• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про впровадження підготовки магістрів медицини у медичних вищих навчальних закладах

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Положення, Правила від 09.07.1993 № 157 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення, Правила
  • Дата: 09.07.1993
  • Номер: 157
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення, Правила
  • Дата: 09.07.1993
  • Номер: 157
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 157 від 09 липня 1993 р.
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 1993 р.
за N 92
Про впровадження підготовки магістрів медицини у медичних вищих навчальних закладах
Виходячи з Закону України "Про освіту" та Програми реформи медичної освіти в Україні
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасові правила прийому до магістратури в медичних вищих навчальних закладах, погоджені з Міністерством освіти (додається).
2. Ректорам медичних вищих навчальних закладів:
2.1. Забезпечити виконання у 1993 році плану набору магістратури на конкурсній основі з числа випускників медичних вищих навчальних закладів України, які закінчили їх з відзнакою і рекомендовані вченими радами на наукову роботу, згідно з тимчасовим положенням.
2.2. Матеріали конкурсного набору до магістратури (списки осіб, які брали участь у конкурсі, результати вступних іспитів, протоколи засідань приймальної комісії) подати до Міністерства для затвердження до 1.10.1993 року.
2.3. Розробити і подати до Міністерства для затвердження навчальні плани та програми підготовки лікарів-спеціалістів у магістратуру з усіх фахів, що є в плані вузу, до 15.10.1993 року.
3. Головному управлінню учбових закладів, кадрів і науки МОЗ України розглянути результати конкурсного відбору і затвердити кандидатів для зарахування до магістратури в 1993 році.
4. Встановити термін навчання в магістратурі набору 1993 року для випускників медичних вищих навчальних закладів 3 роки зі спеціальностей хірургічного профілю, 2 роки - зі спеціальностей терапевтичного, педіатричного, стоматологічного та гігієнічного профілів. Початок навчання в магістратурі - 1.11.1993 року.
5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника міністра В.Г.Передерія.
Міністр
Погоджено
Заступник Міністра освіти України
В.П.Гондюл
Ю.П.Спіженко


30 червня 1993 року
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
09.07.1993 N 157
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 1993 р.
за N 92
ТИМЧАСОВІ ПРАВИЛА
прийому до магістратури в медичних вищих навчальних закладах
1. Магістратура при вищих медичних навчальних закладах, що мають необхідну наукову і матеріальну базу, є формою підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів.
2. Магістратура відкривається та ліквідується Міністерством освіти за поданням Міністерства охорони здоров'я України.
3. Прийом до магістратури здійснюється за результатами конкурсу, умови якого оголошуються в засобах масової інформації.
4. До магістратури приймаються лікарі-спеціалісти певного фаху, які мають стаж практичної роботи за даною спеціальністю не менше 3 років після закінчення інтернатури (спеціалізації). За рекомендаціями вчених рад медичних вищих навчальних закладів до магістратури можуть в окремих випадках прийматися випускники медичних вищих навчальних закладів, які закінчили їх з відзнакою, та лікарі-спеціалісти після закінчення інтернатури, якщо вони закінчили медичний вищий навчальний заклад з відзнакою і були рекомендовані вченою радою на наукову роботу.
До заяви про вступ до магістратури додаються: особисто заповнений листок обліку кадрів, автобіографія, копії диплома про вищу медичну освіту, сертифіката спеціаліста, посвідчення про присвоєння атестаційної категорії спеціаліста, виписка з трудової книжки, рекомендація вченої ради вищого навчального закладу на наукову роботу (для випускників медичних вищих навчальних закладів та лікарів - спеціалістів зразу ж після закінчення інтернатури), медична довідка за формою 086-У, три фотокартки розміром 3х4 см, список наукових робіт (при їх наявності).
5. Термін навчання в магістратурі для лікарів-спеціалістів 1 рік, для випускників вищих навчальних закладів з спеціальностей терапевтичного, педіатричного, стоматологічного та гігієнічного профілів - 2 роки, з спеціальностей хірургічного профілю - 3 роки.
6. Громадяни інших держав можуть бути прийняті до магістратури на підставі договорів, що укладаються з вищими навчальними закладами, Міністерством охорони здоров'я, Президією АН і АМН України, або відповідно до міждержавних чи міжурядових угод.
7. Кожен вступник проходить співбесіду і складає іспити за спеціальністю і з однієї з іноземних мов (англійської, німецької, іспанської, італійської, французької) в обсязі діючих програм для вищих навчальних закладів.
8. Проведення вступних іспитів регламентується пунктами 29, 32, 33, 34 Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затвердженого наказом Міністерства вищої освіти і Академії наук України від 16.01.1992 р. N 11/24.
9. Приймальна комісія призначається ректором вищого навчального закладу. До її складу входять: проректор з наукової роботи (голова приймальної комісії), відповідальний секретар, завідуючі профільними кафедрами, професори, доценти, провідні вчені. Роботою приймальної комісії керує її голова або його заступник.
10. Результати іспитів (протоколи оцінок разом з письмовими роботами) розглядаються приймальною комісією про прийняття рішення про зарахування вступника до магістратури.
11. Усі рішення комісії приймаються більшістю голосів членів комісії, а в разі їх рівності, голос голови приймальної комісії є вирішальним.
12. Рішення приймальної комісії про зарахування вступників до магістратури затверджується Міністерством охорони здоров'я України.
13. Зарахування до магістратури проводиться наказом ректора вищого навчального закладу і повідомляється про це вступникам в тижневий строк після отримання списків кандидатур, затверджених Міністерством охорони здоров'я. Виклик вищого навчального закладу до навчання в магістратуру є підставою для звільнення вступника з займаної посади.
14. Навчання в магістратурі зараховується до загального трудового стажу та стажу за спеціальністю згідно з чинним законодавством.
15. Відсутність лікаря на заняттях без повноважних причин протягом перших двох тижнів є підставою для його відрахування з магістратури.
16. Іногородні лікарі на період навчання в магістратурі забезпечуються місцем для проживання в гуртожитку. Члени їхніх сімей житлом не забезпечуються.
17. Навчання в магістратурі проводиться за навчальними планами, розробленими медичними вищими навчальними закладами і затвердженими Міністерством охорони здоров'я України.
18. Особам, які навчаються в магістратурі, виплачується стипендія в розмірі і порядку, передбаченому для клінічних ординаторів вищих навчальних закладів, науково-дослідних інститутів та установ відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 січня 1993 року N 50 "Про стипендіальне забезпечення студентів, учнів, слухачів навчальних закладів, а також аспірантів і докторантів".
19. Лікарям, які успішно виконали весь обсяг навчальної програми підготовки магістрів з відповідної спеціальності і захистили наукову кваліфікаційну роботу, рішенням наукової ради вищого навчального закладу присвоюється науковий ступінь магистра медицини з даної спеціальності.