• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про застосування контрактної форми наймання на роботу ректора, медичного (фармецевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Форма типового документа, Положення від 26.05.1993 № 116 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 26.05.1993
  • Номер: 116
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 26.05.1993
  • Номер: 116
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 116 від 26.05.93
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 1993 р.
за N 60
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 190 від 13.04.2004 )
Про застосування контрактної форми наймання на роботу ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Мінздоров'я N 217 від 21.10.93 N 161 від 27.08.95 )
На виконання Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 1993 р. N 72 "Про заходи щодо виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. N 203 "Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності", наказу Міністерства охорони здоров'я України від 15 лютого 1993 р. N 28 "Про заходи на виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", наказу Міністерства освіти України від 25 лютого 1993 р. N 47 "Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.93 р. N 72 "Про заходи щодо організації виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" та наказу Міністерства освіти України від 27.04.93 р. N 116 "Про впровадження у закладах освіти України, що є у загальнодержавній власності, контрактної форми наймання керівників та порядок її застосування",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок наймання та звільнення ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи, що є у загальнодержавній власності, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України (додається) та Примірну форму контракту з керівниками закладів освіти, науково-дослідних інститутів, що є у загальнодержавній власності і підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України (додається).
2. Першому заступнику міністра Передерію В.Г., начальнику Головного управління учбових закладів, кадрів і науки Бєлан С.М., начальнику головного економічного управління Кірик Л.М., начальнику юридичного відділу Бєлотєлову М.Г. до 1 вересня 1993 р. забезпечити укладання контрактів з ректорами медичних (фармацевтичного) вузів, інститутів удосконалення лікарів, директорами науково-дослідних установ, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України, згідно з чинним законодавством та затвердженим Положенням.
3. Підготовку матеріалів і організацію підписання контрактів, що укладаються Міністерством охорони здоров'я України, покласти на конкурсні комісії міністерства, Головне управління учбових закладів, кадрів і науки (Бєлан С.М.).
4. Ректорам медичних (фармацевтичного) вузів, інститутів удосконалення лікарів, директорам науково-дослідних установ внести зміни та доповнення до Статутів цих закладів щодо наймання і звільнення керівників згідно з чинним законодавством, постановами Уряду з цих питань та затвердженим Положенням про порядок наймання та звільнення ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи, що є у загальнодержавній власності, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України.
5. Контроль за виконання цього наказу покласти на першого заступника міністерства Передерія В.Г.
Міністр
Погоджено:
Заступник міністра освіти
Ю.П.Спіженко

В.П.Гондюл
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
26.05.1993 N 116
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 1993 р.
за N 60
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок наймання та звільнення ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи, що є у загальнодержавній власності, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України
1. Загальні положення
1.1. Дане Положення поширюється на медичні (фармацевтичний) вузи, інститути удосконалення лікарів, науково-дослідні установи (далі - заклад), підпорядковані Міністерству охорони здоров'я України, які є у загальнодержавній власності і діють на підставі Закону України "Про освіту".
1.2. Відповідно до Закону України "Про освіту", Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 1993 року N 72 "Про заходи щодо організації виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", ст.21 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. N 203 "Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності", наймання на роботу ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи (далі - керівник закладу), що є у загальнодержавній власності і підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України, здійснюється Міністром охорони здоров'я України або особою, яка його заміщує, шляхом укладання з ним контракту і призначення на посаду. Призначення керівника закладу здійснюється за попереднім погодженням із Міністерством освіти, як центральним органом державного управління освітою.
2. Проведення конкурсу
2.1. Формою відбору кандидатів на посаду керівника закладу, підпорядкованого Міністерству охорони здоров'я України, є конкурс.
Конкурс впроваджується з метою підвищення вимог при доборі висококваліфікованих керівників з урахуванням професійних, організаторських здібностей, моральних та загальнолюдських якостей.
2.2. До проведення конкурсу Міністр охорони здоров'я або особа, яка його заміщає, покладає тимчасове виконання обов'язків керівника закладу на одного із працівників цього закладу.
2.3. Конкурсне заміщення посади керівника закладу проводиться у таких випадках:
2.3.1. створення нового закладу, при реорганізації, перепрофілюванні закладу.
2.3.2. якщо керівник працює на умовах строкового договору (контракту) і термін цього договору (контракту) закінчується, а домовленості про продовження контракту на наступний термін між сторонами немає;
2.3.3. тимчасового виконання обов'язків керівника закладу одним з його працівників;
2.3.4. при наявності вакантної посади.
2.4. Рішення про проведення конкурсу приймає Міністр охорони здоров'я або особа, яка його заміщує, про що видається відповідний наказ.
2.5. Конкурс призначається у такі терміни: якщо посада керівника вакантна, то не пізніше одного місяця до призначення, а якщо посада зайнята, то не пізніше, як за два місяці до закінчення терміну трудового договору (контракту) і вивільнення посади керівника, або змін в організації виробництва і праці.
2.6. Для проведення конкурсу рішенням Міністра охорони здоров'я України або особи, яка його заміщує, у кожному випадку для його проведення створюється конкурсна комісія, до якої входять: представники Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти при вирішенні питання про керівника вищого навчального закладу, науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів (біля одної третини членів конкурсної комісії, які обираються загальними зборами, на конференцію трудового колективу, або вченою радою), органів державної влади Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
( Абзац перший пункту 2.6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
Кількісний і персональний склад комісії, а також її голова визначаються і затверджуються у наказі про оголошення конкурсу і створення конкурсної комісії.
Завданням конкурсної комісії є надання обгрунтованих пропозицій про те, кого із осіб, які беруть участь у конкурсі, призначити на посаду.
2.7. Оголошення про проведення конкурсу та терміну подання заяв, вимоги до претендентів та їх програм, матеріалів, що подаються, публікуються у засобах галузевої та місцевої інформації.
2.8. В конкурсі на заміщення посади керівника закладу можуть брати участь громадяни України, які мають, як правило, науковий ступінь доктора наук і вчене звання професора, високі моральні якості і організаторські здібності, глибокі професійні знання, досвід наукової, науково-педагогічної роботи.
2.9. Після закінчення терміну подання заяв протягом двох тижнів, але не пізніше терміну закінчення конкурсу, конкурсна комісія вивчає відповідність матеріалів, поданих претендентами на участь у конкурсі, вимогам, для заміщення цієї посади. За бажанням претендентів, а також за дорученням конкурсної комісії їм може бути надана можливість для ознайомлення із закладом освіти, вивчення питань, пов'язаних із виконанням обов'язків керівника, зустрічі із трудовим колективом, викладення своєї програми. За наявності двох і більше учасників конкурсна комісія зобов'язана провести у закладі освіти рейтинг претендентів, які беруть участь у конкурсі.
( Абзац перший пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
На підставі співбесіди з кандидатами на посаду керівника, оцінок його праці на цій чи іншій посаді, результатів зустрічі із працівниками цього закладу конкурсна комісія на своєму засіданні у складі не менше 2/3 членів комісії приймає рішення, кого із претендентів пропонувати на заміщення посади керівника відповідно до умов оголошеного конкурсу.
( Абзац другий пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
Рішення конкурсної комісії приймається відкритим або таємним голосуванням. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більше половини присутніх членів комісії.
( Абзац третій пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
Якщо голоси розділилися порівну, то приймається рішення, за яке віддав голос голова комісії. Якщо жоден із учасників конкурсу не отримав більшості голосів присутніх членів комісії, за рішенням конкурсної комісії може бути проведено повторне голосування. Конкурс вважається таким, що не відбувся у тому разі, коли за підсумками повторного голосування жоден із учасників конкурсу не набрав необхідної кількості голосів або були допущені процедурні чи інші порушення порядку проведення конкурсу, встановленого цим Положенням.
( Абзац четвертий пункту 2.9 в редакції Наказу Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
2.10. Рішення конкурсної комісії розглядає колегія Міністерства охорони здоров'я України і приймає відповідне рішення щодо призначення претендента на посаду.
Рішення колегії є підставою для укладання з претендентом контракту і призначенням його на посаду керівника закладу.
3. Умови укладання контракту
3.1. Відповідно до ст.21 Кодексу законів про працю України контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання можуть встановлюватися угодою сторін.
3.2. Відповідно до ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" наймання на роботу керівника закладу, підпорядкованого МОЗ України, здійснюється шляхом укладання з ним контракту і призначення на посаду.
