• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про введення в дію Технологічної схеми оформлення транзитних ВМД в вантажному секторі N 1 митного поста "Щорс"

Регіональні митниці | Наказ від 09.03.2000 № 104 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ
  • Дата: 09.03.2000
  • Номер: 104
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ
  • Дата: 09.03.2000
  • Номер: 104
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЧЕРНІГІВСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
09.03.2000 N 104
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
16 березня 2000 р.
за N 10/257
Про введення в дію Технологічної схеми оформлення транзитних ВМД в вантажному секторі N 1 митного поста "Щорс"
У відповідності до Положення про Чернігівську митницю Державної митної служби України, затвердженого головою Державної митної служби України 02.12.99 р., з урахуванням Закону України N 1172-XIV від 20.10.99 р. "Про транзит вантажів", постанови КМУ N 1034 від 15.06.99 р. "Про впорядкування справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон", наказу ДМСУ N 239 від 24.04.99 р., наказу ДМСУ N 380 від 30.06.98 р.
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію з 01.04.2000 року Технологічну схему оформлення транзитних ВМД в вантажному секторі N 1 митного поста "Щорс" на залізничній станції Щорс (додається).
2. Головному юрисконсульту Фисуну М.В. забезпечити державну реєстрацію цього наказу в управлінні юстиції в Чернігівській області.
3. Начальнику загального відділу Репеті Л.П. забезпечити доведення наказу до начальника оперативного підрозділу.
4. Начальнику пункту пропуску "Щорс" забезпечити вивчення Технологічної схеми оформлення транзитних ВМД в вантажному секторі N 1 митного поста "Щорс" на залізничній станції Щорс особовим складом та контроль виконання.
5. Начальнику пункту пропуску "Щорс" забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо Технологічної схеми оформлення транзитних ВМД в вантажному секторі N 1 митного поста "Щорс" на залізничній станції Щорс в частині, що їх стосується.
6. Загальний контроль покласти на заступника начальника митниці Бушуєва Б.С.
Начальник митниці Є.М.Новіков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Чернігівської митниці
09.03.2000 N 104
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
16 березня 2000 р.
за N 10/257
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
оформлення транзитних ВМД в вантажному секторі N 1 митного поста "Щорс" на зал. ст. Щорс
Технологічна схема митного контролю та оформлення транзитних вантажів розроблена з урахуванням положень Митного кодексу України, Закону України N 1172-XIV від 20.10.99 р. "Про транзит вантажів", постанови КМУ N 1034 від 15.06.99 р. "Про впорядкування справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон", наказу ДМСУ N 239 від 24.04.99 р., наказу ДМСУ N 380 від 30.06.98 р.
У цій Технологічній схемі використовуються основні терміни в таких значеннях.
Транспортний засіб - засіб, що використовується для перевезення вантажів, в тому числі вагони та контейнери.
Митне оформлення - процедура поміщення товарів і транспортних засобів у певний митний режим та виконання митницею процедур митного контролю зі справляння установлених митних платежів і заповнення відповідних документів.
Перевізник - залізниці, які беруть участь у переміщенні вантажів та несуть відповідальність за їх доставку від митниці відправлення до митниці призначення відповідно до чинного законодавства України.
Вантаж - будь-які товари, що переміщуються через митний кордон України під митним контролем у будь-якому режимі.
Транзит через територію України - переміщення вантажів під митним контролем через територію України.
Перевізні документи - залізнична накладна, дорожня відомість.
Супровідні документи - комплект юридичних документів, необхідних для митного оформлення (інвойси, ліцензії, дозволи, сертифікати та ін.).
Вантажна митна декларація (далі ВМД) - заява, що містить відомості про вантажі і транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України, а також необхідну для здійснення митного контролю. На рухомий склад, контейнери, які не є товарами, окрема ВМД не оформляється.
Митний брокер (декларант) - особа, що здійснює декларування вантажу на підставі договору.
Транзит вантажів супроводжується товаро-транспортною накладною, складеною мовою міжнародного спілкування, рахунком-фактурою або іншим документом, що вказує вартість товару, пакувальним листком (специфікацією). При декларуванні транзитних вантажів відповідно до митного законодавства України до митних органів подається вантажна митна декларація (ВМД).
Інспектори вантажного сектору митного поста "Щорс" на зал. ст. Щорс здійснюють прийом документів на транзитний вантаж, контроль відомостей, заявлених у ВМД, контроль за правильністю нарахування митних платежів та проводять перевірку вантажу на наявність ознак порушень митних правил та контрабанди.
Транзитний вантаж на зал. ст. Щорс декларує брокерська контора зал. ст. Щорс Конотопського відділення Південно-Західної залізниці.
Митний брокер при зверненні до митниці обов'язково надає документи про свої повноваження. Після перевірки повноважень митного брокера, ним для митного оформлення кожної партії вантажу надаються такі документи:
а) заповнена вантажна митна декларація;
б) товаросупровідні документи;
в) електронна копія ВМД на магнітних носіях.
Митний брокер, що здійснює декларування на підставі договору, несе відповідальність за:
а) дійсність документів, необхідних для митного оформлення, отриманих від власника (перевізника) вантажу;
б) дійсність відомостей, що внесені до супровідних документів;
в) правильно нараховані митні платежі;
г) забезпечення відповідності використовуваних ним засобів автоматичної обробки інформації та програмних продуктів засобам автоматичної обробки інформації та програмним продуктам, що використовуються на митниці;
д) складання експертних висновків, проведення експертизи щодо коду товару, його вартості, тощо. Виклик експерта на вимогу інспектора є обов'язковим (ст. 28 МК).
ВМД типу "транзит" повинна заповнюватись, згідно наказу ДМСУ від 30.06.98 N 380 "Про затвердження Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів "експорт", "імпорт", "транзит"...".
На момент надання ВМД вантаж повинен знаходитись у визначеній митницею зоні митного контролю.
Інспектор сектору здійснює перевірку:
а) наявності всіх необхідних документів;
б) відомостей, заявлених у ВМД, з даними, що містяться у всіх наданих документах;
в) митного режиму;
г) правильності визначених брокером назв та кодів задекларованих предметів згідно з ТН ЗЕД;
д) виконання та дотримання обсягів поставок, передбачених іншими документами (наприклад дозволом УКЕК);
е) інших відомостей, заявлених у ВМД;
ж) вантажу на наявність ознак ПМП та КБ;
з) відповідності даних, заявлених у ВМД, з даними на електронній копії;
і) правильності заповнення ВМД із застосуванням програмних засобів.
Інспектором присвоюється довідковий номер ВМД, який реєструється в журналі встановленої форми, перевіряються реквізити платіжних доручень, за якими проводилося перерахування коштів на сплату митних платежів. Проводиться списання коштів з наданих платіжних доручень, списуються дані у журнал обліку платежів.
Якщо вантаж підлягає екологічному, фітосанітарному, екологічному видам контролю, то працівники відповідних контрольних служб провадять розрахунки зборів за ставками, передбаченими у додатках N 1-4 до постанови КМУ N 1034 від 15.06.99 "Про впорядкування справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон". На звороті залізничних накладних проставляються необхідні штампи та печатки, які засвідчують розрахунки зборів, що підлягають оплаті, та факт здійснення контролю. Інспектор митниці на підставі поданих документів, що засвідчують розрахунки зборів, списує з сум передоплат брокерської контори зал. ст. Конотоп Конотопського відділення Південно-Західної залізниці. Дані списуються у журнал обліку платежів. Також на примірнику декларанта проставляє відмітку митниці про суму кожного з нарахованих зборів, та засвідчує її ОНП інспектора.
У разі рішення про проведення огляду вантажу інспектор оглядає вантаж та транспортний засіб за схемою:
а) перевірка реєстраційних номерних знаків транспортного засобу; зовнішній огляд транспортного засобу, перевірка цілісності митного забезпечення;
б) виявлення слідів його пошкодження;
в) огляд вантажу та перевірка його відповідності даним, заявленим у ВМД, та товаросупровідних документах;
г) перевірка наявності сторонніх вкладень.
При наявності ознак ПМП або КБ проводиться переогляд транспортного засобу, складається відповідний акт, накладається митне забезпечення. Згідно з виявленими порушеннями складається протокол про ПМП.
А також при відсутності ознак ПМП або КБ проводиться повне оформлення ВМД, провізних документів контролю за доставкою, товаросупровідних та інших документів.
У ВМД, товаросупровідних та інших документах проставляються відтиски особистої номерної печатки та підпис інспектора. В товаротранспортних накладних поряд зі штампом "Під митним контролем" вказується номер ВМД на дану партію вантажу чи провізної відомості. Перевіряється комплектність документів, їх кількість, наявність необхідних відміток на митних та товаросупровідних документах.
Перший екземпляр ВМД підшивається до добового звіту, який щонеділі передається до сектору контролю за доставкою вантажів Чернігівської митниці.
Другий екземпляр ВМД передасться до відділу статистики Чернігівської митниці.
Третій екземпляр ВМД передається до відділу платежів Чернігівської митниці.
Четвертий екземпляр ВМД додається до інших товаросупровідних документів і слідує з вантажем до митниці призначення.
П'ятий екземпляр ВМД видається брокеру, що проводив митне оформлення даного вантажу.
У разі неможливості оформлення вантажу з причин, які не є порушенням митних правил, інспектор, який проводив митне оформлення анулює всі примірники ВМД, відмітки на товаросупровідних документах та заповнює Картку й Талон відмови у пропуску на митну територію України чи митному оформленні товарів чи інших предметів, згідно наказу ДМСУ від 24.04.99 N 239 (Порядок заповнення й використання Картки відмови у пропуску на митну територію України чи митному оформленні товарів чи інших предметів), після чого робить запис в журналі реєстрації відмов у митному оформленні.