то звіт заповнюється таким чином:
У рядку 01 проставляється прочерк, а заповнюється рядок 02 з розшифровкою у відповідних балансових рядках, оскільки це - не залишок, а фактичний внесок інвестицій.
У рядку 02 "Збільшення капіталу резидента" наводяться всі види збільшення капіталу підприємства-резидента за кордоном, які відбулися у звітному періоді. Дані цього рядка дорівнюють сумі даних рядків 03, 05, 07, 09, 11, 13, 15, 16 та 18.
У рядку 03 зазначаються будь-які грошові сплати українського підприємства-інвестора, які спрямовані на збільшення його капіталу в зарубіжному підприємстві. У рядку 04 виділяються грошові сплати або доплата за акції, які були придбані в минулому та не повністю сплачені.
У рядку 05 указується збільшення капіталу підприємства України в підприємстві партнера-нерезидента, яке відбувається за рахунок передачі останньому цінних паперів.
У рядку 07 наводяться дані про суми таких внесків, коли за згодою сторін заборгованість іноземного підприємства українському партнерові скасовується, а капітал резидента за кордоном збільшується на відповідну суму.
У рядку 09 указуються суми доходів (дивіденди тощо) інвестора-резидента відповідно до частки в акціонерному капіталі підприємства, розташованого за кордоном, які зараховуються як капітал резидента в іноземне підприємство.
У рядку 11 указуються суми внесення рухомого та нерухомого майна резидента до іноземного підприємства.
У рядку 13 указуються нематеріальні активи, які за домовленістю сторін зараховуються як внесок українського капіталу в іноземне підприємство.
У рядку 15 указується збільшення вартості акціонерного капіталу за рахунок переоцінки.
У рядку 16 заповнюються дані про ті суми збільшення капіталу, що не вказані в попередніх рядках, з розшифровкою за рядками 16.1-16.2. У рядку 16.1 наводяться дані з інвестицій, які перейшли до категорії прямих з портфельних, з виділенням у рядку 16.1.1 суми акцій. У рядку 16.2 наводяться дані про інші випадки збільшення капіталу та зазначаються види внесення.
У рядку 18 як довідка наводяться дані з капіталу, на який права власності за кордоном перейшли від одного резидента до іншого резидента.
У рядку 19 "Зменшення капіталу резидента - усього" відображаються всі види зменшення капіталу резидента за кордоном, які відбулися у звітному періоді (сума рядків 20, 21, 22, 23 та 24).
У рядку 20 наводиться сума капіталу, яку український інвестор вилучає (частково або повністю) у будь-якому з перерахованих видів за рядками 20.1, 20.2 та 20.3.
У рядку 21 відображається зменшення капіталу українського партнера внаслідок банкрутства підприємства-нерезидента, стихійного лиха тощо.
У рядку 22 як довідка наводяться дані з капіталу, на який права власності перейшли від одного резидента до іншого резидента.
У рядку 23 наводяться дані зі зменшення капіталу на суму здійсненої переоцінки.
У рядку 24 наводяться дані про зменшення капіталу резидента за кордоном, що не зазначались у попередніх рядках. З рядка 24 у рядку 24.1 наводяться дані з обсягів прямих інвестицій, які перейшли до категорії портфельних, а в рядку 24.2 мають бути вказані інші конкретні види вилучення інвестицій.
У рядку 26 "Сукупний капітал резидента в економіці іншої країни на кінець звітного періоду" вказується сума капіталу резидента на початок періоду (рядок 01) з додаванням всіх збільшень його капіталу (02) і відніманням усіх зменшень капіталу (рядок 19), тобто рядок 26=р.01+р.02-р.19.
У рядку 27 наводиться загальна сума дивідендів, відсотків, роялті та ренти, що нараховані резиденту.
У рядку 28 наводяться дані про нарахування дивідендів інвестору-резиденту.
У рядках 29 та 32 наводяться дані щодо обсягів кредитів та позик, які надані резидентом підприємству прямого інвестування, на початок та кінець звітного кварталу. У рядках 30 та 31 указуються суми надання та погашення кредитів та позик за звітний квартал. Дані рядка 32=р.29+р.30-р.31.
