• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реорганізацію дитячо-юнацької спортивної школи з тенісу "Центр"

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, Статут від 12.06.2003 № 1048
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Статут
  • Дата: 12.06.2003
  • Номер: 1048
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Статут
  • Дата: 12.06.2003
  • Номер: 1048
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 1048 від 12.06.2003
Про реорганізацію дитячо-юнацької
спортивної школи з тенісу "Центр"
На виконання рішення Київської міської ради від 28.12.2002N 235/395 ( ra_235023-02 ) "Про реорганізацію дитячо-юнацькоїспортивної школи з тенісу "Центр", постанови Кабінету Міністріввід 10.10.2001 N 1307 ( 1307-2001-п), якою Навчально-науковийцентр професійно-технічної освіти Академії педагогічних наукУкраїни затверджений головною базою олімпійської підготовки зфехтування, та з метою залучення більш широкого загалу дітей,підлітків і молоді м. Києва до занять фізичною культурою іспортом, зміцнення їх здоров'я, підготовки та участі спортсменів вспортивних змаганнях усіх рівнів:
1. Реорганізувати дитячо-юнацьку спортивну школу з тенісу"Центр" шляхом приєднання до неї спортивного клубу "Майстеркарт"та футбольного і фехтувального клубів громадської організації"Український Дім" в комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу"Центр".
2. Затвердити статут комплексної дитячо-юнацької спортивноїшколи "Центр" (додається).
3. Просити Навчально-науковий центр професійно-технічноїосвіти Академії педагогічних наук України створити умови длярозміщення і виконання статутної діяльності комплексноюдитячо-юнацькою спортивною школою "Центр".
4. Підпорядкувати Головному управлінню по фізичній культуріта спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації) комплексну дитячо-юнацькуспортивну школу "Центр".
5. Головному управлінню по фізичній культурі та спортувиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) в межах видатків, передбачених в міськомубюджеті на 2003 рік ( ra_232023-02 ), забезпечити діяльністькомплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Центр".
6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступника голови Київської міської державної адміністраціїПоживанова М.О.
Голова О.Омельченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 12.06.2003 р. N 1048
СТАТУТ
комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Центр"
1. Загальні положення
1.1 Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа "Центр" зфехтування, тенісу, міні-футболу, картингу (надалі по тексту -Спортшкола) є позашкільним навчально-виховним закладом, заснованимна комунальній власності територіальної громади м. Києва тапідпорядкованим Головному управлінню по фізичній культурі таспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації) (надалі по тексту - Головнеуправління).
1.2 Спортшкола організовує роботу з дітьми, юнацтвом,спортсменами на принципі добровільності виборуфізкультурно-спортивної або спортивної діяльності, яка забезпечуєрозвиток здібностей вихованців, учнів, необхідні умови дляповноцінного оздоровлення, загартування, змістового відпочинку тадозвілля, занять фізичною культурою і спортом, підготовкуспортивного резерву для збірних команд м. Києва і України.
1.3 Школа у своїй діяльності керується Конституцією України( 254к/96-ВР ) і законами України, постановами Верховної РадиУкраїни, указами і розпорядженням Президента України, постановами,розпорядженнями, декретами Кабінету Міністрів України, рішеннямиКиївської міської ради, розпорядженнями Київського міськогоголови, розпорядженнями Київської міської державної адміністраціїта цим статутом.
1.4 Школа є юридичною особою, має самостійний баланс,розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку зі своїмнайменуванням, штампи, бланк встановленого зразка, власнуатрибутику та інші реквізити.
1.5 Школа співпрацює з іншими навчально-виховними закладами,товариствами, клубами, фондами, трудовими колективами і окремимигромадянами України.
1.6 Юридична адреса школи: 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе,98.
