• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про програму реформування кіно- та відеообслуговування населення м.Києва на 1999-2000 роки

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, Програма від 11.08.1999 № 1303
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Програма
  • Дата: 11.08.1999
  • Номер: 1303
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Програма
  • Дата: 11.08.1999
  • Номер: 1303
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 1303 від 11.08.99 м. Київ
Про програму реформування кіно- та відеообслуговування
населення м.Києва на 1999-2000 роки
З метою реформування кіно- та відеообслуговування населенням. Києва на 1999-2000 роки, створення сприятливих умов дляекономічного розвитку підприємств кіномережі, кіно- тавідеопрокату, підвищення їх ролі у популяризації вітчизняного тазарубіжного кіномистецтва та на виконання розпорядження Київськоїміської державної адміністрації м. Києва від 09.07.98 N 1421( ra1421017-98 ) "Про доповнення до заходів Київської міськоїдержавної адміністрації щодо забезпечення реалізації Основнихнапрямків соціальної політики на 1997-2000 роки":
1. Затвердити Програму реформування кіно- тавідеообслуговування населення м. Києва на 1999-2000 роки згідно здодатком.
2. Головному управлінню культури щорічно до 15 груднянадавати інформацію Київській міській державній адміністрації прохід виконання цієї Програми.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступника голови Київської міської державної адміністраціїТимчика А.І.
Голова О.Омельченко
Додаток
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 11.08.99 N 1303
Програма
реформування кіно- та відеообслуговування
населення м. Києва на 1999-2000 роки
I. Стан кіно- та відеообслуговування населення м. Києва.
Тенденції та перспективи розвитку.
До 1990 року Україна мала розвинену державну системукінематографії, розгалужену мережу кінотеатрів та кіноустановок.Галузь перебувала на повному самозабезпеченні. Щорічні валовінадходження від кінопоказу складали близько 200 млн.крб., з них55% надходили до місцевих бюджетів, 45% - на утримання галузі.
В останні роки цілісна державна система кінематографії булазруйнована, її нова модель, яка була б пристосована до ринковихумов, не сформувалась.
Починаючи з 1992 року кількість кінотеатрів скоротилась на20%, відвідуваність зменшилась у 85 разів, кінопрокат перетворивсяна збитковий вид діяльності.
Серед причин кризового стану галузі:
- різке скорочення вітчизняного кіновиробництва, відсутністьумов для створення ефективної системи дистриб'юції зарубіжнихфільмів;
- недосконале застосування до підприємств кіномережі ринковихмеханізмів, відсутність ефективної державної політики щодоекономічної підтримки кіномережі та кінопрокату;
- зниження якості кіно- та відеообслуговування глядача,відсутність держкапвкладень у розвиток кіномережі;
- величезні масштаби телевідеопіратства, масове порушенняправ авторів і власників фільмів
На кінець 1998 року у місті нараховується 38 кінотеатрів ззагальною кількістю 16565 посадочних місць. Окрім приватногокінотеатру "Кінопалац", інші є підприємствами, які належать докомунальної власності територіальної громади міста. 8 кінотеатрівцілісні майнові комплекси, які передані в оренду трудовимколективам. Дитячих спеціалізованих кінотеатрів - 9.
Скорочення глядацького попиту, зростання експлуатаційнихвитрат, дефіцит фільмів нового репертуару обумовлюють збитковість70% кінотеатрів (на 01.09.98).
Матеріально-технічний стан переважної більшості підприємствкіномережі незадовільний. Знос основних фондів складає 60%.Кінопроекційне та звукотехнічне обладнання кінозалів невідповідають існуючим у європейських країнах стандартам.
Тільки 10% кінотеатрів мають буфети, 30% - громадськівбиральні, що відповідають санітарним нормам. Відсутня системадодаткових послуг глядачу (автостоянки, торгівля супутнімитоварами, гардероби, телефони тощо), які у світі є невід'ємноючастиною кінообслуговування.
Через аварійний стан припинена робота кінотеатрівім. Шевченка, ім. Ю. Гагаріна. У ряді випадків діяльністькомерційних структур, що орендують частину приміщень кінотеатрів,призвела до фактичного перепрофілювання останніх (ім. Довженка,"Краків").
Підприємництво у галузі відеообслуговування населенняздійснюється суб'єктами різних форм власності і реалізується уформах тиражування, продажу, прокату та публічної демонстраціївідеопродукції.
Відсутність ліцензування в Україні цього виду підприємницькоїдіяльності, недосконалість законозастосування, що регламентуєвідеобізнес, обумовлюють труднощі у регулюванні цього сегментуринку, значна частина якого реалізується у тіньовому обігу.
Наслідком існуючого відеопіратства є руйнування системикінопоказу, відсутність можливості формування сучасного репертуарукінофільмами категорії "А", що, у поєднанні з дефіцитомвітчизняних фільмів, робить кінопрокат неконкурентноздатним повідношенню до відеопрокату.
Разом з тим, вивчення загальних тенденцій розвиткукінематографа, аналіз сучасного стану кіномережі такіновідеопрокату, дають підстави вже найближчими роками очікуватипозитивні зміни у сфері кіно- та відеообслуговування населення.
Кіно- та відеопрокатна діяльність тяжіє до інтеграції вєдиний ринковий простір світової кіноіндустрії, що вимагаєпідвищення стандарту кіно- та відеопослуг, якість якихперетворюється на головний важіль конкурентної боротьби заглядача.
Останнім часом у кіномережі міста визначились позитивнітенденції. Модернізація кінотеатрів "Кінопанорама", "Дружба","Орбіта", "Київська Русь" новітнім кінотехнологічним тазвукотехнічним обладнанням, відкриття "Кінопалацу" - кінотеатруєвропейського рівня довело, що попит у глядача маютькінотеатральні послуги високого рівня якості.
При порівняно незначних капіталовкладеннях заповнюваністьзалів у модернізованих кінотеатрах підвищується до 50-70%, валовийзбір забезпечує прибутковість кінопрокатних підприємств.
Значним фактором оздоровлення ситуації у кіномережі такінопрокаті є часткове фінансування галузі з міського бюджету. Іззалученням цих коштів введено в дію кіноконцертний зал укінотеатрі "Ленінград", ведуться роботи щодо переобладнаннякінотеатрів "Лейпциг", "Київ", "Жовтень", утримується мережадитячих спеціалізованих кінотеатрів, поновлюється фільмофонд.
Залучення інвестицій надало можливість здійснювати ремонт тамодернізацію кінотеатру "Україна".
Таким чином, у місті створюються певні передумови длявідродження ефективної роботи кіномережі та кінопрокату. які вженайближчими роками мають задовольнити потреби киян у якісномукіно- та відеообслуговуванні, збільшити надходження у бюджет.
Мета програми - визначення скоординованих дій щодо державноїпідтримки на міському рівні кіно- та відеопрокатної діяльності,здійснення правових, економічних та організаційних заходів зреформування системи кіно- та відеообслуговування населення.
II. Правове забезпечення функціонування галузі
кіно- та відеопрокату.
Правовою основою функціонування кіно- та відеопрокату єКонституція України ( 254к/96-ВР ), закони України "Пропідприємства в Україні" ( 887-12 ), "Про кінематографію"( 9/98-ВР ), "Про авторське право та суміжні права" ( 3792-12 ),"Про внесення змін та доповнень до Кримінального Кодексу Українита Кодексу України про адміністративні правопорушення" (від14.11.96 N 497/96-ВР ( 497/96-ВР ) та затверджені на їх підставіпідзаконні акти, серед яких найважливішими є:
- Постанова Кабінету Міністрів України від 17.08.98 N 1315( 1315-98-п ) "Про затвердження Положення про державне посвідченняна право розповсюдження і демонстрування фільмів";
- Постанова Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 563( 563-97-п ) "Про структурну перебудову в галузі кінематографії";
- Постанова Кабінету Міністрів України від 05.06.97 N 534( 534-97-п ) "Про затвердження переліку платних послуг, які можутьнадаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державнійта комунальній формах власності";
- Постанова Кабінету Міністрів України від 14.09.98 N 1436( 1436-98-п ) "Про затвердження Положення про національнийекранний час та його використання суб'єктами кінематографії тателебачення".
