• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля та Порядку ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Договір, Висновок, Звіт, Оголошення, Повідомлення, Форма типового документа, Перелік, Порядок від 13.12.2017 № 1026
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 грудня 2017 р. № 1026
Київ
Про затвердження Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля та Порядку ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля
( Із змінами і доповненнями, внесеними  постановами Кабінету Міністрів України  від 6 листопада 2019 року № 916, від 4 грудня 2019 року № 1065, від 25 червня 2020 року № 614, від 14 вересня 2020 року № 824, від 28 липня 2021 року № 777, від 3 березня 2023 року № 190, від 14 липня 2023 року № 718, від 1 вересня 2023 року № 937, від 8 вересня 2023 року № 967, від 6 вересня 2024 року № 1034 )
Відповідно до частини десятої статті 4, частини десятої статті 9 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля;
Порядок ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.
 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН
Інд. 75
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 грудня 2017 р. № 1026
ПОРЯДОК
передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля
( У тексті Порядку слово "Мінприроди" замінено словом "Мінекоенерго" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 року № 1065 )
( У тексті Порядку слово "Мінекоенерго" замінено словом "Міндовкілля" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614 )
1. Цей Порядок визначає механізм передачі суб'єктом господарювання Міндовкілля (далі - уповноважений центральний орган) або обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям (відповідному підрозділу з питань екології та природних ресурсів), органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань екології та природних ресурсів (далі - уповноважений територіальний орган) документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля, вимоги до форми, складу та її змісту та фінансування оцінки впливу на довкілля.
Терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному у Законі України "Про оцінку впливу на довкілля" (далі - Закон).
Якщо суб'єкт господарювання подає документи через електронний кабінет Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (далі - Реєстр, електронний кабінет Реєстру) вперше, він проходить реєстрацію. Для цього суб'єкт господарювання вносить в електронний кабінет Реєстру інформацію згідно з переліком, наведеним у додатку 1.
2. Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, за формою згідно з додатком 2 та відомості (документи, матеріали), що підтверджують факт та дату опублікування, розміщення або оприлюднення в інший спосіб суб'єктом господарювання повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, подаються уповноваженому територіальному органу, а у випадку, визначеному частиною четвертою статті 5 Закону, - уповноваженому центральному органу у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) через електронний кабінет Реєстру.
( абзац перший пункту 2 у редакції постанови  Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
Повідомленню про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, поданому через електронний кабінет Реєстру, програмними засобами ведення Реєстру присвоюється реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності, який автоматично надсилається програмними засобами ведення Реєстру суб'єкту господарювання на адресу електронної пошти, зазначену суб'єктом господарювання під час реєстрації у Реєстрі.
( абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
3. У випадку, визначеному частинами восьмою і дев'ятою статті 5 Закону, одночасно з повідомленням про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, суб'єкт господарювання подає через електронний кабінет Реєстру вимогу суб'єкта господарювання про надання умов щодо обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля (далі - вимога).
4. Пункт 4 виключено
( згідно з постановою Кабінету  Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
5. Якщо суб'єктом господарювання у повідомленні про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, визначено наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (планована діяльність може мати значний транскордонний вплив), повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, подається українською та англійською мовами.
6. Після подання повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, та підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля суб'єкт господарювання подає уповноваженому територіальному органу, а у випадках, визначених частинами третьою і четвертою статті 5 Закону, - уповноваженому центральному органу у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) через електронний кабінет Реєстру такі документи для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля:
( абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля за формою згідно з додатком 3;
звіт з оцінки впливу на довкілля відповідно до вимог, наведених у додатку 4;
відомості (документи, матеріали), що підтверджують факт та дату опублікування, розміщення або оприлюднення в інший спосіб суб'єктом господарювання оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, а також документ, що підтверджує внесення плати за проведення громадського обговорення.
( абзац четвертий пункту 6 у редакції постанови  Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
7. Суб'єкт господарювання має право подати уповноваженому центральному органу або уповноваженому територіальному органу будь-яку іншу додаткову інформацію, необхідну для розгляду звіту з оцінки впливу на довкілля.
8. Звіт з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля подаються із зазначенням реєстраційного номера справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності, присвоєного їй програмними засобами ведення Реєстру під час подання повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля.
9. У випадках, визначених частиною восьмою статі 4 Закону, суб'єкт господарювання подає у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) через електронний кабінет Реєстру два варіанти звіту з оцінки впливу на довкілля або іншої документації щодо планованої діяльності: один повний, другий - з відокремленням конфіденційної інформації (слова, речення, абзаци ретушуються, а сторінки чи розділи документів вилучаються).
( абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
При цьому інформація, що стосується впливу на довкілля, у тому числі про кількісні та якісні показники викидів і скидів, фізичні та біологічні фактори впливу, використання природних ресурсів та поводження з відходами, є відкритою і доступ до неї не може бути обмеженим.
10. З метою підтвердження цілісності електронних документів та ідентифікації суб'єктів господарювання усі документи та інша інформація, що вносяться суб'єктом господарювання через електронний кабінет Реєстру, подаються з використанням електронного цифрового підпису відповідно до вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис".
11. Подання документів через електронний кабінет Реєстру супроводжується автоматичним підтвердженням факту і часу одержання уповноваженим центральним органом або уповноваженим територіальним органом такого документа, що надсилається програмними засобами ведення Реєстру суб'єкту господарювання на адресу електронної пошти, зазначену суб'єктом господарювання під час реєстрації у Реєстрі.
( пункт 11 із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
12. За результатами розгляду документів, поданих суб'єктом господарювання для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля, з урахуванням оцінки впливу на довкілля планованої діяльності уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган видає висновок з оцінки впливу на довкілля за формою згідно з додатком 5 або приймає рішення про відмову у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля згідно з вимогами статті 9-1 Закону.
Рішення про відмову у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля повинно містити такі обов'язкові реквізити:
найменування органу, який прийняв рішення;
дату та реєстраційний номер рішення;
перелік та опис причин, що стали підставою для відмови у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля.
Анулювання висновку з оцінки впливу на довкілля здійснюється згідно з вимогами Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
( пункт 12 у редакції постанови Кабінету  Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
13. Висновок з оцінки впливу на довкілля надається суб'єкту господарювання уповноваженим територіальним органом або уповноваженим центральним органом безоплатно.
14. За проведення громадського обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля справляється плата, за рахунок якої оплачуються: експертні послуги членів експертних комісій з оцінки впливу на довкілля, які залучатимуться відповідно до статті 10 Закону, організація громадських слухань (оренда приміщень для проведення громадських слухань, технічне забезпечення проведення громадських слухань, зокрема в режимі відеоконференції, відрядження, друк та копіювання матеріалів, обслуговування копіювальної техніки, канцелярське приладдя, доступ до Інтернету, послуги організатора громадських слухань) та проведення громадського обговорення за процедурою оцінки транскордонного впливу (за винятком перекладу звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої необхідної документації суб'єкта господарювання, які забезпечуються суб'єктом господарювання), інші витрати, пов'язані з утриманням Міндовкілля та уповноважених територіальних органів відповідно до законодавства, зокрема заходи із технічного адміністрування Єдиної екологічної платформи "ЕкоСистема", крім видатків на оплату праці працівників, придбання автотранспортних засобів, меблів, мобільних телефонів та проведення ремонту кабінетів.
( абзац перший пункту 14 із змінами, внесеними згідно з  постановами Кабінету Міністрів України від 25.06.2020 р. № 614, від 01.09.2023 р. № 937, від 06.09.2024 р. № 1034 )
Забороняється використання коштів на заходи із технічного адміністрування Єдиної екологічної платформи "ЕкоСистема" у разі, коли таке використання призведе до недофінансування заходів, передбачених абзацом першим цього пункту.
( пункт 14 доповнено абзацом згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 01.09.2023 р. № 937 )
15. Розмір плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля затверджується уповноваженим центральним органом за погодженням з Мінекономіки. Розмір плати визначається згідно з категорією видів планованої діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля з огляду на масштаби очікуваного впливу, кількість обов'язкових громадських слухань, кількість зачеплених держав, та диференціюється з урахуванням:
( абзац перший пункту 15 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 06.11.2019 р. № 916 )
здійснення оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, якщо вплив такої діяльності не виходить за межі області (Автономної Республіки Крим);
здійснення оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, якщо вплив такої діяльності поширюється на дві і більше областей, але менше ніж на третину областей України;
здійснення оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, якщо вплив такої діяльності поширюється більше ніж на третину областей України;
здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля.
