ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ВОДНОМУ ГОСПОДАРСТВУ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 92/243/104 від 21.05.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 травня 2001 р. за N 466/5657 |
Про затвердження Порядку надання платних послуг бюджетними установами й організаціями, що належать до сфери управління Державного комітету України по водному господарству, на замовлення юридичних і фізичних осіб
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету України по водному господарству N 280/679/389 від 28.10.2004 N 61/482/273 від 27.03.2009 )
На виконання п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 1999 року N 1379 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними установами та організаціями, що належать до сфери управління Державного комітету по водному господарству, на замовлення юридичних та фізичних осіб" (із змінами та доповненнями)
НАКАЗУЄМО:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету по водному господарству N 280/679/389 від 28.10.2004 )
1. Затвердити Порядок надання платних послуг бюджетними установами й організаціями, що належать до сфери управління Державного комітету України по водному господарству, на замовлення юридичних і фізичних осіб, що додається.
2. Скасувати спільний наказ Державного комітету України по водному господарству, Міністерства фінансів України і Міністерства економіки України від 5 грудня 2000 року N 176/310/267 "Про внесення змін до Порядку надання платних послуг бюджетними установами і організаціями, що належать до сфери управління Комітету водного господарства, на замовлення юридичних і фізичних осіб".
3. Визнати таким, що втратив чинність, спільний наказ Комітету водного господарства України, Міністерства фінансів України і Міністерства економіки України від 20 вересня 1999 року N 130/222/113 "Про затвердження Порядку надання платних послуг бюджетними установами і організаціями, що належать до сфери управління Комітету водного господарства, на замовлення юридичних і фізичних осіб", зареєстрований у Міністерстві юстиції 4 жовтня 1999 року за N 671/3964.
4. Юридичному відділу Державного комітету України по водному господарству забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Державного комітету України по водному господарству А.Вельбика.
Голова Держводгоспу Міністр фінансів Міністр економіки Погоджено Міністр аграрної політики | В.Хорєв І.Мітюков В.Роговий І.Кириленко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держводгоспу,
Мінфіну,
Мінекономіки
21.05.2001 N 92/243/104
(у редакції наказу
Держводгоспу,
Мінфіну,
Мінекономіки
від 27.03.2009 N 61/482/273
( z0344-09 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 2001 р.
за N 466/5657
ПОРЯДОК
надання платних послуг бюджетними установами й організаціями, що належать до сфери управління Державного комітету України по водному господарству, на замовлення юридичних і фізичних осіб
1. Надання платних послуг бюджетними установами та організаціями, що належать до сфери управління Державного комітету по водному господарству, спрямовано на підвищення дієвості та ефективності водогосподарської діяльності.
2. Координацію діяльності, що пов'язана з наданням платних послуг, забезпечує керівник відповідної бюджетної установи та організації, що належать до сфери управління Держводгоспу (далі - водогосподарська організація).
3. Надання платних послуг здійснюється за заявкою згідно з договором, який укладається сторонами. Термін розгляду заявок не повинен перевищувати одного місяця з дати їх надходження.
4. Кошти, отримані за надання платних послуг, спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються згідно із затвердженим кошторисом водогосподарської організації.
5. Планування надходжень і використання коштів за надані платні послуги на замовлення юридичних і фізичних осіб здійснюються відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 N 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ" (із змінами) та від 17.05.2002 N 659 "Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання" (із змінами).
6. На всі види послуг, у тому числі пов'язаних із подачею води по/з магістральних, розподільчих каналів та каналів комплексного призначення, меліоративної системи, інших водних джерел на полив зрошуваних або зволоження осушених земель, промислові і комунальні потреби, наповнення наливних ставків і водосховищ, полив городів, садів і богарних (немеліорованих) земель - незалежно від балансової належності, застосовуються договірні ціни.
7. При розрахунку договірної ціни для поливу зрошуваних або зволоження осушуваних земель необхідно враховувати, що загальним фондом державного бюджету передбачаються видатки лише на подачу води для поливу сільгоспкультур до точок водовиділу в межах видатків, передбачених законами про Державний бюджет України на відповідний рік.
Точкою водовиділу вважати гідротехнічну споруду або насосну станцію з каналами та трубопроводами, що перебувають на балансі водогосподарської організації, з яких здійснюється подача води водокористувачам.
8. Вартість послуг із подачі води, що забирається юридичними і фізичними особами (водокористувачами) на полив зрошуваних або зволоження осушуваних земель, визначається водогосподарськими організаціями з урахуванням витрат з точки водовиділу. Вартість електроенергії, що використовується для подачі води до точки водовиділу та на яку не передбачено бюджетне фінансування, включається до розрахунку договірної ціни як видатки, що необхідні для подачі води від джерела зрошення до точки водовиділу. Обсяг видатків на зазначені цілі визначається як різниця між нормативною потребою у коштах загального фонду на подачу води до точок водовиділу та фактично передбаченими асигнуваннями на такі цілі у державному бюджеті.
9. Вартість послуг із подачі води (крім пов'язаних з поливом зрошуваних або зволоженням осушуваних земель), що забирається водокористувачами, у тому числі тими, які здійснюють подальшу перекачку води в маловодні регіони, на промислові, комунальні потреби, наповнення наливних ставків і водосховищ, полив немеліорованих земель, визначається з урахуванням розрахункових витрат на головній водозабірній споруді або насосній станції, що знаходиться на балансі водогосподарської організації, та витрат, пов'язаних із подачею води до водозабірної споруди водокористувача або ємності, з якої проводиться забір води, незалежно від її балансової належності.
10. Кількість води, поданої водокористувачам, визначається за показниками вимірювальних приладів і пристроїв. У разі відсутності вимірювальних приладів обсяги води визначаються за технологічними параметрами (тривалість роботи насосних агрегатів, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб, гідротехнічної споруди, дані гідрометричних постів, створів тощо) за атестованими методиками виконання вимірювань. Засоби і методи водообліку обумовлюються у договорах щодо надання послуг із подачі води.
11. Керівники водогосподарських організацій, які надають платні послуги юридичним і фізичним особам, забезпечують правильність застосування цін, розмірів плати за надання послуг згідно із законодавством.
12. Контроль за наданням послуг на платній основі, а також за правильністю застосування цін, цільовим використанням коштів здійснюють у межах своєї компетенції Держводгосп та органи, на які згідно із законодавством покладено такі функції.
13. Облік коштів, отриманих за надані платні послуги, здійснюється в розрізі видів наданих послуг, виконаних робіт відповідно до законодавства.
( Порядок в редакції Наказу Державного комітету України по водному господарству N 61/482/273 від 27.03.2009 )
Начальник управління бухгалтерського обліку, звітності та контролю Держводгоспу | А.Кучер |