• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про валютний контроль

Національний банк України  | Постанова, Положення від 08.02.2000 № 49 | Документ не діє
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 08.02.2000
  • Номер: 49
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 08.02.2000
  • Номер: 49
  • Статус: Документ не діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 49 від 08.02.2000
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 квітня 2000 р.
за N 209/4430
Про затвердження Положення про валютний контроль
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
Розглянувши розроблене департаментами валютного контролю та ліцензування і юридичним Положення про валютний контроль, Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про валютний контроль (додається).
2. Юридичному департаменту передати Положення про валютний контроль на реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Положення про валютний контроль набуває чинності через десять днів після його реєстрації у Міністерстві юстиції України.
4. Положення про порядок застосування ст. 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", затверджене постановою Правління Національного банку України від 04.07.97 N 212 (у редакції постанови Правління від 20.07.98 N 280, зі змінами, внесеними постановою Правління від 30.07.99 N 387, вважати таким, що втратило чинність.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покладається на Департамент валютного контролю та ліцензування (С.О.Брагін) і територіальні управління Національного банку України.
Голова В.С.Стельмах
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
08.02.2000 N 49
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 квітня 2000 р.
за N 209/4430
Положення про валютний контроль
( У тексті Положення слова "кредитно-фінансові установи" в усіх відмінках замінено словами "фінансові установи" у відповідних відмінках згідно з Постановою Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
Положення про валютний контроль (далі - Положення) визначає основні засади здійснення Національним банком України (далі - НБУ) функцій головного органу валютного контролю згідно з повноваженнями, наданими йому за статтями 7, 44 Закону України "Про Національний банк України" та статтями 13, 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет).
1. Визначення термінів
У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
1.1. Фінансово-кредитна установа (фінансова установа) - юридична особа, внесена до Реєстру банків, їх філій та представництв, валютних бірж і фінансово-кредитних установ, яка проводить одну або кілька операцій, що можуть виконуватися банками, за винятком операцій з залучення вкладів від населення.
1.2. Функції агента валютного контролю - обов'язки уповноваженого банку щодо здійснення контролю за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами через ці банки. Змістом зазначеного контролю є запобігання уповноваженими банками проведенню резидентами і нерезидентами через ці банки незаконних валютних операцій та/або своєчасне інформування уповноваженими банками у випадках та в порядку, встановленому законодавством, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку України, відповідних державних органів про порушення резидентами і нерезидентами законодавства, пов'язаного з проведенням ними валютних операцій.
( Абзац перший пункту 1.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
Відсутність в уповноважених банках документів, що підтверджують правомірність проведення ними валютних операцій своїх клієнтів, за умови, що з дати здійснення цих операцій минуло не більше трьох років, кваліфікується як нездійснення цими банками функцій агента валютного контролю.
( Абзац другий пункту 1.2 в редакції Постанови Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
1.3. Використання іноземної валюти як засобу платежу - це розрахунок за продукцію, роботи, послуги, об'єкти права інтелектуальної власності та інші майнові права.
1.4. Переказування грошових коштів за межі України - перерахування грошових коштів у банківсько-кредитну установу, що не є суб'єктом господарської діяльності України, незалежно від того, на користь якої особи перераховуються ці кошти.
1.5. Майнові права - права вимоги особи за зобов'язаннями, за якими вона є кредитором.
1.6. Здійснення розрахунків через уповноважені банки - здійснення розрахунків у безготівковій формі, якщо інше прямо не встановлено законодавством.
1.7. Вивезення за межі України іноземної інвестиції - вивезення з України, переказування, пересилання за межі України іноземної валюти, яка отримана іноземними інвесторами в результаті припинення ними інвестиційної діяльності в Україні.
2. Відповідальність за порушення валютного законодавства
2.1. Здійснення комерційними банками або фінансово-кредитними установами операцій з валютними цінностями, що передбачені пунктом 2 статті 5 Декрету, без одержання генеральної ліцензії НБУ тягне за собою накладення штрафу в сумі, еквівалентній сумі (вартості) зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких операцій, з виключенням банку з Реєстру банків, їх філій та представництв, валютних бірж і фінансово-кредитних установ або без такого виключення.
2.2. Здійснення резидентами і нерезидентами операцій з валютними цінностями, що потребують одержання ліцензії НБУ згідно з пунктом 4 статті 5 Декрету, без одержання індивідуальної ліцензії НБУ тягне за собою накладення штрафу в сумі, еквівалентній сумі зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких операцій, за винятком:
- вивезення, переказування і пересилання за межі України фізичними особами - резидентами іноземної валюти на суму, що визначається НБУ;
- вивезення, переказування і пересилання за межі України фізичними особами - резидентами і нерезидентами іноземної валюти, яка була раніше ввезена ними в Україну на законних підставах;
- платежів в іноземній валюті, що здійснюються резидентами за межі України на виконання зобов'язань у цій валюті перед нерезидентами щодо оплати продукції, послуг, робіт, прав інтелектуальної власності та інших майнових прав, за винятком оплати валютних цінностей;
- платежів в іноземній валюті за межі України у вигляді процентів за кредити, доходу (прибутку) від іноземних інвестицій;
- вивезення за межі України іноземної інвестиції в іноземній валюті, раніше здійсненої на території України, в разі припинення інвестиційної діяльності;
- відкриття фізичними особами-резидентами рахунків в іноземній валюті на час їх перебування за кордоном;
- відкриття кореспондентських рахунків уповноваженими банками за межами України;
- відкриття в закордонних банках рахунків в іноземній валюті дипломатичними, консульськими, торговельними та іншими офіційними представництвами України за кордоном, які мають імунітет і дипломатичні привілеї, а також філіями та представництвами підприємств і організацій України за кордоном, що не здійснюють підприємницької діяльності.
2.3. Торгівля іноземною валютою банками та іншими фінансово-кредитними установами без одержання ліцензії НБУ та (або) з порушенням порядку й умов торгівлі валютними цінностями на міжбанківському валютному ринку України, встановлених НБУ, тягне за собою накладення штрафу в сумі, еквівалентній сумі (вартості) зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких операцій, з виключенням банку з Реєстру банків, їх філій та представництв, валютних бірж і фінансово-кредитних установ або без такого виключення.
2.4. Невиконання уповноваженими банками зобов'язань щодо купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України за дорученням і за рахунок резидентів з метою забезпечення виконання зобов'язань резидентів, які випливають з абзаців четвертого, п'ятого, шостого підпункту "а" пункту 4 статті 5 Декрету, тягне за собою позбавлення генеральної ліцензії Національного банку України на право здійснення валютних операцій* або штраф у розмірі 25% від суми (вартості) іноземної валюти, що була зафіксована у дорученні резидента.
----------------------------------
Позбавлення ліцензії здійснюється в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Національного банку України щодо застосування до банків та фінансових установ заходів впливу за порушення банківського законодавства.
( Виноска до пункту 2.4 в редакції Постанови Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
Штраф сплачується у валюті України за обмінним курсом НБУ на день складання відповідного протоколу порушення валютного законодавства.
2.5. Нездійснення уповноваженими банками функцій агента валютного контролю в частині запобігання проведенню резидентами і нерезидентами через ці банки незаконних валютних операцій тягне за собою позбавлення генеральної ліцензії Національного банку України на право здійснення валютних операцій або штраф у розмірі 25% від суми (вартості) валютних операцій, здійснених резидентами та нерезидентами через ці банки з порушенням чинного законодавства. У разі використання в розрахунках іноземної валюти штраф сплачується у валюті України за обмінним курсом Національного банку України на день складання відповідного протоколу порушення валютного законодавства.
( Абзац перший пункту 2.5 в редакції Постанови Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
Нездійснення уповноваженими банками функцій агента валютного контролю в частині своєчасного інформування у випадках та в порядку, установленому законодавством, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку України, відповідних державних органів про порушення резидентами і нерезидентами законодавства, пов'язаного з проведенням ними валютних операцій, тягне за собою штраф у розмірі 5% від суми (вартості) валютних операцій, про які уповноважений банк згідно зі встановленим порядком зобов'язаний був проінформувати відповідні державні органи.
( Абзац другий пункту 2.5 в редакції Постанови Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
У разі притягнення уповноваженого банку до відповідальності за порушення вимог пункту 2 статті 13 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" розмір одного штрафу не може перевищувати одного відсотка від суми зареєстрованого статутного фонду.
2.6. Здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту без участі уповноваженого банку або здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту у валюті України без одержання індивідуальної ліцензії НБУ тягне за собою накладення штрафу на резидента в розмірі, еквівалентному сумі валютних цінностей, що використовувалися при розрахунках, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких операцій (при розрахунках у валюті України - на суму таких розрахунків).
Якщо нерезиденти мають на території України представництва, яким відкрито рахунки типу "Н" або типу "П" у валюті України, то здійснення розрахунків у валюті України через ці рахунки між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту не потребує індивідуальної ліцензії НБУ. Використання іноземної валюти у зазначених розрахунках за участю таких представництв є використанням іноземної валюти як засобу платежу на території України і потребує індивідуальної ліцензії НБУ.
2.7. Невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою таку відповідальність:
- порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний день порушення;
- порушення порядку декларування - накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушенням порядку декларування є подання недостовірної інформації або перекручення даних, що відображаються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України.
Неподання або несвоєчасне подання резидентами України декларації (за відсутності валютних цінностей та майна за межами України) не тягне за собою застосування фінансових санкцій.
2.8. Несвоєчасне подання, приховування або перекручення встановленої Національним банком України звітності про валютні операції тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
2.9. Одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів без реєстрації договорів тягне за собою накладення штрафу в сумі, еквівалентній одному відсотку розміру одержаного кредиту чи позики і перерахованій у національну валюту України за офіційним обмінним курсом Національного банку України на день одержання кредиту, позики, з подальшою обов'язковою реєстрацією зазначених договорів.
2.10. Штрафні санкції застосовуються в кожному випадку порушення.
2.11. Норми цього Положення не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують відповідальність, встановлення якої згідно зі статтею 16 Декрету належить до компетенції Національного банку України.
3. Порядок застосування санкцій
3.1. Санкції, передбачені статтею 2 Указу Президента України від 27 червня 1999 року N 734/99 "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства", пунктом 2 статті 16 Декрету, застосовуються НБУ до банків та інших фінансово-кредитних установ, органами державної податкової служби - до інших резидентів і нерезидентів України.
3.2. У разі виявлення порушень валютного законодавства з боку банків або фінансово-кредитних установ, уповноваженими працівниками НБУ складається протокол за формою згідно з додатком 1, який вручається керівникові (посадовій особі, яка виконує його обов'язки) банку або фінансово-кредитної установи, чи їх відокремленого структурного підрозділу, де безпосередньо здійснювалась відповідна перевірка. За кожним випадком порушення, що виявлені під час однієї перевірки, складається окремий протокол, до якого обов'язково додаються інші документи, які свідчать про факти порушень. Якщо під час реалізації одного договору було здійснено кілька однотипних порушень валютного законодавства, то допускається складання одного протоколу за умови, що загальна сума штрафу від цього не зміниться. Після складання протоколу уповноважені працівники НБУ зобов'язані запропонувати особі, якій вручено цей протокол, надати пояснення за кожним фактом порушення.
3.3. Підставою для застосування НБУ і його територіальними управліннями вказаних у другому розділі цього Положення санкцій можуть бути:
- матеріали перевірок, що здійснюються уповноваженими працівниками центрального апарату та територіальних управлінь НБУ;
- матеріали перевірок, що здійснюються уповноваженими працівниками державних органів валютного контролю;
- матеріали перевірок, що здійснюються уповноваженими працівниками державних контрольних і правоохоронних органів, які не належать до органів валютного контролю.
У разі виявлення державними органами валютного контролю та державними контрольними і правоохоронними органами порушення банками або фінансово-кредитними установами валютного законодавства складається акт чи довідка про перевірку, які разом з копіями документів, що підтверджують факт порушення, надсилаються до територіальних управлінь НБУ за місцем проведення зазначених перевірок. Уповноважені працівники територіальних управлінь НБУ здійснюють аналіз отриманих матеріалів та в разі наявності складу правопорушення здійснюють дії, вказані в п.2 цього розділу.
У разі відсутності в комплекті матеріалів, що надходять до НБУ, документів, які підтверджують факт порушення, уповноважені працівники НБУ зобов'язані здійснити додаткову перевірку отриманої інформації на місці.
3.4. Матеріали про порушення валютного законодавства залежно від суми штрафу розглядають та приймають рішення про застосування санкцій:
- до 10,0 тис. доларів США* - начальники територіальних управлінь НБУ;
-----------------------------------
* Тут і далі за текстом під сумою штрафу слід розуміти суму (вартість), еквівалентну певній сумі в доларах США, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день складання відповідного протоколу порушення валютного законодавства.
- до 50 тис. доларів США - директор Департаменту валютного контролю та ліцензування НБУ;
- до 100 тис. доларів США - Голова НБУ та його заступники.
У разі прийняття рішення про застосування санкцій виноситься постанова про притягнення до відповідальності за порушення валютного законодавства.
Санкції у вигляді позбавлення ліцензії, виключення з Реєстру банків, їх філій та представництв, валютних бірж і фінансово-кредитних установ, застосування штрафу, що перевищує суму (вартість), еквівалентну 100 тис. доларів США, перераховану у валюту України за обмінним курсом НБУ на день складання відповідного протоколу порушення валютного законодавства, застосовуються виключно на підставі постанови Правління НБУ.
3.5. Постанова про притягнення до відповідальності за порушення правил валютного законодавства, яка складається за формою згідно з додатком 2, підписується однією із службових осіб, указаних у пункті 3.4 цього розділу, та надсилається територіальними управліннями НБУ порушнику, який протягом п'яти днів після її отримання має перерахувати суму штрафу до Державного бюджету України.
У разі несплати комерційним банком або фінансовою установою штрафу в зазначений строк постанова про притягнення їх до відповідальності підлягає примусовому виконанню органами державної виконавчої служби за місцезнаходженням порушника в порядку, визначеному чинним законодавством України.
( Абзац другий пункту 3.5 в редакції Постанови Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )( Абзац третій пункту 3.5 виключено на підставі Постанови Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
3.6. В окремих випадках, з метою захисту інтересів клієнтів та забезпечення фінансової надійності комерційних банків, постановою Правління Національного банку України для уповноважених банків може бути встановлений інший, ніж зазначений у п.3.5 розділу 3 цього Положення, строк сплати штрафів, передбачених пп.2.4, 2.5, 2.7, 2.8 розділу 2 цього Положення, але такий строк сплати штрафів не може перевищувати двох років. Зменшення розмірів сум штрафних санкцій є неприпустимим.
4. Оскарження дій щодо накладення санкцій
4.1. Постанова про притягнення до відповідальності може бути оскаржена в судовому порядку. Відповідачем в цьому випадку виступає Національний банк України.
4.2. Оскарження постанови не припиняє її виконання.
Директор Департаменту валютного
контролю та ліцензування

С.О.Брагін
Додаток 1
до Положення про
валютний контроль
Протокол порушення валютного законодавства
"___"____________ м.____________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові та посада особи, яка склала протокол)
склав цей протокол про те, що під час перевірки виконання вимог
Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного
регулювання і валютного контролю" в (на) _________________________
_________________________________________________________________,
(повна назва установи, де проводиться перевірка)
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові керівника -
__________________________________________________________________
службової особи установи, де проводиться перевірка)
виявлено таке порушення (вказати факт порушення з посиланням на
нормативні документи, вимоги яких порушено): _____________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_____________________________________, що тягне за собою наслідки,
передбачені п._____ розділу ______ Положення про валютний контроль
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові особи, якій надано копію протоколу)
ПОЯСНЕННЯ
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________
(підпис особи, яка дає пояснення)
_________________________
(підпис перевіряльника)
Копію протоколу одержав ________________________________________
(підпис і дата)
Додаток 2
до Положення про валютний контроль
Національний банк України
Постанова
про притягнення до відповідальності за порушення валютного законодавства
"___"_____________ N ____
Я, _________________________________________________________,
(назва посади, прізвище, ім'я, по батькові)
розглянувши матеріали перевірки __________________________________
_________________________________________________________________,
(повна назва установи, де проводиться перевірка)
підготовлені ____________________________________________________,
(повна назва органу, яким проведено перевірку)
_________________________________________________________________,
з питань виконання вимог Декрету Кабінету Міністрів України від
19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного
контролю", а також отримавши пояснення ___________________________
(посада, прізвище, ім'я
__________________________________________________________________
та по батькові службової особи, яка дає пояснення)
про що складено протокол порушення валютного законодавства від
_______________, установлено таке порушення вимог Декрету Кабінету
Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного
регулювання і валютного контролю": _______________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
На підставі вищезазначеного та згідно зі статтею 16 Декрету
Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему
валютного регулювання і валютного контролю" і пункту _____________
розділу __________ Положення про валютний контроль,
постановляю:
притягнути _______________________________________________________
(повна назва та адреса установи, що притягається до
__________________________________________________________________
відповідальності)
до відповідальності у вигляді штрафу _____________________________
(розрахунок суми штрафу)
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
Сума штрафу має бути перерахована до Державного бюджету
України в 5-денний строк з дня отримання цієї постанови.
