• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо бухобліку витрат

Міністерство фінансів України  | Лист від 26.03.2019 № 35220-01-2/8553
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.03.2019
  • Номер: 35220-01-2/8553
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.03.2019
  • Номер: 35220-01-2/8553
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
26.03.2019 N 35220-01-2/8553
Щодо бухобліку витрат
(Витяг)
Відносини, що виникають у процесі виконання бюджетів, регулюються Бюджетним кодексом України (далі - Кодекс) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Згідно із статтею 23 Кодексу будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються за наявності відповідного бюджетного призначення (якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України), які встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
Відповідно до статті 48 Кодексу розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства, з урахуванням особливостей за спеціальним фондом бюджету. Казначейство здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів і відображає їх у звітності про виконання бюджету.
Згідно із статтею 2 Кодексу бюджетне зобов'язання - це будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або у майбутньому.
Відповідно до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 р. N 309 (далі - Порядок N 309), бюджетне фінансове зобов'язання - це зобов'язання розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) сплатити кошти за будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду відповідно до законодавства.
Згідно з пунктом 2.7 Порядку N 309 під час виконання умов одного бюджетного зобов'язання можуть виникати у різні періоди декілька бюджетних фінансових зобов'язань, які реєструються в органах Казначейства відповідно до пункту 2.4 цього Порядку.
Пунктом 2.14 Порядку N 309 визначено процедуру реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань, які залишились не оплаченими на кінець минулого бюджетного періоду (бюджетної кредиторської заборгованості) з метою їх оплати.
Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"(далі - Закон) господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Статтею 9 Закону встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Сума кредиторської заборгованості, що виникла на звітну дату при виконанні кошторису (плану використання бюджетних коштів) за бюджетними зобов'язаннями, взятими на облік органами Казначейства у поточному та минулих звітних роках, відображається у бюджетній та фінансові звітності.
МіністрО. Маркарова