3.3. Відповідно до ст.24 Кодексу законів про працю України контракт установленого зразка укладається у письмовій формі і підписується міністром охорони здоров'я України або за його дорученням заступником міністра та особою, яка призначається на відповідну посаду.
3.4. Контракт оформляється в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігається у кожної з сторін контракту.
3.5. Контракт є підставою для видання наказу (розпорядження) про призначення на посаду з дня, встановленого за угодою сторін у контракті, і для дострокового звільнення в разі, коли сторони не виконують умови контракту.
3.6. Контракт набирає чинності з моменту його підписання і може бути змінений тільки за угодою сторін у письмовій формі.
4. Зміст контракту
4.1. У контракті передбачається строки його дії, вимоги до збереження державного майна, права, обов'язки та відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці (виконання робіт), умови розірвання контракту, соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання прийнятих на себе зобов'язань, з урахуванням особливостей та фінансового стану закладу.
4.2. У контракті з керівником, крім загальних вимог, передбачених у п.4.1 цього Положення, слід урахувати показники ефективності використання закріпленого за закладом державного майна і результати педагогічної, наукової, лікувально-профілактичної та господарської діяльності закладу.
Враховуючи особливості діяльності закладу, у контракті з її керівником можуть бути передбачені й інші умови (вимоги).
4.3. Контракт може бути укладений на строк від 1 до 5 років. Конкретний термін контракту визначається угодою сторін.
За два місяці до закінчення строку чинності контракту за угодою сторін він може бути продовжений, або укладений на новий термін. У таких випадках конкурс не оголошується.
Керівник подає звіт міністерству за попередній строк роботи. Термін наступного укладання контракту вирішується у кожному конкретному випадку угодою сторін, з урахуванням особистих наслідків роботи керівника на цій посаді.
4.4. При невиконанні або неналежному виконанні сторонами обов'язків, передбачених у контракті, останній може бути достроково розірваний з попереднім попередженням відповідної сторони за два тижні.
4.5. Умови оплати праці керівника закладу, що визначається у контракті, повинні встановлюватися у прямій залежності від результатів педагогічної, наукової, лікувально-профілактичної та господарської діяльності закладу.
При цьому розмір посадового окладу керівника не може бути нижчим від розміру мінімального посадового окладу, передбаченого на цій посаді єдиною тарифною сіткою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 року N 44, а також Декретом Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1992 року "Про оплату праці".
У контракті можуть бути визначені умови підвищення або зниження обумовленого розміру оплати праці, встановлення надбавок, премій, винагород за підсумками роботи.
Система матеріального заохочення керівника закладу повинна сприяти досягненню довготермінових результатів діяльності закладу, встановленню прямої залежності між розмірами оплати праці та показниками, що характеризують виконання зобов'язань за контрактом.
4.6. Тривалість відпустки керівника закладу не може бути меншою, ніж передбачено чинним законодавством.
4.7. За угодою сторін у контракті можуть бути визначені інші умови, необхідні для виконання сторонами прийнятих на себе зобов'язань.
4.8. У разі дострокового припинення контракту з незалежних від керівника закладу причин, у контракті можуть бути встановлені додаткові гарантії та компенсації.
4.9. При укладенні контракту сторони можуть передбачити додаткові пільги, не встановлені чинним законодавством, за рахунок власних коштів закладу (виплата додаткової винагороди, надання матеріальної допомоги до щорічної відпустки, тощо). За умови припинення контракту в зв'язку з виходом керівника закладу на пенсію або одержанням ним трудового каліцтва можуть передбачатися виплати компенсацій, крім встановлених пенсій та виплат, пов'язаних з відшкодуванням заподіяної йому шкоди.
4.10. З обраними або призначеними на посаду до прийняття Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" та цього Положення керівниками закладів, що перебувають у загальнодержавній власності, також укладається або переукладається контракт. У разі відмови керівника від укладання контракту, трудовий договір з ним припиняється відповідно до п.6 ст.36 Кодексу законів про працю України. У разі відмови власника від укладання контракту з керівником трудовий договір з ним припиняється за п.1 ст.40 цього Кодексу. В окремих випадках власник має право зберегти з керівником трудові відносини на визначений діючий трудовим договором строк(передпенсійний вік, тощо).
4.11. Керівники, які досягли пенсійного віку і призначені на посаду за строковим трудовим договором (контрактом), не можуть бути звільнені до закінчення його строку на підставі п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України.
4.12. Керівники закладів- дійсні члени і члени-кореспонденти Академії наук України, Академії медичних наук України, які досягли пенсійного віку після закінчення терміну трудового договору (контракту), можуть призначатися радниками керівника закладу.
5. Розірвання контракту
5.1. Контракт з керівником закладу може бути розірваний на підставах, установлених чинним законодавством, а також передбачених у контракті.
При цьому розірвання контракту з ініціативи Міністерства охорони здоров'я України або керівника закладу повинно проводитися з урахуванням гарантій, встановлених чинним законодавством.
5.2. При розірванні контракту на підставах, встановлених у контракті, але не передбачених чинним законодавством, звільнення проводиться згідно з п.8 ст.36 Кодексу законів про працю України, про що робиться відповідний запис у трудовій книжці керівника закладу.
5.3. На керівника закладу, який уклав контракт відповідно до цього Положення, повністю поширюються пільги та компенсації, встановлені чинним законодавством у разі вивільнення.
5.4. Трудові спори між сторонами контракту розглядаються у порядку, встановленому чинним законодавством.
6. Заключне положення
6.1 Керівник закладу освіти, науково-дослідного інституту, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України, укладає трудовий договір, контракт, в тому числі на конкурсній основі, із своїми заступниками, керівниками структурних підрозділів, іншими працівниками згідно з чинним законодавством.
( Пункт 6.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 217 від 21.10.93 )
Міністр
 
Ю. П. Спіженко
ЗАТВЕРДЖЕНО 
наказом Міністерства
охорони здоров'я України
від 26 травня 1993 р. N 116
ПРИМІРНА ФОРМА КОНТРАКТУ
З КЕРІВНИКАМИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ, НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ІНСТИТУТІВ, ЩО Є У ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНІЙ ВЛАСНОСТІ І ПІДПОРЯДКОВАНИХ МІНІСТЕРСТВУ
ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
"___ " _________199___р. N____________
_________________________________________________________________
місце укладання
Міністерство охорони здоров'я України, іменоване надалі
"Міністерство" в особі __________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові
__________, діюче на підставі Положення про Міністерство охорони
керівника)
здоров'я України з одного боку,
та _____________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
іменований надалі "Керівник" з іншого боку, що надалі іменуються
"Сторони", уклали цей контракт на строк з "___"_________199___р.
по "___"____________199___р. про нижченаведене:
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. ________________________________________________________
                      (прізвище, ім'я та по батькові) 
здійснює керівництво вищим навчальним закладом, науково-дослідною
установою (далі - установи) на підставі єдиноначальності та
умовах, викладених в контракті, відповідно до чинного
законодавства України, рішень Уряду, Міністерства і Статуту
установи.
1.2. Даний контракт є трудовим договором. Законодавство України про працю поширюється на взаємовідносини сторін у частині, яка не суперечить контракту.
1.3. Керівник, який уклав цей контракт, є повноважним представником установи при реалізації повноважень (прав, обов'язків, функцій), передбачених Статутом установи, актами законодавства щодо установи, іншими обов'язковими для нього документами.
1.4. Керівник підзвітний Міністерству в межах, установлених чинним законодавством, Статутом установи та цим контрактом.
1.5. У період відпустки керівника або його відсутності з інших причин обов'язки керівника виконує його заступник.
II. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
2.1. Керівник установи самостійно вирішує всі питання управління (керівництва) діяльністю установи за винятком тих, які законодавством віднесені до компетенції Міністерства, загальних зборів (конференції) колективу, Ради установи.
2.2. Діє від імені установи без довіреності, представляє її у всіх органах, установах, організаціях, підприємствах держави і за її межами.
2.3. Розпоряджається майном установи.
2.4. Укладає господарські та інші угоди, видає довіреності.
2.5. Відкриває у банку рахунки установи.
2.6. Має право розпорядження коштами установи.
2.7. Затверджує штати установи.
2.8. Видає накази, розпорядження і дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників установи.