Внесення плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля здійснюється за Примірним договором за формою згідно з додатком 6. Укладення договору здійснюється шляхом публічної оферти виконавця та акцептування її замовником.
( пункт 15 доповнено абзацом згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 р. № 190 )
16. Суб'єкт господарювання вносить плату за проведення громадського обговорення на рахунок, визначений уповноваженим територіальним органом або уповноваженим центральним органом, до подання звіту з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.
17. Документ, що підтверджує внесення плати за проведення громадського обговорення, подається суб'єктом господарювання разом із звітом з оцінки впливу на довкілля та оголошенням про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) через електронний кабінет Реєстру.
( пункт 17 із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
18. Якщо на будь-якій стадії розгляду звіту з оцінки впливу на довкілля виявиться, що планована діяльність може мати вплив на довкілля двох і більше областей, протягом п'яти робочих днів з дня одержання повідомлення від уповноваженого територіального органу про передачу документації уповноваженому центральному органу суб'єкт господарювання сплачує різницю між внесеною платою та платою за проведення громадського обговорення, передбаченою для такої планованої діяльності, на рахунок, визначений уповноваженим центральним органом. У цьому разі уповноважений територіальний орган, який отримав плату за проведення громадського обговорення, забезпечує проведення громадських слухань планованої діяльності на території своєї адміністративно-територіальній одиниці за рахунок коштів, одержаних від суб'єкта господарювання. Документ, що підтверджує сплату різниці, подається суб'єктом господарювання у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) через електронний кабінет Реєстру.
( пункт 18 із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
19. Якщо на будь-якій стадії розгляду звіту з оцінки впливу на довкілля виявиться, що планована діяльність може мати значний транскордонний вплив, протягом п'яти робочих днів з дня одержання рішення про здійснення транскордонної оцінки впливу на довкілля від уповноваженого центрального органу суб'єкт господарювання вносить плату за проведення громадського обговорення за процедурою оцінки транскордонного впливу на рахунок, визначений уповноваженим центральним органом. У цьому разі уповноважений територіальний орган, який отримав плату за проведення громадського обговорення, забезпечує проведення громадських слухань планованої діяльності на території своєї адміністративно-територіальної одиниці за рахунок коштів, одержаних від суб'єкта господарювання. Документ, що підтверджує внесення плати, подається суб'єктом господарювання у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) через електронний кабінет Реєстру.
( пункт 19 із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
20. Плата за проведення громадського обговорення зараховується до відповідних спеціальних фондів державного бюджету в разі здійснення оцінки впливу на довкілля уповноваженим центральним органом або уповноваженим територіальним органом, або до спеціальних фондів місцевих бюджетів - в разі здійснення оцінки впливу на довкілля відповідними підрозділами з питань екології та природних ресурсів Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
21. Оплата праці членів експертних комісій з оцінки впливу на довкілля, оплата організації громадських слухань та забезпечення громадського обговорення за транскордонною процедурою здійснюється на договірних засадах в порядку, передбаченому законодавством. Витрати на відрядження для участі у транскордонних консультаціях визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 11, ст. 488).
22. Плата за проведення громадського обговорення не може використовуватися на оплату праці працівників уповноваженого територіального органу або уповноваженого центрального органу, придбання автотранспортних засобів, меблів, мобільних телефонів та проведення ремонту кабінетів.
 
Додаток 1
до Порядку передачі документації
для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля
ПЕРЕЛІК
інформації, що зазначається суб'єктом господарювання для реєстрації в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля
1. Повне найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця.
2. Ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ для юридичної особи або паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий), ідентифікаційний код для фізичної особи - підприємця (не зазначається для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті).
( пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
3. Місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця (поштовий індекс, адреса).
4. Прізвище, ім'я та по батькові керівника (для юридичної особи).
5. Номер телефону.
6. Адреса електронної пошти, на яку система Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля буде надсилати суб'єкту господарювання зворотну інформацію.
( пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 р. № 1034 )
7. Код згідно з Класифікацією організаційно-правових форм господарювання (для юридичної особи).
8. Код згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (для юридичної особи).
( пункт 8 із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 14.07.2023 р. № 718 )
____________
* Пункти 4, 7, 8 заповнюються щодо суб'єкта господарювання - юридичної особи.
 
Додаток 2
до Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля
_________________________________
     (дата офіційного опублікування в Єдиному
            реєстрі з оцінки впливу на довкілля
       (автоматично генерується програмними
          засобами ведення Єдиного реєстру
               з оцінки впливу на довкілля,
   не зазначається суб'єктом господарювання)
_________________________________
       (реєстраційний номер справи про оцінку
       впливу на довкілля планованої діяльності
      (автоматично генерується програмними
          засобами ведення Єдиного реєстру
                  з оцінки впливу на довкілля,
             для паперової версії зазначається
                 суб'єктом господарювання)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
_____________________________________________________________________________________
         (повне найменування юридичної особи, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім'я та по батькові
_____________________________________________________________________________________
                                                            фізичної особи - підприємця, ідентифікаційний код або
_____________________________________________________________________________________
                  серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від
                                    прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно
                               повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті)
                                   інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.
1. Інформація про суб'єкта господарювання
_____________________________________________________________________________________
                                    (місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної
_____________________________________________________________________________________
                                        особи - підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)
2. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи*.
Планована діяльність, її характеристика.
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Технічна альтернатива 1.
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Технічна альтернатива 2.
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
3. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2.
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
3-1. Територіальні громади, які можуть зазнати впливу планованої діяльності.
_____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами:
щодо технічної альтернативи 1
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо технічної альтернативи 2
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо територіальної альтернативи 1
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо територіальної альтернативи 2
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами:
щодо технічної альтернативи 1
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо технічної альтернативи 2
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо територіальної альтернативи 1
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо територіальної альтернативи 2
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:
щодо технічної альтернативи 1
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо технічної альтернативи 2
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо територіальної альтернативи 1
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
щодо територіальної альтернативи 2
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля")
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості
Планована суб'єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля". Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає:
підготовку суб'єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;
проведення громадського обговорення планованої діяльності;
аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб'єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації;
надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п'ятим цього пункту;
врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.
У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.
Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб'єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.
На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.
У період воєнного стану в Україні громадські слухання проводяться у режимі відеоконференції, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та у звіті про громадське обговорення.
13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля
Протягом 12 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.
У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб'єкту господарювання (не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб'єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов'язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.
14. Рішення про провадження планованої діяльності
Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде
_____________________________________________________________________________________
                                                                (вид рішення відповідно до частини першої статті 11
_____________________________________________________________________________________,
                                                                 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля")
що видається _________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                    (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)
15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до
_____________________________________________________________________________________
                       (найменування уповноваженого органу, поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону та
_____________________________________________________________________________________
                                                                                     контактна особа)
( додаток 2 із змінами, внесеними згідно з постановами  Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 р. № 824,  від 08.09.2023 р. № 967, від 06.09.2024 р. № 1034 )
 
Додаток 3
до Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля
_________________________________
              (дата офіційного опублікування в
            Єдиному реєстрі з оцінки впливу на
             довкілля (автоматично генерується
       програмними засобами ведення Реєстру,
                   не зазначається суб'єктом
                            господарювання)
_________________________________
     (реєстраційний номер справи про оцінку
     впливу на довкілля планованої діяльності)
ОГОЛОШЕННЯ
про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля
Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.
1. Планована діяльність
_____________________________________________________________________________________
                                           (загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності
_____________________________________________________________________________________
                      (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо), місце провадження планованої діяльності)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
2. Суб'єкт господарювання
_____________________________________________________________________________________
             (повне найменування юридичної особи, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім'я та по батькові
_____________________________________________________________________________________
                                                                 фізичної особи - підприємця, ідентифікаційний код
_____________________________________________________________________________________
        або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття
                    реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному
                                                                  контролюючому органу і мають відмітку у паспорті),
_____________________________________________________________________________________
                    місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи - підприємця
_____________________________________________________________________________________
                                                            (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)
3. Уповноважений орган, який забезпечує проведення громадського обговорення
_____________________________________________________________________________________
                      (найменування уповноваженого органу, місцезнаходження, номер телефону та контактна особа)
_____________________________________________________________________________________
4. Процедура прийняття рішення про провадження планованої діяльності та орган, який розглядатиме результати оцінки впливу на довкілля
_____________________________________________________________________________________
                             (вид рішення про провадження планованої діяльності, орган, уповноважений його видавати,
_____________________________________________________________________________________
                                                               нормативний документ, що передбачає його видачу)
5. Строки, тривалість та порядок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, включаючи інформацію про час і місце усіх запланованих громадських слухань
Тривалість громадського обговорення становить 25 робочих днів з моменту офіційного опублікування цього оголошення (зазначається у назві оголошення) та надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації, визначеної суб'єктом господарювання, що передається для видачі висновку з оцінки впливу на довкілля.
Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.
У період воєнного стану в Україні громадські слухання проводяться у режимі відеоконференції, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та у звіті про громадське обговорення.
Громадські слухання (перші) відбудуться
_____________________________________________________________________________________
                                                 (зазначити дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Громадські слухання (другі) відбудуться __________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                    (вказати дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
6. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності
_____________________________________________________________________________________
                               (зазначити найменування органу, місцезнаходження, номер телефону та контактну особу)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
7. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, до якого надаються зауваження і пропозиції, та строки надання зауважень і пропозицій
_____________________________________________________________________________________
     (зазначити найменування органу, поштову адресу та адресу електронної пошти, номер телефону та контактну особу)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Зауваження і пропозиції приймаються протягом усього строку громадського обговорення, зазначеного в абзаці другому пункту 5 цього оголошення.
8. Наявна екологічна інформація щодо планованої діяльності
Звіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності на ___ аркушах.
_____________________________________________________________________________________
                                                            (зазначити усі інші матеріали, надані на розгляд громадськості)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                     (зазначити іншу екологічну інформацію, що стосується планованої діяльності)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
9. Місце (місця) розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації (відмінне від приміщення, зазначеного у пункті 6 цього оголошення), а також час, з якого громадськість може ознайомитися з ними
_____________________________________________________________________________________
                          (найменування підприємства, установи, організації, місцезнаходження, дата, з якої громадськість
_____________________________________________________________________________________
                                                         може ознайомитися з документами, контактна особа)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
( додаток 3 із змінами, внесеними згідно з постановами  Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 р. № 824, від 08.09.2023 р. № 967, від 06.09.2024 р. № 1034 )
 
Додаток 4
до Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля
ЗВІТ
з оцінки впливу на довкілля
___________________________________
         (реєстраційний номер справи про оцінку
        впливу на довкілля планованої діяльності)
1. Звіт з оцінки впливу на довкілля включає:
1) опис планованої діяльності, зокрема:
опис місця провадження планованої діяльності (додаються: викопіювання з генерального плану, зонінгу або детального плану території та ситуаційна схема з нанесеними джерелами впливу на довкілля; відомості за підписом суб'єкта господарювання про наявність власних або орендованих виробничих площ (приміщень), необхідних для провадження господарської діяльності, разом з копіями документів, що підтверджують право власності або оренди на виробничі площі (приміщення);
цілі планованої діяльності;
опис характеристик діяльності протягом виконання підготовчих і будівельних робіт та провадження планованої діяльності, у тому числі (за потреби) роботи з демонтажу, та потреби (обмеження) у використанні земельних ділянок під час виконання підготовчих і будівельних робіт та провадження планованої діяльності (додаються у разі наявності: документи, які підтверджують право користування (власності) земельною ділянкою, та/або документи, що підтверджують відповідність планованої діяльності затвердженій містобудівній документації відповідно до вимог законодавства);
опис основних характеристик планованої діяльності (зокрема виробничих процесів), наприклад, виду і кількості матеріалів та природних ресурсів (води, земель, ґрунтів, біорізноманіття), які планується використовувати (додається у разі наявності інформація про інженерне забезпечення об'єкта, в тому числі водопостачання та водовідведення);
оцінку за видами та кількістю очікуваних відходів, викидів (скидів), забруднення води, повітря, ґрунту та надр, шумового, вібраційного, світлового, теплового та радіаційного забруднення, а також випромінення, які виникають у результаті виконання підготовчих і будівельних робіт та провадження планованої діяльності;
2) опис виправданих альтернатив (наприклад, географічного та/або технологічного характеру) планованої діяльності, основних причин обрання запропонованого варіанта з урахуванням екологічних наслідків (додається у разі наявності ситуаційна карта-схема з нанесеними альтернативними варіантами);
