• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби"

Київська міська рада | Рішення від 25.05.2011 № 188/5575
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.05.2011
  • Номер: 188/5575
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.05.2011
  • Номер: 188/5575
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII сесія VI скликання
РІШЕННЯ
25.05.2011 № 188/5575
Про створення дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби"
Відповідно до частини другої статті 135, статті 137 Господарського кодексу України, пункту 30 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.08 № 993 "Про затвердження Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу" та враховуючи звернення і громадську думку киян-батьків щодо зайнятості їхніх дітей в післяурочний час, Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Створити дитячо-юнацьку спортивну школу "Школа боротьби" за напрямком, визначеним статутом.
2. Затвердити статут дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби", що додається.
3. Підпорядкувати Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) дитячо-юнацьку спортивну школу "Школа боротьби".
4. Доручити виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) здійснити організаційно-правові заходи щодо виконання пункту 1 цього рішення.
5. Передбачити у бюджеті міста Києва фінансування дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби починаючи з 2012 року.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань освіти та науки і постійну комісію Київради з питань сім'ї, молоді та спорту.
Київський міський головаЛ.Черновецький
Додаток
до рішення
Київської міської ради
від 25.05.2011 № 188/5575
СТАТУТ
дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) "Школа боротьби" м. Києва
1. Загальні положення
1.1. Дитячо-юнацька спортивна школа "ШКОЛА БОРОТЬБИ" (далі -ДЮСШ) є навчально-виховним закладом, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва, підпорядкованим Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
1.2. Основною діяльністю ДЮСШ є розвиток вільної і греко-римської боротьби, дзюдо та інших видів спортивних єдиноборств, а також навчання, виховання і спортивна підготовка дітей, підлітків та молоді у позаурочний та позанавчальний час.
1.3. ДЮСШ у своїй діяльності керується Конституцією України і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами, розпорядженнями, декретами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації та цим статутом.
1.4. ДЮСШ є юридичною особою з дня її державної реєстрації, має особисті розрахункові та інші рахунки в органах Державного казначейства України, печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланк встановленого зразка, власну атрибутику та інші реквізити.
1.5. Юридична адреса ДЮСШ:01033, м. Київ, вул. Жилянська, 46.
2. Завдання та права ДЮСШ
2.1. Головними завданнями ДЮСШ є:
- сприяння в реалізації державної політики у галузі освіти, фізичної культури і спорту;
- формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадської позиції;
- гармонійний розвиток особистості, фізична підготовка, зміцнення здоров'я дітей засобами фізичної культури і спорту;
- виявлення і підтримка юних талантів, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту та досягнення високих спортивних результатів;
- підготовка спортсменів (кандидатів, резерву) - членів спортивних збірних команд м. Києва та України;
- забезпечення участі у змаганнях та навчально-тренувальних зборах, створення спортивно-оздоровчих таборів, абонементних груп оздоровчого спрямування, а також залучення коштів на ці цілі з різних джерел, включаючи бюджетні кошти та добровільні грошові внески.
2.2. ДЮСШ має право:
- використовувати добровільні грошові внески юридичних та фізичних осіб на забезпечення навчально-тренувального процесу, організовувати спортивні змагання та заходи за рішенням адміністрації ДЮСШ;
- виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;
- використовувати на договірній основі працю громадян;
- залучати на договірних засадах і використовувати фінансові кошти, об'єкти інтелектуальної власності, майно юридичних і фізичних осіб у встановленому законодавством України порядку;
- проводити навчання, семінари, виставки, спортивні та інші заходи.
3. Організаційні основи діяльності ДЮСШ
3.1. Порядок комплектування, наповнення навчальних груп, режим навчально-тренувальної роботи встановлюється згідно з законодавством України.
На період проведення навчально-тренувальних зборів та роботи спортивно-оздоровчих таборів наповненість груп і режим їх навчально-тренувальної роботи може встановлюватись керівництвом ДЮСШ залежно від рівня спортивної підготовки спортсменів, запланованих завдань та інших факторів.
