• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД деревноволокнистих плит

Державна митна служба України  | Лист від 09.07.2010 № 11/2-10.16/6854-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.07.2010
  • Номер: 11/2-10.16/6854-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.07.2010
  • Номер: 11/2-10.16/6854-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
09.07.2010 N 11/2-10.16/6854-ЕП
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД деревноволокнистих плит
З метою однозначної класифікації деревноволокнистих плит згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності повідомляємо наступне.
Деревноволокнисті плити (ДВП) найчастіше виготовляються з деревинної тріски, підданої механічному розділенню волокон (дефібруванню) чи розбиванню за допомогою пари, або з іншого розділеного на волокна лігноцелюлозного матеріалу (одержаного, наприклад, з багаси або бамбуку). Під час дослідження під мікроскопом можна розрізнити окремі волокна, з яких складається плита. З'єднання волокон у плиті здійснюється за рахунок звалювання і клейкості, властивим волокнистим матеріалам, переважно через вміст лігніну. Для агломерації волокон додатково можуть використовуватися смоли та інші зв'язувальні органічні речовини. Крім того, у ході чи після процесу виробництва можуть вводитися різні просочення або інші речовини для надання плитам додаткових властивостей, наприклад, водонепроникності чи стійкості до гниття, протидії впливу комах, стійкості до займання чи поширення полум'я. Деревноволокнисті плити можуть складатися як з одного листа, так і з декількох з'єднаних між собою листів.
Існує два основні способи виробництва деревноволокнистих плит - "сухий спосіб" та "мокрий спосіб".
До деревноволокнистих плит, виготовлених "сухим способом", відносяться плити деревноволокнисті середньої густини (MDF). Вони виготовляються згідно "сухої технології", за якою до сухих деревних волокон добавляються термореактивні смоли як зв'язуючий матеріал при агломерації волокон. Густина деревноволокнистих плит середньої густини (MDF) зазвичай варіює в межах від 0,45 до 1 г/куб.см. У необробленому стані деревноволокнисті плити середньої густини (MDF) мають дві гладкі поверхні. Вони можуть використовуватись у різних галузях, таких як виготовлення меблів, декорування інтер'єрів та будівництві.
Плити деревноволокнисті середньої густини, густиною більш як 0,8 г/куб.см у торгівлі інколи зазначаються як "плити деревноволокнисті високої густини (HDF)".
Зовнішній вид плити ДВП, виготовленої "сухим способом":
До деревноволокнистих плит, виготовлених "мокрим способом", відносяться:
- тверді плити (hardboard), які виготовляються мокрим способом, за яким деревні волокна у вигляді водної суспензії пресуються у формі плити при високій температурі та високому тиску на металевій сітці. В необробленому вигляді деревноволокнисті плити цього типу, як правило, мають одну гладку и одну нерівну поверхню. Зазвичай вони мають густину, що перевищує 0,8 г/куб.см. Тверді плити головним чином використовуються при виробництві меблів, в автомобільній промисловості, для дверних поверхонь і для упаковки, зокрема для овочів та фруктів;
- напівтверді плити (mediumboard), які виготовляються способом, аналогічним до того, за яким виготовляють тверді плити, але при більш низькому тиску. Вони зазвичай мають густину більш як 0,35 г/куб.см, але не більш як 0,8 г/куб.см. Ці плити, як правило, використовуються в меблевому виробництві та для виготовлення зовнішніх і внутрішніх перегородок, стін;
- м'які плити (softboard). Ці плити не піддають спресуванню як інші типи деревноволокнистих плит, виготовлених за мокрим способом. Вони зазвичай мають густину 0,35 г/куб.см або менше. Такі плити використовуються переважно для тепло- і звукоізоляції в будівлях. Спеціальні види цих ізоляційних плит використовуються як матеріали для внутрішнього або зовнішнього обшивання.
Зовнішній вид плити ДВП, виготовленої "мокрим способом":
Згідно з УКТЗЕД плити деревноволокнисті з деревини або з інших здерев'янілих матеріалів з доданням або без додання смол або інших органічних сполучних речовин класифікуються у товарній позиції 4411.
Класифікація згідно з УКТЗЕД деревноволокнистих плит в межах товарної позиції 4411 здійснюється в залежності від їх густини.
Вироби цієї товарної позиції включаються до неї незалежно від того, були чи не були вони оброблені для надання їм профілей, зазначених для виробів товарної позиції 4409, вони можуть бути вигнутої, гофрованої, перфорованої, різаної або інших форм, а також сформовані за формою, відмінною від квадратної чи прямокутної, і незалежно від того були чи не були їх поверхні, краї, чи торець оброблені, облицьовані чи покриті (наприклад, текстильним матеріалом, пластмасами, фарбою, папером або металом), чи піддані будь-якій іншій операції за умови, що ці операції не додадуть їм основну властивість виробів інших товарних позицій.
До цього інформуємо, що в чинній версії УКТЗЕД, побудованій на Гармонізованій системі опису та кодування товарів (далі - ГС) версії 2002 року, деталізацію товарів в товарній позиції 4411 проведено на рівні ГС відповідно до зазначеної густини товару, в ГС версії 2007 року, яка чинна на цей час, зокрема в державах Європейського Союзу, Російський Федерації, деталізацію проведено відповідно до технології одержання плит. На рівні однодефісних позицій виділено товар: плити деревноволокнисті середньої густини (MDF) та інші плити деревноволокнисті.
У зв'язку з вищезазначеним, для однозначної класифікації товару "плити деревноволокнисті" необхідно, крім іншого, в графі 31 ВМД обов'язково зазначати інформацію про густину плит та спосіб їх виготовлення (мокрий, сухий).
Перший заступник
Голови Служби

О.М.Дороховський
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua