• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Технологічної схеми з організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами в аеропорту "Бельбек"

Регіональні митниці, Державна митна служба України  | Наказ від 05.07.2005 № 238
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 05.07.2005
  • Номер: 238
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 05.07.2005
  • Номер: 238
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СЕВАСТОПОЛЬСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
05.07.2005 N 238
Зареєстровано
в Севастопольському міському
управлінні юстиції
21 липня 2005 р.
за N 22/468
Про затвердження Технологічної схеми з організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами в аеропорту "Бельбек"
На виконання статті 112 Митного кодексу України, Міжнародних стандартів та рекомендованої практики "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2003 року N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", наказу Державної митної служби України від 6 квітня 2004 року N 240 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2004 року за N 522/9121, доручення Першого віце-прем'єр-міністра України від 1 квітня 2004 року N 15036/1/104, листа Держмитслужби від 6 квітня 2004 року N 25/2-9-16/4185-ЕП і з метою визначення послідовності дій посадових осіб Севастопольської митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами через митний контроль України, у аеропорті "Бельбек"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Технологічну схему з організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами в аеропорту "Бельбек" (додається).
2. Начальнику загального відділу Гріцун І.В. ознайомити з цим наказом начальника пасажирського відділу N 1 (Аносова Е.В.), начальника пасажирського відділу N 2 (Євлашкіна В.В.), начальника вантажного відділу (Поліщука О.В.) під підпис. Забезпечити тиражування та розсилку цього наказу до ТОВ "Бельбек", військової частини А-4515 та Севастопольської прикордонної комендатури.
3. Начальнику юридичного сектору Агабабяну С.С. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Севастопольського міського управління юстиції.
4. Наказ Севастопольської митниці від 9 червня 2004 року N 267 "Про затвердження Технологічної схеми з організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами в аеропорту "Бельбек", вважати таким, що втратив чинність.
5. Начальнику пасажирського відділу N 1 (Аносову Е.В.), начальнику пасажирського відділу N 2 (Євлашкіну В.В.), начальнику вантажного відділу (Поліщуку О.В.) організувати вивчення даної Технологічної схеми особовим складом зазначених підрозділів і її неухильне дотримання.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника митниці Румянцева О.В.
Начальник
Севастопольської митниці

Л.М.Рудкін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Севастопольської
митниці
05.07.2005 N 238
Зареєстровано
в Севастопольському міському
управлінні юстиції
21 липня 2005 р.
за N 22/468
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
з організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами в аеропорту "Бельбек"
1. Загальні положення
1.1. Ця Технологічна схема розроблена відповідно до Митного кодексу України, Міжнародних стандартів та рекомендованої практики "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", наказу Державної митної служби України від 06.04.2004 N 240 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.04.2004 за N 522/9121, доручення Першого віце-прем'єр-міністра України від 01.04.2004 N 15036/1/104, листа Держмитслужби від 06.04.2004 N 25/2-9-16/4185-ЕП і з метою визначення послідовності дій посадових осіб Севастопольської митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами через митний кордон України, у аеропорті "Бельбек".
1.2. Терміни вживаються в цій Технологічній схемі в такому значенні:
авіаційна вантажна накладна - документ, що свідчить про укладення договору про повітряне перевезення товарів, товарів до перевезення та визначає умови перевезення;
вантажна відомість (далі - карго-маніфест) - документ, у якому зазначаються номери авіаційних вантажних накладних, кількість вантажних місць, вага товарів, що навантажуються на борт (вивантажуються з борту) повітряного судна (далі - ПС), яке перебуває під митним контролем, та інші відомості, що використовуються під час переміщення товарів;
генеральна декларація - документ, форму якого визначено Міжнародними стандартами та рекомендованою практикою "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію і який містить відомості про власника ПС або про виконавця рейсу, а також реєстраційний номер ПС чи його військовий знак, а також номер і дату виконання рейсу, назви аеропортів відправлення, проміжних посадок, призначення, час прибуття тощо;
документ контролю за доставкою товарів (далі - ДКД) - документ (попередня вантажна митна декларація, попереднє повідомлення, вантажна митна декларація тощо), що містить відомості про переміщувані товари, відправника, одержувача тощо й потрібний для здійснення контролю за переміщенням цих товарів між митними органами;
міжнародний рейс - політ, виконання якого розпочинається та/або закінчується за межами України незалежно від кількості проміжних посадок на території України;
склад - склад тимчасового зберігання, склад митного органу, склад магазину безмитної торгівлі, митний ліцензійний склад, що розміщені на території міжнародного аеропорту;
технічна посадка - посадка ПС у міжнародному аеропорту з некомерційною метою (без висадки/посадки пасажирів, навантаження/вивантаження товарів чи пошти) у зв'язку з метеорологічними умовами, для дозаправлення ПС пально-мастильними матеріалами, заміни екіпажу чи з інших причин;
товаросупровідні документи - товаротранспортні та інші товаросупровідні документи.
Інші терміни вживаються в значеннях, наведених у Митному кодексі України, постанові Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними".
1.3. ПС і товари, що переміщуються ними через митний кордон України, підлягають митному контролю та митному оформленню.
Митний контроль і митне оформлення здійснюються пасажирськими відділами Севастопольської митниці, у аеропорту "Бельбек", у взаємодії з органами державної влади, на які законодавством покладено функції з проведення інших видів контролю, з метою забезпечення дотримання норм законодавства України з питань митної справи.
1.4. В аеропорту "Бельбек", на стоянках ПС та в інших місцях, передбачених для митного контролю й митного оформлення ПС і товарів, Севастопольська митниця за погодженням з органом охорони державного кордону та адміністрацією аеропорту встановлює зони митного контролю.
На ПС митні органи встановлюють тимчасові зони митного контролю. Вимоги щодо дотримання режиму тимчасової зони митного контролю доводяться до відома осіб, безпосередньо присутніх під час здійснення митного контролю й митного оформлення.
Місце стоянки ПС для проведення митного контролю та митного оформлення, вивантаження або навантаження товарів, а також посадки й висадки пасажирів визначається адміністрацією аеропорту за погодженням з старшими митного та прикордонного нарядів.
Зміна такого місця проводиться з відома начальника пасажирського відділу митниці та начальника відділення КПП погранслужби, за винятком випадків аварії та стихійного лиха, при цьому адміністрація міжнародного аеропорту невідкладно повідомляє про це Севастопольську митницю і орган охорони державного кордону.
1.5. ПС, що виконують міжнародні рейси, і товари, що переміщуються ними, підлягають митному контролю та митному оформленню:
по прибутті на митну територію України - після проведення прикордонного контролю;
при вибутті з митної території України - до початку прикордонного контролю.
1.6. У разі нетривалої стоянки ПС відповідно до затвердженого розкладу руху контроль здійснюється одночасно з прикордонним контролем.
Якщо прикордонний і митний контроль ПС здійснюється спільно, то складається акт про результати контролю ПС за формою, що встановлюється Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Державною митною службою України.
1.7. Митний контроль здійснюється шляхом перевірки документів, потрібних для такого контролю, митного огляду ПС і товарів, що переміщуються через митний кордон України з їх використанням, а також в інших формах, передбачених законодавством України з питань митної справи.
1.8. Навантажування, вивантажування, перевантажування, розпакування, перепакування товарів, що перебувають під митним контролем, усунення пошкоджень упаковки здійснюються з дозволу митниці.
1.9. Митне оформлення товарів, що переміщуються членами екіпажу ПС, здійснюється на борту ПС або в іншому визначеному митницею місці.
1.10. Співробітники Відділення по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил та/або відділу митної варти можуть брати участь у процесі здійснення митного контролю і митного оформлення ПС, а також товарів та інших предметів, які перевозяться, за наявності в митниці інформації (орієнтування) щодо незаконного переміщення товарів або при виявленні під час перевірки документів чи вибіркового митного огляду ознак, що вказують на можливість переміщення товарів з порушеннями митного законодавства України.
1.11. При виявленні фактів порушень митних правил співробітники митниці, що приймають участь в оформленні або огляді ПС, товарів або інших предметів, зобов'язані вжити заходи, передбачені чинним законодавством, з метою запобігання протиправних дій і залучення до відповідальності винних осіб, або у передбачених випадках, інформувати про виявлене правопорушення інші компетентні органи.
2. Митний контроль та митне оформлення ПС, що виконує міжнародний рейс
Про час прибуття ПС до аеродрому та вибуття з аеродрому адміністрація аеропорту "Бельбек" завчасно, за 24 години, подає заявку на здійснення митного оформлення оперативному черговому митниці. При цьому повідомляються номер рейсу, маршрут руху, тип ПС, кількість пасажирів, номер стоянки ПС і уточнюється порядок доставки посадових осіб контрольних служб до аеропорту (з аеропорту ПС).
Заявка на здійснення митного оформлення ПС повинна бути підтверджена адміністрацією аеродрому "Бельбек", не пізніше ніж за дві години до прибуття (вибуття) повітряного судна.
Час початку митного оформлення ПС, товарів та інших предметів, що ввозяться в Україну (вивозяться з України), встановлюється митницею з врахуванням розкладу руху ПС.
Посадові особи органу охорони державного кордону і митниці визначають відповідно до законодавства обов'язкові види контролю транспортного засобу і товарів, а також місце його здійснення в аеропорту.
У встановлених випадках митниці подається вантажна митна декларація на ПС і на запаси споживання.
2.1. Підготовка до митного контролю і митного оформлення ПС
2.1.1. Оперативний черговий по митниці при отриманні від адміністрації аеропорту "Бельбек" заявки на оформлення ПС:
доповідає про зміну оперативної обстановки начальнику митниці і начальнику пасажирського відділу митниці (далі - начальник відділу);
у випадку надходження заявки на оформлення ПС у позаробочий час, погоджує прийняття заявки на оформлення ПС із заступником начальника митниці (у його відсутність - начальником відділу).
2.1.2. Начальник відділу (особа, що його заміщує), як правило, є старшим митного наряду (далі - старший наряду).
