• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з оформлення органами рибоохорони матеріалів про адміністративні правопорушення

Міністерство аграрної політики України  | Наказ, Форма типового документа, Інструкція від 09.04.2003 № 101
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Інструкція
  • Дата: 09.04.2003
  • Номер: 101
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Інструкція
  • Дата: 09.04.2003
  • Номер: 101
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.04.2003 № 101
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2003 р.
за № 320/7641
Про затвердження Інструкції з оформлення органами рибоохорони матеріалів про адміністративні правопорушення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства № 455 від 06.09.2011 № 791 від 13.03.2024 )
З метою дотримання органами рибоохорони законності при оформленні ними матеріалів про адміністративні правопорушення НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з оформлення органами рибоохорони матеріалів про адміністративні правопорушення, що додається.
2. Державному департаменту рибного господарства (Алимов С.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Вважати такою, що не застосовується на території України, "Инструкцию о порядке производства в органах рыбоохраны по делам о нарушениях правил рыболовства и охраны рыбных запасов", затверджену наказом Міністерства рибного господарства СРСР від 5 травня 1988 року № 213.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на голову Державного департаменту рибного господарства Алимова С.І.

Міністр

С. Рижук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики України
09.04.2003 № 101
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2003 р.
за № 320/7641
ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення органами рибоохорони матеріалів про адміністративні правопорушення
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами органів рибоохорони.
( Пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 455 від 06.09.2011 )
1.2. Порядок провадження за справами про адміністративні правопорушення визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) та іншими законами України.
2. Оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення
2.1. При вчиненні громадянами правопорушень уповноважені на те посадові особи органів рибоохорони згідно із статтею 255 КУпАП складають протокол про адміністративне правопорушення (далі - протокол ) згідно з додатком 1.
( Пункт 2.1 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 455 від 06.09.2011 )( Пункт 2.2 глави 2 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 791 від 13.03.2024 )
2.2. Усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком українською мовою.
2.3. Якщо правопорушення вчинене кількома особами, то протокол складається на кожну особу окремо.
2.4. Якщо правопорушення пов'язане зі збитками, заподіяними рибному господарству внаслідок незаконного вилову (добування) або знищення водних біоресурсів, або правопорушенням заподіяна матеріальна шкода, то про це зазначається у протоколі.
( Пункт глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 455 від 06.09.2011 )
2.5. Протокол складається на місці виявлення правопорушення. У разі неможливості скласти його на місці виявлення правопорушення, якщо складання протоколу є обов'язковим, інспектори рибоохорони можуть доставляти порушника (ів) до органів місцевого самоврядування та/або органів внутрішніх справ.
2.6. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення; посада, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата та місце народження, задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування), місце роботи, посада, документ, що посвідчує особу (серія (за наявності), номер паспорта, дата видачі і найменування органу, що його видав, або серія (за наявності), номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток, посвідчення водія тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; речі, предмети і документи, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення (зазначаються їх індивідуальні ознаки, кількість, номери, місце та обставини їх виявлення, тощо); нормативно-правовий акт, що передбачає відповідальність за це правопорушення; прізвища, власні імена, по батькові (за наявності), адреси місця проживання або реєстрації свідків і потерпілих (якщо такі є); пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інформація про надані особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснення її прав і обов’язків, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вилучені речі й документи зберігаються до розгляду справи про адміністративні правопорушення у місцях, визначених посадовими особами органів рибоохорони, яким надано право розгляду таких справ або прийняття рішення щодо направлення їх на розгляд до суду.
( Пункт 2.6 глави 2 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 791 від 13.03.2024 )
2.7. Посадова особа органу рибоохорони не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, складає протокол про адміністративне правопорушення у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
( Абзац перший пункту 2.7 глави 2 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 791 від 13.03.2024 )
До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (запис з фото- і відеозйомки (за наявності)) та інші матеріали, що підтверджують факт учинення адміністративного правопорушення.
( Пункт 2.7 глави 2 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 791 від 13.03.2024 )
У разі наявності свідків і потерпілих протокол можуть підписувати також ці особи.
( Пункт 2.7 глави 2 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 791 від 13.03.2024 )
У разі відмови порушника підписати протокол у ньому робиться запис про це, який засвідчується підписом особи, яка склала протокол, та іншими особами, які брали участь у виявленні правопорушення.
Порушник має право додати до протоколу пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви відмови від підпису.
2.8. Особа, яка склала протокол, повідомляє порушнику про місце і час розгляду справи щодо адміністративного правопорушення, роз'яснює його права та обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
2.9. Протокол про порушення передається посадовій особі органів рибоохорони, якій надано право розгляду справ про адміністративні правопорушення.
3. Розгляд справ про адміністративні правопорушення
3.1. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються посадовими особами органів рибоохорони згідно із статтею 240 КУпАП.
3.2. Відповідно до статті 278 КУпАП посадова особа органу рибоохорони під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
чи належить до її компетенції розгляд даної справи;
чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвокатів.
( Пункт 3.2 глави 3 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 791 від 13.03.2024 )
3.3. Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, посадова особа органів рибоохорони виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення (додаток 2).
3.4. Винесення постанов по справам про адміністративні правопорушення (далі - постанова), їх виконання, оскарження і опротестування здійснюються відповідно до КУпАП.
Одночасно з накладенням адміністративного стягнення посадова особа, яка розглядає справу про адміністративне правопорушення, вирішує питання про відшкодування заподіяних збитків, а також щодо вилучених речей і документів. Про прийняте рішення зазначається в постанові.
З урахуванням вчиненого адміністративного правопорушення або особи правопорушника до нього можуть застосовуватись додаткові заходи громадського впливу шляхом направлення повідомлення про правопорушення за місцем роботи або навчання.
При накладенні адміністративного стягнення посадові особи органів рибоохорони зобов'язані враховувати характер правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, пом'якшувальні або обтяжувальні відповідальність обставини.
3.5. Копія постанови протягом трьох днів вручається або надсилається потерпілому на його прохання (у ній зазначається дата її вручення і ставиться підпис особи, яка її отримала).
( Главу 3 доповнено новим пунктом 3.5 згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 791 від 13.03.2024 )
4. Діловодство в справах про адміністративні правопорушення
4.1. Бланки протоколів друкуються із зазначенням їх порядкового номера і обліковуються в журналі видачі протоколів.
Облік бланків протоколів ведеться працівником, який за своїми функціональними обов'язками є відповідальним за їх облік та зберігання.
4.2. Складені протоколи реєструються в журналі обліку матеріалів про адміністративні правопорушення (додаток 3).
4.3. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у місцях, що їх визначають посадові особи органів рибоохорони, яким надано право провадити вилучення речей та документів.
4.4. Термін зберігання матеріалів про адміністративні правопорушення, журналів видачі бланків протоколів про адміністративні правопорушення, журналів обліку матеріалів про адміністративні правопорушення встановлюється три роки.

Заступник начальника
Головрибводу


А. Чинюк
Додаток 1
до Інструкції з оформлення органами
рибоохорони матеріалів
про адміністративні правопорушення
(пункт 2.1 глави 2)
ПРОТОКОЛ
про адміністративне правопорушення
( Див. текст )( Додаток 1 в редакції Наказів Міністерства аграрної політики та продовольства № 455 від 06.09.2011, № 791 від 13.03.2024 )
Додаток 2
до Інструкції з оформлення органами
рибоохорони матеріалів
про адміністративні правопорушення
ПОСТАНОВА
по справі про адміністративне правопорушення
( Див. текст )( Додаток 2 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 455 від 06.09.2011 )
Додаток 3
до пункту 4.2 Інструкції з оформлення
органами рибоохорони матеріалів
про адміністративні правопорушення
ЖУРНАЛ
обліку матеріалів про адміністративні правопорушення
№ з/п Дата складання та номер протоколу Ким виявлено правопорушення Прізвище, ім'я, по батькові порушника Склад правопорушення
1 2 3 4 5
Куди направлені матеріали, дата направлення, вих. № Номер і дата постанови Вид стягнення, якщо штраф, - указати суму Стягнуто штраф (сума) Сума завданих збитків Надійшло на відшкодування збитків (сума)
6 7 8 9 10 11
Місцезнаходження вилучених речей та об'єктів лову Вилучено
перелік вилучених речей та об'єктів лову кількість або вага вартість
12 13 14 15

Повернено або списано

Реалізовано

Примітки

кількість або вага

вартість

кількість або вага

вартість

16

17

18

19

20