• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок видачі субєктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, ремонт, реалізацію спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізацію спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів,...

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ від 18.10.1993 № 643 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.10.1993
  • Номер: 643
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.10.1993
  • Номер: 643
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 643 від 18.10.93 р.
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 жовтня 1993 р.
за N 161
Про затвердження Інструкції про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, ремонт, реалізацію спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізацію спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створення та утримання стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів та Умов і правил здійснення підприємницької діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також Інструкції про порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами МВС України N 379 від 12.07.94 N 311 від 13.05.96 N 17 від 11.01.99 ) ( Наказ втратив чинність у частині затвердження Інструкції про порядок створення та утримання штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, Умов і правил по створенню та утриманню штемпельно-граверних майстерень, виготовленню печаток і штампів, а також Інструкції про порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів на підставі Наказу МВС N 17 від 11.01.99 )
Згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 15 квітня 1991 року N 99 "Про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності та про розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємництва" із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 13 січня 1993 р. N 18 та від 2 вересня 1993 р. N 692, а також постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року N 576
"Про затвердження Положення про дозвільну систему",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Інструкцію про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, ремонт і реалізацію спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізацію спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створення та утримання стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовалення печаток і штампів та погоджені з Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам і підприємництву, Умови і правила здійснення підприємницької діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів.
1.3. Склад комісії МВС України по розгляду матеріалів про видачу суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, ремонт і реєлізацію предметів та матеріалів, створення та утримання підприємств та майстерень, на які встановлена дозвільна система (додається). Аналогічні комісії створити в МВС Республіки Крим, Головному управлінні внутрішніх справ м.Києва, управліннях внутрішніх справ областей і м.Севастополя (МВС, УВС, ГУВС).
2. Начальникам Головних управлінь, самостійних управлінь та відділів МВС України, міністру внутрішніх справ Республіки Крим, начальникам ГУВС м.Києва, УВС областей та м.Севастополя:
2.1. Забезпечити глибоке вивчення та неухильне виконання положень і вимог зазначених Інструкцій та Умов і правил особовим складом органів та підрозділів внутрішніх справ України.
2.2. Встановити суворий контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності вимог чинного законодавства з цього питання, а також зазначених Інструкцій та Умов і правил. У місячний строк прийняти заліки про їх знання від працівнників, які будуть виконувати службові обов'язки по видачі ліцензій та дозволів і контролювати цю діяльність.
2.3. Організувати широке висвітлення у засобах масової інформації чинних положень та практики ліцензування вказаних видів підприємницької діяльності.
3. Головному управлінню тилового і матеріально-технічного забезпечення МВС України у місячний строк виготовити необхідну кількість бланків ліцензій та дозволів за єдиною нумерацією, а також інших необхідних службових бланків з цього питання згідно з додатками до Інструкцій та Умов і правил.
4. Визнати такими, що втратили чинність наказ МВС України від 18 березня 1993 року N 137 та розпорядження МВС України від 17 травня 1993 року N 2201/Вн.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника міністра внутрішніх справ - начальника міліції громадської безпеки генерал-полковника міліції Недригайла В.М. та начальника Головного управління охорони громадського порядку МВС України генерал-майора міліції Корнієнка М.В.
Наказ оголосити особовому складу органів та підрозділів внутрішніх справ України.
Міністр
генерал внутрішньої служби України

А.В.Василишин
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства
внутрішніх справ України
від 18 жовтня 1993 р. N 643
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, ремонт і реалізацію спортивної, мисливської вогнепальної зброї, та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізацію спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створення та утримання стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про підприємництво" (із змінами, внесеними Законами України від 15 жовтня 1992 р. та 24 червня 1993 р.), постанови Ради Міністрів УРСР від 15 квітня 1991 р. N 99 "Про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності та про розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємництва" із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 13 січня 1993 р. N 18 та 2 вересня 1993 р. N 692, а також постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року N 576 "Про затвердження Положення про дозвільну систему".
1.2. Інструкція визначає порядок видачі, продовження та анулювання ліцензій на здійснення підприємницької діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів.
1.3. Провадження справ по ліцензуванню вказаних видів підприємницької діяльності здійснюють Головне управління охорони громадського порядку МВС України, МВС Республіки Крим, ГУВС м.Києва, УВС областей і м. Севастополя.
1.4. Матеріали про видачу ліцензій суб'єктам підприємницької діяльності на виробництво, ремонт і реалізацію спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізацію спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створення та утримання стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень виготовлення печаток і штампів розглядає МВС України.
2. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВ СУБ'ЄКТАМИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ
2.1. Заява (додаток N1) підприємцями-юридичними особами та підприємцями-громадянами на отримання ліцензії подається за територіальністю до МВС Республіки Крим, ГУВС м.Києва, УВС областей і м.Севастополя за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та відповідно до обраного виду підприємництва.
2.2. До заяви на отримання ліцензії додаються:
підприємцями-юридичними особами - копії засновницьких документів;
підприємцями-громадянами - копії засновницьких документів та документів, що засвідчують рівень освіти і кваліфікації, необхідні для здійснення вибраних видів діяльності;
квитанція банку про оплату послуг за видачу ліцензії.
2.3. За видачу ліцензії згідно з законодавством сплачуються суми:
громадянами-підприємцями у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
( Абзац другий пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС N 311 від 13.05.96 )
підприємцями-юридичними особами - у розмірі шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
( Абзац третій пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС N 311 від 13.05.96 )
Суми сплат надходять на рахунок Міністерства внутрішніх справ України.
( Зі змінами, внесеними згідно з Наказом МВС України N 379 від 12.07.94 ).
3. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ НА ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЙ СУБ'ЄКТАМ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
3.1. МВС Республіки Крим, ГУВС м.Києва, УВС областей і м.Севастополя, до якого надійшла заява на отримання ліцензії, приймає її до свого провадження і перевіряє створення заявником умов і правил здійснення підприємницької діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів.
Документи за наслідками такої перевірки (копії засновницьких документів, акти перевірки технічного стану приміщень, відомості про відповідальних осіб за здійснення підприємницької діяльності тощо) та висновок про наявність необхідних умов для здійснення діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, виготовленню печаток і штампів,створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, затверджений керівництвом МВС, УВС (ГУВС), у 20- денний строк з дня отримання заяви надсилаються до Головного управління охорони громадського порядку МВС України для дальшого провадження.
3.2. Головне управління охорони громадського порядку МВС України або управління, відділ охорони громадського порядку МВС, УВС (ГУВС) перевіряє відповідність таких матеріалів чинному законодавству, за необхідності узгоджує їх з зацікавленими міністерствами і відомствами, після чого готує висновок про видачу ліцензії або відмову у її видачі. Висновок відповідно до обраного виду підприємницької діяльності затверджується Міністром внутрішніх справ України, чи його Першим заступником - начальником міліції громадської безпеки.
У разі відмови у видачі ліцензії повинні бути вказані підстави такої відмови.
4. ЛІЦЕНЗІЯ
4.1. У ліцензії встановленої форми (додаток N 2) вказується повне найменування суб'єкта підприємницької діяльності, його місцезнаходження, особливі умови і правила здійснення даного виду діяльності, номер реєстрації, дата видачі та строк дії ліцензії, а також особа, відповідальна за здійснення вказаного виду підприємницької діяльності.
Строк дії ліцензії визначається Міністерством внутрішніх справ України,але він не може бути меншим трьох років. Продовження строку дії ліцензії та видача ліцензій на створені суб'єктом підприємницької діяльності філії по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень здійснюється у порядку, встановленому цією Інструкцією.
У необхідних випадках для створення умов, необхідних для виробництва та ремонту спортивної, мисливської і холодної зброї, виготовлення спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів (обладнання приміщень, придбання необхідного обладнання, підготовку технічних умов, отримання сертифікату тощо), МВС України залежно від обраного виду підприємницької діяльності може бути видана ліцензійна згода.
Ліцензійна згода видається на строк не більше одного року, підписується особою, яка має право видачі ліцензій, а також суб'єктом підприємницької діяльності і реєструється у книзі обліку (додаток N 3).
Після створення усіх необхідних умов для здійснення обраного виду діяльності, виготовлення (не більше 3-х примірників) і отримання у встановленому порядку сертифікату на такі вироби МВС України видається ліцензія на здійснення обраного виду підприємницької діяльності.
4.2. Ліцензія за відповідними номерами реєструється у книзі обліку суб'єктів підприємницької діяльності (додаток N 3), що ведеться Головним управлінням охорони громадського порядку МВС України. Після реєстрації ліцензії один її корінець та матеріали перевірки надсилаються до МВС Республіки Крим, ГУВС м.Києва, УВС областей і м.Севастополя для вручення ліцензії суб'єкту підприємницької діяльності. Корінець з підписом відповідальної особи про отримання ліцензії залишається в МВС, УВС (ГУВС) для контролю.
4.3. Після припинення суб'єктом підприємницької діяльності видана ліцензія втрачає силу і повертається до МВС України.
5. ПРИПИНЕННЯ (АНУЛЮВАННЯ) ДІЇ ЛІЦЕНЗІЇ
5.1. У разі порушення суб'єктом підприємницької діяльності зазначених у ліцензії Умов та правил здійснення підприємницької діяльності за дорученням Міністерства внутрішніх справ України, МВС Республіки Крим, ГУВС м.Києва, УВС областей і м.Севастополя на місцях можуть поставити обов'язкові до виконання вимоги про усунення порушень або зупинити дію ліцензії на визначений строк. Про зупинення дії ліцензії виноситься мотивована ухвала, що затверджується міністром внутрішніх справ Республіки Крим, начальником ГУВС м.Києва, УВС областей і м.Севастополя або посадовими особами, які виконують їх обов'язки. Інформація про виявлені порушення та ухвала<N>надсилається до МВС України.
5.2. При повторному або грубому порушенні суб'єктом підприємницької діяльності умов і правил здійснення виду діяльності, на який видано ліцензію, ця ліцензія може бути анульована за рішенням МВС, УВС (ГУВС), яке видало ліцензію до закінчення строку її дії. При цьому плата за видачу ліцензії не повертається. До грубих порушень відносяться: порушення встановленого законодавством порядку виробництва, ремонту, обліку, реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створення та утримання стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, не забезпечення умов їх зберігання та охорони.
6. ПРАВО СУБ'ЄКТА ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ ЛІЦЕНЗУВАННЯ
Рішення про відмову у видачі (продовженні строку дії) ліцензії, зупинення її дії чи анулювання може бути оскаржене суб'єктом підприємницької діяльності до суду або арбітражного суду.
7. КОНТРОЛЬ ЗА ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ, НА ЗДІЙСНЕННЯ ЯКОЇ ВИДАНА ЛІЦЕНЗІЯ
7.1. Контроль за виконанням суб'єктами підприємницької діяльності умов та правил здійснення діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, додержанням чинного законодавства з цих питань здійснюється працівниками служби дозвільної системи МВС, УВС (ГУВС) та міськрайорганів внутрішніх справ відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 576 "Про затвердження Положення про дозвільну систему" та нормативних актів Міністерства внутрішніх справ України.
Про результати такої перевірки посадова особа, яка має право контролю за вказаною підприємницькою діяльністю, здійснює запис у книгах обліку зазначених зброї та спеціальних засобів, де вказує свою посаду, дату перевірки, номер службового посвідчення, дату його видачі та коли і яким органом воно видано (додатки N 1, 4, 6 до Умов і правил здійснення підприємниць-ої діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів,створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів).
8. ОБЛІК СУБ'ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
8.1. Облік суб'єктів підприємницької діяльності, що отримали вказані ліцензії, здійснюється МВС України, МВС Республіки Крим, УВС (ГУВС) за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності і видачі ліцензії у книзі обліку (додаток N 3).
8.2. Матеріали діловодства з питань ліцензування ведуться службою дозвільної системи МВС, УВС (ГУВС) в облікових справах окремо по кожному суб'єкту підприємницької діяльності. Кожна справа мАє подвійний номер, що складається з порядкового номера справи та виданої ліцензії (наприклад - 4/104). У Головному управлінні охорони громадського порядку МВС України, а також в управліннях, відділах охорони громадського порядку, МВС Республіки Крим, ГУВС м.Києва, УВС областей і м.Севастополя ведуться контрольні справи на такі об'єкти дозвільної системи.
8.3. Облікова справа складається з двох розділів: у першому - зосереджуються матеріали, які були підставою для видачі ліцензії, акти перевірок таких об'єктів, інформації і подання про виявлені порушення; у другому - списки осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, мають доступ до підконтрольних предметів та матеріали їх перевірок.
8.4. У випадках припинення таким суб'єктом підприємницької діяльності закінчення строку дії ліцензії (якщо він не продовжений), анулювання ліцензії (по закінченні строку для оскарження цього рішення у судовому порядку) - матеріали облікових справ передаються у загальному порядку на зберігання.