2. Завдання та права Спортшколи
2.1 Головними завданнями Спортшколи є:
- сприяння в реалізації державної політики у галузі освіти,фізичної культури і спорту;
- формування у дітей, юнацтва, спортсменів національноїсвідомості, активної громадянської позиції;
- створення умов для творчого, інтелектуального, духовного іфізичного розвитку вихованців, учнів;
- формування у вихованців, учнів свідомого й відповідальногоставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих, навичокбезпечної поведінки;
- вдосконалення фізичного розвитку вихованців, учнів,підготовка спортивного резерву для збірних команд м. Києва таУкраїни з видів спорту;
- організація дозвілля вихованців, учнів, пошук його новихформ, профілактика бездоглядності, правопорушень;
- формування здорового способу життя вихованців, учнів;
- пошук, виявлення та підтримка здібних, обдарованих італановитих дітей та юнацтва, розвиток їх здібностей в обраномувиді спорту та досягнення високих спортивних результатів.
2.2 Школа має право:
- самостійно приймати рішення і здійснювати діяльністьвідповідно до вимог законодавства України;
- використовувати добровільні грошові внески юридичних тафізичних осіб для забезпечення навчально-тренувального процесу,організацію навчально-тренувальних зборів та спортивно-оздоровчихтаборів за рішенням адміністрації Спортшколи;
- брати участь у змаганнях з дольовим фінансуванням,залученням коштів різних організацій, бюджетних коштів,добровільних внесків юридичних та фізичних осіб;
- витрачати кошти юридичних та фізичних осіб для забезпеченнянавчально-тренувального процесу, організацію спортивно-оздоровчихтаборів;
- надавати спортивні послуги за напрямками діяльності школи; - виступати учасником цивільно-правових відносин, набуватимайнові і немайнові права;
- залучати до роботи юридичних та фізичних осіб на договірнихзасадах;
- здійснювати капітальне будівництво, реконструкцію такапітальний ремонт основних фондів;
- розвивати власну соціальну базу, мережуспортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурнихзакладів;
- залучати на договірних засадах і використовувати фінансовікошти, об'єкти інтелектуальної власності, майно чи окремі майновіта немайнові права юридичних і фізичних осіб у встановленомузаконодавством України порядку;
- проводити навчання, семінари, виставки, спортивні та іншізаходи;
- користуватися пільгами, що передбачені для Спортшколи увстановленому законодавством України порядку;
- створювати без права юридичної особи структурні підрозділи,клуби, встановлювати форми заробітної плати і матеріальногозаохочення в межах власного кошторису,
- встановлювати прямі зв'язки з міжнародними організаціями,укладати угоди про співробітництво, угоди для забезпеченнянавчально-тренувального процесу та для виконання статутнихзавдань.
3. Організаційні основи діяльності Спортшколи
3.1 Спортшкола працює за річним планом роботи, погодженим іззасновником, має свою програму діяльності відповідно до обранихнапрямів роботи з урахуванням особливостей соціально-економічногорозвитку району та міста, інтересів дітей та юнацтва, потребсім'ї, запитів інших освітніх закладів, молодіжних і громадськихорганізацій.
3.2 Порядок комплектування, наповнення навчальних груп, режимнавчально-тренувальної роботи встановлюються згідно ззаконодавством України.
3.3 Для забезпечення навчального процесу протягом року вперіод канікул школа організовує та проводить спортивно-масову такультурно-виховну роботу з учнями згідно з календарним планом,бере участь у спортивних змаганнях, навчально-тренувальних зборах,організовує і проводить спортивно-оздоровчі збори, табори (власніабо орендовані).
3.4 На період проведення навчально-тренувальних зборів тароботи спортивно-оздоровчих таборів наповненість груп та режим їхнавчально-тренувальної роботи можуть встановлюватись керівництвомСпортшколи в залежності від рівня спортивної підготовкиспортсменів, запланованих завдань та інших факторів. При цьомуадміністрація Спортшколи може окремим наказом (тільки на періодпроведення навчально-тренувального збору та роботи спортивноготабору):
- трансформовувати різні учбові групи в загони, враховуючистатеві та інші особливості учнів, виходячи з окремих умов;
- встановлювати тренерам-викладачам пристосований, окремо дляцих умов, режим робочого дня;
- зобов'язувати у встановленому порядку тренерів-викладачіввиконувати функції вихователя, плаврука та інших з оплатою у межахїх середньомісячного заробітку незалежно від кількості учнів.
У канікулярні, святкові та неробочі дні Спортшкола працює заокремим планом, затвердженим директором.
3.5 Спортшкола разом з іншими навчальними закладами можестворювати з перспективних у спортивному відношенні учнівспеціалізовані класи та групи з подовженим днем навчання тапоглибленим навчально-тренувальним процесом. Рішення про створенняспецкласів приймається адміністрацією Спортшколи на підставіспільної угоди з навчальним закладом.
3.6 Навчальний рік в Спортшколі розпочинається 1 вересняпоточного року і закінчується 25 травня наступного року. Заняття вгрупах початкової підготовки першого року навчання розпочинаютьсяне пізніше 1 жовтня поточного року. Можливе доукомплектування группротягом навчального року.
3.7 Навчально-виховний процес у Спортшколі здійснюєтьсядиференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей учнів зурахуванням їх вікових особливостей, стану здоров'я та спортивноїпідготовки.
3.8 Вихованці, учні Спортшколи, які направлені для підвищенняспортивної майстерності до училищ фізичного виховання, шкіл вищоїспортивної майстерності та команд майстрів, не входять докількісного складу груп, але вважаються вихованцями школи і можутьвиступати за її команди.
Для доукомплектування групи до неї можуть бути зарахованіучні з попереднього року навчання. Режим навчально-тренувальноїроботи та наповненість такої групи зберігаються до закінченнякожного етапу навчання. Перехід спортсменів може здійснюватись дозакінчення етапу навчання.
3.9 Рішення про відкриття нового чи закриття існуючоговідділення з виду спорту приймається Головним управлінням.
3.10 Спортшкола організовує роботу навчальних груп наспортивних базах Навчально-наукового центру професійно-технічноїосвіти Академії педагогічних наук України, у приміщенняхзагальноосвітніх шкіл, орендованих спортивних базах підприємств таорганізацій, відповідно до укладених угод.
3.11 З метою розвитку і підтримки інтересів учнів, їхобдарувань і самовизначення щодо майбутньої професії Спортшколаможе проводити роботу спільно з науково-дослідними, творчимиорганізаціями, навчальними закладами з різними рівнямиакредитації, спортивними товариствами, іншими спортивними школами,створювати лабораторії для творчої, експериментальної,науково-дослідної роботи.
4. Управління Спортшколою, права та обов'язки
адміністрації, тренерів-викладачів, інших працівників
4.1 Управління Спортшколою здійснюється Головним управлінням.
4.2 Вищим органом громадського самоврядування є загальнізбори колективу Спортшколи, що скликаються не рідше одного разу нарік.
Загальні збори є правомочні, якщо в них бере участь не меншедвох третин всіх працівників школи.
Рішення загальних зборів приймається простою більшістюголосів присутніх на засіданні.
Загальні збори затверджують:
- правила внутрішнього трудового розпорядку (за погодженням ззасновником);
- визначають стратегію розвитку Спортшколи;
- визначають основний зміст і напрями діяльності структурнихпідрозділів Спортшколи.
4.3 Рішенням загальних зборів створюється рада трудовогоколективу Спортшколи, що діє в період між загальними зборами.
Рада трудового колективу:
- організовує виконання рішень загальних зборів;
- вносить пропозиції щодо перспектив розвитку Спортшколи,режиму її роботи;
- вживає заходів щодо зміцнення її матеріально-технічної базита поліпшення умов діяльності;
- підтримує творчі ініціативи, новації позашкільної освіти;
- визначає форми співробітництва Спортшколи з творчимиспілками, науково-дослідними, виробничими, кооперативними,державними та громадськими організаціями;
- вносить пропозиції директору про стимулювання працівниківСпортшколи.
4.4 Безпосереднє керівництво Спортшколою здійснює директор.Директор призначається на посаду на контрактній основі тазвільняється з посади начальником Головного управління запогодженням із заступником голови Київської міської державноїадміністрації згідно з розподілом обов'язків.
На посаду директора Спортшколи призначається особа, яка єгромадянином України, фахівець із вищою спеціальною освіту,досвідом організаційної роботи, зі стажем роботи уфізкультурно-спортивних організаціях, закладах не менше трьохроків. Директор Спортшколи:
- керує діяльністю Спортшколи, представляє її в усіх органахі установах, громадських організаціях і несе відповідальністьперед Головним управлінням за результатами діяльності Спортшколи;
- вирішує всі питання, пов'язані з господарською діяльністюСпортшколи;
- розпоряджається майном в межах наданих йому повноважень,складає та подає на затвердження Головному управлінню кошторисвидатків Спортшколи, організовує його виконання, укладає угоди відімені Спортшколи із юридичними та фізичними особами, відкриваєрахунки в установах банків;
- має право першого підпису на всіх банківських документахСпортшколи;
- встановлює надбавки, доплати, премії працівникам Спортшколивідповідно до Положення про преміювання працівників Спортшколи,затвердженого Головним управлінням;
- видає у межах своєї компетенції накази і розпорядження,обов'язкові для виконання всіма працівниками і вихованцямиСпортшколи;
- приймає і звільняє з роботи працівників Спортшколи;
- як голова педагогічної ради керує її роботою;
- затверджує функціональні обов'язки працівників Спортшколи; - готує та подає на затвердження Головному управліннютарифікаційний список, визначає форми оплати працітренерів-викладачів згідно з законодавством України;
- подає структуру та штатний розпис Спортшколи назатвердження Головному управлінню;
- забезпечує облік, збереження та примноженнянавчально-матеріальної бази, дотримання правил санітарного режиму,охорони праці, техніки безпеки та протипожежної безпеки;
- організовує виконання рішень загальних зборів;
- створює умови для підвищення професійної майстерностітренерсько-викладацького складу Спортшколи.
4.5 Заступники директора Спортшколи призначаються на посадита звільняються з посад директором Спортшколи за погодженням зГоловним управлінням. Заступники директора повинні мати вищуфізкультурну освіту та досвід тренерсько-викладацької роботи.
4.6 З метою прийняття колективних рішень з числатренерів-викладачів утворюється тренерська рада. Очолює тренерськураду старший тренер-викладач.
Тренерська рада:
- розглядає питання організації та здійсненнянавчально-тренувального процесу, масової та методичної роботи,зарахування та відчислення учнів Спортшколи;
- обговорює та рекомендує до затвердження річний планспортивно-тренувальної роботи Спортшколи;
- сприяє розвиткові творчої ініціативи тренерів, впровадженнюдосягнень науки і передового тренерського досвіду вспортивно-тренувальний процес;
- приймає рішення з інших питань професійної діяльностітренерів.
Рішення тренерської ради набирає чинності після затвердженняйого директором Спортшколи.
4.7 З метою розвитку та вдосконалення спортивно-тренувальногота навчально-виховного процесу на правах дорадчого органу вСпортшколі створюється батьківський комітет.
До складу батьківського комітету входять батьки учнів -представники всіх відділень Спортшколи (5 - 15 чоловік).
4.8 Колегіальним органом управління Спортшколою є педагогічнарада. Головою ради є директор Спортшколи. Педагогічна рада:
- розглядає питання організації та здійсненнянавчально-виховного процесу, спортивної та методичної роботи;
- обговорює та рекомендує до затвердження річний план роботиСпортшколи;
- сприяє розвиткові творчої ініціативи педагогів,впровадженню досягнень науки і передового педагогічного досвіду внавчальний процес;
- приймає рішення з інших питань професійної діяльностіпедагогічних працівників.
