• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання розяснень

Державна митна служба України  | Лист від 12.02.2004 № 25/2-15-38/1609-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.02.2004
  • Номер: 25/2-15-38/1609-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.02.2004
  • Номер: 25/2-15-38/1609-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
12.02.2004 N 25/2-15-38/1609-ЕП
Про надання роз'яснень
Державною митною службою розглянуто запити митних органів щодо застосування окремих положень Митного кодексу України (далі - МКУ), якими регулюється порядок розпорядження товарами і транспортними засобами, конфіскованими за рішенням суду, товарами, за якими власник або уповноважена ним особа не звернулись до кінця строку зберігання, а також коштами, одержаними від реалізації таких товарів, транспортних засобів, і повідомляється.
I. Щодо порядку розпорядження товарами і транспортними засобами
Відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України від 07.12.2000 N 2134-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні" (зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 15.11.01 N 2779-III) , продаж автомобілів, ввезених в Україну і конфіскованих (примусово вилучених), здійснюється з нарахуванням податків та зборів, що справляються при імпорті автомобілів відповідно до закону, у разі якщо такі податки та збори не були попередньо сплачені. Автомобіль, що був попередньо ввезений в Україну без сплати (повної або часткової) передбачених законодавством податків та зборів, на підставі пільг, наданих законодавством, може бути відчужений або переданий у володіння, або (та) у користування, або (та) у розпорядження тільки після сплати у повному обсязі всіх податків та зборів, передбачених законодавством України на день ввезення автомобіля на митну територію України.
У той же час, відповідно до частини шостої статті 172 МКУ реалізація товарів, за якими власник або уповноважена ним особа не звернулися до закінчення строків зберігання, товарів - предметів порушення митних правил, а також товарів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками) та транспортних засобів, які використовувалися для переміщення цих товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, конфіскованих за рішенням суду, а також товарів, від яких власник відмовився на користь держави, здійснюється з нарахуванням усіх податків і зборів, що підлягають сплаті при переміщенні зазначених товарів, транспортних засобів через митний кордон України, за ставками, чинними на день реалізації, якщо такі податки і збори не були попередньо сплачені.
У зв'язку з цим слід зазначити, що відповідно до пункту 2 розділу XXI "Прикінцеві положення" МКУ до приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Кодексом чинні нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Кодексу.
Виходячи з викладеного, починаючи з 01.01.04:
1. Реалізація вищезазначених товарів і транспортних засобів, у тому числі переданих в реалізацію, але не реалізованих до 31.12.03 включно, повинна здійснюватися відповідно до вимог частини шостої статті 172 МКУ, тобто з нарахуванням усіх належних податків і зборів за ставками, чинними на день реалізації, якщо такі податки і збори не були попередньо сплачені.
У разі уцінки товару суми податків та зборів (обов'язкових платежів), нараховані у процентах від його вартості, підлягають відповідному зменшенню.
Суми податків та зборів (обов'язкових платежів), нараховані за твердими ставками з одиниці товару, не змінюються.
Одночасно звертаємо увагу на те, що визначення сум податків та зборів (обов'язкових платежів) здійснюється з урахуванням встановленого Національним банком України на день реалізації товару офіційного курсу іноземної валюти, в якій здійснюється нарахування цих податків та зборів (обов'язкових платежів).
2. Кошти від реалізації товарів, за якими власник або, уповноважена ним особа не звернулися до закінчення строків зберігання і які були передані в реалізацію, але не реалізовані до 31.12.03 включно, відповідно до частин першої та шостої статті 174 МКУ після вирахування відповідних сум повинні зберігатись на депозитному рахунку митного органу.
II. Щодо строків зберігання під митним контролем на складі митного органу предметів, прийнятих до 01.01.04
Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Це означає, що норми МКУ не можуть застосовуватись до правовідносин, що виникли до набрання ним чинності.
Таким чином, предмети, передані митним органам для зберігання під митним контролем до 01.01.04, мають зберігатися на складах митних органів протягом строків, передбачених законодавством, яке діяло на момент їх прийняття.
Разом з тим, з метою уникнення конфліктних ситуацій, необхідно забезпечити неухильне виконання митним органом вимог частини першої статті 172 МКУ в частині завчасного (не пізніш як за два тижні) повідомлення власника або уповноваженої ним особи про закінчення строку зберігання зазначених предметів та про подальше розпорядження ними.
Перший заступник Голови Служби М.М.Іванюк