2.9. Укладає трудові договори, розриває їх із своїми заступниками, керівниками структурних підрозділів, педагогічними, науковими, адміністративно-господарськими працівниками відповідно до чинного трудового законодавства та Положення "Про порядок наймання і звільнення педагогічних та наукових працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній та комунальній власності", іншими працівниками.
2.10. Самостійно визначає свій трудовий розпорядок.
2.11. Накладає на працівників стягнення відповідно до чинного законодавства України.
2.12. Вирішує інші питання, віднесені до компетенції керівника законодавством, Положенням про порядок наймання та звільнення керівників закладів освіти України, що є у загальнодержавній власності, Статутом установи, Положенням вищестоящої організації та цим контрактом.
2.13. Міністерство делегує керівнику такі повноваження:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2.14. Міністерство може делегувати керівнику й інші свої повноваження. Передача повноважень у цьому випадку здійснюється шляхом укладення додаткової угоди до цього контракту.
2.15. Керівнику установи належать надані йому повноваження (права, обов'язки), які поширюються на підприємство нормативними та іншими актами, якщо з вказаних актів, Статуту установи та вищестоящої організації, умов цього контракту не випливає інше.
III. ОБОВ'ЯЗКИ КЕРІВНИКА
На період чинності цього контракту __________________________
__________________________________________________________________
                        (прізвище, ім'я та по батькові)
зобов'язаний забезпечити:
3.1. Проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, підготовку спеціалістів відповідного рівня кваліфікації*. 
3.2. Виконання державного замовлення та договірних зобов'язань по підготовці спеціалістів для потреб господарства, в тому числі на комерційних засадах.
3.3. Високоефективну науково-дослідну роботу за пріоритетними напрямками, в т.ч. на госпрозрахунковій і комерційній засадах.
3.4. Підготовку необхідної кількості наукових, науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації (кандидатів, докторів наук), атестацію наукових, науково-педагогічних кадрів.
3.5. Високоефективне і стійке фінансово-економічне, господарське становище, науково-виробничу та комерційну діяльність.
3.6. Рентабельність навчально-науково-виробничих підрозділів. Одержання та збільшення прибутку.
3.7. Додержання умов колективного договору.
3.8. Проведення підготовки та перепідготовки наукових, науково-педагогічних працівників і спеціалістів установи, їх економічного, правового і професійного навчання безпосередньо в установі або на договірних засадах в інших установах.
3.9. Захист відомостей, що складають державну, службову та комерційну таємницю.
3.10. Дотримання чинного законодавства, активне використання засобів щодо удосконалення управління, зміцнення договірної, трудової дисципліни, фінансового становища установи.
3.11. Ефективне використання державного майна відповідно до показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.
3.12. Виконання соціального розвитку колективу.
3.13. Виконання державних освітянських програм в галузі медичної освіти*.
3.14. Керівництво на засадах Статуту установи і чинного законодавства з метою отримання нових ефективних результатів з наукових досліджень й розробок, що відповідають профілю установи.
3.15. Вимоги й нормативи по науковій організації праці.
3.16. Організацію наукових, господарських зв'язків із суміжними навчальними закладами, науково-дослідними та іншими установами, організаціями, підприємствами для успішної діяльності установи.
3.17. Апробацію і використання в педагогічному, науковому і лікувально-діагностичному процесі результатів наукової діяльності й розробок.
3.18. Встановлення зв'язків із зарубіжними вченими, інститутами з питань педагогічної та науково-технічної діяльності.
3.19. Своєчасні розрахунки з установами, організаціями, банками, постачальниками, підрядними та іншими організаціями.
3.20. Ефективне використання матеріальних, фінансових і трудових ресурсів, а також ритмічну роботу навчального, наукового й лікувально-діагностичного процесу.
3.21. Дотримання законності, дисципліни, правил і норм охорони праці, техніки безпеки, санітарних і протиепідемічних правил, протипожежного захисту, трудової дисципліни.
3.22. Здійснення загального керівництва будівництвом, реконструкцією, а також капітальним ремонтом основних фондів.
3.23. Виконання екологічної програми.
3.24. Своєчасне подання Міністерству встановленої статистичної, бухгалтерської звітності, а також за додатковою угодою інших додаткових відомостей про роботу і стан установи.
3.25. Щорічний звіт про результати, передбачені контрактом, а за вимогою Міністерства достроковий у разі неналежного виконання умов цього контракту.
IV. ОПЛАТА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КЕРІВНИКА
4.1. Керівнику ______________________________________________
(назва установи)
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
за виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, виплачується
за рахунок коштів установи:
4.2. Заробітна плата/оклад в розмірі _____________________ ________________________ карбованців, але не менше ніж це встановлено Єдиною тарифною сіткою відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 року N 44, а також Декрету Кабінету Міністрів України "Про оплату праці" з урахуванням економічного та фінансового становища установи.
4.3. При умові, виконання зобов'язань, зазначених у пп. 3.1 -
3.25 цього контракту _____________________________________________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
додатково із бюджету установи встановлюється:
4.4. Надбавка в розмірі __________________крб. щомісячно.
4.5. Винагорода за повне виконання договірних зобов'язань з замовниками у розмірі ________________ крб. щоквартально.
4.6. Винагорода за результатами роботи установи за рік відповідно до діючого в установі Положення.
4.7. Частина чистого прибутку установи в розмірі __________%.
4.8. Одноразові виплати за виконання окремих завдань за додатковою угодою до контракту.
4.9. У разі невиконання умов, викладених у пп. 3.1 - 3.25 контракту, премія не сплачується повністю або частково.
4.10. _______________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
надається щорічна відпустка тривалістю ________________________
календарних днів і додаткова відпустка тривалістю _____________
календарних днів.
До щорічної відпустки виплачується матеріальна допомога у розмірі
_____________________________________________ крб.
4.11. Система матеріального стимулювання працівників, яка діє
в установі, повністю поширюється на ______________________________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
4.12. Виплати згідно п. 4 надання пільг та компенсацій,
передбачених п. п. 4.14, 4.15 контракту, здійснюється за рахунок
__________________________________________________________________
(назва установи)
за відповідними статтями обліку.
4.13. _______________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
підлягає державному соціальному страхуванню всіх видів на термін
дії цього контракту.
4.14. При повній або частковій втраті працездатності,
пов'язаної з нещасним випадком на виробництві ____________________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
крім пільг, передбачених діючим законодавством, сплачується
одноразова допомога в розмірі_____________ місячних окладів.
4.15. У випадку смерті _____________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
в період дії контакту його сім'ї сплачується одноразова допомога в
розмірі ________________ місячного окладу, а у разі смерті,
пов'язаної з виробництвом, крім доплати до пенсії, у випадку
втрати годувальника, із розрахунку ________________________ крб.
на місяць на кожного неповнолітнього члена сім'ї до досягнення ним
повноліття.
4.16. _______________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
надається право користування службовим автомобілем для поїздок в
службових справах.
4.17. У разі припинення дії контракту (з поважних причин) поряд з виплатами, передбаченими діючим законодавством, працівнику сплачується одноразова допомога в розмірі __________ місячних окладів.
V. ОБОВ'ЯЗКИ МІНІСТЕРСТВА
Разом з переліченими виплатами Міністерство зобов'язане:
5.1. Забезпечити __________________________________________
(назва установи)
на його вимогу матеріально-технічними ресурсами в обсязі,
необхідному для функціонування установи, виконання державного
замовлення на підготовку спеціалістів, виконання науково-дослідних
робіт з пріоритетних напрямків.
5.2. Виділяти централізовані ліміти капітальних вкладень на розбудову установи та інші роботи, пов'язані з удосконаленням всіх напрямів діяльності установи.
5.3. Надавати допомогу у виконанні державного замовлення та договорів на підготовку спеціалістів, навчально-методичному забезпеченні навчального, науково-дослідного процесу: документацією, технічними засобами навчання та обладнання.
5.4. Забезпечити виконання заявок установи на підготовку професорсько-викладацького складу та наукових працівників через аспірантуру, докторантуру та інші форми підготовки кадрів вищої наукової кваліфікації.
5.5. Інформувати керівника установи про галузеву науково-технічну політику, державні потреби спеціалістів, яких готує установа.
5.6. Приймати рішення з питань ліквідації, реорганізації, перепрофілювання установи, створення спільних підприємств, інших юридичних осіб.
5.7. Надавати інформацію на запити керівника.
5.8. Організовувати і проводити фінансовий контроль.
5.9. Гарантувати додержання прав і законних інтересів _______
__________________________________________________________________
(назва установи)
захищати і відстоювати її інтереси в органах державного
управління, інших державних та комерційних структурах.
5.10. Звільняти керівника по закінченню строку контракту, достроково за його вимогою, а також у випадку порушень законодавства та умов контракту, в тому числі Міністерством. Укладати контракт на наступний строк за згодою Сторін, на що працюючий керівник має переважне право.
VI. ЗМІНИ ТА РОЗІРВАННЯ КОНТРАКТУ
6.1. Зміни та доповнення до цього контракту вносяться шляхом підписання додаткових угод.
Контракт може бути припинений або розірваний з підстав, передбачених чинним законодавством та умовами цього контракту.
Підставами для розірвання Сторонами контракту є:
6.2. Закінчення строку дії контракту. При цьому Міністерство і керівник повинні за угодою Сторін не пізніше як за два місяці визначитись у такому: контракт припиняється; контракт продовжується або укладається на новий термін.
6.3. За угодою Сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП України).
6.4. З ініціативи Міністерства до закінчення строку дії контракту на умовах, передбачених законодавством (ст. ст. 40, 41 КЗпП України).
6.5. З ініціативи керівника до закінчення терміну дії контракту в зв'язку з порушенням Міністерством законодавства про працю, невиконання умов, передбачених контрактом (ст. 39 КЗпП України), втручання Міністерства в оперативно-розпорядницьку діяльність, якщо це привело або може привести до низьких показників діяльності установи. Підставою для дострокового припинення дії контракту за ініціативою керівника є хвороба або інвалідність, які перешкоджають виконанню роботи за контрактом, а також невиконання Міністерством умов, визначених п. п. 5.1, 5.13 цього контракту.
6.6. З ініціативи Міністерства дострокове розірвання контракту може бути тільки за умов, передбачених чинним трудовим законодавством, а також невиконання керівником умов, викладених пп. 3.1 - 3.25 цього контракту.
6.7. При розірванні контракту з підстав не передбачених чинним законодавством, звільнення проводиться за п. 8 ст. 36 КЗпП України.
6.8. У будь-якому випадку розірвання контракту Міністерство
виплачує _________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
одноразове заохочення у розмірі ______________ карбованців.
6.9. Сторони вживають заходів по дотриманню конфіденційності умов контракту, за винятком контролюючих органів.
6.10. Сторони інформують про умови контракту своїх радників, довірених осіб, представників.
6.11. Умови цього контракту можуть бути змінені тільки за угодою Сторін у письмовій формі.
6.12. Контракт набирає чинності з часу його підписання Сторонами.
6.13. Контракт укладено в двох примірниках, які зберігаються у кожної із Сторін і мають однакову юридичну силу.
VII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН І ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
7.1. У випадку невиконання чи неналежного виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
7.2. Спори між Сторонами вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством.
VIII. АДРЕСИ СТОРІН, ІНШІ ВІДОМОСТІ
8.1. Відомості про заклад:
Повна назва _________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Адреса ______________________________________________________
__________________________________________________________________
Розрахунковий рахунок N _____________________________________
у ________________________________________________________________
8.2. Відомості про Міністерство:
Повна назва _________________________________________________
__________________________________________________________________
Адреса ______________________________________________________
__________________________________________________________________
 
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові керівника Міністерства)
Службовий телефон керівника Міністерства ____________________
8.3. Відомості про керівника:
Домашня адреса ______________________________________________
__________________________________________________________________
Домашній телефон ____________________________________________
Службовий телефон ___________________________________________
Паспорт серія ________________________ N ____________________
Виданий "___"____________ 19___ р.
__________________________________________________________________
(вказати орган, що видав паспорт)
 
Підстава для пільг по оподаткуванню _________________________
__________________________________________________________________
(вказати відомості про кількість дітей, утриманців та ін.)
Від Міністерства Керівник закладу
_________________________ _________________________
_________________________ _________________________
(посада, прізвище, ім'я (прізвище, ім'я та
та по батькові) по батькові)
________________________ ________________________
(підпис) (підпис)
"___"____________19___р. "___"____________19___р.
Погоджено з Міністерством освіти України