• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Технології здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням попереднього повідомлення, внутрішнього транзитного документу та ВМД типів експорт, транзит у Київській регіональній митниці

Регіональні митниці, Державна митна служба України  | Наказ від 25.07.2001 № 618 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 25.07.2001
  • Номер: 618
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 25.07.2001
  • Номер: 618
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 618 від 25.07.2001
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 614 від 12.06.2003 )
Про затвердження Технології здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням попереднього повідомлення, внутрішнього транзитного документу та ВМД типів експорт, транзит у Київській регіональній митниці
На виконання статті 21 Митного кодексу України та з метою застосування єдиного порядку контролю за доставкою вантажів, які переміщуються через митний кордон України з використанням попереднього повідомлення, внутрішнього транзитного документу та ВМД типів експорт, транзит
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Технологію здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням попереднього повідомлення, внутрішнього транзитного документу та ВМД типів експорт, транзит у Київській регіональній митниці (додається).
2. Начальникам оперативних підрозділів:
- ознайомити особовий склад підрозділів із наказом та забезпечити виконання його вимог;
- забезпечити інформування суб'єктів ЗЕД щодо вимог даного наказу.
4. Вважати такими, що втратили чинність накази КРМ від 06.04.00 р. N 277, від 20.06.00 N 469 та від 01.06.01 N 463.
5. Начальнику загального відділу (Груша В.М.) довести цей наказ до оперативних підрозділів митниці.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника відділу контролю за доставкою вантажів (Корнеєнков О.В.).
7. Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник митниці О.Симонов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Київської регіональної
митниці від
_ липня 2001 р. N _
ПОГОДЖЕНО
Державна митна служба
України " " липня 2001 р.
Технологія здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням попереднього повідомлення, внутрішнього транзитного документу та ВМД типів експорт, транзит
1. Загальні положення.
1.1. Технологія здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням попереднього повідомлення, внутрішнього транзитного документу та ВМД типів експорт, транзит (далі - Технологія, розроблена з метою встановлення надійного контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями України; оперативного реагування на виникнення ускладнень чи непередбачених ситуацій під час такого переміщення, з метою ведення статистичного обліку та аналізу інформації про переміщувані вантажі, уніфікації порядку контролю за доставкою вантажів.
1.2. Дана Технологія розроблена у відповідності до наказів Держмитслужби України
від 08.12.98 N 771,
від 23.03.99 N 178,
від 23.03.99 N 179,
від 24.04.99 N 240,
від 30.04.99 N 253,
від 15.11.99 N 721,
від 12.04.00 N 206,
від 16.05.00 N 283.
1.3. Дія Технології поширюється на товари, які переміщуються через митний кордон або між митницями України з використанням попереднього повідомлення (далі - ПП), внутрішнього транзитного документу (далі - ВТД), ВМД типів експорт, транзит та перебувають під митним контролем. Зазначені документи оформлюються оперативними підрозділами (транзитно-вантажними відділами, митними постами, відділом по оформленню кур'єрських служб, відділом по контролю за вантажами та багажем дипломатичного корпусу та інофірм) з метою вивезення товарів з зони діяльності Київської регіональної митниці (далі - КРМ) або з метою ввезення товарів у зону митного контролю (далі - ЗМК) КРМ.
1.4. До введення в дію наступних етапів наказу Держмитслужби України від 08.12.98 р. N 771 дана Технологія застосовується для контролю за доставкою вантажів, які переміщуються між митницями автомобільним видом транспорту, у випадках митного оформлення транзиту - для автомобільного та залізничного транспорту, а у випадках митного оформлення давальницької сировини - усіх видів транспорту.
1.5. Для переміщення через митний кордон України, вантажів до зони діяльності КРМ, необхідна наявність у Центральній базі даних Єдиної аналітичної інформаційної системи (далі - ЦБД ЄАІС) ДМСУ електронної копії ПП (ВТД), яке оформлене та знаходиться на контролі КРМ.
1.6. Дозволяється ввезення на митну територію України вантажу без використання ПП (ВТД) в разі його митного оформлення в пункті пропуску та у випадках, які визначені відповідними наказами Держмитслужби України.
1.7. Для переміщення вантажів через митний кордон України у разі вивезення товарів із зони діяльності КРМ, необхідна наявність у ЦБД ЄАІС ДМСУ електронної копії та паперового екземпляра ВМД в режимі експорту (або транзиту), яка оформлена у КРМ.
1.8. Умовою переміщення вантажів із зони діяльності КРМ до митниці призначення в межах митної території України (або з іншої митниці до КРМ) є наявність електронної копії ВТД у ЦБД ЄАІС ДМСУ, який оформлено у митниці відправлення.
1.9. Для реєстрації оформлених ПП та ВТД використовуються номера, які визначаються наказами КРМ.
2. Здійснення контролю за доставкою вантажів при вивезенні товарів (експорт, транзит, переміщення між митницями в межах митної території України).
2.1. Після проведення митного огляду та завершення митного оформлення експортного вантажу, інспектор ОП на ксерокопії 1-го аркуша ВМД (ВТД) робить запис "Для контролю у ВКДВ". На ксерокопії ВМД (ВТД) повинні бути всі оригінальні відтиски штампів та печаток.
2.2. Інспектор відділу контролю за доставкою вантажів при даному ОП (далі - інспектор ВКДВ) порівнює електронну копію ВМД (ВТД) з інформацією 1-го аркуша ВМД (ВТД) та вносить необхідні відомості до електронної копії (номер ВМД (ВТД), номер штампа ПМК, ОНП та інше...). На зворотному боці 1-го аркуша ВМД (ВТД) інспектор ВКДВ проставляє штамп ПМК та робить запис: "Оформлення завершено", проставляє свій особистий підпис.
2.3. Не пізніше 4-х годин з моменту завершення оформлення, інспектор ВКДВ передає у вигляді файл-посилок, електронні копії ВМД (ВТД) до ЦБД ЄАІС ДМСУ.
2.4. Інспектор ВКДВ повертає перший екземпляр ВМД (ВТД) декларанту з метою надання його інспектору ОП який здійснив повне оформлення ВМД.
2.5. Тільки у разі наявності штампу ПМК інспектора ВКДВ на зворотній сторінці 1-го аркуша ВМД (ВТД), інспектор ОП передає декларанту 4-й та 5-й аркуші ВМД (2-й та 3-й аркуші ВТД) та документи для перевезення.
2.6. Раз на тиждень, інспектор ВКДВ, реєстром (додаток N 1) передає ксерокопії 1-их аркушів ВМД (ВТД) де архіву ВКДВ.
2.7. Подальший контроль за доставкою вантажів в митницю призначення здійснюється групою контролю експортних вантажів ВКДВ. В разі, якщо вантаж не надійшов до митниці призначення (перевірка через ЄАІС ДМСУ та отримання відповіді від митниці призначення), інформація рапортом передається до відповідного ОП для вжиття заходів згідно з Митним кодексом України. Суб'єкт ЗЕД та перевізник вносяться ОП в перелік боржників щодо недоставлення вантажів. Такий перелік у твердій копії та електронному вигляді ОП передає рапортом до відділу технічних засобів митного контролю.
2.8. У разі оформлення ВМД для закриття ордерної поставки або ВМД по яких не було фактичного переміщення вантажу через митний кордон України, копії таких ВМД надаються ОП до ВКДВ (за адресою: б. Лепсе 8А) окремим реєстром з позначкою "Закриття ОП" або "Без переміщення" два рази на тиждень.
2.9. Контроль доставки вантажів за ВМД на вивіз давальницької сировини для усіх видів транспорту здійснюється згідно вимог цієї технології.
2.10. У разі анулювання ВМД (ВТД) у встановленому порядку за дозволом керівництва митниці, копія листа з резолюцією керівництва митниці та відповідними записами посадових осіб митниці та копія ВМД (ВТД) надаються службовою запискою ОП до ВКДВ для зняття відправки з контролю.
3. Здійснення контролю за доставкою вантажів у разі ввезення товарів.
3.1. Заявлене ПП дійсне на протязі трьох місяців з моменту прийняття його митницею.
3.2. Місцем прибуття транспортних засобів з вантажем, яке визначається наказом Держмитслужби України за поданням керівництва митниці, є зона митного контролю КРМ.
3.3. У разі потреби МЛС ТЕО, митне оформлення ПП для переміщення товарів з метою вивантаження на МЛС ТЕО, які користуються режимом сприяння, згідно з наказом Держмитслужби України від 11.09.2000 р. N 507, здійснюється ОП за місцем контролю даного МЛС ТЕО на загальну партію консолідованих товарів, без надання листа-узгодження.
3.4. Оформлення ПП не за місцем обліку суб'єкта ЗЕД, проводиться ОП за рішенням керівництва митниці, з використанням листа-узгодження.
3.5. У разі завершення митного оформлення вантажів через ОП інший від місця обліку суб'єкта ЗЕД (або через МЛС), відмітка про умовну доставку вантажу проводиться у ОП за місцем оформлення ПП (при умові надходження транспортного засобу до ЗМК даного ОП), а знімається з контролю у ОП, в якому здійснюється повне митне оформлення.
3.6. Тимчасово, до окремого розпорядження, надходження автотранспортних засобів з товарами з Чорноморської регіональної митниці здійснюється у зоні митного контролю ТВВ - 3, крім вантажів, що належать іноземним дипломатичним представництвам, представництвам іноземних фірм, їх співробітникам та членам сімей, які акредитовані у відділі по контролю за вантажами та багажем дипломатичних представництв та представництв інофірм.
3.7. Оформлення ПП для переміщення вантажу через митний кордон України здійснюється в наступному порядку:
3.7.1. У разі ввезення на митну територію України товарів, які не підлягають попередньому декларуванню з використанням АД або ПД, черговий інспектор ОП за місцем обліку одержувача вантажу приймає від декларанта два паперових екземпляра ПП і документи, які засвідчують особу декларанта.
3.7.2. Черговий інспектор ОП перевіряє облікову картку одержувача вантажу, повноваження декларанта, відсутність боргів підприємства щодо недоставлення вантажів, введення режиму індивідуального ліцензування або тимчасового призупинення ЗЕД підприємства, заборгованість щодо тимчасового ввезення/вивезення товарів, ордерних поставок та інше. У разі відсутності зауважень здійснює запис на першому аркуші ПП: "Боргів немає. Черговий інспектор ____ (____)" та направляє декларанта до інспектора ВКДВ.
3.7.3. Інспектор ВКДВ, на підставі запису інспектора ОП порівнює інформацію заявлену у ПП з електронною копією цього ПП, проставляє на зворотному боці всіх аркушів ПП відтиск штампу ПМК, реєструє ПП в "Журналі реєстрації ПП" та заносить номер реєстрації до гр.7.
3.7.4. Другий примірник ПП повертається декларанту, який особистим розписом у "Журналі реєстрації ПП" (додаток N 2) підтверджує факт отримання оформленого ПП.
3.7.5. Перший примірник ПП залишається у інспектора ВКДВ, зберігається в окремій теці і знаходиться на контролі.
3.7.6. Інспектор ВКДВ при ТВВ не пізніше 4-х годин з моменту оформлення ПП передає інформацію у вигляді файл-посилок електронних копій ПП до ЦБД ЄАІС ДМСУ. Інспектор ВКДВ використовуючи особистий пароль доступу підтверджує заявлене ПП у ЦБД ЄАІС ДМСУ.
3.7.7. Раз на тиждень інспектор ВКДВ передає реєстр ПП в двох примірниках (разом зі екземплярами даних ПП) до архіву ВКДВ. Примірники реєстрів підписуються виконавцем.
3.7.8. У разі оформлення ПП у оперативних групах в яких немає чергового інспектора, або у разі оформлення ПП у нічний час, обов'язки оформлення ПП у відповідності до п.3.7.1. - 3.7.7. виконує уповноважений інспектор оперативної групи ОП або інспектор нічної зміни відділу АД та ПД (наказ КРМ від 05.06.2000 р. N 420). Інформація про такі вантажі, з метою подальшого контролю за доставкою, передається до ВКДВ у порядку, передбаченому п.3.7.7.
