КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 400 від 26.02.98
Про порядок розміщення малих архітектурних
форм та об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА N 2084 ( ra2084017-98 ) від 13.10.98 N 1650 ( ra1650017-99 ) від 11.10.99 )
( Про зупинення дії пунктів 2.2, 2.4 та 4 додатково див. Повідомлення Держпідприємництва N 17-57/3 ( v57_3563-00 ) від 13.03.2000 )
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядження КМДА N 432 ( ra0432017-00 ) від 29.03.2000 )
З метою вдосконалення порядку розміщення малих архітектурнихформ та об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві і у відповідностідо Закону України "Про рекламу" ( 270/96-ВР ):
1. Створити Міжвідомчу раду з питань ведення рекламноїдіяльності та розміщення малих архітектурних форм у м. Києві (далі- Міжвідомча рада).
2. Затвердити:
2.1. Положення про порядок розміщення малих архітектурнихформ (додаток 1).
2.2. Положення про порядок розміщення об'єктів зовнішньоїреклами у м. Києві (додаток 2).
2.3. Положення про Міжвідомчу раду (додаток 3).
2.4. Склад Міжвідомчої ради (додаток 4).
2.5. Положення про порядок організації та проведенняаукціонних торгів на право використання місць для розміщенняоб'єктів зовнішньої реклами у м. Києві (додаток 5).
2.6. Перелік вулиць, магістралей та площ м. Києва, на якихвстановлення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньоїреклами здійснюється на підставі рішень Міжвідомчої ради (додаток6).
3. Доручити Головному управлінню містобудування таархітектури:
3.1. Разом з УДАІ ГУ МВС України у м. Києві, Головнимуправлінням контролю за благоустроєм міста, ДКП"Київжитлоспецексплуатація", ДКО "Київзеленбуд", ДКП"Київміськсвітло", ДКО "Київміськгідрошляхміст", Київськимметрополітеном, ДКП "Київелектротранс", ДКП "Київміськоформлення"в місячний термін розробити та подати на затвердження Міжвідомчоїради інструкції про порядок узгодження розміщення малихархітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами.
3.2. Здійснення організаційного забезпечення діяльностіМіжвідомчої ради та контролю за виконанням прийнятих нею рішень.
3.3. Виступити замовником на розробку комплексних проектіврозміщення зовнішньої реклами та малих архітектурних форм намагістралях та площах міста згідно з додатком 6.
3.4. Забезпечити розробку; як першочергового заходу,концептуального проекту розміщення зовнішньої реклами та малихархітектурних форм на магістралях та площах міста згідно здодатком 6, та подати його на затвердження Міжвідомчої ради вдвомісячний термін.
3.5. Виступити замовником на розробку прейскурант тарифів завидачу дозволів на розміщення малих архітектурних форм тапрейскурант, тарифів на видачу дозволів на розміщення об'єктівзовнішньої реклами і подати їх на затвердження управлінню з питаньцінової політики.
3.6. У місячний термін здійснити інвентаризацію об'єктівзовнішньої реклами, їх перереєстрацію та оформлення на нихдозвільної документації згідно з додатком 2. На підставіматеріалів інвентаризації здійснити відповідно до чинногозаконодавства стягнення боргів за встановлені рекламні носії,розміщення яких не оплачено в установленому порядку згідно здіючими тарифами.
3.7. Подовження терміну дії дозволів та паспортів малихархітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами здійснювати лишепри наявності викопіювання з генплану м. Києва в масштабі 1000 ззазначенням інженерних мереж. Взяти до відома, що відповідно дочинного законодавства, розміщення малих архітектурних форм таоб'єктів зовнішньої реклами над інженерними мережами безузгодження з їх власниками або уповноваженими ними органами недопускається.
3.8. Оплату за строк дії дозвільної документації нарозміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньоїреклами, виданої на підставі рішень Міжвідомчої ради, проводитизгідно з діючими тарифами.
4. Головному управлінню контролю за благоустроєм міста видачуордерів на проведення робіт, пов'язаних із розміщенням тавстановленням об'єктів зовнішньої реклами, здійснювати на підставідозвільної документації, затвердженої Міжвідомчою радою і виданоїГоловкиївархітектурою, та підтвердження (копії платіжнихдокументів) про надходження коштів на розрахункові рахунки усімаотримувачами.
( Пункт 4 в редакції Розпорядження КМДА N 2084( ra2084017-98 ) від 13.10.98 )
5. Дія цього розпорядження поширюється на всю територію містаКиєва, включаючи розміщення об'єктів зовнішньої реклами набудинках і спорудах, наземних спорудах метрополітену, залізничнихвокзалах, аеропортах, автовокзалах, річковому вокзалі, спорудахспеціального призначення, автомобільних шляхах, вулицях і площах,зелених зонах та інших об'єктах міста незалежно від форм власностіта відомчого підпорядкування.
( Пункт 5 із змінами, внесенимизгідно з Розпорядженням КМДА N 1650 ( ra1650017-99 ) від11.10.99 )
6. Районним у м. Києві державним адміністраціям розробитиПоложення про порядок розміщення малих архітектурних форм таоб'єктів зовнішньої реклами на території району, за виключеннямвулиць, магістралей та площ м. Києва, перерахованих у додатку 6.Положення погодити з Міжвідомчою радою та Головним управлінняммістобудування та архітектури.
7. Вважати такими, що втратили чинність:
- розпорядження Представника Президента України у м. Києвівід 20.05.94 N 411 "Про заходи щодо поліпшення естетики міськогосередовища м. Києва";
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від31.01.96 N 105 "Про порядок розміщення зовнішньої реклами ум. Києві" із змінами та доповненнями до нього;
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від05.11.97 N 1778 ( ra1778017-97 ) "Про наведення порядку урозміщенні засобів зовнішньої реклами та елементівхудожньо-декоративного оформлення на поперечинах контактної мережінад проїзною частиною вулиць м. Києва";
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від11.11.96 N 1769 "Про внесення змін та доповнень до розпорядженняПредставника Президента України у м. Києві від 20.05.94 N 411 "Прозаходи щодо поліпшення естетики міського середовища м. Києва";
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від12.02.98 N 270 ( ra0270017-98 ) "Про затвердження нового складуМіжвідомчої ради з питань ведення рекламної діяльності у м.Києві".
8. Доручити управлінню з питань цінової політики внести змінидо п.9 Тарифів на видачу дозволу на розміщення об'єктів зовнішньоїреклами у м. Києві та реклами на транспорті.
( Розпорядженнядоповнено пунктом 8, згідно з Розпорядженням КМДА N 2084( ra2084017-98 ) від 13.10.98 )
9. Доручити Головному управлінню промисловості, енергетики тазв'язку Київської міської державної адміністрації підготуватипроект розпорядження та Положення про розміщення реклами продуктікиївських товаровиробників.
( Розпорядження доповнено пунктом 9,згідно з Розпорядженням КМДА N 2084 ( ra2084017-98 ) від13.10.98 )
10. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю засобою.
Голова О.Омельченко
Додаток 1
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 26.02.98 N 400
Положення
про порядок розміщення малих архітектурних форм
Положення визначає порядок розміщення малих архітектурнихформ у м. Києві і є обов'язковим для виконання всіма учасникамиінвестиційної діяльності - фізичними та юридичними особаминезалежно від їхньої відомчої підпорядкованості та форм власності.
1. Основні терміни
1. Малі архітектурні форми - відносно невеликі спорудиторговельно-побутового, допоміжного або декоративного призначення,які використовуються для організації простору і доповнюютькомпозицію будинків та комплексів.
До малих архітектурних форм належать:
- елементи благоустрою міської території: фонтани ідекоративні басейни, вуличні квіткові вазони, лави, декоративні тафункціональні огорожі, перголи, елементи дитячих ігровихмайданчиків, декоративні скульптури, контейнери та урни длясміття, павільйони зупинок громадського транспорту, альтанки,торговельні автомати, телефонні будки та пристрої, стенди, виноснівітринні установки, окремі пішоходні сходи, садовопаркові споруди;
- кіоски, лотки, навіси, палатки, в т.ч. тимчасові іпересувні, призначені для роздрібної торгівлі, поштових,довідкових та інших операцій, що встановлюються просто неба.
2. Порядок розміщення малих архітектурних форм
2.1. Письмова заява про надання дозволу на розміщення малихархітектурних форм на вулицях, магістралях та площах, щоперелічені в додатку 6 до розпорядження, подається до Головногоуправління містобудування та архітектури Київської міськоїдержавної адміністрації в разі наявності попередньої згодивідповідної районної у м. Києві державної адміністрації за місцемрозташування об'єкта.
2.2. Головне управління містобудування та архітектуриопрацьовує документи і видає замовнику архітектурно-планувальнезавдання на проектування об'єкта. Проектна документація повиннавиготовлятися проектною організацією, яка має ліцензію наздійснення проектних робіт.
2.3. Після розробки проекту та проведення замовникомнеобхідних погоджень проектна документація подається на розглядспеціалізованої секції містобудівної ради при головномуархітекторі м. Києва.
2.4. За поданням Головного управління містобудування таархітектури Міжвідомча рада приймає відповідне рішення, яке єпідставою для отримання в Управлінні держархбудконтролю ордеру навиконання будівельних робіт та надання в користування земельноїділянки в установленному порядку.
2.5. Дозвіл на розміщення малих архітектурних форм на вулицяхта площах, що не перелічені в додатку 6 до розпорядження, видаютьрайонні у м. Києві державні адміністрації за умови обов'язковогопогодження проекту і дозволу на розміщення малої архітектурноїформи Головним управлінням містобудування та архітектури, а нанезавершених забудовою територіях - також забудовником. Дозвіл нарозміщення малої архітектурної форми є підставою для надання вкористування земельної ділянки в установленому порядку таодержання ордера на виконання робіт в Головному управлінніконтролю за благоустроєм міста.
2.6. Дозвіл на розміщення об'єктів зовнішньої реклами намалих архітектурних формах одержується в порядку, передбаченомурозпорядженням Київської міської державної адміністрації "Пропорядок розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньоїреклами у м. Києві", а також Положенням "Про порядок розміщенняоб'єктів зовнішньої реклами у м. Києві" (додаток 2), а сплатакоштів за право розміщення об'єктів зовнішньої рекламиздійснюється згідно з "Тарифами на видачу дозволу на розміщенняоб'єктів зовнішньої реклами у м. Києві", затвердженими управліннямз питань цінової політики.
2.7. Оплата дозволу на розміщення малих архітектурних формздійснюється за прейскурантом, затвердженим управлінням з питаньцінової політики.
2.8. Головне управління містобудування та архітектури,районні у м. Києві державні адміністрації щотижнево подаютьзведені дані та інформацію про видані дозволи та всі внесені змінищодо розміщення малих архітектурних форм, а також інформацію пронадходження і використання коштів управлінню економіки, Державнійподатковій адміністрації у м. Києві та Головному управліннюконтролю за благоустроєм міста.
3. Особливий порядок отримання дозволів
У разі необхідності оперативного розміщення малихархітектурних форм для забезпечення проведення заходівзагально-державного та міського рівнів дозволи видаються Головнимуправлінням містобудування та архітектури за письмовим дорученнямголови Київської міської державної адміністрації.
4. Термін дії дозволу, його скасування та продовження
терміну дії дозволів
4.1. Дозволи на розміщення малих архітектурних форм видаютьсяна термін до 3-х років.
4.2. Дозволи на розміщення малих архітектурних формскасовуються Міжвідомчою радою при порушенні вимог та втратичинності документів, на підставі яких вони видавалися, а такожвимог цього Положення.
4.3. Термін дії дозволу подовжується Головним управлінняммістобудування та архітектури на підставі рішення Міжвідомчоїради.
4.4. Оплата за продовження строку дії дозвільноїдокументації, виданої на підставі рішень Міжвідомчої ради,проводиться згідно з діючими тарифами. Дозволи, за які не зробленовідповідну оплату, є недійсними.
5. Стягнення місцевого збору за розміщення об'єктів торгівлі
За розміщення малих архітектурних форм торговельногопризначення відповідно до рішення Київської міської ради народнихдепутатів від 23 травня 1995 р. N 63-б ( ra0063052-95 ) власникамималих архітектурних форм сплачується місцевий збір за видачудозволу на розміщення об'єктів торгівлі. Збір стягуєтьсяГоловкиївархітектурою при оформленні дозволу вперше на розміщеннямалої архітектурної форми (переоформлення діючого дозволу набланках нового зразка або дозволу, виданого іншим органом місцевоївиконавчої влади у межах його повноважень, не вважаєтьсяоформленням дозволу вперше), або при подовженні терміну його дії,якщо час останньої сплати збору припадає на період, на якийподовжується термін дії дозволу.
6. Контроль за розміщенням малих архітектурних форм
У разі самовільного розміщення об'єктів, визначених у п.2.1,їх демонтаж в установленому порядку здійснює Головне управлінняконтролю за благоустроєм міста за рахунок власника, а об'єктів,визначених п.2.5 - власники, а в разі їх відсутностірайдержадміністрації.
Витрати, пов'язані з відновленням об'єктів благоустрою,відшкодовуються за рахунок власників малих архітектурних форм, а увипадках їх відсутності - в межах коштів, передбачених назовнішній благоустрій балансоутримувачів.
Заступник голови В.Ромашко
Додаток 2
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 26.02.98 N 400
Положення про порядок розміщення
об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві
Положення розроблено відповідно до Закону України "Прорекламу" ( 270/96-ВР ) і визначає порядок розміщення об'єктівзовнішньої реклами м. Києві, що належить до комунальної власностіміста. Воно є обов'язковим для виконання всіма учасникамирекламної діяльності - фізичними та юридичними особами незалежновід їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
1. Основні терміни
Приведені нижче терміни застосовуються у такому значенні:
- зовнішня реклама - будь-яка реклама, що розміщується наокремих спеціальних конструкціях, щитах, екранах, розташованихпросто неба;
- об'єкти зовнішньої реклами - рекламні тумби, будь-якістенди, щити, панно, прапори, екрани, транспаранти, наклейки таін., що розміщуються на рекламоносіях;
- рекламоносії - будинки, торгівельні павільйони, кіоски,будь-які інші наземні споруди, спеціальні конструкції, даховіустановки, повітряні кулі, брандмауери, тротуари, зелені зони таінші об'єкти, які використовуються для розміщення на них об'єктівзовнішньої реклами, а також мобільні засоби та транспорт;
- реклама на транспорті - це реклама, яка розміщується натранспортних засобах;
- дозвіл на розміщення об'єкта зовнішньої реклами (далі -дозвіл) - документ, виданий Головним управлінням містобудування таархітектури, який засвідчує право розміщувати об'єкт зовнішньоїреклами на конкретних рекламоносіях з визначеним терміном дії тавідміткою про сплату коштів за діючими тарифами;
- паспорт об'єкта зовнішньої реклами, рекламоносія (далі -паспорт) - документ, що визначає місце розміщення конкретногорекламоносія і містить в собі викопіювання з генерального планум. Києва, габаритні розміри, фотокартку чи креслення зовнішньоговигляду рекламоносія та технічні характеристики дляосвітлювальних, неонових та газосвітних рекламоносіїв.
2. Порядок отримання паспорту та дозволу на розміщення
об'єктів зовнішньої реклами
2.1. Письмова заява про надання паспорта та дозволу нарозміщення рекламоносіїв, об'єктів зовнішньої реклами подаєтьсязамовником до Головного управління містобудування та архітектуриКиївської міської державної адміністрації.
Замовником сплачується Головкиївархітектурі авансовий внесоку розмірі 15,0% вартості дозволу на розміщення об'єктів зовнішньоїреклами (без урахування коригуючих коефіцієнтів за сюжетреклами).
( Частина друга п.2.1. додатку 2 в редакціїРозпорядження КМДА N 2084 ( ra2084017-98 ) від 13.10.98 )
2.2. Головне управління містобудування та архітектури:
- ознайомлює замовника з діючими нормативними актами,тарифами;
- оформляє необхідну документацію протягом місяця післянадходження на рахунок Головного управління містобудування таархітектури авансового внеску;
- резервує на час погодження (до 1 місяця) місце розміщенняоб'єктів зовнішньої реклами;
- вивчає архітектурно-планувальні та інженерно-транспортніумови та можливості розміщення об'єктів зовнішньої реклами звиїздом на місце та з використанням топогеодезичних іобліково-реєстраційних документів;
- готує і видає архітектурно-художнє завдання на проектуваннярекламоносія та об'єкта зовнішньої реклами;
- розглядає і погоджує художньо-естетичний вигляд іконструктивне рішення об'єкта зовнішньої реклами;
- готує паспорт і дозвіл на розміщення об'єкта зовнішньоїреклами та передає замовнику для погодження їх з відповідноюрайонною у м. Києві державною адміністрацією, сектором з мовнихпитань служби з гуманітарних та політичних питань секретаріатуКиївської міської держадміністрації, а також із наступнимиміськими службами та організаціями (за необхідністю):
- власником рекламоносія (балансоутримувачем) або
землекористувачем;
- УДАІ ГУ МВС України у м. Києві;
- ДКО "Київзеленбуд";
- ДАЕК "Київенерго";
- ДКП "Київміськсвітло";
- ДКО "Київміськгідрошляхміст";
- Управлінням охорони пам'яток історії, культури та
історичного середовища;
- іншими організаціями.
Міським службам і експлуатаційним організаціям забезпечуватирозгляд питань розміщення об'єктів зовнішньої реклами у триденнийтермін.
2.3. У разі обгрунтованої відмови в узгодженні абозатвердженні дозвільної документації авансовий внесок замовнику неповертається.
( Пункт 2.3. додатку 2 в редакції Розпорядження КМДАN 2084 ( ra2084017-98 ) від 13.10.98 )
2.4. Дозволи на розміщення об'єктів зовнішньої рекламивидаються на термін не більше трьох років. Оплата за видачудозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами проводитьсязгідно з діючими тарифами (за термін не більший ніж рік, але неменший трьох місяців). Сплата за наступний квартал здійснюється до25 числа останнього місяця попереднього кварталу. При змінітарифів перерахунок за фактично сплачений період не проводиться.
Кошти за видачу дозволів на розміщення об'єктів зовнішньоїреклами, на підставі документу для оплати, оформленогоГоловкиївархітектурою, перераховуються замовником безпосередньо нарозрахункові рахунки організацій, таким чином:
45% - Управлінню економіки міської державної адміністрації нафінансування капітальних вкладень Київської міської державноїадміністрації через інвестиційний рахунок Управління економіки.
25% - райдержадміністрації за місцем розміщення зовнішньоїреклами.
15% - Головкиївархітектурі, в тому числі 5% на її утриманнята для оплати послуг організацій, що погоджують місця розташуванняоб'єктів зовнішньої реклами та Головному правлінню контролю заблагоустроєм міста за демонтажні роботи.
10% - балансоутримувачу або власнику місця розміщеннярекламоносія, за умови підписання угоди з Головкиївархітектурою.
5% - Головному управлінню промисловості, енергетики тазв'язку на вироблення та розміщення реклами продукції київськихтоваровиробників.
( Пункт 2.4. додатку 2 доповнено частиною другоюзгідно з Розпорядженням КМДА N 2084 ( ra2084017-98 ) від13.10.98 )
Головкиївархітектура при оформленні документів для оплати,визначає обсяг перерахувань кожній організації, передбаченій вчастині другій цього пункту, зазначає їх розрахунковий рахунок татермін, за який здійснюється сплата коштів, а при видачідозвільних документів перевіряє правильність і своєчасністьперерахувань зазначених коштів.
( Пункт 2.4. додатку 2 доповненочастиною третьою згідно з Розпорядженням КМДА N 2084( ra2084017-98 ) від 13.10.98 )
2.4.1. При отриманні дозволу на розміщення об'єктівзовнішньої реклами сплачується податок з реклами згідно з рішеннямКиївської міської ради народних депутатів від 17.05.94 N 9-б "Провведення податку з реклами у м. Києві" відповідно до ДекретуКабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року N 56-93( 56-93 ) "Про місцеві податки і збори".
2.5. Після погодження в термін не більше одного місяцядозвільної документації з міськими службами і організаціямиГоловне управління містобудування та архітектури у 3-денний термінподає дозвіл на розгляд Міжвідомчої ради і після прийняття неюпозитивного рішення та оплати замовником решти суми згідно здіючими тарифами, але не більше ніж за рік, видає замовниковізатверджені паспорт та дозвіл на встановлення об'єктів зовнішньоїреклами.
Паспорт на стаціонарні об'єкти зовнішньої реклами видаєтьсяна термін не менше одного, але не більше трьох років.
2.6. На дозволах робиться запис щодо затвердження їхМіжвідомчою радою.
2.7. Затверджені паспорти і дозволи реєструються у Головномууправлінні містобудування і архітектури і заносяться доінформаційного банку даних з присвоєнням їм відповідного номера.
2.8. При необхідності вирішення питань розміщення рекламнихкомплексів та створення рекламних мереж, а також розміщенняреклами та рекламоносіїв на преферентних для реклами місцях,Київською міською державною адміністрацією проводиться аукціон.Право укладання договору на проведення аукціону від імені міськоїдержавної адміністрації делегується Головному управліннюмістобудування та архітектури за рішенням Міжвідомчої ради.
2.9. Головне управління містобудування та архітектурищотижнево надає управлінню економіки, Державній податковійадміністрації у м. Києві, районним у м. Києві державнимадміністраціям, Головному управлінню контролю за благоустроємміста, Управлінню у справах захисту прав споживачів м. Києва,зведені дані про видані дозволи і всі внесені зміни щодорозміщення зовнішньої реклами. Крім того, управлінню економіки таДержавній податковій адміністрації у м. Києві надає інформацію пронадходження і використання отриманих коштів.
2.10. При наявності паспорта та дозволу на розміщенняоб'єктів зовнішньої реклами Головне управління контролю заблагоустроєм міста видачу ордерів на проведення робіт, пов'язанихіз розміщенням та встановленням об'єктів зовнішньої реклами,здійснює на підставі дозвільної документації, затвердженоїМіжвідомчою радою і виданої Головкиївархітектурою, тапідтвердження (копії платіжних документів) про надходження коштівна розрахункові рахунки усіма отримувачами, визначеними в частині2 п.2.4.
( Пункт 2.10. додатку 2 в редакції Розпорядження КМДАN 2084 ( ra2084017-98 ) від 13.10.98 )
3. Особливий порядок отримання дозволів
У разі необхідності оперативного розміщення рекламоносіїв тазовнішньої реклами для забезпечення проведення заходівзагальнодержавного та міського рівнів дозволи видаються Головнимуправлінням містобудування та архітектури за письмовим дорученнямголови Київської міської державної адміністрації або йогозаступників згідно з розподілом обов'язків.
4. Порядок розміщення реклами та інформації на
транспарантах - перетяжках над вулицями
4.1. Дозволи на розміщення реклами та інформації натранспарантах - перетяжках над вулицями (тролах) видаютьсяГоловним управлінням містобудування та архітектури з обов'язковимпогодженням художньо-естетичного вигляду з Головним художникомГоловкиївархітектури, а питання дотримання вимог законодавстваУкраїни про рекламу та мови погоджуються із сектором з мовнихпитань служби з гуманітарних та політичних питань секретаріатуКиївської міської державної адміністрації.
4.2. Встановлення і демонтаж транспарантів - перетяжок надвулицями (тролів) здійснюється ДКП "Київміськоформлення" увідповідності до технічних умов ДКП "Київелектротранс".
5. Вимоги до об'єктів зовнішньої реклами та рекламоносіїв
5.1. Власники об'єктів зовнішньої реклами, рекламоносіївнесуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
5.2. Встановлення рекламоносіїв і об'єкта зовнішньої рекламиповинно проводитися, без пошкодження архітектурних деталей,конструктивних елементів будівель та споруд, підземних та наземнихкомунікацій, елементів благоустрою та озеленення.
5.3. Під'єднання рекламної установки до електричної мережіздійснюється за умов забезпечення безпеки населення.
5.4. На об'єкті зовнішньої реклами, рекламоносії повинна бутивказана інформація про власника, номер дозволу, термін його дії,контактний телефон, а також обмеження щодо сюжету реклами.
5.5. Рекламні тексти виконуються згідно з Законом України"Про рекламу" ( 270/96-ВР ) та законодавством України про мови.
5.6. Встановити, що забезпечення відповідності об'єктазовнішньої реклами проекту, державним стандартам, нормам іправилам конструктивної міцності, електротехнічної таексплуатаційної безпеки покладається на власника об'єктазовнішньої реклами.
5.7. Інші, передбачені Законом України "Про рекламу"( 270/96-ВР ).
6. Умови скасування дозволу на встановлення
рекламоносіїв та зовнішньої реклами
6.1. Дозвіл, паспорт скасовуються Міжвідомчою радою припорушенні вимог документів, на підставі яких вони видавалися, тавимог цього Положення. Зокрема, у випадку розміщення реклами, якане відповідає вказаній у дозволі (мова, негативносоціальнонавантажений сюжет).
При цьому внесені кошти за період дії дозволу неповертаються.
6.2. Після закінчення терміну дії паспорта та дозволу нарозміщення об'єкта зовнішньої реклами його дія може бути подовженаГоловним управлінням містобудування та архітектури за рішеннямМіжвідомчої ради у порядку, передбаченому розділом 2 цьогоПоложення.
6.3. При необхідності демонтажу об'єкта зовнішньої реклами взв'язку зі зміною містобудівної ситуації Головне управліннямістобудування та архітектури повертає власнику об'єкта зовнішньоїреклами кошти за невикористаний термін дії дозволу та вноситьпропозиції Міжвідомчій раді щодо надання дозволу на розміщенняоб'єкта зовнішньої реклами в аналогічному місці.
7. Контроль за розміщенням та порядок демонтажу
рекламоносіїв та зовнішньої реклами
7.1. Контроль за виконанням умов встановлення та утриманнярекламоносіїв та зовнішньої реклами здійснюють балансоутримувачі,Головне управління містобудування та архітектури, Головнеуправління контролю за благоустроєм міста. Дозволи, за які незроблено відповідну оплату, є недійсними.
7.2. У разі самовільного встановлення об'єктів зовнішньоїреклами та рекламоносіїв або, невиконанні попереднього приписконтролюючих органів демонтаж об'єктів проводить Головнеуправління контролю за благоустроєм міста за рахунок власниківрекламоносіїв, а у випадку відсутності власника рекламоносія - зарахунок коштів Головкиївархітектури (в межах 30% коштів плати задозвіл, які залишаються в його розпорядженні).
7.3. Демонтований об'єкт зовнішньої реклами зберігається успеціально відведених місцях і може бути повернутий власнику післясплати ним вартості демонтажу цього об'єкта, вартості йогозберігання та відновлення шляхового покриття, зелених насаджень таблагоустрою території.
7.4. Витрати, пов'язані з відновленням об'єктів благоустроюта фасадів будинків і споруд відшкодовуються за рахунок власникаоб'єкта зовнішньої реклами, рекламоносія, а у випадку йоговідсутності - за рахунок коштів, передбачених на зовнішнійблагоустрій та утримання житлового та нежилого фондубалансоутримувачів.
7.5. Контроль за дотриманням вимог законодавства України промову, а також розміщенням негативно соціально-навантажених сюжетівреклами і оплати її згідно з коригуючими коефіцієнтами діючогопрейскуранту покладається на Головне управління контролю заблагоустроєм міста, Головне управління містобудування таархітектури, сектор з мовних питань служби з гуманітарних таполітичних питань секретаріату Київської міської державноїадміністрації.
Заступник голови В.Ромашко
( Додаток 4 втратив чинність на підставі Розпорядження КМДА N 432( ra0432017-00 ) від 29.03.2000 )