3) опис поточного стану довкілля (базовий сценарій) та опис його ймовірної зміни без провадження планованої діяльності в межах того, наскільки природні зміни від базового сценарію можуть бути оцінені на основі доступної екологічної інформації та наукових знань (додаються у разі наявності: довідка щодо величин фонових концентрацій забруднюючих речовин, довідка з гідрометеоцентру щодо метеорологічної характеристики і коефіцієнти, які визначають умови розсіювання забруднюючих речовин в атмосфері для визначеної місцевості);
4) опис факторів довкілля, які ймовірно зазнають впливу з боку планованої діяльності та її альтернативних варіантів, у тому числі здоров'я населення, стан фауни, флори, біорізноманіття, землі (у тому числі вилучення земельних ділянок), ґрунтів, води, повітря, кліматичні фактори (у тому числі зміна клімату та викиди парникових газів), матеріальні об'єкти, включаючи архітектурну, археологічну та культурну спадщину, ландшафт, соціально-економічні умови та взаємозв'язок між цими факторами;
5) опис і оцінку можливого впливу на довкілля планованої діяльності, зокрема величини та масштабів такого впливу (площа території та чисельність населення, які можуть зазнати впливу), характеру (за наявності - транскордонного), інтенсивності і складності, ймовірності, очікуваного початку, тривалості, частоти і невідворотності впливу (включаючи прямий і будь-який опосередкований, побічний, кумулятивний, транскордонний, короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий, постійний і тимчасовий, позитивний і негативний вплив), зумовленого:
виконанням підготовчих і будівельних робіт та провадженням планованої діяльності, включаючи (за потреби) роботи з демонтажу після завершення такої діяльності;
використанням у процесі провадження планованої діяльності природних ресурсів, зокрема земель, ґрунтів, води та біорізноманіття;
викидами та скидами забруднюючих речовин, шумовим, вібраційним, світловим, тепловим та радіаційним забрудненням, випроміненням та іншими факторами впливу, а також здійсненням операцій у сфері поводження з відходами;
ризиками для здоров'я людей, об'єктів культурної спадщини та довкілля, у тому числі через можливість виникнення надзвичайних ситуацій;
кумулятивним впливом інших наявних об'єктів, планованої діяльності та об'єктів, щодо яких отримано рішення про провадження планованої діяльності, з урахуванням усіх існуючих екологічних проблем, пов'язаних з територіями, які мають особливе природоохоронне значення, на які може поширитися вплив або на яких може здійснюватися використання природних ресурсів;
впливом планованої діяльності на клімат, у тому числі характер і масштаби викидів парникових газів, та чутливістю діяльності до зміни клімату;
технологією і речовинами, що використовуються;
6) опис методів прогнозування, що використовувалися для оцінки впливу на довкілля, зазначеного у підпункті 5 цього пункту, та припущень, покладених в основу такого прогнозування, а також використовувані дані про стан довкілля (додається у разі наявності копія атестата про акредитацію лабораторії, яка проводила дослідження, та копія договору);
7) опис передбачених заходів, спрямованих на запобігання, відвернення, уникнення, зменшення, усунення значного негативного впливу на довкілля, у тому числі (за можливості) компенсаційних заходів;
8) опис очікуваного значного негативного впливу діяльності на довкілля, зумовленого вразливістю проекту до ризиків надзвичайних ситуацій, заходів запобігання чи пом'якшення впливу надзвичайних ситуацій на довкілля та заходів реагування на надзвичайні ситуації;
9) визначення усіх труднощів (технічних недоліків, відсутності достатніх технічних засобів або знань), виявлених у процесі підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля;
10) усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля (додається таблиця з інформацією про повне врахування, часткове врахування чи обґрунтоване відхилення суб'єктом господарювання зауважень і пропозицій громадськості, наданих у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації);
11) стислий зміст програм моніторингу та контролю щодо впливу на довкілля під час провадження планованої діяльності, а також (за потреби) планів післяпроектного моніторингу;
12) резюме нетехнічного характеру інформації, зазначеної у підпунктах 1 - 11 цього пункту, розраховане на широку аудиторію;
13) список посилань із зазначенням джерел, що використовуються для описів та оцінок, що містяться у звіті з оцінки впливу на довкілля.
Виконавець 1*
___________________________________
        (прізвище, ім'я, по батькові, кваліфікація)
___________________________________
_______________________
(підпис)
Виконавець 2
___________________________________
      (прізвище, ім'я, по батькові, кваліфікація)
___________________________________
_______________________
(підпис)
Виконавець 3
___________________________________
       (прізвище, ім'я, по батькові, кваліфікація)
___________________________________
_______________________
(підпис)