• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку ведення обліку субєктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці

Регіональні митниці, Державна митна служба України  | Наказ, Опис, Реєстр, Лист, Інструкція, Перелік, Картка, Форма типового документа, Порядок від 18.03.2008 № 165
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Опис, Реєстр, Лист, Інструкція, Перелік, Картка, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 18.03.2008
  • Номер: 165
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Опис, Реєстр, Лист, Інструкція, Перелік, Картка, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 18.03.2008
  • Номер: 165
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЕНЕРГЕТИЧНА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
18.03.2008 N 165
Про затвердження Порядку ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Енергетичної регіональної митниці N 543 від 04.09.2008 )
Відповідно до статей 45, 72, 91 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2006 N 80 "Про перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України", п. 3.8 Положення про Енергетичну регіональну митницю, затвердженого наказом Державної митної служби України від 15.12.2005 р. N 1240, та з метою впорядкування ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці (далі - Порядок), що додається.
2. Встановити, що облікові картки суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, оформлені Енергетичною регіональною митницею (далі - ЕРМ) до набуття чинності цим наказом в незалежності від встановлених термінів дії цих облікових карток та договорів оренди приміщення фактичної адреси діють на загальних підставах, визначених Порядком.
3. Начальникам оперативних підрозділів Енергетичної регіональної митниці:
3.1. Довести вимоги даного Порядку до підпорядкованого особового складу, суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та декларантів.
3.2. Забезпечити безумовне виконання вимог Порядку за напрямками роботи підрозділу.
4. Начальнику відділу інформаційної роботи та митної статистики (Ярмоленку Я.Л.), начальнику відділу організації митного контролю (Золотарьову І.А.), начальнику відділу митних платежів (Остапчуку Г.Ф.) відповідно до п. 4.4 Порядку забезпечити проведення щорічних перевірок наявності звернень суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності до ЕРМ починаючи з січня 2009 року.
5. Головному інспектору по зв'язкам з громадськістю (Нечипорук І.В.) довести інформацію про Порядок до Громадської ради ЕРМ, забезпечити висвітлення Порядку у засобах масової інформації та розміщення його на WEB-сайті Державної митної служби України.
6. Наказ Енергетичної регіональної митниці від 05.12.2006 р. N 640 "Про затвердження Порядку ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці" (із змінами та доповненнями внесеними наказами ЕРМ від 23.07.2006 N 442, від 22.03.2007 N 157, від 26.09.2007 N 552, від 19.10.2007 N 610, від 14.12.2007 N 738 та від 28.12.2007 N 776) вважати таким що втратив чинність.
7. Заступнику начальника загального відділу (Коваль Ю.В.) довести наказ до оперативних підрозділів регіональної митниці.
8. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника регіональної митниці Рудченка С.В.
Начальник регіональної митниці О.І.Конєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Енергетичної
регіональної митниці
18.03.2008 N 165
ПОРЯДОК
ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці
1. Загальні положення
1.1. Порядок ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці (далі - Порядок) розроблений відповідно до вимог Законів України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.91 N 959-XII, Господарського кодексу України від 16.01.2003 N 436-IV,статей 45,72,91 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2006 N 80 "Про перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України",наказу ДМСУ від 30.09.2004 р. N 714 "Про затвердження Переліку товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюється підрозділами ЕРМ", Положення про Енергетичну регіональну митницю, затвердженого наказом ДМСУ від 15.12.2005 N 1240.
1.2. Цей Порядок визначає порядок ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, регламентує дії посадових осіб Енергетичної регіональної митниці (далі - ЕРМ) по здійсненню обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які працюють у зоні діяльності Енергетичної регіональної митниці.
1.3. Терміни, які використовуються у даному порядку:
1.3.1. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкти ЗЕД):
- фізичні особи - громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України;
- юридичні особи, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України (підприємства, організації та об'єднання всіх видів, включаючи акціонерні та інші види господарських товариств, асоціації, спілки, концерни, консорціуми, торговельні доми, посередницькі та консультаційні фірми, кооперативи, кредитно-фінансові установи, міжнародні об'єднання, організації та інші), в тому числі юридичні особи, майно та/або капітал яких є повністю у власності іноземних суб'єктів господарської діяльності;
- об'єднання фізичних, юридичних, фізичних і юридичних осіб, які не є юридичними особами згідно з законами України, але які мають постійне місцезнаходження на території України і яким чинним законодавством України не заборонено здійснювати господарську діяльність;
- структурні одиниці іноземних суб'єктів господарської діяльності, які не є юридичними особами згідно з законами України (філії, відділення, тощо), але мають постійне місцезнаходження на території України;
- спільні підприємства за участю суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України;
- інші суб'єкти господарської діяльності, передбачені законодавством України (за винятком відокремлених підрозділів суб'єктів господарської діяльності України).
1.3.2. Облікова картка суб'єкта ЗЕД - документ за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку, що містить відомості про суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності та свідчить про постановку суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності на облік в ЕРМ.
1.3.3. Постановка на облік - сукупність дій посадових осіб Енергетичної регіональної митниці, які пов'язані із закріпленням результатів розгляду наданих представником суб'єкта ЗЕД документів внесення даних про облік суб'єкта ЗЕД в локальні бази даних ЕРМ та ЄАІС Держмитслужби.
1.3.4. Представник суб'єкта ЗЕД - особа, зазначена в обліковій картці, чи інша особа, уповноважена керівником підприємства для здійснення дій, пов'язаних з постановкою підприємства - суб'єкта ЗЕД на облік в регіональній митниці (довіреність керівника підприємства, договір з підприємством - митним брокером).
1.3.5. Підприємство - будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи.
1.3.6. Подвійний облік - одночасне перебування суб'єкта ЗЕД на обліку в Енергетичній регіональній митниці та у митному органі за місцем державної реєстрації.
1.4. Обліку в ЕРМ підлягають суб'єкти ЗЕД, які здійснюють або бажають здійснювати операції з товарами, які перетинають митний кордон України залізничним, автомобільним, трубопровідним, морським (річковим) транспортом та лініями електропередач, відповідно до встановлених законом митних режимів, що входять до переліку, затвердженого наказом ДМСУ від 30.09.2004 р. N 714 "Про затвердження Переліку товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюється підрозділами ЕРМ", а також інших товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюється підрозділами ЕРМ, відповідно до законодавства України.
1.5. Філії та інші відокремлені підрозділи суб'єктів ЗЕД України не підлягають обліку у ЕРМ.
1.6. Суб'єкт ЗЕД до моменту подання до ЕРМ документів і відомостей, необхідних для здійснення митного контролю, при декларуванні товарів або повідомленні про намір здійснити переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, має звернутися до Енергетичної регіональної митниці для постановки на облік та оформлення облікової картки.
1.7. Ведення обліку суб'єктів ЗЕД здійснюється шляхом заповнення облікової картки суб'єкта ЗЕД (далі - облікова картка) (додаток 1), яка заповнюється державною мовою друкованими літерами (на ПЕОМ або друкарській машинці), засвідчується особистим підписом керівника та завіряється печаткою суб'єкта ЗЕД, відповідно до Інструкції про порядок заповнення облікової картки суб'єкта ЗЕД, який перебуває на обліку в Енергетичній регіональній митниці (додаток 3). Облікові картки, заповнені від руки або з виправленнями й помилками, проставленими факсимільними підписами або кліше, не можуть бути підставою для здійснення обліку у Енергетичній регіональній митниці.
1.8. Відомості, зазначені в обліковій картці суб'єкта ЗЕД в ЕРМ, використовуються посадовими особами оперативних підрозділів ЕРМ при здійсненні митних процедур.
1.9. Облік суб'єктів ЗЕД у регіональній митниці здійснюється сектором статистики та контролю у сфері ЗЕД відділу інформаційної роботи та митної статистики (далі - сектор СКС ЗЕД ВІРМС) за адресою: м. Київ, вул. Світлицького, 28-а.
2. Порядок ведення обліку суб'єктів ЗЕД
2.1. Для здійснення постановки на облік представник суб'єкта ЗЕД надає пакет документів в сектор СКС ЗЕД ВІРМС, згідно з переліком (додаток 2), а у випадку, якщо представник суб'єкта ЗЕД не зазначений в обліковій картці суб'єкта ЗЕД, додатково надає документи, які підтверджують його повноваження.
Копії документів для здійснення обліку надаються до ЕРМ разом з оригіналами.
У випадку подвійного обліку, представник суб'єкта ЗЕД надає на розгляд начальнику ЕРМ (або особі, яка його заміщує) лист-узгодження між митницями про подвійний облік (додаток 4).
2.2. Начальник сектору СКС ЗЕД ВІРМС (або особа, яка його заміщує) при зверненні представника суб'єкта ЗЕД щодо обліку в ЕРМ направляє його для проходження співбесіди у відділ власної безпеки ЕРМ (кімн. 908).
Посадова особа відділу власної безпеки ЕРМ проводить співбесіду з представником суб'єкта ЗЕД за напрямком роботи відділу власної безпеки. Про проведення такої співбесіди посадова особа відділу власної безпеки робить відмітку в графі "Співбесіда у відділі власної безпеки проведена" опису (додаток 6).
Начальник сектору СКС ЗЕД ВІРМС (або особа, яка його заміщує):
- перевіряє наявність відмітки відділу власної безпеки ЕРМ в графі "Співбесіда у відділі власної безпеки проведена" опису документів;
- звіряє інформацію, наведену в описі, з наданим пакетом документів;
- заповнює графу "Отримав" із зазначенням часу, дати отримання документів, П.І.Б. та особистого підпису;
- опис реєструє в журналі обліку звернень суб'єктів ЗЕД до сектору СКС ЗЕД ВІРМС (додаток - 8);
- визначає посадову особу, яка буде здійснювати облік даного суб'єкта ЗЕД (про що здійснює відповідний запис у графу "П.І.Б. посадової особи сектору СКСЗЕД ВІРМС" опису та у колонку "П.І.Б. посадової особи, яка отримала документи до розгляду" журналу обліку звернень суб'єктів ЗЕД до сектору СКС ЗЕД ВІРМС) та передає пакет документів вказаній посадовій особі.
2.3. Посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яку визначено в графі "П.І.Б. посадової особи сектору СКСЗЕД ВІРМС" опису, перевіряє комплектність документів, звіряє копії наданих документів з оригіналами та оригінали документів в день прийняття документів повертає представнику суб'єкта ЗЕД, про що представник суб'єкта ЗЕД проставляє дату, П.І.Б. та особистий підпис в графі "Оригінали документів отримав" обох примірників опису.
Один примірник опису залишається у справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС, другий примірник з реєстраційним номером надається представнику суб'єкта ЗЕД, як засвідчення прийняття документів.
