• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про результати експерименту

Державна митна служба України  | Наказ від 01.02.2002 № 63
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 01.02.2002
  • Номер: 63
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 01.02.2002
  • Номер: 63
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 63 від 01.02.2002
Про результати експерименту
Відповідно до вимог наказу Держмитслужби від 10.09.2001 N 603 "Про затвердження Тимчасового положення про проведення експерименту зі спрощення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний ліцензійний склад" (далі - Тимчасове положення) учасниками експерименту є власники митних ліцензійних складів (далі - МЛС) ЗАТ ХФК "БІОКОН", ДП "Кюне і Нагель", ТОВ "Ревайвел-Експрес" та ТОВ "Тамбранс-Україна", що функціонують у зоні діяльності Київської та Північної регіональних митниць. Аналітична інформація начальників вищезазначених митниць свідчить про таке.
Оснащення митних підрозділів зазначених митниць програмним забезпеченням з ведення складського обліку товарів з боку учасників експерименту дозволяє разом з підвищенням рівня митного контролю при здійсненні обліку товарів, що переміщуються через МЛС, скоротити час, необхідний для здійснення такого обліку.
Завдяки самостійному оформленню учасником експерименту попереднього повідомлення типу "Маніфест" (далі - ПП типу "Маніфест") зменшено навантаження на інспекторів відділу контролю за доставкою вантажів, звільнено учасника експерименту від необхідності звернення до відділу контролю за доставкою вантажів з метою оформлення попередніх повідомлень. Безпосереднє здійснення на МЛС митних процедур умовного підтвердження надходження вантажів, заявлених за ПП типу "Маніфест", та повного завершення переміщення взагалі значно скорочує час митного оформлення товарів у режим митного складу.
За інформацією Київської регіональної митниці, порівняльний аналіз показників функціонування МЛС ДП "Кюне і Нагель" за 2000 та 2001 роки свідчить про тенденцію до збільшення товарообігу. Формування учасником експерименту товарних партій, що готуються до випуску у вільний обіг, за умови відсутності митного забезпечення на вході до приміщення МЛС, а отже без окремого дозволу митниці, дає можливість скоротити процедуру випуску товарів у вільний обіг, що автоматично впливає на динаміку надходжень митних платежів до Держбюджету України.
За період дії Тимчасового положення фактів порушень митних правил не виявлено, факти недоставлення вантажів до митниць призначення відсутні. Наприклад, на МЛС ЗАТ "ХФК "Біокон" здійснено 12 перевірок відповідності даних комп'ютерного обліку товарів фактичному стану справ. Порушень вимог митниці щодо порядку обліку та зберігання товарів на МЛС не встановлено. Це зумовлено тим, що норми Тимчасового положення є оптимальними для успішного функціонування МЛС, а отже значно стимулюють користування МЛС правом роботи за такою схемою.
Начальники Київської та Північної регіональних митниць підтримують внесення відповідних змін до нормативно-правових актів Держмитслужби з метою поширення норм Тимчасового положення на інші МЛС на митній території України.
Разом з цим Київська регіональна митниця вважає недоцільним впровадження в практику митного оформлення товарів норм розділу 6 "Здійснення митного контролю за періодичним випуском з митного ліцензійного складу товарів у вільний обіг з наступним митним оформленням вантажної митної декларації" Тимчасового положення з причин законодавчої неврегульованості цих процедур та складності документального оформлення.
На підставі вищезазначеного
НАКАЗУЮ:
1. Результати експерименту зі спрощення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний ліцензійний склад, вважати в цілому позитивними.
2. Управлінню нетарифного регулювання (Пашинний О. І.) розробити Положення про застосування режиму митного складу з урахуванням норм Тимчасового положення та внести відповідні зміни до Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів, затвердженого наказом Держмитслужби від 31.12.96 N 592 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.01.97 за N 5/1809.
3. До набрання чинності нормативно-правовими актами, зазначеними в пункті 2 цього наказу, продовжити дію наказу Держмитслужби від 10.09.2001 N 603 "Про затвердження Тимчасового положення про проведення експерименту зі спрощення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний ліцензійний склад" зі змінами, внесеними наказом Держмитслужби від 01.10.2001 N 638.
4. Розділ 6 "Здійснення митного контролю за періодичним випуском з митного ліцензійного складу товарів у вільний обіг з наступним митним оформленням вантажної митної декларації" Тимчасового положення вважати таким, що втратив чинність.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Служби Єгорова О. Б.
Голова Служби М.Каленський