При надходженні від оперативного чергового митниці інформації про отримання заявки на оформлення ПС старший наряду:
перевіряє наявність оперативної інформації з даного ПС та вантажу, який на ньому перевозиться;
погоджує з начальником Відділення по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил митниці (далі - ВБК) особливості оформлення ПС і участь у ньому посадових осіб цього підрозділу;
визначає склад наряду;
проводить інструктаж посадових осіб митниці, включених до складу наряду для проведення митного оформлення й огляду ПС, під час якого ставить задачі по проведенню митного огляду, доводить необхідні орієнтування, звертає увагу на конструктивні особливості ПС;
перевіряє наявність документів, що мають відношення до даного ПС у справі "Документи на контролі", вилучає їх для звірення з документами, які надаються при оформленні ПС;
перевіряє готовність посадових осіб митниці, що входять до складу наряду, до проведення огляду ПС (наявність робочого одягу, технічних засобів контролю, ліхтарів, інструментів, необхідних для більш ретельного огляду об'єктів), перевіряє наявність у них особистого митного забезпечення;
призначає посадову особу, відповідальну за документальне оформлення ПС (далі - черговий по ПС) і дає йому необхідні вказівки щодо особливостей оформлення. Перевіряє наявність у нього пломб, дроту, бланків квитанцій форми МД-1, інших документів, необхідних для митного оформлення ПС;
призначає посадову особу, відповідальну за дотримання режиму в зоні митного контролю (далі - черговий по ЗМК), дає йому необхідні вказівки щодо особливостей пропуску осіб до зони митного контролю.
2.1.3. Черговий по ПС:
роздруковує бланк "Наряд на оформлення ПС";
готує для митного оформлення ПС пломби, дріт;
одержує у відповідального за збереження квитанцій форми МД-1 у відділі бланки квитанцій форми МД-1;
готує інші документи, необхідні для митного оформлення судна.
В обов'язки чергового по ПС входить:
перевірка списків пасажирів на наявність осіб, причетних до порушення митного законодавства, в відношенні яких надійшли орієнтування правоохоронних органів;
документальне оформлення прибуття із-за кордону (вибуття за кордон) ПС;
облік і контроль руху документації в процесі вивантаження (завантаження) та своєчасна передача цих документів інспектору, відповідальному за їх збереження і підготовку до передачі в архів та у вантажний відділ;
документальний облік вантажів, у відношенні яких митне оформлення завершено, та проставлення відповідних відміток у карго-маніфесті.
2.1.4. Черговий по ЗМК готує до чергування:
документацію чергового по ЗМК;
журнал прийому передачі чергувань по ЗМК на аеродромі "Бельбек";
журнал обліку виїзду транспортних засобів із ЗМК на аеродромі "Бельбек";
журнал передачі на збереження мобільних телефонів і наявної валюти в ЗМК на аеродромі "Бельбек";
засоби радіозв'язку.
В обов'язки чергового по ЗМК входить:
перевірка ЗМК перед початком митного контролю та митного оформлення ПС на наявність в неї сторонніх осіб, цілісності огороджень та неможливості проникнення сторонніх осіб на територію ЗМК;
підтримання режиму в ЗМК з метою заборони доступу осіб, не причетних до здійснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митних органів, в інтересах створення необхідних умов для повноцінного виконання митних процедур;
пропуск до ЗМК та випуск з неї транспортних засобів, товарів, предметів, осіб причетних до здійснення митного контролю та митного оформлення на підставі відповідних документів та з дозволу старшого зміни.
2.2. Митний контроль та митне оформлення ПС по прибутті
2.2.1. По прибутті ПС черговий по ПС уточнює в уповноваженого представника аеропорту "Бельбек" або авіаперевізника місце доставки пасажирів, їхнього багажу.
2.2.2. До початку митного контролю ПС на його борт піднімається, при необхідності, представник санітарної служби з метою з'ясування санітарно-епідеміологічної обстановки та виключення можливості поширення інфекції. При сприятливій санітарній обстановці на борт піднімається черговий по ПС.
2.2.3. Для здійснення митного контролю командир ПС подає черговому по ПС такі документи:
генеральну декларацію;
карго-маніфест;
авіаційні вантажні та поштові накладні;
товаросупровідні документи.
При потребі посадовій особі митниці додатково подаються: список пасажирів та інші документи, передбачені законодавством України з питань митної справи й потрібні для здійснення митного контролю та митного оформлення.
2.2.4. Черговий по ПС:
перевіряє відповідність і повноту даних, внесених у документи, надані для митного контролю та митного оформлення;
опитує представників авіаційного перевізника щодо наявності товарів та інших предметів, у тому числі таких, що надійшли без товаросупровідних документів, або наявності документів, що надійшли без товарів;
у випадку відсутності зауважень проставляє відбиток штампа "Під митним контролем" на карго-маніфесті, авіаційних вантажних та поштових накладних, товаросупровідних документах.
2.2.5. Старший наряду:
- заповнює бланк "Наряд на оформлення ПС", з указанням складу митного наряду, ділянок контролю при проведенні митного контролю ПС та інших особливостей оформлення, та за узгодженням зі старшим наряду прикордонної служби, дозволяє висадку пасажирів з ПС та винесення ручної поклажі і багажу для проведення прикордонно-митного контролю в оглядовому залі;
- призначає інспектора для здійснення контролю за вивантаженням предметів, що перевозяться пасажирами як багаж.
2.2.6. Вивантаження предметів, що перевозяться пасажирами як багаж, доставка їх в оглядовий зал після прибуття повітряного судна здійснюється уповноваженими представниками авіаперевізника під контролем посадової особи пасажирського відділу, призначеної старшим наряду.
2.2.7. Огляд та митне оформлення ручної поклажі та багажу пасажирів, який перевозиться в салоні ПС, проводиться в оглядовому залі. Багаж, який перевозиться у вантажних відсіках ПС, а також великогабаритні і великовагові вантажі, оглядаються при проведенні митного оформлення.
2.2.8. Предмети, за якими не звернувся власник, підлягають зберіганню в аеропорту або на складі Севастопольської митниці під митним контролем до вирішення питання потреби здійснення митного оформлення або впродовж терміну, установленого законодавством.
2.2.9. Старший митного наряду:
створює оптимальні умови проведення митного контролю ручної поклажі і багажу пасажирів;
забезпечує рівномірний розподіл навантаження між інспекторським складом;
забезпечує ефективне застосування технічних засобів контролю;
призначає інспектора, відповідального за стягнення митних та інших платежів з товарів та предметів ввезених у ручній поклажі і багажі пасажирів в оглядовому залі;
організує взаємодію з ВБК;
здійснює контроль за роботою підпорядкованого особового складу.
2.2.10. Митний контроль і митне оформлення ручної поклажі та багажу пасажирів здійснюється в порядку черги. Оформлення речей неповнолітніх дітей (інших категорій недієздатних осіб) здійснюється одночасно з оформленням речей їх батьків (супровідних осіб). Позачергово здійснюється митний контроль хворих, туристичних груп, груп дітей та осіб, звільнених від митного контролю згідно чинному законодавству.
2.2.11. Валютні цінності, коштовності, предмети, що переміщуються громадянами через митний кордон України, підлягають усному або письмовому декларуванню.
Форма усного декларування застосовується лише при переміщенні громадянами через митний кордон України особистих речей, валютних цінностей, коштовностей, товарів, транспортних засобів у порядку й обсягах, що не перевищують норми, установлені законами України й іншими нормативно-правовими актами, та таких, що не потребують дозволів відповідних державних органів на їх переміщення.
При усному декларуванні митна декларація (далі - декларація) не заповнюється.
На бажання власника або на вимогу посадової особи митного органу декларація оформлюється в обов'язковому порядку.
Обов'язково застосовується форма письмового декларування при переміщенні через митний кордон України:
багажу, що відстав від власника;
несупроводжуваного багажу;
валютних цінностей, коштовностей в кількості та обсягах, що перевищують норми, установлені чинним законодавством;
предметів, переміщення яких через митний кордон України здійснюється за дозвільними документами державних органів;
будь-якої зброї, боєприпасів й вибухових речовин, наркотиків й психотропних речовин, предметів старовини та мистецтва, друкованих видань та інших носіїв інформації, отруйних й сильнодіючих речовин та ліків, радіоактивних матеріалів, об'єктів флори й фауни, їхніх частин та одержаної з них продукції, високочастотних радіоелектронних пристроїв та засобів зв'язку;
товарів, що підлягають обкладенню податками;
товарів, що тимчасово ввозяться на територію України, вивозяться з цієї території або переміщуються транзитом;
транспортних засобів; що тимчасово вивозяться за межі України, за бажанням власника (користувача).
Митна декларація заповнюється кожним громадянином в 1 (одному) примірнику (крім випадків, передбачених чинним законодавством).
Після митного оформлення декларації посадовою особою митниці вона залишається у власника для безперешкодного ввезення або вивезення зазначених у ній валютних цінностей, коштовностей, предметів.
У разі втрати декларація не поновлюється, а її власник втрачає право на безперешкодне переміщення зазначених у ній валютних цінностей, коштовностей, предметів.
Відомості у відношенні неповнолітніх дітей (інших категорій недієздатних осіб) вказуються в митній декларації їх батьків (супроводжуючих осіб).
2.2.12. Інспектор, одержавши вказівку начальника відділу на митне оформлення речей і багажу пасажира:
робить візуальний контроль ручної поклажі і багажу пасажира з використанням рентген-апарату;
пропонує пасажирові пройти до місця огляду і зробити декларування в порядку, передбаченому чинним законодавством;
по пред'явленню митної декларації інспектор робить усне опитування пасажира по всіх пунктах декларації, при необхідності домагається уточнення відомостей, зазначених у митній декларації;
обводить відомості, зазначені в пунктах 2.2, 3.1, 4.1, 4.2 митної декларації і зобов'язання про зворотне ввезення (вивезення) і завіряє пред'явлену митну декларацію відбитком особистої номерної печатки й особистим підписом;
у разі необхідності просить пасажира пред'явити місця багажу і ручної поклажі;
у разі потреби стягнення митних платежів з товарів, які переміщуються у ручній поклажі і багажі, доповідає старшому зміни і за його вказівкою передає митну декларацію інспекторові митниці, призначеному старшим зміни відповідальним за стягнення митних та інших платежів з товарів та предметів, ввезених у ручній поклажі і багажі пасажирів в оглядовому залі;
у випадку виявлення предметів контрабанди, порушення митних правил, заборонених до переміщення через митний кордон України або потребуючих спеціальних дозволів, доповідає старшому зміни, уживає заходів щодо схоронності, виявлених предметів і, за його указівкою, викликає посадову особу відділу дізнання ВБК й, у разі потреби, складає протокол про порушення митних правил;
при відсутності зауважень по закінченні огляду багажу і ручної поклажі видає пасажирові на руки в'їзну митну декларацію і направляє його до виходу з оглядового залу.
2.2.13. При необхідності застосовуються технічні засоби контролю та залучається інспектор-кінолог із службовим собакою.
Доцільність використання службового собаки при здійсненні митного контролю визначається начальниками ВБК, пасажирського відділу або особами, що їх заміщують, а також начальником сектору по боротьбі з контрабандою наркотиків ВБК.