Члени педагогічної ради мають право вносити на її розглядбудь-які питання, пов'язані з навчально-виховним процесом.Кількість засідань педагогічної ради визначається їхньоюдоцільністю і, як правило, становить не менше 4-х на рік.
Рішення педагогічної ради набирає чинності після затвердженняйого директором Спортшколи.
4.9 Учні Спортшколи повинні знаходитись під постійнимнаглядом лікаря Спортшколи під час занять та проходити медичнеобстеження в Київському міському лікарсько-фізкультурномудиспансері.
4.10 Питання організації праці колективу Спортшколирегулюються законодавством України та функціональними обов'язкамипрацівників, затвердженими директором Спортшколи за погодженням зГоловним управлінням.
5. Учні Спортшколи, їх права та обов'язки
5.1 Учнями Спортшколи можуть бути діти, підлітки, молодь,спортсмени, які не мають медичних протипоказань для занятьспортом, віковий ценз яких визначений програмами з видів спорту,затвердженими Державним комітетом України з питань фізичноїкультури і спорту.
Учні зараховуються до Спортшколи наказом директора напідставі особистої заяви чи заяви батьків та за рішеннямпедагогічної ради відділення з виду спорту.
5.2 Учні Спортшколи мають право:
- отримувати належні умови для якісної спортивної підготовки; - безкоштовно користуватися спортивними спорудами, інвентаремта обладнанням школи;
- отримувати в установленому порядку спортивну форму та майноіндивідуального призначення;
- брати участь у конкурсному відборі на черговий етапспортивної підготовки;
- одержувати після закінчення школи свідоцтво про закінченняшколи та копію особистої картки спортсмена.
5.3 Учні школи зобов'язані:
- виконувати обов'язки та правила внутрішнього розпорядкуСпортшколи, затверджені в установленому порядку;
- брати участь у змаганнях у складі збірної командиСпортшколи;
- вдосконалювати та підвищувати свою спортивну майстерність; - дотримуватись спортивного режиму та особистої гігієни;
- систематично проходити медичні огляди;
- не приймати участь в змаганнях у складі команд іншихспортивних шкіл, клубів та організацій без дозволу адміністраціїСпортшколи.
5.4 За невиконання учнями школи своїх обов'язків до нихзастосовуються міри дисциплінарного впливу, включаючи відрахуванняз числа учнів Спортшколи.
6. Умови оплати праці працівників Спортшколи
6.1 Умови оплати праці працівників Спортшколи визначаютьсявідповідно до законодавства України з урахуванням категорійпрацівників: педагогічні працівники, спеціалісти, інші працівники.
6.2 Оплата праці тренерів-викладачів здійснюється відповіднодо їх тарифікації.
7. Матеріально-технічна база і кошти Спортшколи
7.1 Майно Спортшколи належить до комунальної власностітериторіальної громади м. Києва і закріплене за нею на правіоперативного управління.
7.2 Адміністрація Спортшколи визначає структуру, штатнийрозпис в межах фонду заробітної плати, виходячи із обсягу роботита виробничої необхідності і подає їх на затвердження Головномууправлінню.
7.3 Майно Спортшколи складають основні фонди, оборотні кошти,а також інші матеріальні цінності, вартість яких відображається всамостійному балансі Спортшколи.
7.4 Спортшкола є закладом, діяльність якого спрямована навиконання соціально важливих функцій і не має на меті отриманняприбутків. Розмір і структура коштів, які виділяються на утриманняСпортшколи, повинні забезпечувати відшкодування матеріальних іприрівняних до них витрат на здійснення діяльності, формуваннякоштів на виплату заробітної плати в розмірах не нижчевстановлених державою, відрахування на соціальне страхування, допенсійного фонду, розрахунки з організаціями, включаючи оренднуплату, створення та зміцнення матеріально-технічної бази,передбачені цим статутом.