2.4. Після вказаних дій посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС у термін, що не перевищує десяти робочих днів з дати прийняття документів, здійснює наступні дії;
а) перевіряє відповідність наданої облікової картки встановленій формі;
б) перевіряє відповідність відомостей облікової картки наданим документам;
в) перевіряє правильність внесення в облікову картку реквізитів уповноваженого банку (банків), у відповідності до державного реєстру уповноважених банків Національного банку України та змін, що відбуваються в уповноважених банків, які надсилаються Держмитслужбою України;
г) перевіряє інформацію про даного суб'єкта ЗЕД в електронній базі даних учасників ЗЕД, які перебувають на обліку в митних органах України в ЦБД Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (ЄАІС Держмитслужби) з метою з'ясування перебування на обліку в іншій митниці. Якщо суб'єкт ЗЕД перебуває на обліку в іншому митному органі посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС перевіряє наявність листа-узгодження між митницями про подвійний облік;
д) звіряє паперовий примірник облікової картки з його електронною копією, за допомогою модуля учасники ЗЕД ПІК "Інспектор-2006" здійснює перевірку всіх відомостей, внесених в облікову картку.
2.5. Відсутність або наявність зауважень щодо обліку суб'єкта ЗЕД в ЕРМ фіксується у відповідних графах зворотного боку опису.
При неможливості постановки суб'єкта ЗЕД на облік у зв'язку з наявністю зауважень, посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС в графі "Виявлені зауваження" опису вказує суть зауважень, що унеможливлюють здійснення обліку суб'єкта ЗЕД в ЕРМ, про що ознайомлює представника суб'єкта ЗЕД під підпис (графа "З зауваженнями ознайомлений" опису). Представник суб'єкта ЗЕД ознайомлюється з ними та у відповідних графах на зворотному боці опису проставляє дату ознайомлення з зауваженнями, П.І.Б. та особистий підпис, після чого посадовою особою сектору СКС ЗЕД ВІРМС зауваження переписуються в ту саму графу опису, який знаходиться у представника суб'єкта ЗЕД, завіряються підписом посадової особи сектору СКС ЗЕД ВІРМС, у якої виникли зауваження, проставляється дата розгляду документів. Після вказаних дій документи, надані для здійснення обліку в ЕРМ, та один примірник опису повертаються представнику суб'єкта ЗЕД, в журналі обліку звернень суб'єктів ЗЕД до СКС ЗЕД ВІРМС (в графі "Кінцевий результат") робиться відмітка "в обліку відмовлено", один примірник опису залишається в справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС.
2.6. У випадку, якщо подано неповний комплект документів, посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яку визначено в графі "П.І.Б. посадової особи сектору СКСЗЕД ВІРМС" опису, в графі "Виявлені зауваження до наданих документів" опису вказує перелік документів, яких не надано, про що ознайомлює представника суб'єкта ЗЕД під підпис (графа "З зауваженнями ознайомлений" опису). Після вказаних дій зауваження переписуються в ту саму графу опису, який знаходиться у представника суб'єкта ЗЕД, завіряються підписом посадової особи сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яка виявила вказані зауваження, проставляється дата розгляду документів. В даному випадку облікова картка не перевіряється на відповідність наданим документам, документи та один примірник опису повертаються представнику суб'єкта ЗЕД, в журналі обліку звернень суб'єктів ЗЕД до СКС ЗЕД ВІРМС (в графі "Кінцевий результат") робиться відмітка "в обліку відмовлено", один примірник опису залишається в справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС.
2.7. У разі відсутності зауважень облікова картка суб'єкта ЗЕД реєструється посадовою особою сектору СКС ЗЕД ВІРМС в Журналі обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (додаток 7). Журнал обліку ведеться у паперовому вигляді та зберігається у справах сектору СКСЗЕД ВІРМС прошнурований, пронумерований та зареєстрований в загальному відділі ЕРМ.
2.8. Посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС присвоює обліковій картці реєстраційний номер та проставляє його на двох примірниках облікової картки суб'єкта ЗЕД. Формування реєстраційного номера здійснюється за схемою: код Енергетичної регіональної митниці / порядковий номер (за номенклатурою) відділу ІРМС / останні дві цифри року обліку в регіональній митниці / порядковий номер облікової картки. Облікова картка завіряється підписом та особистою номерною печаткою (далі - ОНП) посадової особи сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яка здійснювала облік. На звороті облікової картки, у разі потреби, заповнюється поле для службових відміток, в яке заноситься інформація про документи облікової справи з обмеженим терміном дії у відповідності до додатку - 3 до даного Порядку.
2.9. Посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яка здійснила облік того ж дня вносить відомості про облік суб'єкта ЗЕД до електронної бази обліку суб'єктів ЗЕД ЕРМ (модуль учасники ЗЕД ПІК "Інспектор-2006") та локальної бази даних обліку суб'єктів ЗЕД відділу ІРМС.
До ЄАІС Держмитслужби відомості про облік суб'єкта ЗЕД передаються посадовою особою сектору СКС ЗЕД ВІРМС, відповідальною за поштову скриньку "12400 zed", у термін, що не перевищує чотирьох годин з моменту введення до електронної бази обліку суб'єктів ЗЕД ЕРМ.
2.10. Термін дії облікової картки суб'єкта ЗЕД становить три календарних роки з дати останнього звернення суб'єкта ЗЕД до ЕРМ.
Під зверненням суб'єкта ЗЕД до ЕРМ, для цілей обчислення трирічного терміну розуміється наступне:
а) митне оформлення товарів в підрозділах ЕРМ із застосуванням вантажної митної декларації;
б) перерахування коштів на депозитний рахунок ЕРМ;
в) погодження митного оформлення товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюється підрозділами ЕРМ, у митному органі за місцем державної реєстрації;
г) здійснення переобліку в ЕРМ згідно з п. 3 цього Порядку.
2.11. Перший примірник облікової картки разом з копіями документів залишається у секторі СКС ЗЕД ВІРМС (де формуються справи обліку суб'єктів ЗЕД).
Другий примірник повертається представнику суб'єкта ЗЕД для засвідчення факту його обліку у ЕРМ, про що ним проставляється дата, особистий підпис та П.І.Б. у графі "Облікову картку отримав" опису. Другий примірник опису вилучається у представника суб'єкта ЗЕД та зберігається в обліковій справі даного суб'єкта ЗЕД.
Сектор СКС ЗЕД ВІРМС щопонеділка інформує начальника ВІРМС про здійснений облік, переоблік суб'єктів ЗЕД в ЕРМ за попередній тиждень за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.
2.12. У випадку втрати представником суб'єкта ЗЕД примірника опису, документи та/або облікова картка видаються представнику суб'єкта ЗЕД по примірнику, який знаходиться в обліковій справі суб'єкта ЗЕД. В цьому випадку на примірнику опису сектору СКС ЗЕД ВІРМС робиться відмітка про втрату примірника опису, який знаходиться у представника суб'єкта ЗЕД та представник суб'єкта ЗЕД підписується під цією відміткою.
2.13. Документи, які надаються суб'єктами ЗЕД для здійснення обліку (переобліку), розглядаються у термін, що не перевищує десяти робочих днів з дати їх прийняття. У разі необхідності отримання додаткової інформації від органів державної реєстрації, податкових органів, банківських установ, юридичного висновку щодо спірних питань тощо, термін розгляду документів може бути збільшено, але не більш ніж на термін, необхідний для отримання вищезазначеної інформації.
2.14. У разі надходження документів для здійснення обліку засобами поштового зв'язку, звернення суб'єкта ЗЕД реєструється в загальному відділі ЕРМ та розглядається начальником ЕРМ або особою яка його заміщує. Таке звернення не підлягає реєстрації в журналі обліку звернень суб'єктів ЗЕД до СКС ЗЕД ВІРМС. Посадові особи сектору СКС ЗЕД ВІРМС проводять дії аналогічні зазначеним в п. 2.1-2.13 цього Порядку (крім операцій, пов'язаних із взаємодією з представником суб'єкта ЗЕД) з урахуванням наступних особливостей:
2.14.1. Результати розгляду наданих документів фіксуються на зворотному боці листа-звернення підприємства, який залишається в справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС.
2.14.2. У разі наявності зауважень щодо постановки на облік в ЕРМ, посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яка здійснювала розгляд документів, зв'язується з представником суб'єкта ЗЕД по вказаному в обліковій картці телефону та інформує його про зауваження. Результат телефонної розмови фіксується на зворотньому боці листа-звернення підприємства, з обов'язковим зазначенням П.І.Б. представника суб'єкта ЗЕД, дати та часу розмови. У разі, якщо в двотижневий термін з дати інформування представника суб'єкта ЗЕД виявлені зауваження суб'єктом ЗЕД не усуваються, посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яка здійснювала розгляд документів готує на адресу суб'єкта ЗЕД за підписом начальника ЕРМ (або особи, яка його заміщує) лист-повідомлення про відмову в обліку із роз'ясненням причин та умов, при виконанні яких може бути проведений облік суб'єкта ЗЕД в ЕРМ. Разом з листом суб'єкту ЗЕД повертаються надіслані для здійснення обліку документи.
2.14.3. При відсутності зауважень оформлена облікова картка суб'єкта ЗЕД, разом з оригіналами наданих документів надсилається засобами поштового зв'язку на поштову адресу суб'єкта ЗЕД. Підготовку листа-відповіді суб'єкту ЗЕД з переліком документів, які надсилаються суб'єкту ЗЕД здійснює посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яка здійснила облік.
3. Порядок внесення змін до Облікової картки суб'єкта ЗЕД (переоблік)
3.1. У разі будь-яких змін відомостей, які були заявлені у обліковій картці, суб'єкт ЗЕД повинен у тижневий термін (але не пізніше ніж за добу до подання ВМД) внести зміни до облікової картки шляхом надання нової облікової картки у двох примірниках, попередньої облікової картки, оригіналів документів та їх копій, на підставі яких вносяться зміни. Переоблік здійснюється відповідно до розділу 2 цього Порядку.
При поданні нової облікової картки у суб'єкта ЗЕД вилучається попередня облікова картка (другий примірник). Посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС робить запис на першому та другому примірниках попередньої облікової картки суб'єкта ЗЕД "видано нову картку", перекреслює та проставляє відтиск ОНП. Всі примірники попередніх облікових карток зберігаються у обліковій справі суб'єкта ЗЕД.
Після внесення змін реєстраційний номер облікової картки не змінюється.
3.2. Для внесення відповідних змін в поле для службових відміток представник суб'єкта ЗЕД в терміни, визначені п. 3.1 цього Порядку, надає документи, які підтверджують пролонгацію наданих раніше документів або нові документи, які стосуються тих самих даних облікової картки суб'єкта ЗЕД, заявлених раніше в сектор СКС ЗЕД ВІРМС. Посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС розглядає надані документи, у разі прийняття позитивного рішення, вносить запис у полі для службових відміток облікової картки (перший та другий примірники) новий термін дії наданого документа (документів) та його номер і дату, завіряє запис особистим підписом та відбитком ОНП, після чого вносить зміни в електронні бази даних суб'єктів ЗЕД, які перебувають на обліку в ЕРМ.
4. Порядок анулювання Облікової картки суб'єкта ЗЕД
4.1. Анулювання облікової картки здійснюється у наступних випадках:
а) за зверненням суб'єкта ЗЕД;
б) у разі втрати суб'єктом ЗЕД облікової картки;
в) у разі виявлення підроблених документів суб'єкта ЗЕД або недостовірних даних про суб'єкта ЗЕД;
г) при невідповідності даних облікової картки поданим документам, а також завершення терміну дії наданих для проведення обліку документів;
д) у разі зміни коду за ЄДРПОУ або ДРФО суб'єкта ЗЕД;
е) завершення терміну дії облікової картки суб'єкта ЗЕД в ЕРМ, визначеного п. 2.10 цього Порядку.