Постанова набирає чинності з дня підписання.
Підпис ______________________________________________________
(постанова підписується однією із службових
осіб, зазначених у пункті 3.4 розділу III
Положення про валютний контроль).
У разі несплати штрафу в зазначений строк постанова про
притягнення до відповідальності підлягає примусовому виконанню
органами державної виконавчої служби за місцезнаходженням
порушника в порядку, визначеному чинним законодавством України.
У разі несплати штрафу установою, яка притягнута до
відповідальності згідно з цією постановою, суму штрафу ______ грн.
стягнути на користь держави з рахунку N __________________________
у _______________________________________________________________.
(установа банку)
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом року з
дня підписання.
Постанова може бути оскаржена в судовому порядку.
Відповідачем у цьому випадку є Національний банк України.
Оскарження постанови не припиняє її виконання.
________________ _______________ _____________________________
(назва посади) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
М.П.
( Додаток 2 в редакції Постанови Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )
Додаток 3
до Положення про валютний контроль
Правління Національного банку України
Постанова
від _________ 200_ р. N ______
м.Київ
Про притягнення до відповідальності
за порушення валютного законодавства
Розглянувши матеріали перевірки _____________________________
_________________________________________________________________,
(повна назва установи, де проводиться перевірка)
підготовлені _____________________________________________________
(повна назва органу, яким проведено перевірку)
_________________________________________________________________,
з питань виконання вимог Декрету Кабінету Міністрів України від
19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного
контролю", а також отримавши пояснення ___________________________
(посада, прізвище, ім'я
__________________________________________________________________
та по батькові службової особи, яка дає пояснення)
(про що складено протокол порушення валютного законодавства від
_______________), установлено таке порушення вимог Декрету
Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему
валютного регулювання і валютного контролю": _____________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
На підставі вищезазначеного та згідно зі статтею 16 Декрету
Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему
валютного регулювання і валютного контролю" і пункту _____________
розділу ____________ Положення про валютний контроль, Правління
Національного банку України
постановляє:
притягнути __________________________________________________
(повна назва та адреса установи, що притягається
__________________________________________________________________
до відповідальності)
до відповідальності у вигляді штрафу _____________________________
(розрахунок суми штрафу)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
Сума штрафу має бути перерахована до Державного бюджету
України в 5-денний строк з дня отримання цієї постанови.
Постанова набирає чинності з дня підписання.
Підпис ______________________________________________________
(постанова підписується Головою Національного банку
України або особою, яка тимчасово виконує обов'язки
Голови).
У разі несплати штрафу в зазначений строк постанова про
притягнення до відповідальності підлягає примусовому виконанню
органами державної виконавчої служби за місцезнаходженням
порушника в порядку, визначеному чинним законодавством України.
У разі несплати штрафу установою, яка притягнута до
відповідальності згідно з цією постановою, суму штрафу _____ грн.
стягнути на користь держави з рахунку N __________________________
у _______________________________________________________________.
(установа банку)
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом року з
дня підписання.
Постанова може бути оскаржена в судовому порядку.
Відповідачем у цьому випадку є Національний банк України.
Оскарження постанови не припиняє її виконання.
________________ _______________ _____________________________
(назва посади) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
М.П.
( Положення доповнено додатком 3 згідно з Постановою Нацбанку N 106 від 14.03.2001 )