• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Правил обовязкової сертифікації електропобутового та аналогічного обладнання і комплектувальних виробів, затверджених наказом Держстандарту України від 12.09.97 N 567

Державний комітет стандартизації, метрології та сертифікації України  | Наказ, Перелік від 10.10.2000 № 591 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет стандартизації, метрології та сертифікації України
  • Тип: Наказ, Перелік
  • Дата: 10.10.2000
  • Номер: 591
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет стандартизації, метрології та сертифікації України
  • Тип: Наказ, Перелік
  • Дата: 10.10.2000
  • Номер: 591
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ПО СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ
ТА СЕРТИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 591 від 10.10.2000
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 листопада 2000 р.
за N 880/5101
Про внесення змін до Правил обов'язкової сертифікації електропобутового та аналогічного обладнання і комплектувальних виробів, затверджених наказом Держстандарту України від 12.09.97 N 567
Відповідно до статті 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.93 N 46-93 "Про стандартизацію та сертифікацію", на виконання Указу Президента України від 22.01.2000 N 89/2000 "Про запровадження єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва"
НАКАЗУЮ:
1. Унести до Правил обов'язкової сертифікації електропобутового та аналогічного обладнання і комплектувальних виробів, затверджених наказом Держстандарту України від 12.09.97 N 567, та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 31.10.97 за N 524/2328, такі зміни:
1.1. Пункт 2.1 доповнити реченнями такого змісту:
"ДСТУ 3278-95 Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Основні терміни та визначення;
ДСТУ 3957-2000 Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок обстеження виробництва під час проведення сертифікації продукції".
1.2. Пункт 3.1 після букв і цифр "ДСТУ 3498" доповнити буквами і цифрами "ДСТУ 3278".
1.3. Доповнити підпункт 5.1.1 новим абзацом такого змісту:
"При цьому заявник повинен надати ОС ЕОК інформацію, що він не заявляв цю продукцію на сертифікацію в інші органи із сертифікації системи УкрСЕПРО".
1.4. Підпункт 5.1.2 викласти в такій редакції:
"5.1.2. Для проведення сертифікації ЕОК, що імпортуються в Україну, заявки (за схемами сертифікації 4, 5, 6) подаються заявником згідно з Порядком проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно, затвердженим наказом Держстандарту України від 18.08.98 за N 633 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.10.98 за N 657/3097".
1.5. Перше речення підпункту 5.1.3 викласти в такій редакції: "Заявником за схемами 3, 4, 5 та 6 може бути тільки виготовлювач ЕОК як юридична особа, що діє від свого імені або через посередників".
1.6. Підпункти 5.3.2.3 - 5.3.2.5 викласти в такій редакції:
"5.3.2.3. Схема 3. Сертифікація ЕОК, що випускаються серійно. Ця схема передбачає: надання заявником інформації та документації щодо стану виробництва ЕОК (додаток 7), випробування зразків, узятих на підприємстві - виготовлювачі даного ЕОК, та подальший технічний нагляд шляхом проведення контрольних випробувань типових зразків сертифікованого ЕОК, що відбираються з виробництва або в постачальника чи з торгівлі, не рідше одного разу на шість місяців.
Випробуванням підлягають кожен тип, марка, найменування заявленого ЕОК. Віднесення ЕОК до одного типу здійснює ОС ЕОК.
Сертифікат відповідності видається з терміном дії до одного року, що встановлюється угодою. Дія сертифіката відповідності припиняється і не відновлюється, якщо:
- результати контрольних випробувань продукції негативні;
- ЕОК не представлено на контрольні випробування в строки, обумовлені договором (контрактом) на проведення технічного нагляду.
Якщо дія сертифіката відповідності припинена, то повторно застосовувати цю схему сертифікації не допускається.
Ця схема сертифікації також може застосовуватися на стадії розроблення та поставлення продукції на виробництво. При цьому з метою сертифікації можуть бути зараховані кваліфікаційні випробування за умови їх проведення в акредитованій у Системі випробувальній лабораторії.
Якщо в результаті аналізу наданої заявником інформації та документації в ОС ЕОК виникли обгрунтовані сумніви щодо стабільного відтворення показників безпеки при виробництві, то ОС ЕОК здійснює перевірку виробництва.
5.3.2.4. Схема 4. Сертифікація ЕОК, що випускаються серійно. Ця схема передбачає проведення обстеження виробництва, випробування зразків та технічний нагляд (контрольні випробування, поточне обстеження виробництва). Кількість зразків, порядок їх відбору, програма випробувань, порядок і періодичність технічного нагляду визначаються ОС ЕОК. Сертифікат відповідності видається з терміном дії до двох років, що встановлюється угодою.
5.3.2.5 Схема 5. Сертифікація ЕОК, що випускаються серійно. Ця схема передбачає проведення атестації виробництва, випробування зразків, технічний нагляд (контрольні випробування, контроль атестованого виробництва). Кількість зразків, порядок їх відбору, програма випробувань, порядок і періодичність технічного нагляду визначаються ОС ЕОК. Видається сертифікат відповідності з терміном дії, що встановлюється угодою з урахуванням терміну дії атестата виробництва (до трьох років)".
1.7. Доповнити підпункт 5.3.2 новим підпунктом 5.3.2.6 такого змісту:
"5.3.2.6. Схема 6. Сертифікація ЕОК, що випускаються серійно. Ця схема передбачає сертифікацію системи якості виробництва або, якщо вона вже сертифікована, її оцінку, випробування зразків та технічний нагляд (контрольні випробування, контроль і оцінка дієвості системи якості виробництва). Кількість зразків, порядок їх відбору, програма випробувань, порядок і періодичність технічного нагляду визначаються ОС ЕОК. Видається сертифікат відповідності з терміном дії, що встановлюється угодою з урахуванням терміну дії сертифіката на систему якості (до п'яти років)".
1.8. Підпункти 5.4.2 і 5.4.3 викласти в такій редакції:
"5.4.2. Обстеження виробництва проводиться ОС ЕОК згідно з порядком, що встановлений ДСТУ 3957.
5.4.3. Результати обстеження оформляються актом згідно з додатком В до ДСТУ 3957, один примірник якого вручається заявнику".
1.9. Другий абзац підпункту 5.7.3 викласти в такій редакції:
"Ідентифікація зразків продукції проводиться з метою встановлення їх належності до конкретних моделей (типів) продукції, заявленої на сертифікацію. При цьому для продукції, що імпортується, в акті зазначається код ТН ЗЕД (перші чотири знаки)".
1.10. Доповнити підпункт 5.8.1 новим абзацом такого змісту:
"Якщо продукція є великогабаритною або нетранспортабельною, або потребує монтажу на місці експлуатації, або використання унікального випробувального обладнання тощо, то допускається випробування проводити на підприємстві-виробнику або на місці експлуатації з використанням їх випробувального обладнання та засобів вимірювальної техніки, які відповідають установленим вимогам. Випробування повинні проводити фахівці акредитованої випробувальної лабораторії".
1.11. Доповнити підпункт 5.8.2 після першого абзацу новим абзацом такого змісту:
"Під час сертифікації одиничних виробів чи партій продукції в розмірі до 10 виробів за рішенням ОС ЕОК руйнівні випробування, які необхідні для визначення показників (характеристик) продукції, допускається не проводити (за умови надання заявником достатніх доказів щодо відповідності цих показників (характеристик) вимогам нормативних документів").
1.12. Другий абзац підпункту 5.8.3 викласти в такій редакції:
"Повторні випробування, у разі припинення робіт із сертифікації, можуть бути проведені тільки після надання ОС ЕОК доказів виконання заявником коригувальних заходів для усунення причин, що призвели до невідповідності ЕОК установленим вимогам".
1.13. Підпункт 5.10.4 викласти в такій редакції:
"5.10.4. Термін дії сертифіката відповідності визначає ОС ЕОК з урахуванням терміну дії нормативних документів на продукцію, терміну, на який атестоване виробництво (сертифікована система якості), гарантійного терміну зберігання продукції, але не більше термінів, зазначених у додатку 4.
Дія сертифіката відповідності для серійної продукції поширюється на всю продукцію, вироблену в період дії сертифіката відповідності, з урахуванням гарантійного терміну зберігання за умови дотримання вимог нормативних документів щодо умов транспортування, складування, зберігання продукції.
Термін дії сертифіката відповідності та угоди не продовжується.
Для отримання сертифіката відповідності на новий термін заявник не пізніше як за три місяці до закінчення його дії направляє ОС ЕОК заявку відповідно до п. 5.1.1.
Допускається видача нового сертифіката відповідності замість того, що втратив чинність, за схемами 4, 5 та 6 на підставі результатів технічного нагляду за період дії сертифіката відповідності. При цьому сертифікаційні випробування за новою заявкою проводяться обов'язково.
У разі закінчення терміну дії сертифіката відповідності на партію продукції, якщо сертифікована партія продукції протягом цього терміну не реалізована, новий сертифікат відповідності на залишки сертифікованої партії має видаватися на основі ідентифікації залишків продукції (на підставі випробувань, проведених під час сертифікації)".
1.14. Додаток 2 викласти в новій редакції (додається).
1.15. Додаток 4 викласти в новій редакції (додається).
1.16. Доповнити Правила додатком 7 (додається).
2. Управлінню державного нагляду та підтвердження відповідності (О.Баб'як) у п'ятиденний термін забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Українському науково-дослідному інституту стандартизації, сертифікації та інформатики (Б.Угаров) після державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його публікацію в "Інформаційному покажчику стандартів".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держстандарту України Г.Сидоренка.
Голова Держстандарту України П.Кабан
Додаток 2
до Правил обов'язкової
сертифікації електропобутового
та аналогічного обладнання і
комплектувальних виробів,
затверджених наказом Держстандарту
України від 12 вересня
1997 р. N 567 ( z0524-97 )
(в редакції наказу Державного
комітету стандартизації,
метрології та сертифікації
України
від 10 жовтня 2000 р. N 591)
Керівнику органу із сертифікації
__________________________________
(найменування, прізвище, ініціали,
адреса)
Заявка
на проведення сертифікації продукції у Системі сертифікації УкрСЕПРО
1. __________________________________________________________
(найменування заявника, адреса, код за ЄДРПОУ*)
в особі __________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові та посада)
заявляє, що _____________________________________________________,
(назва продукції, код за ОКП, код за ТН ЗЕД для імпортної
продукції)
яка виготовляється _______________________________________________
(серійно, партіями (шт., тис. шт., від N до N виробу),
одноразово)
згідно з ________________________________________________________,
(назва та позначення нормативного документа)
відповідає вимогам _______________________________________________
(назва та позначення нормативних документів)
і просить провести її сертифікацію у Системі сертифікації УкрСЕПРО
на відповідність вимогам зазначених нормативних документів.
2. Випробування з метою сертифікації просимо провести
__________________________________________________________________
(найменування акредитованої випробувальної лабораторії
(центру), адреса. У разі відсутності відомостей цей пункт не
заповнюється)
3. Заявник зобов'язується:
виконувати всі умови сертифікації;
забезпечувати стабільність показників (характеристик) продукції, які підтверджені сертифікатом відповідності;
сплатити всі витрати за проведення сертифікації.
4. Додаткові відомості
____________________________________________________________
Заявник підтверджує, що одночасно з цією заявкою він не заявляв зазначену продукцію для сертифікації в інші органи із сертифікації Системи УкрСЕПРО
Керівник підприємства ____________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
Головний бухгалтер ____________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
"___" _______________ 200__ р.
М.П.
_______________
* Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України.
Додаток 4
до Правил обов'язкової
сертифікації електропобутового
та аналогічного обладнання і
комплектувальних виробів,
затверджених наказом Держстандарту
України від 12 вересня
1997 р. N 567 ( z0524-97 )
(в редакції наказу Державного
комітету стандартизації,
метрології та сертифікації
України
від 10 жовтня 2000 р. N 591)
Схеми сертифікації ЕОК
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Продукція, | Назва робіт |Документи, |
|з/п | що |----------------------------------------------------------------| що |
|схе-|сертифі- |Обстеження |Атестація |Сертифікація |Випробування |Технічний |видаються |
|ми |кується |виробництва|виробництва|системи |з метою | нагляд | ОС ЕОК |
| | | | |якості |сертифікації | | |
|----+-------------+-----------+-----------+-------------+-------------+------------+---------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|----+-------------+-----------+-----------+-------------+-------------+------------+---------------|
| 1 |Одиничний | Не | Не | Не |Проводиться | Не |Сертифікат |
| |виріб |проводиться|проводиться|проводиться |по кожному |проводиться |відповідності |
| | | | | |виробу | |на кожний |
| | | | | | | |виріб |
|----+-------------+-----------+-----------+-------------+-------------+------------+---------------|
| 2 |Партія | Не | Не | Не |Проводяться | Не |Сертифікат |
| |продукції |проводиться|проводиться|проводиться |на зразках |проводиться |відповідності |
| |(виробів) | | | |продукції, | |на партію |
| | | | | |відібраних | |продукції |
| | | | | |у порядку і | |(виробів) з |
| | | | | |кількості, | |наведенням |
| | | | | |установлених | |розміру |
| | | | | |ОС ЕОК | |сертифікованої |
|----+-------------+-----------+-----------+-------------+-------------+------------+---------------|
| 3 | Продукція, | Не | Не | Не |Проводяться |Проводиться |Сертифікат |
| | що |проводиться|проводиться|проводиться |на зразках |шляхом |відповідності |
| | випускається| | | |продукції, |випробувань |з терміном |
| | серійно | | | |відібраних |зразків |дії, що |
| | | | | |у порядку і |продукції з |встановлюється |
| | | | | |кількості, |періодич- |угодою, до |
| | | | | |установлених |ністю, в |одного року |
| | | | | |ОС ЕОК |обсязі та | |
| | | | | | |порядку, | |
| | | | | | |установлених| |
| | | | | | |ОС ЕОК. | |
| | | | | | |У разі | |
| | | | | | |потреби | |
| | | | | | |проводиться | |
| | | | | | |перевірка | |
| | | | | | |виробництва | |
|----+-------------+-----------+-----------+-------------+-------------+------------+---------------|
| 4 | Продукція, |Проводиться| Не | Не |Проводяться |Проводиться |Сертифікат |
| | що | |проводиться|проводиться |на зразках |у порядку, |відповідності |
| | випускається| | | |продукції, |визначеному |з терміном |
| | серійно | | | |відібраних |ОС ЕОК, і |дії, що |
| | | | | |у порядку і |включає |встановлюється |
| | | | | |кількості, |перевірку |угодою, |
| | | | | |установлених |виробництва |до двох років |
| | | | | |ОС ЕОК |та | |
| | | | | | |контрольні | |
| | | | | | |випробування| |
| | | | | | |зразків | |
| | | | | | |продукції | |
|----+-------------+-----------+-----------+-------------+-------------+------------+---------------|
| 5 | Продукція, | Не |Проводиться| Не |Проводяться |Проводиться |Сертифікат |
| | що |проводиться| |проводиться |на зразках |у порядку, |відповідності |
| | випускається| | | |продукції, |визначеному |з терміном |
| | серійно | | | |відібраних |ОС ЕОК, і |дії до трьох |
| | | | | |у порядку і |включає |років, що |
| | | | | |кількості, |перевірку |встановлюється |
| | | | | |установлених |виробництва |угодою з |
| | | | | |ОС ЕОК |та |урахуванням |
| | | | | | |контрольні |терміну дії |
| | | | | | |випробування|атестата |
| | | | | | |зразків |виробництва |
| | | | | | |продукції | |
|----+-------------+-----------+-----------+-------------+-------------+------------+---------------|
| 6 | Продукція, | Не | Не |Проводиться |Проводяться |Проводиться |Сертифікат |
| | що |проводиться|проводиться|органом із |у порядку, |у порядку, |відповідності |
| | випускається| | |сертифікації |визначеному |визначеному |з терміном |
| | серійно | | |систем |ОС ЕОК |ОС ЕОК та |дії до п'яти |
| | | | |якості | |органом із |років, що |
| | | | | | |сертифікації|встановлюється |
| | | | | | |систем |угодою з |
| | | | | | |якості |урахуванням |
| | | | | | | |терміну дії |
| | | | | | | |сертифіката |
| | | | | | | |системи якості |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 7
до Правил обов'язкової
сертифікації електропобутового
та аналогічного обладнання і
комплектувальних виробів
Перелік
інформації та документації щодо стану виробництва ЕОК
1. Керівництво підприємства.
1.1. Прізвища і посади керівника та його заступника.
1.2. Прізвища і посади особи, яка відповідальна за сертифікацію ЕОК, та її заступника.
2. Кількість працівників, зайнятих виробництвом ЕОК.
3. Документи, що визначають розподіл відповідальності працівників та служб підприємства за забезпечення ЕОК вимогам НД та сертифікацію.
4. Документи, що підтверджують наявність задокументованої системи якості (Настанова з якості, сертифікат системи якості (за наявності)).
5. Документи щодо процедури ідентифікації ЕОК при його виробництві.
6. Документи щодо проведення вхідного контролю матеріалів та комплектувальних виробів, що впливають на відповідність ЕОК вимогам НД.
7. Документи щодо проведення технічного контролю і випробувань ЕОК у процесі виробництва та випробувань готової продукції.
8. Документи, які підтверджують, що готова продукція піддавалася контролю та випробуванням.