• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок формування та ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Міністерство економіки України | Наказ, Положення від 11.04.2001 № 77 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 11.04.2001
  • Номер: 77
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 11.04.2001
  • Номер: 77
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 77 від 11.04.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 травня 2001 р.
за N 383/5574
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 746 від 02.07.2012 )
Про затвердження Положення про порядок формування та ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
Відповідно до статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та з метою створення організаційних умов для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок формування та ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (додається).
( Пункт 2 виключено на підставі Наказу Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
2. Начальнику управління з питань власності та банкрутства Мельнику О.В. подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493/92 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Шлапака О.В.
Міністр В.В.Роговий
Затверджено
Наказ Міністерства економіки
України
11.04.2001 N 77
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 травня 2001 р.
за N 383/5574
Положення
про порядок формування та ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство
( У тексті Положення слова "арбітражних судах" у всіх відмінках замінено словами "господарських судах" у відповідному відмінку згідно з Наказом Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон).
1.2. Єдина база даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі - Єдина база даних) - програмно-технічний комплекс, створений на основі автоматизованих комп'ютерних систем в господарських судах України, Державному департаменті з питань банкрутства та територіальних органах з питань банкрутства (далі - територіальні органи), державному підприємстві "Судовий інформаційний центр", який забезпечує отримання від господарських судів та арбітражних керуючих відомостей про хід провадження справ про банкрутство, їх накопичення, систематизацію, належне зберігання і захист отриманої інформації на всіх технологічних ланках від несанкціонованого доступу, а також взаємодію з користувачами.
( Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
1.3. Адміністратор Єдиної бази даних (далі - Адміністратор бази даних) - Державний департамент з питань банкрутства.
( Пункт 1.3 в редакції Наказу Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
1.4. Реєстраційний орган - підпорядковане Вищому господарському суду України державне підприємство "Судовий інформаційний центр".
( Пункт 1.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
1.5. Головний користувач Єдиної бази даних (далі - Головний користувач) - територіальні органи.
( Пункт 1.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
1.6. Користувачі Єдиної бази даних (далі - користувачі бази даних) визначені в розділі 7 цього Положення.
1.7. Повідомлення - письмовий документ установленої форми, який заповнюється арбітражним керуючим, подається Адміністратору бази даних та містить відомості про хід провадження у справі про банкрутство і фінансово-господарські показники боржника.
1.8. Запит - письмова заява, складена з метою одержання інформації з Єдиної бази даних.
1.9. Терміни боржник, банкрутство, кредитор, арбітражний керуючий тощо вживаються у цьому Положенні у значеннях, визначених статтею 1 Закону.
2. Структура Єдиної бази даних
2.1. Структура Єдиної бази даних є дворівневою і повинна містити загальний довідник підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та базу даних про хід провадження цих справ.
2.2. Загальний довідник підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, формується на підставі повідомлень арбітражних керуючих про опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення справи про банкрутство та поетапних повідомлень арбітражних керуючих про судову процедуру, яка застосовується щодо боржника.
2.3. База даних про хід провадження справ про банкрутство підприємств формується поетапно на підставі повідомлень від арбітражних керуючих та копій ухвал і постанов, які виносяться господарським судом у ході провадження у справі про банкрутство.
3. Підстави для внесення інформації до Єдиної бази даних
3.1. Підставою для внесення до Єдиної бази даних інформації про порушення справи про банкрутство є відповідна ухвала господарського суду.
3.2. Підставою для внесення до Єдиної бази даних інформації щодо кредитора та його грошових вимог до боржника є заява цього кредитора, подана в господарський суд у порядку і формі, визначених Законом.
3.3. Після визнання вимог кредитора боржником або винесення ухвали суду про визнання вимог кредитора в Єдиній базі даних робиться відповідна відмітка.
3.4. Після визначення судом суми кредиторської заборгованості її розмір уноситься до Єдиної бази даних з відповідною відміткою.
3.5. Підставою для внесення до Єдиної бази даних інформації про фінансово-господарський стан боржника на дату кожної із судових процедур є відповідна ухвала або постанова господарського суду.
3.6. Підставою для внесення іншої інформації до Єдиної бази даних є ухвали та постанови, які господарський суд приймає в ході провадження конкретної справи про банкрутство.
4. Порядок внесення інформації до Єдиної бази даних
4.1. Інформація, визначена пунктами 3.1 - 3.3 цього Положення, передається Реєстраційному органу працівниками господарського суду.
4.2. Канцелярія господарського суду приймає, реєструє та передає для опрацювання Реєстраційному органу:
позовну заяву та інші позовні матеріали ініціюючого кредитора;
заяви інших кредиторів;
інші матеріали, які визначені в ухвалах господарського суду.
4.3. Канцелярія суду отримує від судді відповідні ухвали чи постанову у справі про банкрутство, реєструє, передає їх для опрацювання Реєстраційному органу, а також надсилає копії сторонам у справі.
4.4. Реєстраційний орган після внесення до Єдиної бази даних отриманої від господарського суду інформації направляє зазначені в пунктах 4.2 - 4.3 цього Положення матеріали Адміністратору бази даних.