Щодо банківських та фінансових установ до категорії кредитів та позик, наданих установі прямого інвестування, повинні відноситися тільки дані із субординованого боргу, який виник перед банком - прямим інвестором. Субординований борг - це звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти (складові елементи капіталу), які відповідно до угоди не можуть бути взяті раніше 5 років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій усіх інших кредиторів. При цьому сума таких коштів уключених до капіталу не може перевищувати 50% розміру основного капіталу з щорічним зменшенням на 20% від його первинної вартості протягом 5 останніх років дії угоди.
Усі інші кредити та позики, надані установі прямого інвестування, банківськими та фінансовими установами-резидентами не відображаються.
У рядку 33 наводиться сума нарахованих відсотків резиденту за надані ним кредити та позики за звітний квартал.
Довідка
У рядку 40 наводиться питома вага обсягу прямих інвестицій резидента в статутному фонді підприємства-нерезидента згідно з фактичним унесенням. Якщо підприємство здійснило інвестиції у декілька підприємств, то наводиться питома вага інвестицій у статутному фонді кожного підприємства.
Розділ II. Портфельні інвестиції
У цьому розділі наводяться дані з інвестицій, здійснених резидентом у вигляді цінних паперів, майна, майнових прав, питома вага яких складає у статутному фонді підприємства-нерезидента до 10 відсотків.
У рядку 41 наводяться дані зі збільшення капіталу резидента на початок звітного періоду, з виділенням у рядку 42 обсягів інвестицій (майно, майнові права), що входять до статутного фонду підприємства-нерезидента. З рядка 42 у рядку 42.1 наводиться вартість акцій.
У рядку 43 наводяться дані зі збільшення капіталу резидента у звітному періоді.
Із рядка 43 у рядку 43.1 наводяться дані з обсягів портфельних інвестицій, які перейшли з категорії прямих, а в рядку 43.2 як довідка - дані з капіталу, на який права власності за кордоном перейшли від одного резидента до іншого резидента.
У рядку 44 з рядка 43 виділяються обсяги інвестицій (майно, майнові права), що ввійшли до статутного фонду підприємства-нерезидента.
Із рядка 44 у рядку 44.1 наводиться вартість акцій.
У рядку 48 наводяться дані з обсягів зменшення капіталу резидента у звітному періоді.
Із рядка 48 у рядку 48.1 наводяться дані з обсягів портфельних інвестицій, які перейшли до категорії прямих, а в рядку 48.2 як довідка - дані з капіталу, на який права власності перейшли від одного резидента до іншого резидента.
У рядку 49 з рядка 48 виділяються обсяги інвестицій (майно, майнові права), які входять до статутного фонду підприємства-нерезидента.
Із рядка 49 у рядку 49.1 наводиться дані з обсягів інвестицій у вигляді акцій.
У рядку 53 наводяться обсяги капіталу резидента на кінець звітного періоду, у рядку 54 - у тому числі інвестицій (майно, майнові права), що входять до статутного фонду. Із рядка 54 у рядку 54.1 наводиться вартість акцій.
Дані рядка 53 дорівнюють даним рядка 41 плюс дані рядка 43 мінус дані рядка 48, а дані рядка 54 дорівнюють даним рядка 42 плюс дані рядка 44 мінус дані рядка 49.
У рядку 55 наводиться сума нарахованого доходу інвестору-резиденту.
Якщо частка інвестицій у статутному фонді підприємства за рахунок додаткових унесень стає рівною або перевищує 10%, то в такому разі обсяг надходження (обсяг та додаткові внесення) має відображатись у розділі I за рядком 02 з розподілом за відповідними рядками: безпосередньо обсяг портфельної інвестиції, що перейшла до категорії прямої - за рядками 16 та 16.1, а додаткові внесення - за рядками 03-15, а в розділі II одночасно відображається вилучення суми портфельних інвестицій (без додаткових унесень) за рядками 48, 48.1, 49 та 49.1.
Вартість цінних паперів відображається у звіті за цінами, за якими вони були придбані або продані.
Начальник Головного управління
статистики підприємств

О.О.Васєчко
( Форма N 13-зез втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 263 від 27.07.2007 )