• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку взаємодії підрозділів митного оформлення Ягорлицької митниці при здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації

Регіональні митниці | Наказ, Порядок від 18.07.2006 № 103 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 18.07.2006
  • Номер: 103
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 18.07.2006
  • Номер: 103
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЯГОРЛИЦЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
18.07.2006 N 103
Зареєстровано в Одеському
обласному управлінні юстиції
20 липня 2006 р.
за N 63/677
Про затвердження Порядку взаємодії підрозділів митного оформлення Ягорлицької митниці при здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації
З метою реалізації вимог наказу Держмитслужби від 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719, забезпечення прискорення та оптимізації здійснення митних процедур із організацією роботи підрозділів митного оформлення Ягорлицької митниці за принципом "єдиного вікна", мінімізації кількості посадових осіб митниці, які беруть участь у здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації
у відповідному митному режимі та їх раціонального завантаження
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії підрозділів митного оформлення при здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації (далі - Порядок), що додається.
3. Начальникам відділів митного оформлення N 1 (Босий А.В.), інформаційної роботи та митної статистики (Шарацький С.П.), контролю митної вартості та номенклатури (Синчишина Л.В.), митних платежів (Сласна Г.І.):
3.1. Організувати ретельне вивчення підпорядкованим особовим складом положень Порядку;
3.2. Забезпечити вжиття заходів для організації раціонального завантаження особового складу підрозділів митниці при здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів із застосування вантажної митної декларації.
4. Головному інспектору із захисту інформації (Соколов В.М.), за поданням керівників структурних підрозділів, визначених у п. 3 цього наказу, забезпечити надання посадовим особам підрозділів митного оформлення прав доступу до програмних забезпечень, необхідних для здійснення митних процедур, передбачених Порядком.
7. Начальнику відділу митного оформлення N 1 (Босий А.В.), начальнику юридичного сектору (Хренкова М.Б.) забезпечити подання цього наказу на. державну реєстрацію до Одеського обласного управління юстиції.
8. Наказ набирає чинності через десять днів після його державної реєстрації в Одеському обласному управлінні юстиції.
9. Начальнику загального відділу (Герман У.І.) довести наказ, після його державної реєстрації, до структурних підрозділів митниці згідно розрахунку розсилки.
10. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника митниці.
В. о. начальника
Ягорлицької митниці

С.К.Ралік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Ягорлицької митниці
18.07.2006 N 103
Зареєстровано в Одеському
обласному управлінні юстиції
20 липня 2006 р.
за N 63/677
ПОРЯДОК
ВЗАЄМОДІЇ ПІДРОЗДІЛІВ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ЯГОРЛИЦЬКОЇ МИТНИЦІ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ МИТНОГО КОНТРОЛЮ Й МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ВАНТАЖНОЇ МИТНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Даний Порядок взаємодії підрозділів митного оформлення Ягорлицької митниці при здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації (далі - Порядок 1) розроблено відповідно до норм Митного кодексу України, Закону України від 16.04.91 N 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність", Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 (далі - Положення), Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719 (далі - Порядок 2), з метою забезпечення здійснення митного контролю й митного оформлення в умовах організації роботи підрозділів Ягорлицької митниці за принципом "єдиного вікна" й упорядкування діяльності посадових осіб митниці при здійсненні митних процедур.
1.2. Митний контроль й митне оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації (далі - ВМД) здійснюється посадовими особами підрозділів митного оформлення (далі - ПМО) Ягорлицької митниці (далі - Митниця) у всіх митних режимах.
При здійсненні митних процедур ПМО взаємодіє з іншими підрозділами та посадовими особами митниці з питань, віднесених до їх компетенції, та у порядку, встановленому законодавством, Держмитслужбою, митницею, цим Порядком.
1.3. Забезпечення прискорення та оптимізації проведення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням ВМД, мінімізації кількості посадових осіб Митниці, які здійснюють при цьому митні процедури, здійснюється шляхом:
- розміщення в одному приміщенні посадових осіб ПМО та посадових осіб інших підрозділів митниці, направлених до ПМО для здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням ВМД;
- затвердження наказом Митниці посадових осіб ПМО, уповноважених на виконання митного контролю й митного оформлення;
- виконанням інших заходів, передбачених з цією метою Держмитслужбою, Митницею, даним Порядком.
