• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо митного оформлення гуманітарної допомоги

Державна митна служба України  | Лист від 20.03.1997 № 11/2-2466 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.03.1997
  • Номер: 11/2-2466
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 11/2-2466 від 20.03.97
м.Київ
Щодо митного оформлення гуманітарної допомоги
( В доповнення до Листа додатково див. Листи Державної митної служби N 11/6-4359 від 16.05.97 N 11/6-4785 від 26.05.97 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Листом державної митної служби N 11/3-1970 від 27.02.98 )
Для керівництва в роботі та подальшого інформування організацій отримувачів гуманітарної допомоги надсилаємо Постанову Верховної Ради України від 19 лютого 1997 року N 85/97-ВР "Про тимчасовий порядок митного оформлення вантажів з гуманітарною допомогою, що надходять на митну територію України від іноземних юридичних і фізичних осіб", а також лист Комісії з питань координації приймання, транспортування, охорони та розподілу гуманітарної допомоги, що надходить із зарубіжних країн, при Кабінеті Міністрів України N 28/ГД-5502 від 28.02.97 р. (додаток N 1) з роз'ясненнями порядку отримання гуманітарної допомоги.
I. Митне оформлення вантажів гуманітарної допомоги проводити за умови подання митному органу письмової заяви одержувача гуманітарної допомоги (з обов'язковим оформленням ВМД на імпорт товару) та рішення Комісії з питань координації приймання, транспортування, охорони та розподілу гуманітарної допомоги, що надходить із зарубіжних країн, при Кабінеті Міністрів України щодо звільнення від сплати ввізного мита та інших податків, підтвердженого відповідним повідомленням Державної митної служби України. При цьому починаючи з 31-го календарного дня після прийняття вантажів під митний контроль стягуються митні збори за знаходження під митним контролем.
Заповнення вантажної митної декларації в такому випадку має наступні особливості:
( Пункт 1 розділу I втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-1970 від 27.02.98 )
1. Враховуючи можливість відсутності у благодійних організацій розрахункових рахунків (валютного та в національній валюті) або наявність лише рахунку у національній валюті, передбачається наступний порядок заповнення гр.9, 28 ВМД:
а) При відсутності розрахункових рахунків:
- гр.9 - не заповнюється;
- гр.28 - вноситься рахунок декларанта (у випадках коли отримувач самостійно виконує ВМД - гр.28 не заповнюється).
б) При наявності рахунку у національній валюті:
- гр.9 - вноситься рахунок у національній валюті;
- гр.28 - вноситься рахунок декларанта.
( Пункт 2 розділу I втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-1970 від 27.02.98 )
2. Тимчасово до прийняття Інструкції про порядок заповнення ВМД вносяться наступні зміни до II розділу "Особливості переміщення товарів" Класифікатору процедур переміщення товарів через митний кордон України (додаток 1, затверджений наказом Державного митного комітету N 57 від 16.02.95 р.):
- "60" - Переміщення товарів у якості гуманітарної допомоги.
Та відповідно при переміщенні зазначених вище товарів код "60" вноситься до графи 37 після попереднього митного режиму.
( Пункт 3 розділу I втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-1970 від 27.02.98 )
3. В графі "А" зазначається "Гуманітарна допомога".
( Пункт 4 розділу I втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-1970 від 27.02.98 )
4. В графі 36 зазначаються відповідні коди - "23/55".
5. В разі відсутності контракту - в графі 44 п.4 вказується інформаційний лист відправника щодо надання гуманітарної допомоги відповідному одержувачу.
6. Митна оцінка вантажів гуманітарної допомоги здійснюється відповідно до ст.16 Закону України "Про Єдиний митний тариф".
II. В разі неподання митному органу відповідного рішення Комісії про звільнення від сплати ввізного мита та інших податків, а також при надходженні підакцизних товарів митне оформлення зазначених вантажів проводити на загальних підставах (як імпорт товару, що надходить на безвідплатній основі) з оформленням вантажної митної декларації та зі сплатою всіх видів митних платежів згідно з чинним законодавством (при цьому митні збори за знаходження під митним контролем нараховуються починаючи з 31 дня після прийняття вантажу під митний контроль).
Заповнення вантажної митної декларації в такому випадку має наступні особливості:
( Пункт 1 розділу II втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-1970 від 27.02.98 )
1. Враховуючи можливість відсутності у благодійних організацій розрахункових рахунків (валютного та в національній валюті) або наявність лише рахунку у національній валюті, передбачається наступний порядок заповнення гр.9, 28 ВМД:
а) При відсутності розрахункових рахунків:
- гр.9 - не заповнюється;
- гр.28 - вноситься рахунок декларанта (у випадках коли отримувач самостійно виконує ВМД, платежі вносяться готівкою до каси митниці - гр.28 не заповнюється).
б) При наявності рахунку у національній валюті:
- гр.9 - вноситься рахунок у національній валюті;
- гр.28 - вноситься рахунок декларанта.
2. До графи 37, після попереднього митного режиму, вноситься код особливості переміщення товарів - "04" - переміщення товарів, що передаються в якості дару.
( Пункт 3 розділу II втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-1970 від 27.02.98 )
3. В графі "А" зазначається "Поставки на безвідплатній основі".
4. В разі відсутності контракту - в графі 44 п.4 вказується інформаційний лист відправника щодо надання гуманітарної допомоги відповідному одержувачу.
5. Митна оцінка вантажів здійснюється відповідно до ст.16 Закону України "Про Єдиний митний тариф".
Поставки на безвідплатній основі (гуманітарна допомога, що невизначена такою щодо звільнення від сплати мита та інших податків, а також підакцизні товари) повинні враховуватись в статистичній звітності про випуск предметів, що надійшли в рамках гуманітарної допомоги, відповідно до п.3 вищезазначеної Постанови Верховної Ради.
Листи ДМСУ від 07.02.97 N 11/6-1170 та від 02.08.96 р. N 11/2-5735 вважати такими що втратили чинність.
Перший заступник Голови Служби О.Єгоров
Додаток N 1
Комісія з питань координації приймання, транспортування, охорони та розподілу гуманітарної допомоги, що надходить із зарубіжних країн, при Кабінеті Міністрів України
N 28/ГД-5502 від 28.02.97
Постановою Верховної Ради України "Про тимчасовий порядок митного оформлення вантажів з гуманітарною допомогою, що надходять на митну територію України від іноземних юридичних і фізичних осіб" від 19 лютого 1997 року N 85/97-ВР до законодавчого врегулювання порядку та умов отримання або надання гуманітарної допомоги Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України уповноважена на своїх засіданнях приймати рішення про звільнення від сплати ввізного мита та інших податків вантажів гуманітарної допомоги за винятком підакцизних товарів (предметів).
Товари (предмети), що ввозяться як гуманітарна допомога, підлягають обов'язковому декларуванню в митному органі з нанесенням на них клейма "Гуманітарна допомога. Продаж заборонено". Митний орган здійснює митне оформлення вантажів з гуманітарною допомогою без сплати митних зборів.
Митні збори за знаходження вантажів з гуманітарною допомогою стягуються після 31 календарного дня перебування цих вантажів під митним контролем.
Отримувачами гуманітарної допомоги можуть виступати лише юридичні особи України.
Для звільнення від сплати мита та інших податків отримувач гуманітарної допомоги направляє до Комісії такі документи:
- лист від організації отримувача на ім'я голови Комісії з проханням звільнити вантаж від обкладення митом і податками та з інформацією про те, як буде розподілятись гуманітарна допомога;
- копії товарно-транспортних документів з повним переліком предметів вантажу;
- копія документа, що засвідчує безкоштовну передачу предметів вантажу;
- лист від комісії з питань гуманітарної допомоги при обласній (міській) держадміністрації або центрального чи місцевого органу виконавчої влади про підтримку здійснюваної програми гуманітарної допомоги та про звільнення вантажу від податків.
Повний пакет документів слід направляти поштою на адресу Комісії: 252008, м.Київ, вул.Грушевського, 12/2 або передавати через приймальну Кабінету Міністрів України (вул.Садова, під'їзд N 6).
Комісія розглядає додані документи в перший і третій четвер кожного місяця. На засіданні Комісії розглядаються документи, прийняті нею не пізніше, ніж за 2 дні до чергового засідання.
Для зняття вантажів щодо яких прийняте позитивне рішення Комісії, з-під митного контролю протокол засідання Комісії направляється в Державну митну службу України (м.Київ, вул.Дехтярівська, 11), котра дає відповідну вказівку митницям.
Для скорочення терміну знаходження вантажу під митним контролем організаціям-отримувачам доцільно погоджувати з закордонними партнерами переліки вантажів гуманітарної допомоги ще до відправлення таких вантажів і направляти до Комісії необхідні документи завчасно.
Для товарів, які швидко псуються або потребують спеціальних умов зберігання, попереднє погодження термінів ввезення таких товарів з Комісією з питань гуманітарної допомоги є обов'язковим.
Заступник голови Комісії Б.Ф.Омецинський