Кошти, які надходять з інших небюджетних джерел, включаютьсяв загальний фонд Спортшколи і складають єдиний фонд фінансовихкоштів та використовуються на проведення заходів, пов'язаних зосновною діяльністю Спортшколи, а також можуть спрямовуватись навирішення різних соціальних потреб: преміювання, придбанняпутівок, оздоровлення співробітників, поліпшення їх умов праці таінше за погодженням з Головним управлінням.
7.5 Джерелами формування майна Спортшколи є:
- кошти з місцевого бюджету;
- кошти, отримані від надання спортивних послуг населенню вустановленому законодавством України порядку, роботи, виконаніСпортшколою на замовлення підприємств, установ, організацій тагромадян, в тому числі кошти від реалізації абонементів для занятьу спортивно-оздоровчих групах та групах початкової підготовки;
- добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержанівід підприємств, організацій, а також окремих громадян, іноземнихюридичних і фізичних осіб; гуманітарна допомога;
- інші надходження, передбаченні законодавством України.
7.6 Спортшкола отримує відшкодування за підготовкуспортсменів, які були переведені в ігрові команди, спортивніклуби, інші організації згідно з поданими розрахунками коштів,витрачених на їх підготовку.
7.7 Порядок ведення бухгалтерського обліку та звітностіСпортшколи визначається законодавством України.
7.8 Спортшкола за рішенням власника або уповноваженого ниморгану у встановленому законодавством України порядку має правовідчужувати своє майно іншим підприємствам, установам,організаціям, здавати в оренду, надавати в безоплатне користуваннячастини будинків, споруд, обладнання, а також списувати їх збалансу, якщо вони зношені або морально застарілі.
7.9 Відповідно до законодавства України Спортшколакористується земельними ділянками.
7.10 Збитки, заподіяні Спортшколі в результаті порушення їїмайнових прав іншими юридичними чи фізичними особами,відшкодовуються відповідно до вимог законодавства України.
8. Міжнародні зв'язки
8.1 Спортшкола може в установленому законодавством Українипорядку здійснювати діяльність та укладати угоди, встановлюватипрямі міжнародні зв'язки на основі самостійно укладених угод прообмін спортивними делегаціями, тренерами, працівниками і їхсім'ями за погодженням з Головним управлінням.
8.2 Спортшкола має право укладати угоди про співробітництво знавчальними закладами, організаціями, фондами, товариствами,окремими громадянами зарубіжних країн для забезпеченнянавчально-тренувального процесу та виконання статутних завдань.
9. Облік, звітність і контроль за діяльністю Спортшколи
9.1 Спортшкола веде бухгалтерську та статистичну звітністьвідповідно до законодавства України.
9.2 Спортшкола безпосередньо підпорядкована і підзвітнаГоловному управлінню.
9.3. Спортшкола щорічно надає Головному управлінню звітдержавної статистичної звітності за формою 5-ФК.
9.4 Перевірка діяльності Спортшколи здійснюється Головнимуправлінням не рідше одного разу на рік або іншими уповноваженимиорганами в установленому законодавством України порядку.
10. Внесення змін та доповнень до статуту
10.1 Всі зміни та доповнення до цього статуту приймаються втому ж порядку, що й статут.
11. Умови реорганізації та припинення
діяльності Спортшколи
11.1 Ліквідація, реорганізація Спортшколи здійснюється зарішенням власника, статут рішенням суду або господарського суду.
11.2 У разі реорганізації чи ліквідації Спортшколипрацівникам, що звільняються, гарантується додержання їх прав іінтересів відповідно до вимог трудового законодавства України.
11.3 У випадку припинення діяльності Спортшколи майно, якезалишилось, після задоволення претензій кредиторів і розрахунків зчленами трудового колективу, використовується за рішенням власникау встановленому законодавством України порядку.
Керівник апарату Б.Стичинський