1.4. Митний контроль й митне оформлення товарів із застосуванням ВМДздійснюється посадовими особами ПМО в "єдиному вікні" Митниці, а також в інших місцях, що визначаються відповідно до вимог статей 48, 51, 71, 78 Митного кодексу України, Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1947, та наказу Держмитслужби від 21.11.2005 N 1136 "Про місця прибуття автотранспорту", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за N 1474/11754.
Залежно від обставин та подій, що впливають на строки пред'явлення або декларування товарів та транспортних засобів, застосовується Порядок збільшення строку пред'явлення та продовження строків декларування митному органу товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2003 N 377.
1.5. Митний контроль й митне оформлення товарів із застосуванням ВМД здійснюється:
- посадовими особами відділу митного оформлення N 1 (далі - ВМО N 1);
- посадовими особами відділів: контролю митної вартості та номенклатури, митних платежів, інформаційної роботи та митної статистики;
1.6. Посадові особи підрозділів Служби боротьби з контрабандою та митної варти (далі - СБК та МВ) Митниці залучаються до проведення митного контролю за наявності інформації (орієнтування) про незаконне переміщення товарів або при виявленні під час перевірки чи вибіркового митного огляду ознак, що вказують на можливість переміщення товарів з порушеннями митного законодавства України.
Взаємодія посадових осіб підрозділів СБК та МВ і ПМО при здійсненні митного контролю товарів, митне оформлення яких проводиться із застосуванням ВМД, визначається нормативно-правовими актами з питань митної справи, Митницею та даним Порядком.
При виявленні порушення митних правил, посадові особи Митниці керуються Митним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами з питань митної справи.
При розслідуванні справ про порушення митних правил посадова особа підрозділу СБК та МВ, у провадженні якої перебуває справа про порушення митних правил, може згідно встановленому законодавством порядку письмово витребувати оригінали документів, необхідних для розгляду справи. При цьому у справах ПМО залишається письмова заява СБК та МВ про їх надання.
1.7. Головний інспектор із захисту прав інтелектуальної власності залучається до митного контролю за наявності поданих до митного оформлення товарів у реєстрі товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, який ведеться Держмитслужбою України.
1.8. Посадові особи структурних підрозділів, зазначених у п. 1.5 даного Порядку, які працюють на постійній основі в місці розташування ПМО, підпорядковуються з організаційних питань та внутрішнього розпорядку начальнику ВМО N 1, а в частині виконання своїх функціональних обов'язків та з методичних питань - своїм безпосереднім керівникам.
1.9. Митні процедури здійснюються посадовими особами Митниці, зазначеними у п. 1.6 та п. 1.7 Порядку у відповідності із робочим часом ПМО, встановленому Митницею для цілей митного оформлення.
1.10. Порядок застосовується у всіх митних режимах при здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України юридичними особами та фізичними особами (підприємцями).
1.11. Терміни, що використовуються в даному Порядку, вживаються у значеннях, визначених Митним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами з питань митної справи.
2. ДОКУМЕНТИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ МИТНИХ ПРОЦЕДУР
2.1. Для здійснення митних процедур із застосуванням ВМД декларанти, повноваження яких відповідають вимогам статті 87 Митного кодексу України, надають посадовим особам ПМО передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних процедур, виконують всі обов'язки і несуть у повному обсязі відповідальність, передбачену Митним кодексом України, незалежно від того, чи є вони власниками товарів, що переміщуються через митний кордон України, чи митними брокерами.
2.2. Декларант подає документи в "єдине вікно" Митниці та отримує оформлені документи під особистий підпис.
Відповідно до статті 73 Митного кодексу України декларанти можуть бути присутніми в "єдиному вікні" під час митного оформлення товарів та транспортних засобів, які пред'являються ними для такого оформлення. У разі застосування заходів, передбачених статтею 55 Митного кодексу України, а також на вимогу посадової особи Митниці, присутність декларантів під час митного оформлення є обов'язковою.
