• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Тимчасові вимоги до облаштування, технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони й контролю за переміщенням товарів через кордон цієї зони

Державна митна служба України  | Лист, Вимоги від 03.02.2006 № 11/4-9/1069-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист, Вимоги
  • Дата: 03.02.2006
  • Номер: 11/4-9/1069-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист, Вимоги
  • Дата: 03.02.2006
  • Номер: 11/4-9/1069-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
03.02.2006 N 11/4-9/1069-ЕП
Начальникам
регіональних митниць,
Начальникам митниць
Для використання в роботі та на виконання п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.05 N 1119 "Деякі питання ввезення (пересилання товарів у спеціальні (вільні) економічні зони та вивезення товарів за їх межі" направляємо Тимчасові вимоги до облаштування, технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони й контролю за переміщенням товарів через кордон цієї зони, які попередньо погоджені з центральними органами виконавчої влади, визначеними зазначеною постановою Кабінету Міністрів України.
Тимчасовими вимогами слід керуватись до затвердження спільного наказу Держмитслужби, Держприкордонслужби, Мінфіну й Державної податкової адміністрації та державної реєстрації його в Міністерстві юстиції України.
Т.в.о. Голови Служби О.П.Шейко
ТИМЧАСОВІ ВИМОГИ
до облаштування та технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони й до контролю за переміщенням товарів через кордони цієї зони
1. Загальні положення
1.1. Перевірка стану облаштування та технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони (далі - СЕЗ) здійснюється комісією, до складу якої входять представники митного органу, у зоні діяльності якого розташовано СЕЗ, органу управління СЕЗ, а також органу охорони державного кордону, якщо СЕЗ розташовано в контрольованому прикордонному районі, і за згодою представники територіальних органів Міністерства фінансів України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної податкової адміністрації України (далі - Комісія). Підставою для обстеження та перевірки стану облаштування та технічного оснащення території СЕЗ є повідомлення органу управління СЕЗ про завершення всіх робіт з облаштування та технічного оснащення, надіслане митному органу, у зоні діяльності якого розташована СЕЗ. Про дату здійснення обстеження території СЕЗ митний орган повідомляє Держмитслужбу України, яка в свою чергу інформує Міністерство фінансів України, Адміністрацію Державної прикордонної служби України, Державну податкову адміністрацію України. Організація робіт з облаштування та технічного оснащення території СЕЗ, у тому числі спорудження огорожі по периметру СЕЗ відповідно до законів України про створення спеціальних (вільних) економічних зон, їх фінансування здійснюються органом управління СЕЗ.
1.2. Комісією можуть проводитися попередня та планові перевірки стану облаштування та технічного оснащення території СЕЗ та відповідності його цим вимогам. Планові перевірки можуть проводитися після отримання органом управління СЕЗ свідоцтва про відповідність облаштування та технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони (далі - Свідоцтво) установленим Вимогам, форма якого затверджується Міністерством фінансів України. У разі виявлення фактів порушення Вимог Держмитслужба України вживає заходів відповідно до вимог пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2005 N 1119 "Деякі питання ввезення (пересилання) товарів у спеціальні (вільні) економічні зони та вивезення товарів за їх межі" та терміново інформує Міністерство фінансів України.
1.3. За результатами перевірки Комісією складається акт загальної форми в двох примірниках про дотримання вимог до облаштування та технічного оснащення території СЕЗ. Один примірник акта перевірки зберігається в митному органі, другий примірник надсилається органу управління СЕЗ.
1.4. На підставі акта перевірки митний орган повідомляє Держмитслужбу України про можливість видачі Свідоцтва та додає копію акта. Держмитслужба України надсилає копію зазначеного акта Міністерству фінансів України та інформує його про можливість видачі Свідоцтва органу управління СЕЗ.
2. Тимчасові вимоги до облаштування та технічного оснащення території СЕЗ
Свідоцтво видається органу управління СЕЗ у разі дотримання таких вимог:
2.1. Територія СЕЗ повинна бути огороджена по периметру таким чином, щоб унеможливити випадки несанкціонованого й неконтрольованого переміщення та проникнення через її кордони товарів, транспортних засобів і фізичних осіб.
2.2. Пункти пропуску через кордони СЕЗ (контрольно-пропускні пункти) (далі - КПП) повинні встановлюватися таким чином, щоб забезпечити можливість здійснення належного митного, прикордонного контролю та реєстрації під час переміщення на територію (з території) СЕЗ товарів, транспортних засобів і фізичних осіб.
2.3. При встановленні КПП і визначенні режиму їх роботи повинні бути враховані різноманітні фактори та особливості конкретної СЕЗ (інтенсивність та напрями руху транспортних засобів, пішоходів, початок та кінець робочої зміни, специфіка виробництва тощо). Залежно від цього режим роботи КПП має бути цілодобовим, протягом робочого дня, протягом незначного часу з викликом посадових осіб митного органу або на початку та в кінці робочої зміни. Якщо переміщення на територію (з території) СЕЗ автомобільного, залізничного та водного транспортного засобу не буде носити безперервного характеру, то контроль і пропуск цих транспортних засобів можна здійснювати за викликом посадових осіб митного органу.
2.4. КПП та інші споруди, призначені для виконання службових обов'язків посадовими особами митного органу, повинні містити приміщення (з розрахунку 6 кв. м на посадову особу), обладнані протипожежною та охоронною сигналізацією, з меблями, металевими шафами для зберігання службової документації, митних забезпечень, зброї та засобів захисту, із засобами радіо- та телефонного зв'язку, ПЕОМ з локальною обчислюваною мережею для обліку товарів, які ввозяться на територію/вивозяться з території СЕЗ, комп'ютерним обладнанням для забезпечення СЕЗ засобами відомчої електронної пошти Держмитслужби України та виділеним цифровим каналом зв'язку, підключеним до Відомчої телекомунікаційної мережі Держмитслужби України.
У разі необхідності виконання службових обов'язків посадовими особами органів охорони державного кордону КПП обладнуються додатковими приміщеннями з протипожежною та охоронною сигналізацією (з розрахунку 6 кв. м на посадову особу), з меблями, металевими шафами для зберігання службової документації, зброї та засобів захисту, із засобами радіо- та телефонного зв'язку, ПЕОМ із локальною обчислювальною мережею з метою здійснення прикордонного контролю під час в'їзду в СЕЗ і виїзду з неї громадян України, іноземців та осіб без громадянства, обліку товарів, що ввозяться на територію/вивозяться з території СЕЗ.
У разі потреби КПП обладнуються засобами спостереження за переміщенням товарів і транспортних засобів через кордони СЕЗ і засобами обмеження таких переміщень (датчиками, світлофорами тощо). З урахуванням вимог статті 57 Митного кодексу України на КПП необхідно передбачити облаштування кімнати для особистого огляду громадян.
З урахуванням характеру виробництва, особливостей розташування на місцевості, режиму пропуску на територію СЕЗ та для забезпечення запобігання несанкціонованому проникненню та переміщенню через її кордони фізичних осіб, транспортних засобів і товарів, а також належного контролю й оформлення можуть встановлюватися додаткові вимоги до обладнання огорожі та забезпечення охорони території СЕЗ (наявність договору зі службою охорони, якщо в органі управління СЕЗ відсутні підрозділи, які здійснюють охорону території; освітлення в нічний час; застосування електронної системи охорони та відеоспостереження; мобільний контроль; установлення вишок для візуального спостереження).
2.5. На території СЕЗ мають бути складські приміщення, обладнані меблями й складським обладнанням, протипожежною та охоронною сигналізацією, для розміщення затриманих і конфіскованих товарів та автотранспортних засобів, майданчики з оглядовою ямою, естакади, ваги та інші засоби контролю та техніки безпеки.
3. Тимчасові вимоги до контролю за переміщенням товарів через кордони СЕЗ
3.1. Для забезпечення здійснення контролю за переміщенням товарів через кордони СЕЗ орган управління СЕЗ зобов'язаний:
узгодити з митним органом, а в разі необхідності з органом охорони державного кордону форми перепусток, порядок їх видачі та пропуску на територію/з території СЕЗ фізичних осіб, товарів і транспортних засобів;
узгодити з митним органом і затвердити схеми зон митного контролю, обладнати й позначити їх межі на місцевості;
підготувати карти території СЕЗ зі схемою розміщення на них підприємств, установ та організацій;
забезпечити (у разі необхідності) можливість розміщення на території СЕЗ підрозділу митного органу, у зоні діяльності якого розташована СЕЗ.
3.2. Для забезпечення контролю за переміщенням транспортних засобів і товарів через кордони СЕЗ митний орган спільно з органом управління СЕЗ затверджує узгоджену з іншими контрольними органами технологічну схему контролю за переміщенням товарів.
Контроль за переміщенням товарів і транспортних засобів через кордони СЕЗ здійснює митний орган, у зоні діяльності якого розташована СЕЗ, згідно з вимогами законодавства України з питань митної справи.
Директор Департаменту
організації митного контролю

С.М.Сьомка
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua