• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо майнової відповідальності бухгалтера-підприємця з надання послуг з ведення бухгалтерського обліку

Міністерство фінансів України  | Лист від 30.09.2003 № 31-04200-20-21/2935
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.09.2003
  • Номер: 31-04200-20-21/2935
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.09.2003
  • Номер: 31-04200-20-21/2935
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
30.09.2003 N 31-04200-20-21/2935
Комітету Верховної Ради
України з питань соціальної
політики та праці,
Кабінету Міністрів України
Міністерство фінансів України спільно з Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством юстиції України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2003 року N 54455 до листа Комітету з питань соціальної політики та праці Верховної Ради України <...> на звернення депутата Харківської міської ради <...> щодо майнової відповідальності бухгалтера-підприємця з надання послуг з ведення бухгалтерського обліку повідомляє.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про страхування" страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів.
Частинами першою - третьою, пунктом 15 частини четвертої статті 6 цього Закону визначено, що добровільне страхування - це страхування, яке здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком. Загальні умови і порядок здійснення добровільного страхування визначаються правилами страхування, що встановлюються страховиком самостійно відповідно до вимог цього Закону. Конкретні умови страхування визначаються при укладенні договору страхування відповідно до законодавства.
Добровільне страхування у конкретного страховика не може бути обов'язковою передумовою при реалізації інших правовідносин.
Види добровільного страхування, на які видається ліцензія, визначаються згідно з прийнятими страховиком правилами (умовами) страхування, зареєстрованими Уповноваженим органом.
Одним із видів добровільного страхування може бути страхування відповідальності перед третіми особами,
Статтею 130 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.
При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством.
За наявності зазначених підстав і умов матеріальна відповідальність може бути покладена незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.
На працівників не може бути покладена відповідальність за шкоду, яка відноситься до категорії нормального виробничо-господарського ризику, а також за не одержані підприємством, установою, організацією прибутки і за шкоду, заподіяну працівником, що перебував у стані крайньої необхідності.
Працівник, який заподіяв шкоду, може добровільно покрити її повністю або частково. За згодою власника або уповноваженого ним органу працівник може передати для покриття заподіяної шкоди рівноцінне майно або поправити пошкоджене.
Заступник Міністра С.Цокол