2.3. Копії поданих до митного оформлення документів засвідчуються написом "Копія. Згідно з оригіналом", підписом і печаткою декларанта.
2.4. Документи для здійснення митного контролю й митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, подаються декларантом в "єдине вікно" ПМО із дотриманням вимог статей 77, 88 Митного кодексу України.
На вимогу посадової особи Митниці декларантом надається переклад на державну мову поданих до оформлення документів. Правильність перекладу засвідчується особою, яка здійснила переклад.
ВМД заповнюється державною мовою за допомогою комп'ютера з дотриманням вимог п. 13 Положення.
2.5. Згідно п. 15 Положення та розділу 2 Порядку 2, декларант подає разом з ВМД, заповненою згідно з обраним митним режимом, її електронну копію й комплект документів, необхідних для здійснення митного оформлення товарів:
а) документи, перелічені у підпунктах а, б, в, г, ґ, д розділу 2 Порядку 2;
б) у випадках, встановлених митними правилами, декларант зобов'язаний також надати:
- акт про проведення ідентифікаційного огляду товарів, здійсненого декларантом відповідно до Порядку проведення ідентифікаційного огляду товарів та інших предметів декларантом, затвердженого наказом Держмитслужби від 01.04.2002 N 174;
- акт про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування, складений відповідно до вимог ст. 76 Митного кодексу України та Акта про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування, затвердженого наказом Держмитслужби від 18.11.2002 N 630;
- договір на декларування (у разі декларування товарів особою, уповноваженою на декларування).
На вимогу посадових осіб Митниці декларантом подаються й інші документи, потрібні для здійснення митного контролю та митного оформлення, подання яких визначено законодавством України.
2.6. Якщо документ є довгостроковим і його використання для цілей митного контролю й митного оформлення не припиняється після митного оформлення першої партії товарів, то при декларуванні першої партії товарів декларант може подати в "єдине вікно" ПМО додаткову копію документа для зберігання її в окремій справі суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкт ЗЕД). Довгострокові документи, термін дії яких закінчився, архівуються в установленому порядку.
2.7. При виконанні митних процедур посадовими особами ПМО функцій, встановлених Порядком 2, можуть застосовуватись допоміжні штампи, що мають інформативний характер.
Проставлення у відповідній графі ВМД або на зворотному боці Інформаційного аркуша, форму якого затверджено Порядком 2, такого штампа підтверджує здійснення митних процедур посадовою особою підрозділу Митниці, яка їх виконала.
Номерні штампи, використання яких передбачено Порядком 2, закріплюються за посадовими особами наказом Митниці.
2.8. Після закінчення митного оформлення документи (завірені в установленому порядку їх копії), що були підставою для митного оформлення конкретної партії товарів, залишаються разом з першим примірником ВМД на зберіганні у справах ВМО N 1, з наступною їх передачею до архіву Митниці.
3. МИТНІ ПРОЦЕДУРИ
3.1. Митний контроль й митне оформлення із застосуванням ВМД здійснюється посадовими особами Митниці, визначеними в п. п. 1.5, 1.6, 1.7 Порядку 1.
3.2. ВМД, її електронна копія і документи, необхідні для здійснення митного контролю й митного оформлення, подаються декларантом в "єдине вікно" ПМО, після подання яких згідно статті 72 Митного кодексу України розпочинається митне оформлення.
Визначення посадової особи для прийняття ВМД до оформлення здійснюється із заповненням розділу I Інформаційного аркуша посадовою особою відділу митного оформлення N 1, до функціональних обов'язків якої згідно посадової інструкції віднесено право розподілу ВМД між посадовими особами відділу. Час подання ВМД, її електронної копії та комплекту документів фіксується у відривному талоні, який видається декларанту.
З моменту прийняття ВМД до оформлення декларант несе юридичну відповідальність за недостовірність відомостей, зазначених у ВМД. Ця ВМД не може бути відкликана декларантом.
Оформлена ВМД свідчить про надання суб'єкту ЗЕД права на розміщення товарів у заявлений митний режим і підтверджує права й обов'язки зазначених у ВМД осіб щодо здійснення ними відповідних правових, фінансових, господарських та інших дій.
3.3. Митні процедури здійснюються в такому порядку:
3.3.1. Прийняття ВМД до оформлення:
1) перевірка повноважень декларанта (здійснюється посадовою особою ВМО N 1);
2) перевірка дотримання строків подання ВМД (здійснюється посадовою особою ВМО N 1);
3) перевірка виконання особою, яка здійснює перевезення, зобов'язання щодо доставки товарів у Митницю (здійснюється посадовою особою ВМО N 1);
4) перевірка комплектності отриманих від декларанта документів і їх відповідності даним, зазначеним у графах 40 і 44 ВМД (здійснюється посадовою особою ВМО N 1);
5) перевірка наявності документів, що видаються уповноваженими органами державної влади на окремі товари, щодо переміщення яких через митний кордон України встановлено обмеження (з урахуванням заявленого декларантом коду товару згідно з УКТ ЗЕД та митним режимом) (здійснюється посадовою особою ВМО N 1);
6) перевірка відповідності зазначених у ВМД даних про товари даним, зазначеним у дозвільних документах уповноважених державних органів, що підтверджують проведення інших видів контролю, якщо товари підлягають цим видам контролю (перевірка наявності відповідних відміток у товаросупровідних документах) (здійснюється посадовою особою ВМО N 1);
7) перевірка наявності фактів застосування до суб'єкта ЗЕД - резидента або іноземного суб'єкта господарської діяльності, перевізника санкцій Міністерства економіки України, а також фактів порушення суб'єктом ЗЕД митних правил (здійснюється посадовою особою відділу інформаційної роботи та митної статистики);
8) перевірка наявності вірусів на магнітному носії інформації за допомогою відповідного програмного забезпечення (здійснюється посадовою особою відділу інформаційної роботи та митної статистики);
9) за допомогою програмного забезпечення перевірка правильності заповнення декларантом ВМД (здійснюється посадовою особою відділу інформаційної роботи та митної статистики);
10) перевірка відповідності відомостей, унесених до всіх граф електронної копії ВМД, відомостям, що містяться у відповідних графах ВМД на паперовому носії (здійснюється посадовою особою відділу інформаційної роботи та митної статистики).
За відсутності зауважень при здійсненні процедур, передбачених у п. 3.3.1 Порядку 1, посадовою особою, зазначеною у розділі I Інформаційного аркуша, здійснюється прийняття ВМД до оформлення шляхом:
11) проставлення відбитка штампа "Під митним контролем" у графі D основних аркушів і на всіх додаткових аркушах ВМД, а також підпису, свого прізвища й часу прийняття ВМД до оформлення на першому основному аркуші ВМД;
- у встановлених випадках зазначення дати, з якої товари перебувають під митним контролем;
- присвоєння ВМД реєстраційного номера;
- проставлення відбитка штампа "Під митним контролем" на товаросупровідних та комерційних документах;
- присвоєння Декларації митної вартості (далі - ДМВ), за наявності, та Інформаційному аркушу номера, що відповідає реєстраційному номеру ВМД;
12) унесення до електронної копії ВМД її реєстраційного номера, номера штампа "Під митним контролем", а також електронних копій ВМД і ДМВ (за наявності) до бази даних Митниці (здійснюється посадовою особою відділу інформаційної роботи та митної статистики);
13) надсилання електронної копії ВМД до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС) у випадках і в строки, визначені законодавством України (здійснюється посадовою особою відділу інформаційної роботи та митної статистики).
Після здійснення вищезазначених процедур посадова особа, яка їх виконала, з урахуванням обраного декларантом митного режиму, передає ВМД і комплект документів до неї посадовій особі іншого підрозділу ПМО для здійснення подальшого митного контролю за напрямками роботи.
3.3.2. Митний контроль
При цьому здійснюються:
14) перевірка правильності застосування валютного курсу (здійснюється посадовою особою відділу митних платежів);
15) перевірка відповідності даних про банківські реквізити підприємства (графа 28), зазначених в електронній копії ВМД, даним, які містяться в поданих документах і в переліку уповноважених банків України, що надсилається Держмитслужбою України Митниці (здійснюється посадовими особами відділів інформаційної роботи та митної статистики і митних платежів);
16) перевірка наявності задекларованих товарів у реєстрі товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, який ведеться Держмитслужбою України;
17) перевірка правильності класифікації та кодування товарів (згідно з поданими документами);
18) перевірка правильності визначення митної вартості товарів. За наявності ДМВ - зазначення в ній у встановленому порядку рішення, прийнятого за результатами такої перевірки (здійснюється посадовою особою відділу контролю митної вартості та номенклатури);
19) перевірка надходження коштів суб'єкта ЗЕД на спеціальний рахунок Митниці та перевірка правильності заповнення графи B ВМД (здійснюється посадовою особою відділу митних платежів);
20) перевірка правильності визначення країни походження товарів згідно з поданими документами (здійснюється посадовою особою відділу митних платежів);
21) перевірка правильності нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) за ВМД та застосування пільг у їх сплаті відповідно до законодавства (здійснюється посадовою особою відділу митних платежів);
22) контроль своєчасності й повноти сплати податків і зборів (здійснюється посадовою особою відділу митних платежів);
23) контроль і облік векселів, поданих суб'єктами ЗЕД під час митного оформлення товарів за ВМД (здійснюється посадовою особою відділу митних платежів);
24) за відсутності зауважень:
- списання (справляння) сум податків і зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому законодавством;
- заповнення графи C ВМД, засвідчення записів у ній проставленням відбитка номерного штампа "Сплачено" на всіх аркушах ВМД і заповнення його;
- унесення відомостей до електронної копії ВМД (дії, передбачені даним пунктом, виконуються посадовою особою відділу митних платежів);
25) ініціювання проведення митного огляду, якщо документів, поданих декларантом, для прийняття рішення про повноту та достовірність відомостей, що перевіряються (правильність класифікації та кодування товарів, визначення країни походження товарів, митної вартості, віднесення товарів до "групи риску"), недостатньо для прийняття рішення.
Якщо посадова особа ПМО самостійно прийняла рішення про відсутність потреби в проведенні митного огляду, то ВМД і документи до неї не подаються на розгляд начальнику ПМО чи іншій посадовій особі, яка має право приймати рішення про проведення митного огляду, розділи II, III, IV Інформаційного аркуша не заповнюються.
В інших випадках рішення про потребу проведення митного огляду приймає начальник ПМО чи інша посадова особа, яка має право приймати таке рішення, про що вчиняється запис в розділі II Інформаційного аркуша. Запис засвідчується особистим підписом із зазначенням посади, ініціалів, прізвища, дати.
За рішенням начальника ПМО до митного огляду можуть бути залучені посадові особи іншого підрозділу митниці.
Наявність задекларованих товарів у реєстрі товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, є підставою для залучення до митного огляду головного інспектора із захисту прав інтелектуальної власності.
Посадова особа (посадові особи), яка проводить митний огляд, перевіряє в обсязі, що відповідає меті проведення митного огляду, відповідність пред'явлених товарів даним, унесеним декларантом до граф 6, 18, 19, 21, 27, 30, 31, 34, 35, 38, 50 ВМД, і несе відповідальність за непроведення чи неналежне проведення такої перевірки.
Акт про проведення митного огляду товарів, що переміщуються за ВМД (далі - Акт), обов'язково складається в разі:
- вирішення спірних і складних питань класифікації та кодування товарів;
- вирішення спірних і складних питань визначення митної вартості товарів;
- вирішення спірних питань визначення країни походження товарів;
- прохання декларанта;
- виявлення невідповідності пред'явлених до митного огляду товарів заявленим відомостям про них, виявлення контрабанди чи порушень митних правил.
При виявленні невідповідності оглянутих товарів відомостям, заявленим про них у ВМД, у пункті 7.3 "Опис, кількість і країна походження товарів (за маркуванням)" Акта зазначаються всі відомості, передбачені формою Акта. В інших випадках до пункту 7.3 Акта вносяться виключно відомості, обумовлені метою проведення митного огляду.
Акт заповнюється посадовою особою митного органу від руки або з використанням засобів комп'ютерної техніки.
У разі проведення митного огляду без складення Акта посадова особа вчиняє в розділі IV Інформаційного аркуша запис про відповідність товарів відомостям, заявленим у ВМД, з урахуванням мети проведення митного огляду, проставляє час початку й закінчення його, а також відбиток штампа "Під митним контролем", свої підпис і прізвище, що свідчить про завершення цієї форми митного контролю;
26) оформлення запиту за формою, встановленою Порядком 2 (далі - Запит).
Запит може оформлюватись за результатами перевірки документів чи митного огляду товарів до відділу контролю митної вартості та номенклатури при необхідності класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД або контролю за правильністю визначення митної вартості.
Потреба вирішення того чи іншого питання позначається шляхом перекреслення (Х) потрібної клітинки в Запиті чи зазначення у вільних рядках інших завдань для перевірки.
Митне оформлення товарів, щодо яких було направлено Запит, не може бути завершено до отримання відповіді на цей Запит.
Перевірка правильності визначення митної вартості товарів та за наявності ДМВ здійснюється посадовою особою відділу контролю митної вартості та номенклатури.
3.3.3. Завершення митного контролю й митного оформлення.
Видача оформлених документів декларанту
При цьому здійснюється:
27) нарахування збору за митне оформлення товарів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари, чи поза робочим часом, установленим для Митниці (у разі здійснення такого оформлення); доповнення записів у графі 47 ВМД;
28) списання (справляння) збору за митне оформлення товарів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари, чи поза робочим часом, установленим для Митниці (у разі здійснення такого оформлення); доповнення записів у графах B і C ВМД (здійснюється посадовою особою відділу митних платежів);
29) завершення митного оформлення шляхом:
- у випадку проведення митного огляду формування, відповідно до Порядку формування інформаційного коду результатів проведення митного огляду товарів і транспортних засобів, затвердженого наказом Держмитслужби від 15.07.2004 N 521;
- проставлення своїх підпису й прізвища та відбитка особистої номерної печатки в графі D усіх аркушів основного аркуша ВМД та всіх додаткових аркушах;
- проставлення відбитка особистої номерної печатки на товаросупровідних та комерційних документах;
- розподіл аркушів ВМД у порядку, встановленому Положенням;
- видача декларанту відповідного аркуша (аркушів) ВМД, магнітного носія з електронною копією ВМД і комплекту документів під його підпис в Інформаційному аркуші;
- передача першого та другого примірників ВМД посадовій особі відділу інформаційної роботи та митної статистики, відповідальній за здійснення статистичного контролю.
4. СТАТИСТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ
Під час проведення статистичного контролю здійснюються:
- приведення відомостей граф електронної копії ВМД у відповідність до відомостей граф оформленої ВМД (унесення відомостей, що належать до компетенції Митниці);
- внесення до електронної копії ВМД інформаційного коду, сформованого посадовою особою ПМО згідно Порядку формування інформаційного коду результатів проведення митного огляду товарів і транспортних засобів, затвердженого наказом Держмитслужби від 15.07.2004 N 521;
- передання в установлений строк електронної копії ВМД до ЄАІС;
- проставлення на першому аркуші ВМД своїх підпису, ініціалів, прізвища й відбитка номерного штампа "Статистичний контроль проведено" і заповнення цього штампа, що свідчить про завершення статистичного контролю.
Після завершення статистичного контролю перший примірник ВМД, в установлених законодавством випадках, передається у відділ контролю за переміщенням товарів для внесення в електронну копію ВМД у ЄАІС Держмитслужби відмітки "Відправлення вантажу".
5. УНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО ВАНТАЖНОЇ МИТНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ
5.1. Відомості, зазначені у ВМД, можуть бути змінені чи доповнені декларантом лише з дозволу посадової особи Митниці, до моменту прийняття цієї ВМД до оформлення.
5.2. Зміни чи доповнення вносяться декларантом до всіх аркушів ВМД шляхом перекреслення помилкових і зазначення правильних відомостей. Кожна зміна чи доповнення завіряється печаткою декларанта.
Одночасно декларантом уносяться зміни (доповнення) до електронної копії ВМД з використанням при цьому програмних продуктів декларанта.
5.3. Не допускається більш як три зміни (доповнення) у ВМД (без урахування змін (доповнень), що дублюються (повторюються) на додаткових аркушах ВМД (форма МД-3) унаслідок унесення змін (доповнень) до основного аркуша), а також змін (доповнень) у графах 12, 22, 24, 36, 38, 42, 45, 46, 47 ВМД.
5.4. Посадові особи ПМО не мають права з власної ініціативи, за дорученням або проханням декларанта заповнювати ВМД, змінювати чи доповнювати відомості, зазначені в ній і в її електронній копії, за винятком тих граф ВМД, заповнення яких належить до компетенції митних органів.
Посадова особа ПМО, відповідно до розподілу обов'язків, повинна внести до електронної копії ВМД всі записи та відмітки, що внесені до ВМД на паперовому носії.
6. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
6.1. Номерні штампи, що використовуються в процесі митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням ВМД, закріплюються за посадовими особами наказом Митниці.
6.2. Митний огляд товарів за кодами 8701 (крім тракторів для сільськогосподарських робіт, колісних), 8702 - 8707, 8711, 8716 згідно з товарною номенклатурою Митного тарифу України проводиться зі складанням Акта та додаткового аркуша, визначеного Порядком 2.
6.3. За наявності достатніх підстав вважати, що товари переміщуються через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності, митне оформлення цих товарів призупиняється у випадках і в порядку, визначених законодавством.
6.4. За наявності достатніх підстав, установлених законодавством України, посадова особа ПМО може відмовити в прийнятті ВМД до оформлення чи митному оформленні товарів і транспортних засобів з оформленням Картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні (далі - Картка відмови).
Посадова особа ПМО, яка прийняла рішення про відмову в прийнятті ВМД до оформлення чи митному оформленні товарів і транспортних засобів та склала Картку відмови, зобов'язана надати про це інформацію до СБК та МВ. Реєстраційний номер ВМД, за якою відмовлено в митному оформленні, підлягає анулюванню. У справах Митниці залишається Картка відмови та перший аркуш ВМД.
Анульований реєстраційний номер ВМД не може бути присвоєний іншій ВМД.
6.5. При здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням ВМД дозволяється змінювати послідовність операцій у межах підпунктів 1-10 і 14-26 пунктів 3.3.1, 3.3.2 даного Порядку та з дозволу начальника ВМО N 1 або особи, яка його заміщує.
6.6. Посадові особи ПМО несуть персональну відповідальність за нездійснення контрольних функцій, визначених Порядком.
6.7. Митне оформлення товарів, що підлягають експортному контролю, здійснюється посадовими особами ПМО, уповноваженими для здійснення контрольних функцій з такими товарами згідно окремого наказу Митниці.
6.8. Проведення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням ВМД поза місцем державної реєстрації підприємства може здійснюватись згідно даного Порядку із дотриманням вимог статті 71 Митного кодексу України, Порядку визначення місця здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються резидентами та нерезидентами через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 N 584, та Порядку прийняття митними органами погодженого рішення про місця здійснення митного оформлення товарів, затвердженого наказом Держмитслужби від 12.09.2005 N 846, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 26.09.2005 за N 1100/11380.
6.9. Внесення до ВМД змін чи доповнень, які мають істотне значення для застосування процедур митного контролю щодо товарів і транспортних засобів або впливають на умови оподаткування товарів чи застосування до них заходів нетарифного регулювання, здійснюється шляхом подання Митниці нової ВМД.
6.10. У разі набуття чинності правових норм, які змінюють, відміняють положення цього Порядку або встановлюють інший порядок митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням ВМД, посадові особи ПМО застосовують норми Порядку, що є чинними на день прийняття до митного оформлення ВМД.
Особливості дії законодавства з питань митної справи у часі застосовуються згідно норм с татті 10 Митного кодексу України.
Т. в. о. начальника
відділу митного оформлення N 1

В.М.Гаманюк