Анулювання облікової картки суб'єкта ЗЕД в ЕРМ здійснюється наказом по ЕРМ з обов'язковим письмовим повідомленням суб'єкта ЗЕД.
Наказ про анулювання облікової картки суб'єкта ЗЕД готується СКС ЗЕД ВІРМС та обов'язково погоджується із Службою організації боротьби з порушеннями митного законодавства (далі - Служба ОБПМЗ) (у разі анулювання облікової картки, згідно підпунктів "а", "б", "в" і "г" пункту 4.1 Порядку), відділом організації митного контролю (далі - ВОМК) та відділом митних платежів (далі - ВМП) ЕРМ.
У випадках, визначених підпунктами "в", "г", "е" цього пункту, наказ ЕРМ про анулювання облікової картки суб'єкта ЗЕД готується на підставі службової (доповідної) записки ВІРМС начальнику ЕРМ або особі, яка його заміщує, з обґрунтованими пропозиціями щодо анулювання облікової картки такого суб'єкта ЗЕД.
4.2. Для анулювання облікової картки суб'єкта ЗЕД в ЕРМ у випадках, перелічених у підпунктах "а", "б", "д" п. 4.1 даного Порядку, суб'єкт ЗЕД повинен звернутись до начальника ЕРМ із листом, в якому зазначаються обставини щодо анулювання облікової картки. У випадках, перелічених у підпунктах "а" та "б" п. 4.1 даного Порядку, перед поданням листа-звернення на розгляд начальнику ЕРМ, питання анулювання обліку попередньо погоджується з Службою ОБПМЗ.
4.3. Анулювання облікової картки у випадках, передбачених у підпунктах "в" та "г" п. 4.1 даного Порядку здійснюється на підставі інформації, отриманої з джерел, пов'язаних з перевіркою діяльності вказаного суб'єкта ЗЕД та подальшою перевіркою даних облікової справи цього суб'єкта ЗЕД.
В таких випадках службова (доповідна) записка ВІРМС щодо виявлених порушень суб'єкта ЗЕД та пропозицією анулювання облікової картки зазначеного суб'єкта ЗЕД погоджується з Службою ОБПМЗ, ВОМК та ВМП, після чого передається на розгляд начальнику ЕРМ або особі, яка його заміщує.
Оперативні підрозділи ЕРМ при виявленні фактів, які свідчать про наявність порушень, вказаних в підпунктах "в" та "г" п. 4.1 даного Порядку, зобов'язані невідкладно, в письмовій формі інформувати про такі факти ВІРМС.
У випадку надходження до ВІРМС інформації про можливу наявність порушень, вказаних в підпункті "в" п. 4.1 СКС ЗЕД ВІРМС перевіряє цю інформацію по документам облікової справи суб'єкта ЗЕД та у разі потреби готує за підписом начальника відділу ІРМС до Служби ОБПМЗ мотивований запит щодо проведення перевірки такої інформації. Після отримання повідомлення від Служби ОБПМЗ про результати такої перевірки з встановленням фактів, які свідчать про наявність порушень, вказаних в підпункті "в" п. 4.1 СКС ЗЕД ВІРМС проводить заходи щодо анулювання вказаного суб'єкта ЗЕД, у відповідності з цим Порядком. Якщо інформація оперативного підрозділу щодо можливих порушень, вказаних в підпункті "в" п. 4.1 не підтверджується перевіркою Служби ОБПМЗ, СКС ЗЕД ВІРМС інформує про це цей оперативний підрозділ службовою запискою за підписом начальника відділу ІРМС.
4.4. Анулювання облікової картки у випадку, передбаченому у підпункті "е" п. 4.1 даного Порядку здійснюється у наступній послідовності.
4.4.1. Щорічно, до 20 січня поточного року, підрозділами ЕРМ надається до ВІРМС наступна інформація за минулий рік:
а) ВОМК надається інформація про погодження митного оформлення товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюється підрозділами ЕРМ, у митному органі, за місцем державної реєстрації із зазначенням назв та кодів ЄДРПОУ суб'єктів ЗЕД, які звертались за такими погодженнями, та дати останнього листа-погодження, наданого ЕРМ суб'єкту ЗЕД у звітному періоді;
б) ВМП надається інформація про перерахування коштів на депозитний рахунок ЕРМ, із зазначенням назв та кодів ЄДРПОУ суб'єктів ЗЕД, які здійснювали ці перерахування та дат останніх перерахувань коштів на депозитний рахунок ЕРМ у звітному періоді.
4.4.2. ВІРМС на підставі отриманої інформації та з урахуванням відомостей, наявних в базі даних електронних копій ВМД та базі даних облікових карток суб'єктів ЗЕД в ЕРМ, складається перелік суб'єктів ЗЕД, які звертались на протязі попереднього року до ЕРМ.
Перелік суб'єктів ЗЕД, які звертались на протязі року до ЕРМ порівнюється з переліком суб'єктів ЗЕД, які перебувають на обліку в ЕРМ. Методом виключення отримується перелік суб'єктів ЗЕД, які перебувають на обліку в ЕРМ, але на протязі року до ЕРМ не звертались.
4.4.3. Перелік суб'єктів ЗЕД, які перебувають на обліку в ЕРМ, але на протязі попереднього року до ЕРМ не звертались, в термін до 31 січня надається на затвердження начальнику ЕРМ або особі, яка його заміщує, та в подальшому зберігається у справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС.
