• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про кваліфікаційну комісію нотаріату

Міністерство юстиції України  | Наказ, Положення від 28.12.1993 № 22/5 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 28.12.1993
  • Номер: 22/5
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 22/5 від 28.12.93 р.
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 1993 р.
за N 203
Про затвердження Положення про кваліфікаційну комісію нотаріату
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції N 89/5 від 25.12.97 N 4/5 від 02.02.2006 )
Відповідно до Закону України "Про нотаріат"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про кваліфікаційну комісію нотаріату, що додається.
2. Управлінню організації юридичної допомоги населенню (Павлова Л.М.):
Довести зміст Положення про кваліфікаційну комісію нотаріату до Міністерства юстиції Республіки Крим, управлінь юстиції обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, забезпечити контроль за його належним виконанням;
організувати замовлення необхідної кількості бланків свідоцтв про право на заняття нотаріальною діяльністю.
Міністр юстиції В.В.Онопенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністра юстиції України
від 28 грудня 1993 р. N 22/5
ПОЛОЖЕННЯ
про кваліфікаційну комісію нотаріату
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає статус, завдання та функції кваліфікаційної комісії нотаріату (далі - кваліфікаційна комісія).
2. Головним завданням кваліфікаційної комісії є визначення рівня професійної підготовленості осіб, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю.
3. Кваліфікаційні комісії утворюються при Міністерстві юстиції Республіки Крим, управліннях юстиції обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Строк повноважень кваліфікаційної комісії становить три роки.
4. Кваліфікаційна комісія діє у складі семи чоловік: чотирьох нотаріусів, двох представників відповідно від Міністерства юстиції Республіки Крим, управління юстиції обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації і одного представника відділення Української нотаріальної палати або іншого об'єднання нотаріусів.
5. Скла кваліфікаційної комісії затверджується наказом Міністра юстиції Республіки Крим, начальника управління юстиції обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
6. Кваліфікаційну комісію очолює її голова, який має заступника.
7. Підготовка матеріалів до розгляду кваліфікаційною комісією, а також ведення діловодства покладається на секретаря кваліфікаційної комісії.
8. Голова кваліфікаційної комісії, його заступник та секретар обираються з числа членів кваліфікаційної комісії на її першому засіданні.
9. Члени кваліфікаційної комісії на час її роботи звільняються від виконання своїх службових обов'язків зі збереженням середнього заробітку.
10. Матеріально-технічне забезпечення діяльності кваліфікаційної комісії здійснюється Міністерством юстиції Республіки Крим, управліннями юстиції обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
11. Кваліфікаційна комісія користується штампом і печаткою відповідно Міністерства юстиції Республіки Крим, управління юстиції обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації.
II. Повноваження і порядок роботи кваліфікаційної комісії нотаріату
12. Кваліфікаційна комісія відповідно до покладених на неї завдань:
розглядає заяви та проводить конкурсний відбір для визначення професійного рівня осіб, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю;
( Абзац другий пункту 12 в редакції Наказу Мінюсту N 89/5 від 25.12.97 )
зараховує до резерву на заміщення посади стажиста;
( Пункт 12 доповнено абзацем третім згідно з Наказом Мінюсту N 89/5 від 25.12.97 )
визначає керівника стажування;
( Пункт 12 доповнено абзацем четвертим згідно з Наказом Мінюсту N 89/5 від 25.12.97 )
допускає осіб або відмовляє їм у допуску до складання кваліфікаційного іспиту;
приймає кваліфікаційний іспит;
приймає рішення про можливість чи неможливість допуску особи до нотаріальної діяльності.
13. Перше засідання кваліфікаційної комісії проводиться в 15-денний строк з часу затвердження її складу.
14. Засідання кваліфікаційної комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як дві третини членів комісії.
15. Кваліфікаційна комісія свої засідання проводить у міру необхідності, але з обов'язковим додержанням установлених цим Положенням строків.
16. Кваліфікаційна комісія має право запитувати від підприємств, установ, організацій необхідну для здійснення її повноважень інформацію.
17. Засідання кваліфікаційної комісії веде її голова або його заступник. У разі відсутності голови і його заступника засідання комісії веде секретар кваліфікаційної комісії.
III. Розгляд заяв осіб, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю
18. Особа, яка має намір займатися нотаріальною діяльністю,подає особисто або надсилає поштою до кваліфікаційної комісії заяву, засвідчену в установленому порядку копію диплома про вищу юридичну освіту (університет, академія, інститут) та висновок про результати проходження стажування.
( Абзац другий пункту 18 вилучено на підставі Наказу Міністерства юстиції N 4/5 від 02.02.2006 )
19. Рішення кваліфікаційної комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від числа присутніх на засіданні членів.
Рішення викладається в письмовій формі і підписується головуючим на засіданні та членами комісії. які брали участь у засіданні.
20. Розгляд заяв на засіданні кваліфікаційної комісії починається доповіддю голови комісії, його заступника або секретаря, які попередньо вивчали подані до комісії матеріали. Потім аналізуються відповідні документи та заслуховуються особи, присутні на засіданні кваліфікаційної комісії.
На засіданні кваліфікаційної комісії, в разі необхідності, можуть бути присутніми: особа, яка має намір займатися нотаріальною діяльністю, нотаріус, котрий керував стажуванням, представники підприємств, установ, організацій, заінтересованих у розгляді заяви.
Про час і місце проведення засідання кваліфікаційної комісії згадані особи повідомляються не пізніш як за 10 днів до розгляду заяви.
На засіданні кваліфікаційної комісії ведеться протокол.
21. За результатами розгляду заяви кваліфікаційна комісія приймає рішення про допуск особи, яка має намір займатися нотаріальною діяльністю, до складання кваліфікаційного іспиту або про відмову у допуску.
У рішенні кваліфікаційної комісії про відмову у допуску до кваліфікаційного іспиту повинні бути викладені причини, з яких особа не можу бути допущена до його складання.
Відмова у допуску до складання кваліфікаційного іспиту оскаржується в порядку, передбаченому чинним законодавством.
22. Кваліфікаційний іспит приймається кваліфікаційною комісією в межах строку, встановленого пунктом 18 цього Положення, проводиться на підставі відповідної програми і містить відповіді на усні запитання, вирішення практичних завдань тощо.
23. За результатами складання кваліфікаційного іспиту кваліфікаційна комісія приймає рішення про можливість чи неможливість допуску особи до нотаріальної діяльності.