ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
16.01.2007 N 11/7-15/327-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Верховною Радою України прийнято Закон України від 14.12.06 N 463-V "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (опубліковано 16.01.07 у газеті "Урядовий кур'єр" N 7).
Зазначений Закон містить норми щодо внесення змін до підпункту 5.1.21 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість", зокрема, абзац п'ятий викладено в редакції, яка передбачає оподаткування податком на додану вартість операцій з подання благодійної (у тому числі гуманітарної) допомоги у вигляді товарів (робіт, послуг), оподатковуваних акцизним збором, цінних паперів, нематеріальних активів та товарів (робіт, послуг), призначених для використання у господарській діяльності, у тому числі при їх ввезенні (імпортуванні) на митну територію України, крім товарів, які підпадають під дію міжнародних договорів, згода на укладення яких надана Верховною Радою України.
Цей же підпункт також доповнено новим абзацом, згідно з яким якщо інші закони встановлюють правила оподаткування благодійної (у тому числі гуманітарної) допомоги, які відрізняються від правил, встановлених цим підпунктом, то діють правила цього підпункту.
Крім того, пункт 5.5 статі 5 Закону України "Про податок на додану вартість" викладено в такій редакції:
"Звільнення від оподаткування, встановлені цим Законом, не поширюються на операції з:
- поставки товарів у митному режимі імпорту або реімпорту (крім випадків, зазначених у підпункті 5.1.7 пункту 5.1 та пункті 5.3 цієї статті);
- поставки підакцизних товарів (крім легкових автомобілів для інвалідів згідно з підпунктом 5.1.4 пункту 5.1 та товарів згідно з пунктом 5.3 цієї статті)".
З метою визначення єдино вірного тлумачення пункту 5.5 Закону України "Про податок на додану вартість" Держмитслужбою направлено запит до Міністерства фінансів України.
У зв'язку з цим, до отримання відповідних роз'яснень при здійсненні митного оформлення товарів, що імпортуються або реімпортуються в Україну, застосуванню підлягають лише пільги, передбачені підпунктом 5.1.7 пункту 5.1 та пунктом 5.3 статті 5 Закону.
Відповідно до статті 94 Конституції України закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування.
Згідно з пунктом 4 Указу Президента України від 10.06.97 N 503/97 "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" нормативно-правові акти Верховної Ради України і Президента України набирають чинності через десять днів з дня їх офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня їх опублікування в офіційному друкованому виданні.
Враховуючи вищевикладене, зазначений Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Заступник Голови Служби | А.Є.Гутник |
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua