• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування періодичної митної декларації при здійсненні експортних операцій з продовольчою сировиною, сировиною для лікарських засобів, харчовими продуктами, відходами виробництва, хімічними, біологічними, радіоактивними речовинами

Державна митна служба України  | Лист від 04.08.2006 № 11/2-10/8645-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.08.2006
  • Номер: 11/2-10/8645-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.08.2006
  • Номер: 11/2-10/8645-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
04.08.2006 N 11/2-10/8645-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-10.10/4521-ЕП від 13.05.2010 )
У зв'язку зі зверненнями, які надходять на адресу Держмитслужби щодо застосування періодичної митної декларації при здійсненні експортних операцій з продовольчою сировиною, сировиною для лікарських засобів, харчовими продуктами, відходами виробництва, хімічними, біологічними, радіоактивними речовинами повідомляємо наступне.
Відповідно до статті 83 Митного кодексу України, у разі якщо товари регулярно переміщуються через митний кордон України однією і тією ж особою на одних і тих же умовах та підставах, митний орган може дозволити такій особі подавати періодичну митну декларацію, яка оформляється на переміщення товарів за певний погоджений з митним органом період. Порядок та умови подання періодичної митної декларації визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1985 "Деякі питання митного оформлення товарів" затверджено Порядок та умови подання періодичної митної декларації. Згідно з пунктом 5 зазначеного Порядку його дія не поширюється на продовольчу сировину, сировину для лікарських засобів, харчові продукти, відходи виробництва, хімічні, біологічні, радіоактивні речовини, які підлягають санітарно-епідеміологічному контролю.
Згідно статті 16 Закону України від 24.02.94 N 4004-XII "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (зі змінами) підприємства, установи, організації та громадяни можуть ввозити з-за кордону сировину, продукцію (вироби, обладнання, технологічні лінії тощо) і реалізовувати чи використовувати їх в Україні лише за наявності даних щодо безпеки для здоров'я населення.
Перелік та зміст цих даних встановлюється головним державним санітарним лікарем України.
У разі відсутності зазначених даних ввезення, реалізація та використання продукції закордонного виробництва дозволяється лише після отримання позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
До товарів, продукції, сировини, що імпортуються в Україну, застосовуються вимоги щодо їх безпеки для здоров'я і життя людини, а також до процедур контролю, експертиз, надання дозволів, встановлення санітарно-епідеміологічних нормативів, регламентів аналогічно тим вимогам, що застосовуються до відповідних товарів, продукції, сировини, які вироблені в Україні.
Крім цього, статтею 4 Закону України від 17.07.97 N 468/97-ВР "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" (зі змінами), встановлено, що сільськогосподарська продукція, яка ввозиться на митну територію України, підлягає обов'язковій сертифікації (крім сировини, яка ввозиться виключно для виробництва товарів, що підлягають обов'язковій сертифікації), санітарно-епідеміологічному, радіологічному, а в разі ввезення об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду - товарів першої-п'ятої, сьомої, десятої, дванадцятої, чотирнадцятої-шістнадцятої, дев'ятнадцятої, двадцять першої, двадцять третьої груп УКТЗЕД - ветеринарному контролю.
Таким чином, згідно із законодавством України санітарно-епідеміологічний контроль продовольчої сировини, сировини для лікарських засобів, харчових продуктів, відходів виробництва, хімічних, біологічних, радіоактивних речовин здійснюється лише при їх ввезенні на митну територію України.
Враховуючи викладене, при митному оформленні вищезазначених товарів відповідно до митного режиму експорту може бути застосована періодична митна декларація з дотриманням вимог статті 83 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1985 і Порядку заповнення граф періодичної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.12.2003 N 931, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2003 за N 1273/8594 (зі змінами).
Т.в.о. Голови Служби О.О.Федоров
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua