ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 11/7-15-11949-ЕП від 04.12.2002
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Щодо митного оформлення вантажів, що ввозяться на території спеціальних економічних зон відповідно до договорів фінансового лізингу
У зв'язку із запитами митниць стосовно митного оформлення вантажів, що ввозяться на території спеціальних економічних зон відповідно до договорів фінансового лізингу, повідомляємо.
У відповідності з положеннями законів України з питань створення та функціонування спеціальних економічних зон (СЕЗ) суб'єкти таких СЕЗ, що ввозять на їх територію устаткування, обладнання та комплектуючі вироби до них (крім підакцизних товарів) для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційних проектів, затверджених органами управління цими зонами, звільняються від сплати ввізного мита та податку на додану вартість.
Під терміном устаткування (обладнання) слід розуміти машини (крім транспортних засобів), механізми, прилади, пристрої, призначені для використання у технологічному процесі, що здійснюється під час реалізації інвестиційного проекту.
Під терміном комплектуючі деталі до устаткування (обладнання) слід розуміти частини, виготовлені згідно із самостійним комплектом документів і призначені для застосування у складі цього устаткування (обладнання).
Згідно Порядку затвердження та реєстрації інвестиційних проектів, що реалізуються на територіях спеціальних економічних зон, затвердженого відповідними постановами Кабінету Міністрів України, у разі затвердження інвестиційного проекту органи управління спеціальною економічною зоною реєструють його та видають заявнику свідоцтво про реалізацію інвестиційного проекту за встановленою формою.
Свідоцтво є підставою для укладання органами управління спеціальними економічними зонами договору (контракту) із заявником, його реєстрації як суб'єкта відповідної СЕЗ та укладання ним з органом господарського розвитку спеціальної економічної зони відповідних договорів.
Типовим договором (контрактом) на реалізацію інвестиційного проекту на території пріоритетного розвитку, в спеціальній (вільній) економічній зоні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.99 N 1199, передбачається внесення у договір відомостей щодо імпорту продукції, що здійснюється під час реалізації інвестиційного проекту. Цим типовим договором також передбачено, що інвестор забезпечує вкладення інвестицій в обсягах та у формі, необхідних для реалізації інвестиційного проекту.
Згідно з Законом України від 28.12.94 N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" інвестиція - це господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно, тобто передбачається передача права власності на їх користування.
Відповідно до статті 4 Закону України від 16.12.97 N 723/97-ВР "Про лізинг" фінансовий лізинг - це договір лізингу, в результаті укладання якого лізингоодержувач на своє замовлення отримує в платне користування від лізингодавця об'єкт лізингу на строк, не менший строку, за який амортизується 60 відсотків вартості об'єкта лізингу, визначеної на день укладання договору.
Застосування податкових пільг можливе тільки по відношенню до того устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них, що переходять у власність суб'єкта, який реалізує відповідний інвестиційний проект відповідно до договору (контракту) купівлі-продажу.
Заступник Голови Служби О.ШейкоWEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua