• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

Національний банк України  | Постанова від 17.09.2003 № 401
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 17.09.2003
  • Номер: 401
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 17.09.2003
  • Номер: 401
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
17.09.2003 N 401
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 жовтня 2003 р.
за N 886/8207
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
Відповідно до вимог статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" і статей 7, 44 Закону України "Про Національний банк України" та з метою лібералізації процедури ввезення в Україну іноземної валюти фізичними особами-резидентами та пересилання в Україну в міжнародних поштових відправленнях іноземної валюти Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Унести до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.07.2000 N 283 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.07.2000 за N 452/4673 (зі змінами), такі зміни:
1.1. У тексті слова "Департамент валютного контролю та ліцензування" в усіх відмінках замінити словами "Генеральний департамент банківського нагляду" у відповідних відмінках.
1.2. У розділі III:
абзац одинадцятий підпункту "б" пункту 1.2 глави 1 викласти в такій редакції:
"Фізичні особи-нерезиденти - військовослужбовці, робітники та службовці російських військ, які дислокуються на території України і виїжджають до Російської Федерації у відпустку або до нового місця служби, роботи, а також військовослужбовці, що звільнені в запас із лав російських військ, можуть вивозити за довідкою військової частини, засвідченою підписом її командира, головного бухгалтера та відбитком печатки, валюту Російської Федерації, одержану у вигляді заробітної плати на території України, у сумі, еквівалентній 5 000 доларам США за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день перетинання митного кордону. Загальна сума коштів в іноземній валюті, що вивозиться за межі України фізичними особами, не може перевищувати суму, еквівалентну 6 000 доларів США, до якої входить і 1 000 доларів США, яку дозволяється вивозити за умови усного декларування митному органу відповідно до пункту 1.1 глави 1 цього розділу";
підпункт "а" пункту 3.1 глави 3 викласти в такій редакції:
"а) за умови усного декларування митному органу іноземної валюти для фізичних осіб-резидентів готівкою та/або чеками на суму до 3 000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день перетинання митного кордону, а для фізичних осіб-нерезидентів готівкою на суму до 1 000 доларів США та чеками на суму до 1 000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день перетинання митного кордону";
у пункті 7.1 глави 7:
абзац сьомий викласти в такій редакції:
"Отримання чеків в Україні в сумі, що перевищує встановлені цією Інструкцією норми, дозволяється на підставі спеціального дозволу Національного банку за формою 05 (додаток 5), копія якого надсилається відповідним структурним підрозділом Національного банку Державній митній службі";
пункт доповнити абзацом восьмим такого змісту:
"Міжнародні поштові відправлення, у які вкладені банкноти і монети в сумі, що перевищує встановлені цією Інструкцією норми, отримувачам не видаються, а повертаються відправникам".
1.3. У розділі IV:
підпункт "б" пункту 1 після слів "емітованих іноземними банками" доповнити словами "та небанківськими установами";
пункти 8 і 9 викласти в такій редакції:
"8. Для фізичних осіб - резидентів і нерезидентів митна декларація є документом, що свідчить про законність вивезення за межі України та ввезення в Україну валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, платіжних карток, емітованих іноземними банками та небанківськими установами.
9. Довідки на вивезення за межі України іноземної валюти та чеків, виражених в іноземній валюті, за формами 01, 01с, 02с, 01м, 06 (додатки 3, 4, 6, 9, 10), які видаються уповноваженими банками, є бланками суворого обліку і підлягають реєстрації в Журналі обліку видачі довідок на вивезення за межі України іноземної валюти та чеків, виражених в іноземній валюті, а також карток Visa Travel Money (додаток 7).
Під час видачі довідок на вивезення за межі України іноземної валюти та чеків, виражених в іноземній валюті, за формами 01, 01с, 02с, 01м, 06 (додатки 3, 4, 6, 9, 10) уповноважений банк має зазначати в них суму коштів, що не перевищує встановлені цією Інструкцією норми на день оформлення банком цих довідок.
Довідки на вивезення за межі України іноземної валюти та чеків, що виражені в іноземній валюті, за формою 01 (додаток 3) надаються на підставі паспорта громадянина України або паспорта громадянина для виїзду за кордон, або проїзного документа для виїзду за кордон неповнолітнього громадянина України, якому минуло 15 років (на ім'я якого відкритий рахунок в іноземній валюті в уповноваженому банку), а також проїзного документа особи без громадянства для виїзду за кордон.
Строк дії довідок на вивезення валюти України, іноземної валюти та чеків, виражених в іноземній валюті, що вивозяться фізичними особами, які виїжджають за межі України:
а) з туристичною метою або в приватних справах - один рік для форми 01 (додаток 3);
б) у службові відрядження - один місяць для форми 01с (додаток 4);
в) для оплати експлуатаційних потреб транспортних засобів за межами України - один місяць для форми 02с (додаток 6).
Якщо протягом одного місяця з дня видачі фізичним особам довідок уповноваженого банку на вивезення іноземної валюти та чеків, виражених в іноземній валюті, за формами 01, 01с, 02с (додатки 3, 4, 6) змінився крос-курс іноземних валют щодо долара США і сума іноземної валюти, що зазначена в цих довідках, перевищує 6 000 доларів США, то дозволяється вивезення коштів за вищезазначеними довідками".
1.4. У додатку 7 назву журналу викласти в такій редакції:
"Журнал обліку видачі довідок на вивезення за межі України іноземної валюти та чеків, виражених в іноземній валюті, а також карток Visа Travel Money".
2. Унести до Положення про порядок здійснення операцій з чеками в іноземній валюті на території України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2000 N 520 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.02.2001 за N 152/5343 (зі змінами), такі зміни:
у пункті 7.5 глави 7:
в абзацах других підпунктів "а" та "б" цифри і слова "5 000 доларів США" замінити цифрами та словами "6 000 доларів США";
абзац десятий викласти в такій редакції:
"Банки (установи), які продають дорожні чеки, мають надавати довідки на вивезення за межі України іноземної валюти та чеків, що виражені в іноземній валюті, за формами 01, 01с, 02с, 01м відповідно до вимог Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.07.2000 N 283 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.07.2000 за N 452/4673 (зі змінами)".
3. Унести до Правил надання фізичним і юридичним особам - резидентам (крім уповноважених банків України) і нерезидентам індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів на переміщення валюти України, іноземної валюти, платіжних документів (іменних, дорожніх чеків), банківських металів через митний кордон України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 31.07.2001 N 305 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22.08.2001 за N 735/5926 (зі змінами), такі зміни:
3.1. У тексті слова "Департамент валютного контролю та ліцензування" в усіх відмінках замінити словами "Генеральний департамент банківського нагляду" у відповідних відмінках.
3.2. Абзаци третій і п'ятий пункту 1 розділу І викласти в такій редакції:
"фізичні особи-нерезиденти - за місцезнаходженням пункту пропуску через державний кордон України або за місцем тимчасового проживання";
"юридичні особи-нерезиденти - за місцем державної реєстрації або за місцезнаходженням пункту пропуску через державний кордон, у якому уповноважена фізична особа юридичної особи-нерезидента здійснює реєстрацію".
4. У підпунктах 1.1 та 1.2 пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 11.03.2002 N 92 "Про затвердження змін до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.03.2002 за N 310/6598, цифри та слова "5 000 доларів США" замінити цифрами та словами "6 000 доларів США".
5. Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків для використання в роботі.
6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Генеральний департамент банківського нагляду (В.В.Пушкарьов).
7. Постанова набирає чинності через 30 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова С.Л.Тігіпко