• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про тимчасове ввезення спеціального обладнання

Державна митна служба України  | Лист від 11.04.2011 № 11.1/2-12.2/6011-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.04.2011
  • Номер: 11.1/2-12.2/6011-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.04.2011
  • Номер: 11.1/2-12.2/6011-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
11.04.2011 N 11.1/2-12.2/6011-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
Про тимчасове ввезення спеціального обладнання
У зв'язку із запитами митних органів і суб'єктів господарювання та відповідно до статті 187 Митного кодексу України (далі - Кодекс) надаємо роз'яснення щодо організації митного контролю за переміщенням через митний кордон України спеціального обладнання (піддони з сітковою надбудовою), що використовуються для переміщення товарів автомобільним транспортом у міжнародних експрес - відправленнях, з урахуванням особливостей таких переміщень.
Відповідно до статті 1 Додатку В.3 (Додаток щодо контейнерів, піддонів, упаковки, зразків та інших товарів, що ввозяться в рамках торгової операції) до Конвенції про тимчасове ввезення, учиненої у м. Стамбулі 26.06.1990 (далі - Конвенція), термін "піддон" означає пристосування на настилі, в якому може бути зібрана певна кількість товарів, що становитимуть одиницю завантаження з метою перевезення, завантажувально-розвантажувальних робіт чи штабелювання за допомогою механічного устаткування. Це пристосування складається або з двох настилів, з'єднаних між собою розпірками, або з одного настилу, встановленого на ніжках; його загальна висота зменшується настільки, наскільки це необхідно для того, щоб здійснювати завантажувально-розвантажувальні роботи за допомогою виделкових автонавантажувачів або навантажувачів піддонів; воно може бути оснащене або не оснащене надбудовою.
Згідно зі статтею 5 Додатку В.3 до Конвенції право на тимчасове ввезення піддонів надається без вимагання митного документа або гарантії. Замість митного документа та гарантій на піддони від користувача права на тимчасове ввезення може вимагатися подання митним органам письмового зобов'язання щодо пізнішого їх вивезення. Особам, які регулярно користуються режимом тимчасового ввезення, дозволяється підписати загальне зобов'язання. При цьому відповідно до статті 4 цього ж Додатку для того, щоб скористуватися правами на пільги піддони, або така сама кількість піддонів цього ж типу і приблизно такої ж вартості повинні бути вивезені раніше або вивезені після попереднього ввезення.
Відповідно до пункту 7 статті 1 Кодексу експрес-перевізник - це транспортна або транспортно-експедиційна компанія, створена відповідно до чинного законодавства України, що здійснює прискорене перевезення міжнародних вантажів та має всесвітню мережу з системою центральних та регіональних сортувальних станцій, комп'ютерну мережу відстеження проходження таких вантажів протягом усього часу доставки від відправника до одержувача. Тобто здійснює регулярні перевезення товарів через митний кордон.
З огляду на викладене вище, при дотриманні зазначених вимог Додатку В.3 до Конвенції, тимчасове ввезення спеціального обладнання (піддони з сітковою надбудовою), що використовуються для регулярних переміщень товарів у міжнародних експрес-відправленнях, здійснюється без застосування митної декларації із поданням митному органу, у зоні діяльності якого розташована центральна сортувальна станція, загального зобов'язання щодо їх зворотного вивезення.
Згідно з положенням Порядку застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), затвердженого наказом Держмитслужби від 28.03.2000 N 173 (зі змінами) (далі Порядок), зобов'язання про зворотне вивезення надається у заяві підприємства, складеної за формою, затвердженою наказом Державної митної служби України від 09.08.2005 N 735 "Про запровадження єдиної форми заяви підприємства, подання якої митному органу передує митному оформленню товарів і транспортних засобів". У заяві наводяться відомості щодо кількості піддонів та їх опису із зазначенням характеристик, необхідних для ідентифікації (розміри, особливості конструкції, вага, колір тощо).
Піддони, вказані у зобов'язанні, можуть ввозитися (зворотно вивозитися) окремими партіями, з товаром або без товару. Протягом строку тимчасового ввезення контроль за ввезенням (зворотним вивезенням) піддонів здійснюється митним органом, у зоні діяльності якого розташована центральна сортувальна станція, шляхом здійснення обліку таких піддонів.
Перший заступник
Голови Служби

О.М.Дороховський
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua