ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
02.06.2010 № 402 |
Про затвердження номенклатури та норм накопичення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків в місті Києві
Відповідно до статті 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 32, 36 Закону України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру", Указу Президента України від 09.02.2001 № 80/2001 "Про заходи щодо підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2001 № 308 "Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків" (із змінами та доповненнями), з метою забезпечення запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, надання термінової допомоги постраждалому населенню м. Києва, виходячи з максимальної гіпотетичної (прогнозованої) надзвичайної ситуації, та реальних потреб у матеріально-технічних засобах:
1. Затвердити Порядок створення і використання матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків в місті Києві, що додається.
2. Затвердити номенклатуру та норми накопичення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, що підлягають закладанню в місцевий матеріальний резерв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається.
3. Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій, керівникам потенційно-небезпечних об'єктів та об'єктів підвищеної небезпеки міста Києва в установленому порядку затвердити номенклатуру та обсяги матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, виходячи з максимально прогнозованих розмірів надзвичайних ситуацій, та провести роботу по накопиченню місцевих та об'єктових матеріальних резервів.
4. Головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
- забезпечити охорону, складське обслуговування цінностей місцевого матеріального резерву виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), призначених для проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, а також для життєзабезпечення населення м. Києва, на складах цивільної оборони II групи;
- щорічно при формуванні міського бюджету міста Києва в бюджетних запитах надавати пропозиції щодо видатків; необхідних для поповнення місцевого матеріального резерву виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
- як головному розпоряднику коштів доручити проведення необхідних процедур із закупівлі матеріально-технічних цінностей матеріального резерву, призначених для проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, а також для життєзабезпечення населення міста Києва, їх зберігання та використання.
5. Головному фінансовому управлінню виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) під час формування міського бюджету м. Києва передбачати, виходячи із можливостей міського бюджету м. Києва, кошти на утримання і поповнення матеріального резерву виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до бюджетних запитів, наданих Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
6. Заступникові голови Київської міської державної адміністрації Бассу Д.Я. забезпечити висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.
7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Голубченка А.К.
Голова | Л.Черновецький |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
02.06.2010 № 402
ПОРЯДОК
створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків в місті Києві
1. Цей Порядок розроблено відповідно до положень Закону України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру", Закону України "Про правові засади цивільного захисту" та постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року № 308 "Про Порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків".
2. Порядок визначає основні напрями створення і використання матеріальних резервів у територіальній підсистемі єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру.
3. Матеріальними резервами є будівельні матеріали, пальне, медикаменти, продовольство, техніка, технічні засоби та інші матеріально-технічні цінності, призначені для проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
4. Матеріальні резерви, що використовуються для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, (далі - резерви) створюються:
- виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та районними державними адміністраціями в м. Києві - місцеві для виконання заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків і надання допомоги постраждалому населенню;
- суб'єктами господарської діяльності, у власності (управлінні) або у користуванні яких є суб'єкт (об'єкти) підвищеної небезпеки (далі - підприємства) - об'єктовий запас для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновлювальних робіт.
5. Резерви створюються заздалегідь з метою використання їх у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, ліквідації цих надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
6. В разі необхідності створення резерву оперативного, відомчого і регіонального рівня їх номенклатура та обсяги погоджуються з Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і затверджуються головою Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Номенклатура та обсяги резерву місцевого рівня (районних в м. Києві державних адміністрацій) та об'єктового рівня підприємств, об'єкти яких увійшли до переліку об'єктів підвищеної небезпеки, погоджуються з Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і затверджуються головою Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після розгляду та схвалення на засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Номенклатура та обсяги резерву об'єктового рівня підприємств, об'єкти яких не увійшли до переліку об'єктів підвищеної небезпеки, погоджуються з управліннями (відділами) з питань надзвичайних ситуацій районних в м. Києві державних адміністрацій і затверджуються головами комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районних в м. Києві державних адміністрацій після розгляду та схвалення на засіданнях відповідних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
7. Резерви створюються, враховуючи максимальну гіпотетичну (прогнозовану) надзвичайну ситуацію, характерну для конкретної території, об'єкта, а також передбачений обсяг робіт з ліквідації їх наслідків.
8. Створення, утримання та поновлення резервів за встановленими нормами здійснюється:
- регіонального та місцевого матеріального резерву виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - за рахунок коштів місцевого бюджету м. Києва;
- місцевого матеріального резерву районної в м. Києві державної адміністрації - за рахунок коштів районного бюджету;
- об'єктового рівня - за рахунок власних коштів підприємств.
Створення, утримання та поновлення резервів усіх рівнів може здійснюватися також за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інших незаборонених законодавством джерел.
9. Матеріальні цінності, що поставляються до резерву, повинні мати сертифікат відповідності на весь нормативний термін їх зберігання.
10. Резерви розміщуються на об'єктах, призначених або пристосованих для їх зберігання, а також на складах і базах підприємств за рішенням керівників місцевих органів виконавчої влади та керівників підприємств з урахуванням їх оперативної доставки до можливих зон надзвичайної ситуації.
11. Зберігання та облік резервів здійснюється згідно з нормативно-правовими актами.
12. Поновлення резервів, які були використані під час ліквідації надзвичайних ситуацій, здійснюється за рахунок коштів, передбачених у відповідних бюджетах на їх створення і накопичення, та за рахунок власних коштів підприємств.
13. Резерви використовуються тільки для:
- здійснення попереджувальних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;
- ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- проведення невідкладних відновлювальних робіт;
- надання громадянам, постраждалим від наслідків надзвичайних ситуацій, одноразової матеріальної допомоги для забезпечення їх життєдіяльності;
- розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання та харчування постраждалих громадян.
14. Регіональні, місцеві та об'єктові резерви залучаються для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на відповідних територіях та розташованих на них об'єктах. Резерви залучаються для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідно до її рівня.
У разі недостатньої наявності резерву відповідного рівня (регіонального, місцевого та об'єктового) чи повного його використання залучаються резерви наступного вищого рівня.
Залучення резервів здійснюється за рішенням міської та районних рад, керівників місцевих органів виконавчої влади, Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і керівників підприємств, до компетенції яких належать створення, утримання та поновлення відповідних резервів.
15. Відпуск матеріально-технічних цінностей здійснюється за рішенням керівників місцевих органів виконавчої влади та керівників підприємств.
16. Відповідальність за створення та накопичення резервів, контроль за їх наявністю, станом та використанням покладається на керівників місцевих органів виконавчої влади та керівників підприємств.
Заступник голови - керівник апарату | Б.Стичинський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
02.06.2010 № 402
НОМЕНКЛАТУРА ТА НОРМИ
накопичення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, що підлягають закладанню в місцевий матеріальний резерв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Заступник голови - керівник апарату | Б.Стичинський |
"Хрещатик" N 90 (3721) від 30 червня 2010 року