При цьому керівництво ДЮСШ може окремим наказом (тільки на період проведення навчально-тренувального збору та роботи спортивного табору):
- трансформовувати різні навчальні групи в загони, враховуючи статеві та інші особливості учнів, виходячи з конкретних умов;
- встановлювати тренерам-викладачам пристосований, окремо для цих умов, режим робочого дня;
- зобов'язувати в установленому порядку тренерів-викладачів виконувати функції вихователя, інструктора з плавання та інших з оплатою у межах їх середньомісячного заробітку незалежно від кількості учнів.
У канікулярні, вихідні та святкові дні ДЮСШ може працювати за окремим планом, затвердженим директором.
3.2. Навчальний рік розпочинається 1 вересня поточного року і закінчується 25 травня наступного року. Можливе доукомплектування груп протягом навчального року. Заняття в групах початкової підготовки розпочинаються 1 жовтня поточного року.
3.4. Учні ДЮСШ, які направлені для підвищення спортивної майстерності в училища фізичного виховання, школи вищої спортивної майстерності, не входять до кількісного складу груп, але вважаються вихованцями ДЮСШ і можуть виступати за неї. Для доукомплектування групи до неї можуть бути зараховані учні з попереднього року навчання. Режим навчально-тренувальної роботи та наповненість такої групи зберігаються до закінчення кожного етапу навчання.
3.5. Перехід спортсменів до іншого спортивного навчального закладу може здійснюватись до закінчення кожного етапу навчання.
3.6. Рішення про відкриття нового чи закриття існуючого відділення приймається Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
3.7. ДЮСШ працює за річним планом роботи, погодженим із Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
4. Управління ДЮСШ, права та обов'язки адміністрації, тренерів-викладачів, інших працівників
4.1. Органом громадського самоврядування трудового колективу у ДЮСШ є загальні збори, що скликаються не менше одного разу на рік.
Рішення загальних зборів приймаються більшістю голосів присутніх на зборах.
4.2. Рішенням загальних зборів створюється рада трудового колективу ДЮСШ, що діє в період між загальними зборами.
Рада трудового колективу:
- організовує виконання рішень загальних зборів;
- вносить пропозиції до адміністрації щодо перспектив розвитку ДЮСШ, режиму її роботи, заходів щодо зміцнення її матеріально-технічної бази та поліпшення умов діяльності;
- підтримує творчі ініціативи, новації позашкільної освіти;
- визначає форми співробітництва ДЮСШ з творчими спілками, науково-дослідними, виробничими, кооперативними, державними та громадськими організаціями;
- вносить пропозиції директору про стимулювання педагогічних та інших працівників закладу.
4.3. З метою прийняття колективних рішень з питань організації навчально-тренувального процесу з числа тренерів-викладачів утворюється тренерська рада.
4.4. Очолює тренерську раду старший тренер-викладач, який призначається на посаду наказом директора школи із числа провідних тренерів-викладачів, які мають стаж та досвід тренерсько-викладацької роботи не менше чотирьох років.
4.5. Тренерсько-викладацький склад спортивної школи комплектується з фахівців, які мають, як правило, фізкультурну освіту або тренерську категорію.
4.6. В ДЮСШ на правах дорадчого органу створюється батьківський комітет. До складу батьківського комітету входять не менше трьох осіб з числа батьків спортсменів, що займаються в ДЮСШ.
З метою розвитку та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників ДЮСШ на правах дорадчого органу створюється педагогічна рада.
4.6.1. Педагогічна рада:
- розглядає питання організації та здійснення навчально-виховного процесу, масової та методичної роботи;
- обговорює і рекомендує до затвердження річний план роботи ДЮСШ;
- сприяє розвитку творчої ініціативи педагогів, впровадженню досягнень науки і передового педагогічного досвіду в навчальний процес;
- приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників.
4.6.2. Члени педагогічної ради мають право вносити на розгляд будь-які питання, пов'язані з навчально-виховним процесом. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю і, як правило, становить не менше чотирьох на рік.
4.6.3. Склад, функції та порядок роботи педагогічної ради визначаються директором ДЮСШ. Головою ради є директор ДЮСШ.
4.7. Безпосереднє керівництво ДЮСШ здійснює директор. Директор призначається на контрактній основі та звільняється начальником Головного управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) за погодженням з постійною комісією Київради з питань освіти та науки.
4.8. Директор ДЮСШ:
- керує діяльністю ДЮСШ, представляє її в усіх органах і установах, громадських організаціях і звітує перед Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про результати діяльності ДЮСШ;
- розпоряджається майном у межах наданих йому повноважень, складає та подає на затвердження Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) кошторис, організовує його виконання, укладає угоди з юридичними та фізичними особами, відкриває рахунки в установах банків;
- має право першого підпису на всіх банківських документах ДЮСШ;
- встановлює надбавки, доплати, премії в межах фонду заробітної плати згідно з законодавством України, Положенням про преміювання працівників ДЮСШ, узгодженим з Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), або за рахунок залучених коштів за погодженням з радою трудового колективу;
- видає у межах своєї компетенції накази і розпорядження, обов'язкові для виконання всіма працівниками і вихованцями ДЮСШ;
- керує роботою педагогічної ради;
- приймає на роботу і звільняє з роботи працівників ДЮСШ;
- затверджує функціональні обов'язки працівників ДЮСШ;
- готує та подає на затвердження Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) тарифікаційний список, визначає форми оплати праці тренерів-викладачів по спорту згідно з законодавством України;
- визначає структуру, штатний розпис у межах фонду заробітної плати, виходячи із обсягу роботи і виробничої необхідності, і подає їх на затвердження Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
4.9. Заступник директора ДЮСШ призначається на посаду та звільняється з посади директором ДЮСШ.
4.10. Учні ДЮСШ під час занять повинні знаходитись під постійним наглядом лікаря ДЮСШ та проходити медичне обстеження в лікарсько-фізкультурному диспансері.
4.11. Питання організації праці колективу ДЮСШ, права та обов'язки працівників та учнів регулюються Правилами внутрішнього трудового розпорядку, затвердженими директором ДЮСШ за погодженням із Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та відповідно до законодавства України.
5. Учні ДЮСШ, їх права та обов'язки
5.1. Учнями ДЮСШ можуть бути діти, підлітки та молодь (які не мають медичних протипоказань для занять спортом), віковий ценз яких визначений законодавством України.
Учні зараховуються до ДЮСШ наказом директора на підставі особистої заяви (заяви батьків) та за рішенням тренерської ради.
5.2. Учні школи мають право:
- отримувати належні умови для високоякісної спортивної підготовки;
- безкоштовно користуватися спортивними спорудами, інвентарем та обладнанням ДЮСШ;
- отримувати у встановленому порядку спортивну форму та майно індивідуального призначення;
- займатися на оздоровчо-спортивному етапі підготовки;
- брати участь у конкурсному відборі на черговий етап спортивної підготовки;
- одержувати після закінчення ДЮСШ свідоцтво про закінчення ДЮСШ або копію особистої картки спортсмена.
5.3. Учні ДЮСШ зобов'язані:
- брати участь у змаганнях у складі збірної команди ДЮСШ;
- вдосконалювати та підвищувати свою спортивну майстерність;
- дотримуватись спортивного режиму;
- не виступати за інші спортклуби, організації без дозволу адміністрації ДЮСШ.
5.4. За невиконання учнями ДЮСШ своїх обов'язків до них застосовуються дисциплінарні стягнення, включаючи відрахування з числа учнів ДЮСШ.
6. Умови оплати праці працівників ДЮСШ
6.1.Умови оплати праці працівників ДЮСШ визначаються відповідно до законодавства України з урахуванням категорії працівників: педагогічні працівники, спеціалісти, інші працівники.
6.2. Оплата праці тренерів-викладачів здійснюється відповідно до їх тарифікації.
7. Матеріально-технічна база і кошти ДЮСШ
7.1. Майно ДЮСШ належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплене за нею на праві оперативного управління.
7.2. Майно ДЮСШ становлять основні фонди, оборотні кошти, а також інші матеріальні цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі ДЮСШ.
7.3. ДЮСШ є закладом, діяльність якого спрямована на виконання соціально важливих функцій і не має на меті отримання прибутків.
Розмір і структура коштів, які виділяються на утримання ДЮСШ, мають забезпечувати відшкодування матеріальних і прирівняних до них витрат на здійснення діяльності, формування коштів на виплату заробітної плати в розмірах, не нижче встановлених державою, відрахування на соціальне страхування, до пенсійного фонду, розрахунки з організаціями, включаючи орендну плату, створення та зміцнення матеріально-технічної бази, передбачені цим статутом.
Кошти, які надходять з інших, не бюджетних джерел, включаються до загального фонду ДЮСШ і складають єдиний фонд фінансових коштів та використовуються на проведення заходів, пов'язаних з основною діяльністю ДЮСШ, а також можуть спрямовуватись на вирішення різних соціальних потреб: преміювання, придбання путівок, оздоровлення співробітників, поліпшення умов їх праці та інше за погодженням з Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та радою трудового колективу.
7.4. Джерелами формування майна ДЮСШ є:
- кошти місцевого бюджету;
- кошти, отримані від надання спортивних послуг, передбачених законодавством України;
- кошти від надання в оренду спортивних споруд, приміщень, обладнання та іншого майна у вільний від основних занять час за погодженням з власником у встановленому законодавством порядку;
- кредити;
- добровільні внески підприємств, установ, організацій та окремих громадян, іноземних юридичних і фізичних осіб;
- інші надходження, передбачені законодавством України.
7.5. Кошти витрачаються відповідно до кошторису, який затверджується в установленому порядку Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
7.6. Порядок ведення бухгалтерського обліку та звітності ДЮСШ визначається законодавством України.
7.7. ДЮСШ за згодою власника у встановленому законодавством України порядку має право відчужувати своє майно іншим підприємствам, установам, організаціям, здавати в оренду, надавати в тимчасове безоплатне користування частини будинків, споруд, обладнання, а також списувати їх з балансу.
7.8. Збитки, заподіяні ДЮСШ в результаті порушення її майнових прав іншими юридичними чи фізичними особами, відшкодовуються відповідно до вимог законодавства України.
8. Міжнародні зв'язки
8.1. ДЮСШ може у встановленому законодавством України порядку укладати міжнародні угоди про обмін спортивними делегаціями за погодженням з Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
8.2. ДЮСШ має право укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, організаціями, фондами і товариствами, окремими громадянами зарубіжних країн.
9. Облік, звітність і контроль за діяльністю ДЮСШ
9.1. ДЮСШ веде діловодство у встановленому порядку, передбаченому законодавством України.
9.2. ДЮСШ щорічно надає Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) звіт державної статистичної звітності за формою № 5-ФК.
9.3. ДЮСШ безпосередньо підпорядкована і підзвітна Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
9.4. Перевірка діяльності ДЮСШ проводиться Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) не рідше одного разу на рік або іншими уповноваженими органами у встановленому порядку.
10. Внесення змін та доповнень до статуту
10.1. Всі зміни та доповнення до цього статуту приймаються в тому ж порядку, що й статут.
11. Умови реорганізації та припинення діяльності ДЮСШ
11.1. Ліквідація, реорганізація ДЮСШ здійснюється за рішенням власника або рішенням суду.
11.2. У разі реорганізації чи ліквідації ДЮСШ працівникам, що звільняються, гарантується додержання їх прав і інтересів відповідно до вимог трудового законодавства України.
11.3. У випадку ліквідації ДЮСШ майно, яке залишилось після задоволення претензій кредиторів і розрахунків з членами трудового колективу, використовується за рішенням власника.
Заступник міського голови - секретар КиїврадиГ.Герега
"Хрещатик" N 109 (3934) від 29 липня 2011 року