4.5. Арбітражний керуючий у десятиденний термін після кожного судового засідання подає Адміністратору бази даних повідомлення про хід провадження у справі про банкрутство за формою, яку розробляє Адміністратор бази даних та затверджує Головний користувач. Бланки повідомлення арбітражного керуючого надаються йому Реєстраційним органом після винесення відповідної ухвали господарського суду.
Адміністратор бази даних опрацьовує повідомлення арбітражного керуючого та подає його до Реєстраційного органу для внесення інформації до Єдиної бази даних.
4.6. Інформація до Єдиної бази даних уноситься Реєстраційним органом у день її надходження.
4.7. Сформована база даних щоденно поновлюється Реєстраційним органом та передається в електронному вигляді Адміністратору бази даних та Головному користувачеві.
4.8. Інформація до Єдиної бази даних про припинену справу про банкрутство зберігається з дати її припинення протягом п'яти років.
5. Порядок створення та експлуатації Єдиної бази даних
5.1. Роботи зі створення та експлуатації Єдиної бази даних покладаються на Адміністратора бази даних та Реєстраційний орган.
5.2. Для забезпечення функціонування Єдиної бази даних створюються включені в локальну комп'ютерну мережу Вищого господарського суду спеціалізовані комп'ютерні робочі місця у Головного користувача, в Адміністратора бази даних та в господарських судах.
Регіональні сервери та робочі місця обладнуються спеціалізованим програмним забезпеченням з ведення Єдиної бази даних.
Забезпечення функціонування Єдиної бази даних визначається окремою угодою між Адміністратором бази даних та Реєстраційним органом.
( Пункт 5.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
5.3. Для забезпечення конфіденційності інформації Єдиної бази даних уся інформація, яка надається засобами телекомунікаційного зв'язку, обробляється електронними засобами захисту, відповідно до встановлених вимог.
5.4. Контроль за створенням та експлуатацією Єдиної бази даних здійснюється Адміністратором бази даних.
6. Порядок оплати за внесення інформації до Єдиної бази даних та її використання
6.1. Розмір плати за внесення інформації до Єдиної бази даних визначається калькуляцією Реєстраційного органу, погодженою з Адміністратором бази даних.
6.2. Оплата за внесення до Єдиної бази даних інформації про порушення провадження у справі про банкрутство здійснюється ініціюючим кредитором за рахунок оплати послуги з інформаційно-технічного забезпечення господарського процесу.
( Пункт 6.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
6.3. Оплата за внесення до Єдиної бази даних інформації щодо кредитора та його грошових вимог здійснюється самим кредитором при поданні заяви до господарського суду.
6.4. Оплата за внесення інформації до Єдиної бази даних здійснюється кредитором згідно із рахунками, виставленими Реєстраційним органом, на поточний рахунок останнього.
6.5. На Реєстраційний орган покладається оформлення відповідних бухгалтерських документів (актів, податкових накладних) для платників та облік надходжень коштів.
6.6. Кошти, отримані Реєстраційним органом у вигляді оплати за внесення інформації до Єдиної бази даних, використовуються згідно з калькуляцією, визначеною у пункті 6.1 цього Положення, на матеріально-технічне забезпечення функціонування та розвиток Єдиної бази даних.
6.7. Реєстраційний орган відповідає за цільове використання коштів, отриманих у вигляді плати за внесення інформації до Єдиної бази даних.
7. Порядок користування Єдиною базою даних
7.1. Довідкова інформація щодо наявності чи відсутності у Єдиній базі даних відомостей про юридичну особу (за кодом ЄДРПОУ) та інформація про дату порушення справи про банкрутство, повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна надається Адміністратором бази даних, а також його територіальними органами без обмежень через Інтернет-сервер, запити за телефоном та іншими способами, визначеними Адміністратором бази даних.
7.2. Інформація про хід провадження справи про банкрутство надається Адміністратором бази даних за дорученням Головного користувача виключно посадовим особам органів державної влади, а також правоохоронних, контролюючих та слідчих органів за наявності письмового запиту в установленому порядку.
7.3. Поточна інформація щодо конкретного боржника чи його кредитора надається без обмежень Адміністратором бази даних за запитом боржника, кредитора, арбітражного керуючого, які беруть участь у проваджені конкретної справи про банкрутство, та судді, що веде цю справу.
7.4. Для отримання інформації через електронну пошту користувач, визначений у пунктах 7.2 -7.3 цього Положення, повинен звернутись до Державного департаменту з питань банкрутства для реєстрації в сертифікаційному центрі Реєстраційного органу та отримання електронного ключа для шифрування/дешифрування та підпису інформації.
Достовірність інформації, отриманої з Єдиної бази даних електронною поштою, підтверджується електронним підписом сервера. Копії відповідей сервера зберігаються користувачем на своєму комп'ютері.
( Пункт 7.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 193 від 06.06.2006 )
Начальник управління з питань
власності та банкрутства

О.В.Мельник