Верховною Радою та Кабінетом Міністрів України розглядаютьсяпропозиції Міністерства культури і мистецтв України про внесеннязмін та доповнень до законодавчих актів, що регулюютьоподаткування підприємств кіномережі та ставки ввізного мита наокремі види товарів, які використовуються при виробництві тарозповсюдженні вітчизняних фільмів. Прийняття відповідних поправокдо чинного законодавства України надасть можливість зменшитикошторисну вартість кіновиробництва та кінопрокату, скоротитиобсяги бюджетного фінансування.
2.1. З метою посилення соціального захисту малозабезпеченихверств населення, забезпечення їх спроможності відвідуватикіновидовищні заклади розробити Положення про пільговеобслуговування окремих категорій громадян у кінотеатрах міста.
2.2. Забезпечити підприємства, що здійснюють кіно- тавідеообслуговування населення:
- методичними рекомендаціями з технічного переоснащеннякінотеатрів;
- інформаційними листами з питань застосування чинногозаконодавства, що регулює порядок використання та реалізації кіно-і відеофільмів на території України;
- інформаційними листами з питань платних послуг, які можутьнадаватись населенню підприємствами кіномережі, заснованими накомунальній власності міста.
II півріччя 1999 р. Головне управління культури
III. Фінансово-економічна підтримка міської кіномережі,
кіно- та відеопрокату
Головним завданням фінансово-економічної підтримкикіновідеопрокатної діяльності є створення сприятливих умов дляформування багатоканальної системи залучення ресурсів нареконструкцію та переоснащення галузі, застосування новихорганізаційно-правових форм господарювання.
Результатом цієї діяльності має бути поетапна модернізаціяоб'єктів кіномережі, які за рівнем комфортності та технічноїоснащеності відповідали б сучасним світовим стандартам.
З цією метою передбачається:
3.1. Визначити оптимальну для м. Києва кількість кінотеатрівз урахуванням потреб у кінообслуговуванні мешканців міста
II кв. 1999 р. Головне управління культури
Головне управління майном
районні у м. Києві державні
адміністрації
ДКП "Науково-дослідний інститут
соціально-економічних проблем
міста"
3.2. Розпочати роботу, пов'язану з приватизацією підприємствкіномережі за умови збереження профілю підприємства та залишення укомунальній власності територіальної громади м. Києва контрольногопакета акцій
1999-2000 рр. Головне управління культури
Головне управління майном
Регіональне відділення Фонду
державного майна України
по м. Києву
3.3. Визначити і подати на затвердження Київської міськоїради перелік кінотеатрів, які не підлягають приватизації
II кв. 1999 р. Головне управління культури
Головне управління майном
3.4. Виділяти у міському бюджеті в межах асигнувань по галузі"Культура" окремим рядком кошти на розвиток кіномережі (у т.ч. наутримання мережі дитячих спеціалізованих кінотеатрів, збереженнята поновлення фільмофонду, цільові програми переоснащення тареконструкції кінотеатрів тощо)
1999-2000 рр. Фінансове управління
Головне управління культури
3.5. Створити міський Фонд підтримки та розвитку кіномережіта кіно-відеопрокату
II кв. 1999 р. Головне управління культури
3.6. Розробити програму залучення інвестицій на розвитоккіномережі
II півріччя 1999 р. Головне управління культури
ДКП "Науково-дослідний інститут
соціально-економічних проблем
міста"
3.7. Вивчити можливість створення спільних підприємств набазі кінотеатрів за умови залучення інвестицій. Сприятиналагодженню спільної діяльності кінотеатрів з суб'єктамипідприємницької діяльності у галузі кіно - та відеообслуговуваннянаселення
1999-2000 рр. Головне управління культури
Головне управління майном
3.8. Запровадити систему і порядок передачі кінотеатрів,кінопрокатних підприємств у довгострокову оренду на конкурснійоснові за умови збільшення обсягів та якості кінообслуговуваннянаселення та безумовного збереження профілю діяльності
1999-2000 рр. Головне управління культури
Головне управління майном
3.9. Проаналізувати діяльність кінотеатрів, цілісні майновікомплекси яких передані в оренду, щодо виконання орендарямидоговірних зобов'язань. У разі виявлення порушень, розірватидоговори оренди цілісних майнових комплексів у встановленомучинним законодавством України порядку
II кв. 1999 р. Головне управління культури
Головне управління майном
3.10. Не продовжувати договори оренди приміщень кінотеатрів зорендарями, діяльність яких призвела до фактичногоперепрофілювання кіновидовищних закладів
постійно Головне управління культури
Головне управління майном
3.11. Вирішувати питання встановлення пільгових ставокорендарям, які вкладають кошти у розвиток матеріально-технічноїбази кінотеатрів
1999-2000 рр. Головне управління культури
Головне управління майном
3.12. Рекомендувати районним у м. Києві державнимадміністраціям розглянути питання про звільнення дитячихспеціалізованих кінотеатрів від плати за оренду приміщень
1999-2000 рр. Головне управління культури
районні у м. Києві державні
адміністрації
3.13. Внести пропозиції щодо зміцнення матеріально-технічноїбази ДКО "Київкіно" та ДРВО "Київреммонтажкультура", які єневід'ємною складовою частиною системи кіно- тавідеообслуговування населення
II півріччя 1999 р. Головне управління культури
Головне управління майном
3.14. Опрацювати питання щодо модернізації малих залівкінотеатрів відеообладнанням, що дає проекцію на кіноекран.Вивчити можливість придбання цього обладнання на лізинговій основі
1999-2000 рр. Головне управління культури
Головне управління майном
3.15. Вивчити можливість використання у кіномережі новітніхкінотехнологій (безокулярне стереообладнання, надширококутнекінопроекційне обладнання imax та omnimax, кіносистема "Аймекс-стерео", кінозали віртуальної кінореальності тощо) та сучаснихсистем кінообслуговування глядача (системи "мультиплекс", показфільмів у нічний час, у режимі "non-stop" тощо).
1999 р. Головне управління культури
3.16. Переоформити в установленому порядку права користуванняземельними ділянками, на яких розміщені кінотеатри
1999 р. Київське міське управління
земельних ресурсів,
Головне управління культури
3.17. Розробити та затвердити єдину схему розміщеннякінореклами у м. Києві
II півріччя 1999 р. Головне управління
містобудування та архітектури,
Головне управління культури
IV. Активізація основної діяльності підприємств
кіномережі, кіно- та відеопрокату, підвищення їх ролі
у популяризації національного та зарубіжного кіномистецтва,
організація змістовного відпочинку населення.
Контроль за дотриманням вимог законодавства щодо
публічного показу та розповсюдження кіно- та відеофільмів.
Головною метою діяльності підприємств кіномережі є збільшенняобсягів діяльності з кінообслуговування населення шляхомвдосконалення репертуарної політики, проведення кіномистецькихзаходів, задоволення потреб населення в якісномукінообслуговуванні, організації змістовного відпочинку киян тагостей столиці.
Подолання існуючого теле- та відеопіратства є важливимфактором становлення цивілізованих ринкових взаємин у кіно- тавідеопрокаті.
Для реалізації цього завдання необхідно:
4.1. Відповідно до чинного законодавства України забезпечитидотримання 30% квоти національного екранного часу для демонстраціївітчизняних фільмів всіма демонстраторами кіно- та відеофільмівнезалежно від форми власності та організаційно-правової формгосподарювання
постійно Головне управління культури
4.2. Активізувати проведення заходів щодо пропаганди надбаньукраїнського кіномистецтва (ретроспективних кінопоказів, прем'єрнових фільмів вітчизняного виробництва тощо)
1999-2000 рр. Головне управління культури
4.3. Надавати всебічну підтримку кіномистецьким акціям,фестивалям, що проводяться за ініціативою Спілки кінематографістівУкраїни, Професійної гільдії кіноакторів України, Національноїкіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка, іншими зацікавленимиорганізаціями
1999-2000 рр. Головне управління культури
4.4. Організовувати у кінотеатрах міста тематичні кінопоказинапередодні державних свят та видатних подій у житті країни таміста (за окремим планом)
1999-2000 рр. Головне управління культури
4.5. Вивчити можливість створення в місті спеціалізованихкінотеатрів (кінозалів) елітарного, ретро-кіно, історичного,пригодницько-детективного фільму тощо
II півріччя 1999 р. Головне управління культури
4.6. Урочисто відзначати День українського кіно
12 вересня Головне управління культури
щорічно
4.7. Забезпечити безумовне виконання Закону України "Про мовив Українській РСР" ( 8312-11 ) кіно- та відеопрокатнимипідприємствами незалежно від форм власності і підпорядкування
постійно Головне управління культури
4.8. При розробці тематичних екскурсійних програм таспеціалізованих маршрутів історико-краєзнавчої,літературно-мистецтвознавчої, воєнно-історичної тематикипередбачити відвідування туристами кращих кінотеатрів міста.Розробити нову екскурсійну програму "Київ - кінематографічнастолиця України".
II півріччя 1999 р. Управління з питань готельного
господарства, туризму та
екскурсій
Головне управління культури
4.9. Розробити довгострокову програму партнерства звітчизняними та зарубіжними дистриб'ютерами з питань прокатукіно- та відеофільмів. Удосконалити систему розрахунків звласниками авторських прав
1999 р. Головне управління культури
4.10. Сприяти входженню окремих кінотеатрів міста до складуміжрегіональних прокатних мереж
1999-2000 рр. Головне управління культури
Головне управління майном
4.11. Надавати всебічну підтримку в організації та проведенніу Києві ринків, ярмарків ліцензійної кіновідеопродукції, техніки,матеріалів, супутніх товарів
1999-2000 рр. Головне управління культури
4.12. Посилити контроль за суворим дотриманням чинногозаконодавства України щодо порядку тиражування, продажу, прокатута демонстрації кіно- та відеопродукції. Внести пропозиції щодостворення у місті міжвідомчого координаційного органу боротьби зкіно- та відеопіратством і охорони авторських та суміжних прав
II півріччя 1999 р. Головне управління культури
Головне управління МВС України
у м. Києві
Державна податкова
адміністрація у м. Києві
4.13. Організувати роботу постійно діючого клубу з питаньформування нових репертуарних програм для працівників кіномережіміста
1999 р. Головне управління культури
4.14. Внести пропозиції до Міністерства культури та мистецтвУкраїни щодо видання єдиного державного реєстру вітчизнянихфільмів
II кв. 1999 р. Головне управління культури
V. Удосконалення системи державного управління галуззю,
зміцнення кадрового складу кіномережі
Удосконалення системи державного управління галуззю тазміцнення кадрового складу є важливим фактором її збереження таподальшого розвитку.
Значні резерви полягають у застосуванні координованих дій допідприємств кіномережі з боку управлінь та підрозділів Київськоїміської державної адміністрації, районних у м. Києві державнихадміністрацій.
Зміцнення потребує керівний склад працівників кінотеатрів,частина яких не відповідає сучасним професійним та діловимвимогам.
5.1. Провести семінар-нараду за участю завідуючих відділамикультури районних у м. Києві державних адміністрацій з питанькіно- та відеообслуговування населення.
II кв. 1999 р. Головне управління культури,
районні у м. Києві державні
адміністрації
5.2. Провести спільну нараду директорів кінотеатрів, президіїоб'єднаної профспілки працівників кіномережі з питань регулюваннясоціально-трудових відносин, своєчасного попередження трудовихконфліктів
II кв. 1999 р. Головне управління культури
5.3. Опрацювати питання підготовки та перепідготовкиспеціалістів для кіномережі на базі одного з навчальних закладівміста
II півріччя 1999 р. Головне управління культури
Управління з питань внутрішньої
політики
5.4. Удосконалити практику укладання контрактів з директорамикінотеатрів. Провести атестацію керівного складу кіномережі
II кв. 1999 р. Головне управління культури
5.5. Своєчасно організовувати проведення перевірок знаньПравил технічної експлуатації кіноустановок інженерно-технічнимипрацівниками кінотеатрів та Правил пожежної безпеки у кінотеатрах.У встановленому порядку проводити атестації та переатестаціїпрацівників відповідних професій згідно з Типовим положенням пронавчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці
1999-2000 рр. Головне управління культури
5.6. Внести пропозиції до Київського міського управліннястатистики щодо вдосконалення методики складання статистичноїзвітності галузі "Кінематографія"
II півріччя 1999 р. Головне управління культури
Заступник голови В.Ромашко