Підставою для використання спеціального службового собаки при проведенні митного контролю є:
указівки, розпорядження та орієнтування, що надходять з управління організації боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Держмитслужби України, одержання інформації від правоохоронних органів України з питань, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків;
виявлення співробітниками митниці при проведенні митного контролю ознак контрабанди наркотиків;
результати аналізу оперативної обстановки в зоні діяльності Севастопольської митниці й основних показників боротьби з контрабандою наркотиків, одержаних структурними підрозділами на пріоритетних напрямках;
наявність у спеціальній базі даних відомостей про те, що громадянин, який перетинає митний кордон України, обґрунтовано підозрюється у вжитку наркотичних речовин або в контрабанді наркотиків;
наявність достатніх підстав вважати, що громадянин переміщає через митний кордон України багаж (у тому числі особисті речі) або інші предмети, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини;
наявність достатніх підстав вважати, що у вантажах, які переміщуються через митний кордон України, містяться наркотичні засоби або психотропні речовини (у тому числі і по зовнішніх ознаках).
Кінологічна група в обов'язковому порядку залучається при митному оформленні товарів, що надходять зі "стран ризику", або "вантажів ризику" (товари, що використовуються для міжнародного незаконного обігу наркотиків).
Огляд товарів і інших предметів робиться тільки в присутності їх власника (уповноваженого представника), який зобов'язаний пред'явити до такого огляду всі місця з їх розкриттям. Завантаження, вивантаження, переупаковка й інші операції з багажем пасажирів здійснюються за рахунок громадян, що переміщають ці товари та інші предмети через митний кордон України.
2.2.14. При наявності достатніх підстав вважати, що громадянин, який переміщується через митний кордон України або знаходиться в зоні митного контролю, або в транзитній зоні міжнародного аеропорта, приховує при собі предмети контрабанди або предмети, що є безпосередніми об'єктами порушення митних правил, заборонені для ввозу в Україну, вивозу з України або транзиту через територію України, може здійснюватися особистий огляд, як виняткова форма митного контролю. Особистий огляд здійснюється тільки за письмовою постановою начальника митниці або особою, що його заміщує.
Особистий огляд здійснюється у відповідності до ст. 57 Митного кодексу України і Положення про порядок здійснення особистого огляду громадян, які слідують через митний кордон України, затвердженим Головою Державного митного комітету України 09.06.92 р.
2.2.15. При необхідності стягнення мита, зборів та інших обов'язкових платежів власник або уповноважена ним особа з товарами й іншими предметами, що підлягають оподатковуванню, направляється до інспектора митниці, призначеного старшим зміни відповідальним за стягнення митних та інших платежів з товарів та предметів, ввезених у ручній поклажі і багажі пасажирів в оглядовому залі.
Інспектор, призначений старшим зміни відповідальним за нарахування і стягнення митних та інших платежів з товарів та предметів, ввезених у ручній поклажі і багажі пасажирів в оглядовому залі:
одержує від інспектора митниці, який здійснював митне оформлення пасажира, документи, необхідні для нарахування і стягнення митних платежів (митну декларацію, чеки, рахунки-фактури, інвойси) при ввозі товарів вартістю до 1000 євро і (або) вагою до 100 кг;
здійснює нарахування платежів і оформлення необхідних платіжних документів;
після пред'явлення документа про оплату робить випуск даних товарів і інших предметів у вільний обіг;
указує на індивідуальній митній декларації пасажира серію і номер квитанції МД-1, суму по видах оплачених платежів, робить відмітку про випуск через оглядовий зал предметів, заявлених в митній декларації, із указанням обсягу випущених товарів і інших предметів (цілком, частково з указівкою пропущених найменувань та кількості, відмовлено в пропуску);
доповідає старшому наряду та, з його дозволу, робить випуск даних товарів і інших предметів у вільний обіг;
передає громадянинові в'їзну митну декларацію;
у випадку, якщо митна вартість товарів (предметів) перевищує 1000 євро і (або) їхня вага перевищує 100 кг, уживає заходів до повернення товарів до борта судна, для наступного оформлення громадянином вантажної митної декларації;
митне оформлення і стягнення митних платежів та зборів з товарів вартістю більш 1000 євро і (або) вагою більш 100 кг проводиться інспектором, призначеним старшим зміни для здійснення митного оформлення, після надання пасажиром вантажної митною декларації на ввезені товари.
2.2.16. При наявності на борту ПС вантажів старший митного наряду, по узгодженню із старшим прикордонного наряду, дає вказівки адміністрації аеродрому щодо вивантаження вантажу на стоянці літаків.
Вивантаження здійснюється під контролем посадової особи митного органу, яка призначається старшим наряду.
2.2.17. Посадова особа митного органу, призначена старшим наряду для контролю за вивантаженням вантажів з борту ПС:
одержує у чергового по ПС карго-маніфест, авіаційні і поштові накладні;
звіряє кількість місць, зазначених в авіаційній або поштовій накладних, з фактично вивантаженими з борта ПС представниками аеродрому;
у випадку виявлення вантажних місць, що поступили без документів - вносить відомості про них у карго-маніфест. Зазначені відомості завіряються посадовою особою митниці й уповноваженого представника аеродрому;
у випадку виявлення ушкоджених місць - вносить інформацію про них у відповідні авіанакладні, разом із представником аеродрому;
про результати вивантаження доповідає старшому наряду і забезпечує схоронність вантажу до завершення митного оформлення ПС.
2.2.18. Предмети, що прямують транзитом через територію України, переміщуються на борт ПС, яке здійснюватиме їх подальше перевезення, уповноваженим представником аеропорту або перевізника під митним контролем.
У разі відсутності такого ПС предмети доставляються в ЗМК, де перебувають під митним контролем до прибуття ПС, яке здійснюватиме їх подальше перевезення.
Контроль за доставкою предметів, що прямують транзитом через митну територію України та у зворотному напрямку, здійснюється у ЗМК посадовою особою відділу, призначеною начальником відділу, на підставі наданих уповноваженим представником аеропорту або перевізника пасажирського маніфесту й інших документів на завантаження ПС.
Уповноважений представник міжнародного аеропорту або перевізника робить запис "Прийнято до перевезення ____ місць і документи.
_________________________________________________
(посада, підпис, дата, ініціали, прізвище)
Цей запис засвідчується підписами цього представника й посадової особи митниці.
2.2.19. Митний огляд ПС здійснюється після вивантаження, згідно з нарядом та з метою перевірки відповідності даних, зазначених у поданих документах, пред'явленому ПС і фактичній кількості пасажирів, товарів (вантажу), багажу пасажирів, пошти та предметів тощо. При здійсненні митного огляду проводиться загальний огляд ПС з урахуванням його конструктивних особливостей, а також вибірковий поглиблений огляд окремих вузлів ПС.
Митний огляд чи переогляд ПС здійснюється тільки в присутності вповноваженого представника авіаперевізника.
При здійсненні митного огляду ПС враховуються належність ПС (країна, власник); реєстрація ПС; вид рейсу (літерний, регулярний чи чартерний); маршрут польоту; наявність посадок у державах транзиту; наявність міжурядових угод про повітряне сполучення між урядами України та країни власника ПС або авіаперевізника тощо.
2.2.20. Митний огляд ПС здійснюється обов'язково, якщо митний орган має інформацію про незаконне переміщення товарів або якщо при перевірці документів чи вибірковому огляді виявлено ознаки, що вказують на можливість переміщення цим ПС товарів з порушенням законодавства України.
2.2.21. Перед початком огляду ПС старший митного наряду:
інструктує посадових осіб зі складу митного наряду з порядку огляду судна, звертає увагу на об'єкти й осіб, що підлягають ретельному огляду;
погоджує з командиром ПС питання про виділення для супроводження працівників митниці осіб зі складу екіпажу ПС;
проводить інструктаж з дотримання правил техніки безпеки під час проведення огляду;
дає вказівку командирові ПС дати об'яву по судну про початок митного огляду і заборону пересування по ПС;
оголошує розподіл працівників митниці зі складу митного наряду і супровідних осіб по об'єктах огляду;
встановлює орієнтований час закінчення огляду.
2.2.22. В процесі огляду судна старший митного наряду контролює і координує дії посадових осіб митниці.
2.2.23. Огляд літака здійснюється в напрямку від носової частини до хвоста. Працівники митниці зі складу наряду роблять огляд разом з бортінженером та (або) іншими членами екіпажу. Люки повинні відчинятися (за вимогою інспектора) тільки бортінженером. Люки, що зафіксовані гвинтами і мають пломбу, оглядають тільки у випадку виявлення порушення цілісності пломби. Перевірка блока енергопостачання здійснюється в присутності члена екіпажу, відповідального за відсік блока енергопостачання.
2.2.24. Посадова особа митниці здійснює огляд закріпленої дільниці (об'єкта) у наступній послідовності:
2.2.24.1. Здійснює огляд закріпленої дільниці (об'єкта) з використанням технічних засобів митного контролю, у супроводі члена екіпажа. При необхідності зробити огляд ємностей, порожнин на об'єкті огляду, дає вказівку супровідному членові екіпажу на їхнє відкриття. Забороняється самостійно робити розкриття кришок, люків, панелей.
2.2.24.2. Робить огляд і оформлення речей і багажу членів екіпажу в наступному порядку:
перевіряє правильність заповнення митної декларації громадян України, робить усне опитування члена екіпажу по всіх пунктах декларації, попереджає про відповідальність за заяву помилкових або неточних відомостей, завіряє митну декларацію відбитком особистої номерної печатки;
у присутності супровідного робить огляд речей та багажу членів екіпажу, що знаходяться на ділянці огляду;
при наявності товарів і інших предметів, що підлягають контролю з боку інших державних органів, або заборонених до ввозу в Україну, або підлягаючих обкладанню митними платежами і податками, а також при наявності підстав вважати, що в особистих речах і багажу присутні об'єкти порушення митних правил, здійснює огляд місць багажу і ручної поклажі. Огляд здійснюється тільки в присутності їхнього власника. При цьому він попереджується, що відповідно до вимог митного законодавства України власник зобов'язаний самостійно пред'явити до огляду всі місця багажу з їх розкриттям;
після завершення огляду доповідає про його результати старшому наряду, передає митні декларації членів екіпажу черговому по ПС.
2.2.25. Старший наряду, після надходження доповідей від усіх членів наряду про результати огляду й оформлення ПС, повідомляє про закінчення огляду.
2.2.26. При відсутності зауважень по закінченні митного огляду ПС черговий по ПС в генеральній декларації проставляє відбиток особистої номерної печатки. У випадку надходження на борту ПС вантажів на адресу юридичних осіб готує документи для передачі до вантажного відділу Севастопольської митниці.
2.2.27. Митний контроль і митне оформлення ПС, яке перевозить офіційні державні делегації, здійснюються без митного огляду.
2.2.28. Після завершення митного оформлення прибуття судна:
2.2.28.1. Старший наряду:
повідомляє оперативного черговому про завершення митного оформлення ПС;
доповідає заступникові начальника митниці, що курирує пасажирський напрямок, про проведення митного оформлення ПС, виконанні поставлених задач, зауваженнях або порушеннях, виявлених у процесі митного оформлення;
проводить реєстрацію митного оформлення ПС по його прибутті в "Журналі обліку повітряних суден, що здійснюють міжнародні рейси".
2.2.28.2. Черговий по ПС:
передає начальникові вантажного відділу (або особі, що його заміщує) документи на вантажі юридичних осіб, що надійшли, під розпис в описі на зворотньому боці бланка "Наряду на оформлення ПС";
після зняття з контролю генеральної декларації інспекторові відділу, відповідальному за підшивку і здачу до архіву документів з митного оформлення ПС, документи, оформлені при прибутті ПС, під розпис в описі на зворотньому боці бланка "Наряду на оформлення судна".
2.2.28.3. Черговий по ЗМК:
здійснює пропуск посадових осіб, що безпосередньо беруть участь у контролі ПС, посадових осіб спеціальних підрозділів органів Міністерства внутрішніх справ і служби безпеки України по пред'явленню посвідчень особистості, а також громадян, членів екіпажу, що перетинали митний кордон України, представників організацій, підприємств і установ, що одержують і відправляють товари й інші предмети по пред'явленню документів, що підтверджують повноваження цих осіб;
у випадку виявлення предметів, що є об'єктами порушення митних правил, уживає заходів до їхнього затримання, забезпечення схоронності і негайно викликає начальника відділу або особу, що його заміщує;
у випадках негативних проявів у ЗМК негайно доповідає начальникові відділу або особі, що його заміщує, уживає заходів щодо локалізації і нейтралізації цих проявів, взаємодіючи з посадовими особами прикордонних військ і органів внутрішніх справ.
2.3. Митний контроль і митне оформлення ПС при вибутті
2.3.1. До початку прикордонного контролю ПС митний наряд підіймається на борт ПС.
2.3.2. Для здійснення митного контролю командир повітряного судна подає черговому по ПС такі документи:
генеральну декларацію;
карго-маніфест;
авіаційні вантажні та поштові накладні;
товаросупровідні документи.
При потребі посадовій особі митниці додатково подаються: список пасажирів та інші документи, передбачені законодавством України з питань митної справи й потрібні для здійснення митного контролю та митного оформлення.
2.3.3. Черговий по ПС перевіряє відповідність відомостей, зазначених у поданих документах, пред'явленому ПС і фактичній кількості пасажирів, товарів (вантажу), багажу пасажирів, пошти та предметів тощо.
У випадку відсутності зауважень посадова особа митниці проставляє відбиток штампа "Під митним контролем" на карго-маніфесті, авіаційних вантажних та поштових накладних, товаросупровідних документах.
Валюта і валютні цінності для оплати експлуатаційних потреб за кордоном, що знаходяться в судновій касі, вивозяться відповідно до діючих в Україні правил валютного регулювання. Валюта і валютні цінності, що вивозяться в судновій касі, підлягають обов'язковій письмовій заяві в генеральній декларації.
2.3.4. Перед початком митного огляду ПС та при його здійсненні посадові особи митного наряду діють згідно з пунктами 2.2.21 - 2.2.25 даної Технологічної схеми.
2.3.5. При відсутності зауважень по завершенню митного огляду ПС черговий по ПС проставляє в генеральній декларації відбиток особистої номерної печатки.
2.3.6. Після завершення митного контролю ПС старший наряду дає дозвіл адміністрації аеропорту на навантаження вантажу на борт ПС під контролем чергового по ПС.
2.3.7. Черговий по ПС:
звіряє кількість місць, зазначених в авіаційних або поштових накладних, з фактично завантаженими на борт ПС представниками аеродрому;
у випадку виявлення невідповідності кількості місць кількості, заявленій в авіаційній або поштовій накладних або виявленні вантажних місць без документів, зупиняє навантаження на борт ПС та доповідає старшому наряду;
про результати навантаження доповідає старшому наряду;
у випадку відсутності зауважень проставляє на карго-маніфесті, авіаційних і поштових накладних відбиток особистої номерної печатки і передає необхідну кількість примірників вантажних документів з відмітками митниці представникам ПС і аеродрому;
здійснює спостереження за ПС до завершення митного контролю і митного оформлення пасажирів і посадки їх на борт ПС.
2.3.8. Після завершення митного огляду ПС старший наряду за узгодженням зі старшим прикордонного наряду організує митне оформлення пасажирів і посадку їх на борт ПС.
2.3.9. Митне оформлення пасажирів здійснюється в оглядовому залі відповідно до пунктів 2.2.7 - 2.2.14 цієї Технологічної схеми.
2.3.10. Черговий по ПС після посадки пасажирів вносить у генеральну декларацію кількість пасажирів і членів екіпажу.
2.3.11. Старший наряду за узгодженням зі старшим прикордонного наряду дає дозвіл адміністрації аеродрому на вибуття ПС.
2.3.12. Вибуття ПС з аеропорту "Бельбек" дозволяється адміністрацією аеропорту тільки після завершення на даному ПС усіх передбачених законодавством України видів контролю.
2.3.13. В справах митниці залишаються екземпляри генеральної декларації, карго-маніфесту та інших документів з митниці, що були підставою для здійснення митного контролю і митного ПС.
2.3.14. Старший наряду здійснює реєстрацію ПС при вибутті в журналі обліку ПС, що здійснюють міжнародні рейси.
3. Порядок здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються ПС
3.1. Митний контроль товарів, що ввозяться на митну територію України
3.1.1. Вивантаження товарів та інших предметів з борта ПС здійснюється після закінчення прикордонного контролю представниками аеродрому або авіаперевізника на підставі:
карго-маніфесту;
авіаційних або поштових вантажних накладних;
товаросупровідних документів.
Вивантаження здійснюється тільки з дозволу митниці і під її контролем. На вищевказаних документах співробітники митниці, при необхідності, можуть робити записи з застереженнями, що регулюють процес розвантаження та є обов'язковими для виконання всіма особами, що приймають участь у процесі розвантаження.
Вивантаження товарів, що надійшли без документів, здійснюється на склад митниці або аеропорту. Документи, що надійшли без товарів та інших предметів, повертаються представнику авіаперевізника.
3.1.2. Митний контроль і митне оформлення товарів і інших предметів здійснюється після завершення митного оформлення ПС і надання дозволів державних контролюючих органів.
3.1.3. Начальник відділу (особа, що його заміщує):
перевіряє документи, вантажоодержувачем на вантаж, дає. дозвіл на митне оформлення вантажу (багажу) громадян, у випадку оформлення несупроводжуваного багажу (вантажного відправлення) візує заяву громадянина на митне оформлення вантажу (багажу);
призначає інспекторів для проведення митного контролю і митного оформлення вантажу (багажу);
контролює їхню роботу;
перевіряє документи, що підтверджують завершення митного оформлення вантажу (багажу);
дає дозвіл на випуск автотранспорту з вантажем (багажем), у відношенні якого завершене митне оформлення, з ЗМК;
координує взаємодію пасажирського відділу з структурними підрозділами митниці.
3.1.4. Головний інспектор відділу:
здійснює контроль за роботою інспекторського складу;
здійснює митний контроль і митне оформлення в найбільш складних випадках;
організує взаємодію з представниками контролюючих органів, сприяє наданню увезених вантажів для проведення інших видів контролю;
перевіряє наявність дозволів контролюючих державних органів на ввіз (транзит) вантажу (багажу);
здійснює прийом документів, наданих для здійснення митного контролю і митного оформлення увезених вантажів (багажу);
здійснює реєстрацію вантажних митних декларацій і документів, прикладених до них, на вантажі, ввезені громадянами, у журналі обліку ВМД оформлених пасажирським відділом.
3.1.5. Інспектор, призначений начальником відділу для здійснення митного контролю і митного оформлення вантажу:
перевіряє і приймає до митного оформлення за вказівкою начальника відділу (особи, що його заміщує) документи, надані вантажоодержувачем на вантаж (вантажні митні декларації, документи, прикладені до них, товаросупроводжувальні документи);
перевіряє наявність дозволів контролюючих державних органів на (транзит) вантажу (багажу) у виді штампів "Ввіз (Транзит) дозволений" на авіанакладних (митних деклараціях);
робить стягнення митних платежів і зборів по вантажній митній декларації при ввозі товарів громадянами на суму понад 1000 євро і (або) вагою більш 100 кг через касу Севастопольської філії АППБ "Аваль";
робить розрахунок і стягнення митних платежів і зборів, єдиного збору по квитанції МД-1 при ввозі товарів на суму до 1000 євро і вагою до 100 кг через касу Севастопольської філії АППБ "Аваль";
перевіряє відповідність найменування, кількості і маркірування вантажу наданим документам;
перевіряє відсутність сторонніх вкладень у вантажі;
веде облік вантажу;
при виявленні у вантажі ушкоджених, підмочених або зі слідами розпаковування місць, вантажних місць не заявлених перевізником, або їхньої невідповідності вантажним документам, оглядає такі вантажі в першу чергу в присутності представників зацікавлених організацій - перевізника, адміністрації аеропорту, вантажоодержувача, відправника вантажу, при необхідності представника Торгово-промислової палати;
після завершення митного контролю і митного оформлення вантажу доповідає начальникові відділу і надає для перевірки товаросупроводжувальні документи і документи, що підтверджують завершення митного оформлення вантажу (багажу).
В випадку завершення митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів посадова особа митниці проставляє відбиток особистої номерної печатки на екземплярах авіаційних накладних, карго-маніфесті, товаросупроводжувальних документах із указанням номера вантажної митної декларації або іншого документа, на підставі якого здійснювалося митне оформлення.
Переміщення товарів та інших предметів у зону діяльності іншої митниці під митним контролем по ДКД здійснюється у встановленому Держмитслужбою України порядку.
Всі операції з товарами та іншими предметами для їх розміщення з метою, заявленої митниці (видача одержувачу, перевезення і т. інш.), здійснюються уповноваженими представниками аеропорту або авіаперевізника під контролем митниці.
3.1.6. В випадках, коли товари, ввезені громадянами, для транзиту через територію України, не пройшли митне оформлення, вони можуть бути зворотньо вивезені з території України за заявою власника.
Рішення про можливості зворотнього вивозу таких товарів приймає заступник начальника митниці у залежності від причин, зазначених власником у заяві.
3.1.7. Черговий по ЗМК:
здійснює пропуск до ЗМК автотранспорту для перевантаження вантажів (багажу), з дозволу начальника відділу;