3.8. Здійснення контролю за доставкою вантажів під час ввезення товарів у зону митного контролю КРМ здійснюється у наступному порядку:
3.8.1. У разі, коли звернення до інспектора ОП щодо доставки вантажу у КРМ при надходженні автотранспортного засобу (далі - АТЗ) з вантажем в ЗМК здійснює перевізник, завершення контролю доставки здійснюється у порядку, який визначено п.4 наказу Держмитслужби України від 15.11.99 N 721. При цьому реєстр прийнятих документів складає черговий інспектор ОП.
3.8.2. У разі, коли звернення до інспектора ОП щодо доставки вантажу у КРМ здійснює декларант, при надходженні АТЗ з вантажем у ЗМК, він подає черговому інспектору ОП оригінали ПП, оформленого КРМ та ПП (ВТД), оформленого митницею відправлення та дві ксерокопії ПП (ВТД), які оформлені митницею відправлення. Усі ці документи завіряються штампом ПМК і підписом інспектора ОП та записом - "Вантаж надійшов", що підтверджує наявність АТЗ в зоні митного контролю.
3.8.3. Інспектор ВКДВ отримує від перевізника (декларанта) документи, оформлені згідно п.3.8.1. (п.3.8.2.), перевіряє їх за наявність штампів ПМК інспектора ОП. Інспектор ВКДВ проставляє на цих документах відмітку про умовне завершення переміщення у вигляді штампу ПМК та запису "Умовна доставка вантажу". Інспектор ВКДВ, використовуючи особистий пароль доступу, вносить відмітку у ЦБД ЄАІС ДМСУ про умовне надходження вантажу у КРМ. Один екземпляр ксерокопії ПП (ВТД) залишається у інспектора ВКДВ.
3.8.4. Для подальшого митного оформлення вантажу, інспектор ВКДВ повертає перевізнику (декларанту) оригінали ПП (ВТД) та один екземпляр ксерокопії ПП (ВТД).
3.8.5. У разі відмови перевізника складати реєстр умовне завершення переміщення здійснюється згідно п.3.8.2., 3.8.3. 3.8.4.
3.8.6. У разі надходження вантажів, без використання документів типу ПП, ВТД, АД або ПД, крім вантажів, які надходять каналами міжнародних експрес-перевізників, перевізник (декларант) з документами контролю доставки вантажу, звертається до чергового інспектора ОП для підтвердження наявності АТЗ в ЗМК. Після поставлення штампу ПМК та запису - "Вантаж надійшов" на документах контролю доставки вантажу перевізник (декларант) звертається до інспектора ВКДВ для підтвердження умовної доставки вантажу у ЦБД ЄАІС ДМСУ. Подальше митне оформлення вантажу можливо тільки у разі наявності на зворотному боці оригіналів та ксерокопій Carnet Tir (або провізної відомості) штампу ПМК інспектора ВКДВ та запису "Умовна доставка вантажу". Подальший контроль за доставкою таких вантажів визначається окремою технологією.
3.8.7. У разі виявлення невідповідності даних, у примірнику ПП (ВТД) оформленого митницею відправлення з відомостями, які вказані у товаросупровідних документах, подальше митне оформлення проводиться тільки, за умови з'ясування цього питання ВКДВ з митницею на кордоні, за дозволом керівництва митниці.
3.8.8. Після проведення митного огляду та завершення митного оформлення вантажу, інспектор ОП вилучає оригінал примірника ПП (ВТД), що оформлено КРМ згідно з п.3.7.
3.8.9. Оригінал примірника ПП (ВТД), що оформлено митницею відправлення (витягу з електронної копії) повертається перевізнику (декларанту). Ксерокопія ПП (ВТД) додається до пакету документів, які архівуються разом з оформленою ВМД.
3.8.10. На зворотному боці ПП (ВТД) інспектор ОП записує номер оформленої ВМД та кількість оформлених місць. Запис завіряється ОНП інспектора ОП.
3.8.11. ПП, яке оформлено у КРМ або ВТД, що оформлена митницею відправлення, передаються інспектором ОП реєстром (додаток N 3), щоденно, до закінчення робочої доби, інспектору ВКДВ, з метою повного зняття з контролю доставки вантажу у ЦБД ЄАІС ДМСУ та подальшої архівації в ВКДВ.
3.8.12. Інспектор ВКДВ. обов'язково, до повного зняття з контролю доставки вантаж, перевіряє наявність оформленої ВМД у ЦБД ЄАІС ДМСУ та відповідність даних зазначених у ПП (ВТД).
3.8.13. У разі вивантаження товару на відповідальне зберігання, інспектор ОП, який здійснив розміщення товару на відповідальне зберігання, надає до інспектора ВКДВ щоденно, до закінчення робочої доби, копію Акту вивантаження товару на відповідальне зберігання, для повного зняття з контролю доставки вантажу у ЦБД ЄАІС ДМСУ та включає його до реєстру (п. 3.8.14).
3.8.14. У разі часткового закриття (велика кількість товару) ПП (ВТД), реєстри з ПП (ВТД) передаються інспектором ОП інспектору ВКДВ тільки у разі надходження та оформлення вантажу в повному обсязі.
3.8.15. У випадках заведення справи про ПМП інспектор ОП щоденно, до закінчення робочої доби, надає: окремим реєстром (додаток N 3), копію примірника витягу з електронної копії ГОТ (ВТД), що оформлена митницею відправлення, інспектору ВКДВ з записом на зворотному боці листа щодо складення протоколу та його номеру. Даний запис завіряється ОНП інспектора ОП. Інспектор ВКДВ в цьому випадку робить відмітку в журналі реєстрації ПП та відповідну відмітку у ЦБД ЄАІС ДМСУ. Для повного зняття з контролю доставку вантажу примірник ПП, оформлений в КРМ, передається реєстром до інспектора ВКДВ тільки після прийняття рішення по справі про ПМП та митного оформлення вантажу; або передачі його на користь державі.
3.8.16. Інспектор ВКДВ здійснює постійний контроль за надходженням вантажів по ПП які були оформленні у даному ОП.
3.8.17. Анулювання ПП (ВТД) проводиться у встановленому Держмитслужбою України порядку.
Начальник відділу
контролю за доставкою вантажів
О.В.Корнєєнков
Додаток N 1
Реєстр N ______ / ______ / _________ від " _ " ____ 2001 р.
код ТВВ остання порядковий
цифра N реєстру
поточного
року
на експортні вантажі, які оформлені по ПП (ВТД) на _______ КРМ
N ТВВ, назва МП
------------------------------------------------------------------
| N | N | Дата оформлення | N ОНП інспектора митниці |
|з/п | ВМД | вантажу | відправлення |
|----+------+----------------------+-----------------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
------------------------------------------------------------------
Виконавець: ___________ ______________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
Додаток N 2
Журнал реєстрації ПП
-------------------------------------------------------------------------
|з/п|Дата|N |Отримувач|Митниця на|П.І.Б та |N ПМК та П.І.Б |Дата|
| N | |ПП|Код |кордоні |підпис |інспектора, що прийняв| |
| | | |ЗУКПО |(код) |декларанта|ПП під контроль | |
|---+----+--+---------+----------+----------+----------------------+----|
| 1 | 2 |3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---+----+--+---------+----------+----------+----------------------+----|
| | | | | | | | |
-------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------
|Номер штампу інсп.,| Документ |Номер |При-|
| що прийняв вантаж | зняття |ОНП |міт-|
| під контроль | вантажу з |інспек-|ка |
| | контролю |тора | |
|-------------------+--------------+-------+----|
| 9 | 10 | 11 |12 |
|-------------------+--------------+-------+----|
| | | | |
-------------------------------------------------
Додаток N 3
Реєстр N ______ / ______ / _________ від " _ " ____ 2001 р.
код ТВВ остання порядковий
цифра N реєстру
поточного
року
на імпортні вантажі, які оформлені по ПП (ВТД) на _______ КРМ
N ТВВ, назва МП
-----------------------------------------------------------------
| N | N ПП | В М |Дата оформлення | N ОНП інспектора митниці |
|з/п |(ВТД) | Д | вантажу | призначення |
|-----+------+-----+-----------------+--------------------------|
| 1 | 2 | 3 | | 4 |
-----------------------------------------------------------------
Начальник ОП ______________ ______________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
Виконавець: _____________ ______________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua