• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення обовязкових медичних обстежень осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Порядок від 04.03.2002 № 82
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 04.03.2002
  • Номер: 82
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 04.03.2002
  • Номер: 82
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.03.2002 № 82
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2002 р.
за № 379/6667
Про затвердження Порядку проведення медичного обстеження осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту
( Заголовок в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
Відповідно до частини п’ятої статті 29 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", абзацу сімдесят третього підпункту 10 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), НАКАЗУЮ:
( Преамбула в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
1. Затвердити Порядок проведення медичного обстеження осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що додається.
( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
2. Міністерству охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінням охорони здоров'я обласних та Севастопольської міської держадміністрацій, Головному управлінню охорони здоров'я Київської міської держадміністрації затвердити перелік лікувально-профілактичних закладів для проведення обов'язкових медичних обстежень осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Гойду Н.Г.

Міністр

В.Ф. Москаленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства
охорони здоров'я України
від 04.03.2002 № 82
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2002 р.
за № 379/6667
Порядок
проведення медичного обстеження осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту
( Заголовок в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
1. Медичне обстеження осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (далі - особи) проводиться за направленням територіальних органів Державної міграційної служби України у лікувально-профілактичних закладах, визначених Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
2. Лікувально-профілактичний заклад проводить медичне обстеження особи за наявності в неї довідки про звернення за захистом в України.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
3. Медичне обстеження особи здійснюють лікарі-спеціалісти:
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
терапевт;
педіатр (для дітей);
акушер-гінеколог (для жінок).
За необхідності лікарі-спеціалісти мають право залучати лікарів інших спеціальностей.
Перелік лабораторних та функціональних обстежень включає в себе: загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, обстеження на сифіліс, ФГ - для осіб старших 14 років, а також індивідуальні додаткові обстеження, що можуть призначатися лікарями для встановлення діагнозу.
Особі також надається друкована інформація 5 міжнародними мовами про можливість анонімного обстеження на ВІЛ-інфекцію.
Обстеження спеціалістів та проведення лабораторних, функціональних обстежень слід проводити з урахуванням релігійних та національних звичаїв особи (наприклад, передбачити наявність лікарів-жінок за спеціальностями акушер-гінеколог та дерматовенеролог; провести співбесіду лікаря-спеціаліста з особою щодо роз'яснення встановлених способів огляду пацієнтів та відбору біоматеріалів на лабораторні обстеження).
4. Дані медичних обстежень, висновки лікарів про стан здоров'я обстежуваної особи заносяться до медичної карти амбулаторного хворого (облікова форма № 025/о).
5. Медичне обстеження не проводиться:
( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 836 від 03.05.2023 )
за наявності в обстежуваної особи гострого, у тому числі інфекційного, захворювання;
при перебуванні обстежуваної особи в стані сп'яніння будь-якого походження.
6. За наявності в обстежуваної особи гострого, у тому числі інфекційного, захворювання їй надається амбулаторна або стаціонарна медична допомога у лікувально-профілактичних закладах, визначених у п. 1 цього Порядку.

Начальник
Головного управління
організації медичної
допомоги населенню




М.П. Жданова