4.4.4. Після накопичення інформації згідно з п. 4.4.1-4.4.3 цього Порядку за три роки і в подальшому щороку, ВІРМС в термін до 10 лютого здійснює перевірку переліків за три останні роки.
У випадку виявлення суб'єктів ЗЕД, які перебувають на обліку в ЕРМ і які на протязі трьох років не звертались до ЕРМ з приводів, визначених у п. 2.10 даного Порядку, службова (доповідна) записка ВІРМС щодо таких суб'єктів ЗЕД з пропозицією анулювання їх облікових карток погоджується з ВОМК та ВМП, після чого передається на розгляд начальнику ЕРМ або особі, яка його заміщує.
4.5. Після підписання наказу ЕРМ про анулювання обліку суб'єкта ЗЕД в ЕРМ посадова особа сектору СКСЗЕД ВІРМС перекреслює перший та другий (за наявності) примірники облікової картки суб'єкта ЗЕД, робить запис "Анульовано. Наказ ЕРМ від ____________ N ___" та проставляє особистий підпис та відтиск ОНП, після чого здійснює в той самий день (якщо інше не зазначено в наказі ЕРМ) анулювання облікової картки в електронній базі даних обліку суб'єктів ЗЕД ЕРМ.
Лист-повідомлення суб'єкту ЗЕД про анулювання обліку в ЕРМ готується протягом трьох робочих днів посадовою особою сектору СКС ЗЕД ВІРМС, визначеною начальником сектору СКС ЗЕД ВІРМС.
4.6. До ЄАІС Держмитслужби відомості про анулювання обліку суб'єкта ЗЕД передаються посадовою особою сектору СКС ЗЕД ВІРМС, відповідальною за поштову скриньку "12400 zed", у термін, що не перевищує чотирьох годин з моменту анулювання облікової картки в електронній базі даних обліку суб'єктів ЗЕД ЕРМ (модуль учасники ЗЕД ПІК "Інспектор-2006").
4.7. Анульована облікова картка залишається у справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС разом із комплектом документів, на підставі яких здійснювався облік даного суб'єкта ЗЕД в ЕРМ, на протязі одного року, після чого передається до архіву ЕРМ, відповідно до чинного порядку.
4.8. Номер облікової картки, що анулюється, в подальшому не використовується.
5. Заключні положення
5.1. Посадові особи ЕРМ несуть відповідальність за порушення вимог даного Порядку.
5.2. У разі здійснення виїмки облікової справи суб'єкта ЗЕД правоохоронними органами, у секторі СКС ЗЕД ВІРМС залишаються копії реєстраційних документів та протокол про виїмку. Копії реєстраційних документів завіряються підписом та відбитком ОНП посадової особи сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яка приймала участь у виїмці.
5.3. За бажанням представник суб'єкта ЗЕД може отримати в секторі СКС ЗЕД ВІРМС завірену копію облікової картки для проходу до ЕРМ, відомості про видані завірені копії карток зберігаються в обліковій справі суб'єкта ЗЕД.
5.4. У разі здійснення митного оформлення одночасно в різних підрозділах ЕРМ представник суб'єкта ЗЕД за дозволом начальника ЕРМ (особи, яка його заміщує) може отримати в секторі СКС ЗЕД ВІРМС завірену копію облікової картки для здійснення митного оформлення в конкретному підрозділі ЕРМ. Відомості про видані завірені копії карток зберігаються в обліковій справі суб'єкта ЗЕД.
5.5. У разі внесення змін до нормативно-правових актів, відповідно до яких розроблено даний Порядок, він застосовується в частині, що не суперечить чинному законодавству України.
Начальник відділу інформаційної
роботи та митної статистики

Я.Л.Ярмоленко
Додаток 1
до Порядку обліку суб'єктів
ЗЕД в ЕРМ
Примірник N ___
ОБЛІКОВА КАРТКА N ______
суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, який перебуває на обліку в Енергетичній регіональній митниці
Подвійний облік. Суб'єкт перебуває на обліку у... (назва митного
органу)...
Картка обліку N ... (номер картки обліку митного органу за місцем
державної реєстрації)...
Ідентифікаційний номер особи: ___________________________________
Повна назва підприємства: _______________________________________
Скорочена назва підприємства: ___________________________________
Місцезнаходження підприємства (згідно свідоцтва про державну
реєстрацію) _____________________________________________________
_________________________________________________________________
Поштова адреса підприємства _____________________________________
Коди: ЄДРПОУ (ДРФО) ________________ КОАТУУ _____________________
Державна реєстрація (N, дата, орган реєстрації) _________________
_________________________________________________________________
Індивідуальний податковий номер ___________________ свідоцтво
N _______ від __________________
Податкова інспекція: ____________________________________________
Адреса: (поштовий індекс) ___________ код ЄДРПОУ _______________
тел. (код міста) __________________
П.І.Б. керівника підприємства ___________________________________
Паспортні дані: серія ________ N _______________ виданий
_______________________ дата ______________
Реєстрація ________________________________ підпис ______________
Телефон _(код міста): ____________________ Телефакс (код міста)
____________________________
П.І.Б. головного бухгалтера _____________________________________
Паспортні дані: серія _____ N _________ виданий _________________
дата _______________
Реєстрація _______________________________ підпис _______________
Телефон _(код міста): ____________________ Телефакс (код міста)
___________________________
Гривневий рахунок: ______________________________________________
Валютний рахунок (коди валют): __________________________________
Назва банку _____________________________________________________
Код ЄДРПОУ банку __________________ МФО _____________
Адреса банку: (поштовий індекс) _________________________________
Особи уповноважені для роботи з митницею:
П.І.Б. ___________________________________ тел. ______________
телефакс ________________
Паспортні дані: серія _____ N ________ виданий __________________
дата ____________
Реєстрація __________________________________ підпис ____________
П.І.Б. _________________ тел. ____________ телефакс _____________
Паспортні дані: серія _____ N ________ виданий ________________
дата ___________
Реєстрація _________________________________ підпис _____________
При зміні даних, зазначених у обліковій картці та документах,
наданих для здійснення обліку, зобов'язуюсь у тижневий строк
здійснити переоблік в Енергетичній регіональній митниці.
Попереджений, що в разі нездійснення переобліку у встановлений
термін, облік підприємства в ЕРМ
буде анульовано _______________________________
(Підпис керівника підприємства)
М.П. ____________________ М.П. _______________________
(Підпис керівника (підпис інспектора)
підприємства)
Зворотній бік облікової картки суб'єкта ЗЕД
Зразки печаток, які будуть використовуватись при митному
оформленні:
Поле для службових відміток
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Начальник ВІРМС Я.Л.Ярмоленко
Додаток 2
до Порядку обліку суб'єктів
ЗЕД в ЕРМ
ПЕРЕЛІК
документів, що подаються суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності до Енергетичної регіональної митниці для здійснення обліку
1. Для підприємницьких товариств:
1.1. Облікова картка Енергетичної регіональної митниці (надається у двох оригінальних примірниках).
1.2. Установчі документи (нотаріально завірені копії):
установчий договір, рішення власника майна або вповноваженого ним органу про створення суб'єкта підприємницької діяльності, якщо відповідно до законодавства це необхідно для створюваної організаційно-правової форми суб'єкта підприємницької діяльності;
статут підприємства (якщо відповідно до законодавства це необхідно для створюваної організаційно-правової форми суб'єкта підприємницької діяльності).
1.3. Свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності за його місцезнаходженням (копія, завірена нотаріально або державним реєстратором).
1.4. Довідка органів статистики про внесення суб'єкта підприємницької діяльності до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (копія, завірена печаткою підприємства).
1.5. Свідоцтво платника податку на додану вартість (далі - ПДВ) (копія завірена печаткою підприємства) або лист підприємства про те, що воно не є платником ПДВ (оригінал).
1.6. Довідка про перебування на обліку в податкових органах (форма 4-ОПП) (копія, завірена печаткою підприємства).
1.7. Довідка уповноваженого банку про наявність гривневих та валютних розрахункових рахунків згідно з класифікацією Національного банку України (оригінал).
1.8. Протокол зборів, нормативно-розпорядчий акт засновників (рішення, наказ, доручення) про призначення керівника підприємства (копія завірена нотаріально). У випадку, якщо установчими документами підприємства передбачено укладання контракту з керівником підприємства, - контракт, або витяг з контракту з вказанням терміну дії цього контракту (копія, завірена печаткою підприємства).
1.9. Наказ підприємства про призначення головного бухгалтера, якщо посада передбачена штатним розписом (копія, завірена печаткою підприємства). У разі відсутності в штатному розкладі підприємства посади головного бухгалтера - лист від підприємства, який це підтверджує, з вказанням особи, яка має право підпису всіх фінансових документів (оригінал).
1.10. Наказ по підприємству про призначення працівників, відповідальних за роботу з ЕРМ. Повинні бути вказані їх прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, наведені зразки підписів (копія завірена печаткою підприємства).
1.11 Лист з зразком печаток підприємства, які будуть використовуватися в митних органах (оригінал).
1.12. Копії паспортів: керівника підприємства, головного бухгалтера та представників підприємства, уповноважених на роботу з ЕРМ зі всіма вклеєними фотокартками при досягненні відповідного віку (копії, завірені печаткою підприємства).
1.13. Дискета з електронною копією облікової картки суб'єкта ЗЕД, у форматі, визначеному Держмитслужбою України.
1.14. Облікова картка суб'єкта ЗЕД з іншої митниці у випадку подвійного обліку (копія, завірена печаткою підприємства).
1.15. Лист-узгодження на проведення подвійного обліку, крім Києва та Київської області (оригінал з печаткою іншої митниці).
1.16. Дозвіл на право працевлаштування в Україні особи - нерезидента України, у разі внесення в облікову картку такої особи та інші документи, які підтверджують легальне перебування на території України особи - нерезидента України з зазначенням місця проживання на території України (посвідка на тимчасове або постійне проживання в Україні, вкладний талон до паспортного документа) (копії, завірені печаткою підприємства).
1.17. Папка для документів - "швидкозшивач".
1.18. Опис документів, наданих в ЕРМ (надається у двох оригінальних примірниках).
2. Для представництв іноземних суб'єктів господарювання:
2.1. Облікова картка Енергетичної регіональної митниці (надається у двох оригінальних примірниках).
2.2. Положення (або інший установчий документ) щодо рішення іноземного партнера відкрити представництво свого підприємства на території України, легалізоване в установленому порядку, якщо відповідно до законодавства це необхідно (копія, завірена нотаріально).
2.3. Свідоцтво про реєстрацію представництва іноземного суб'єкта господарської діяльності в Україні, отримане в Міністерстві економіки України (копія, завірена нотаріально).
2.4. Довідка органів статистики про внесення суб'єкта підприємницької діяльності до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (копія, завірена печаткою підприємства).
2.5. Свідоцтво платника ПДВ (копія завірена печаткою підприємства) або лист підприємства про те, що воно не є платником ПДВ (оригінал).
2.6. Довідка про перебування на обліку в податкових органах (форма 4-ОПП) (копія, завірена печаткою представництва).
2.7. Довідка уповноваженого банку про наявність гривневих та валютних розрахункових рахунків згідно з класифікацією Національного банку України (оригінал).
2.8. Доручення, яке видане керівнику представництва для виконання ним своїх обов'язків (легалізоване в установленому порядку відповідно до Гаазької конвенції) (копія, завірена печаткою представництва). У випадку, якщо Положенням (або іншим установчим документом) про представництво передбачено укладання контракту з керівником представництва, - контракт, або витяг з контракту з вказанням терміну дії цього контракту (копія завірена печаткою представництва).
2.9. Наказ представництва про призначення головного бухгалтера, якщо посада передбачена штатним розписом (копія завірена печаткою представництва). У разі відсутності в штатному розкладі представництва посади головного бухгалтера - лист від представництва, якій це підтверджує, з вказанням особи, яка має право підпису всіх фінансових документів (оригінал).
2.10. Наказ представництва про призначення працівників, відповідальних за роботу з ЕРМ. Повинні бути вказані їх прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, наведені зразки підписів (копія завірена печаткою представництва).
2.11 Лист з зразком печаток представництва, які будуть використовуватися в митних органах (оригінал).
2.12. Копії паспортів: керівника представництва, головного бухгалтера та представників представництва, уповноважених на роботу з ЕРМ зі всіма вклеєними фотокартками при досягненні відповідного віку (копії, завірені печаткою представництва).
2.13. Дискета з електронною копією облікової картки суб'єкта ЗЕД, у форматі, визначеному Держмитслужбою України.
2.14. Облікова картка суб'єкта ЗЕД з іншої митниці у випадку подвійного обліку (копія, завірена печаткою представництва).
2.15. Лист-узгодження на проведення подвійного обліку, крім Києва та Київської області (оригінал з печаткою іншої митниці).
2.16. Дозвіл на право працевлаштування в Україні особи - нерезидента України, у разі внесення в облікову картку такої особи та інші документи, які підтверджують легальне перебування на території України особи - нерезидента України з зазначенням місця проживання на території України (посвідка на тимчасове або постійне проживання в Україні, вкладний талон до паспортного документа) (копії, завірені печаткою представництва).
2.17. Папка для документів - "швидкозшивач".
2.18. Опис документів, наданих в ЕРМ (надається у двох оригінальних примірниках).
3. Для фізичних осіб - підприємців:
3.1. Облікова картка Енергетичної регіональної митниці (надається у двох оригінальних примірниках).
3.2. Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця за її місцезнаходженням (місцем проживання) (копія, завірена нотаріально).
3.3. Довідка податкових органів про присвоєння ідентифікаційного номера за ДРФОУ (копія, завірена печаткою підприємця).
3.4. Свідоцтво платника ПДВ (копія, завірена печаткою підприємця) або заява про те, що особа не є платником ПДВ (оригінал).
3.5. Довідка про перебування на обліку в податкових органах (форма 4-ОПП) (копія, завірена печаткою підприємця).
3.6. Довідка уповноваженого банку про наявність гривневих та валютних розрахункових рахунків згідно з класифікацією Національного банку України (оригінал).
3.7. У разі наявності бухгалтера - угода або доручення про призначення (копія, нотаріально завірена або завірена печаткою підприємця).
3.8. У разі наявності осіб, уповноважених на роботу з ЕРМ - угода або доручення із зазначенням паспортних даних (копія, нотаріально завірена або завірена печаткою підприємця), або заява про покладання обов'язків особи, уповноваженої на роботу з ЕРМ, на фізичну особу - підприємця.
3.9. Копії паспортів: фізичної особи - підприємця, головного бухгалтера та представників фізичної особи - підприємця, уповноважених на роботу з ЕРМ зі всіма вклеєними фотокартками при досягненні відповідного віку (копії, завірені печаткою підприємця).
3.10. Лист із зразком печаток фізичної особи - підприємця, які будуть використовуватися в митних органах (оригінал).
3.11. Дискета з електронною копією облікової картки суб'єкта ЗЕД, у форматі, визначеному Держмитслужбою України.
3.12. Облікова картка суб'єкта ЗЕД з іншої митниці у випадку подвійного обліку (копія, завірена печаткою підприємця).
3.13. Лист-узгодження на проведення подвійного обліку, крім Києва та Київської області (оригінал з печаткою іншої митниці).
3.14. Дозвіл на право працевлаштування в Україні особи - нерезидента України, у разі внесення в облікову картку такої особи та інші документи, які підтверджують легальне перебування на території України особи - нерезидента України з зазначенням місця проживання на території України (посвідка на тимчасове або постійне проживання в Україні, вкладний талон до паспортного документа) (копії, завірені печаткою підприємця).
3.15. Папка для документів - "швидкозшивач".
3.16. Опис документів, наданих в ЕРМ (надається у двох оригінальних примірниках).
4. Для непідприємницьких товариств:
4.1. Облікова картка Енергетичної регіональної митниці (надається у двох оригінальних примірниках).
4.2. Установчі документи:
статут підприємства (товариства), якщо відповідно до законодавства це необхідно для створюваної організаційно-правової форми (копія, завірена нотаріально);
установчий договір, якщо відповідно до законодавства це необхідно для створюваної організаційно-правової форми (копія, завірена нотаріально);
положення, якщо відповідно до законодавства це необхідно для створюваної організаційно-правової форми (копія, завірена нотаріально);
рішення про заснування, якщо відповідно до законодавства це необхідно для створюваної організаційно-правової форми (копія, завірена нотаріально).
4.3. Свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта некомерційного господарювання (копія, завірена нотаріально).
4.4. Довідка органів статистики про внесення суб'єкта некомерційного господарювання до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (копія, завірена печаткою товариства).
4.5. Свідоцтво платника ПДВ (копія, завірена печаткою товариства) або лист товариства про те, що воно не є платником ПДВ (оригінал).