• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо відшкодування витрат на відрядження

Міністерство фінансів України  | Лист від 19.04.2004 № 31-03173-07-7/6515
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.04.2004
  • Номер: 31-03173-07-7/6515
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.04.2004
  • Номер: 31-03173-07-7/6515
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
19.04.2004 N 31-03173-07-7/6515
Щодо відшкодування витрат на відрядження
(Витяг)
Міністерство фінансів <...> повідомляє наступне.
Чи можна оформлювати посвідчення про відрядження працівникам, які виконують будівельні роботи на об'єкті, розташованому за 40 км від міста, і мають можливість щоденно повертатися додому, та чи здійснюється їм відшкодування витрат на відрядження?
Статтею 13 Кодексу законів про працю передбачено, що колективним договором встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин.
Тобто колективним договором повинно бути визначено, чи є виїзди працівників службовим відрядженням, чи така робота має роз'їзний (пересувний) характер, виконується вахтовим методом або працівників направляють для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт.
У разі оформлення поїздок працівників як службового відрядження (видання відповідного наказу, у якому може бути передбачена можливість щоденного повернення відрядженого працівника до місця постійного проживання, а також оформлення посвідчення про відрядження), йому виплачуються добові відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" (з урахуванням змін і доповнень).
Якщо колективним договором, діючим на підприємстві, визначено, що поїздки працівників - це робота, яка постійно проводиться у дорозі, має роз'їзний характер або працівники направляються для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.99 р. N 490 таким працівникам установлюється надбавка до тарифної ставки (посадового окладу) у розмірах, передбачених колективним договором або за погодженням із замовником.
Чи відповідає законодавству ситуація, коли директору підприємства аванс перед відрядженням не видається, а витрати компенсуються на його вимогу раз у квартал? Які саме санкції можуть бути застосовані, якщо такі дії не відповідають вимогам чинного законодавства?
Статтею 121 Кодексу законів про працю України передбачені гарантії і компенсації при службових відрядженнях, що виплачуються в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. N 663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон", положення якої спрямовані на практичну реалізацію вищезазначених норм, підприємства, установи та організації, що направляють працівників у відрядження в межах України та за кордон, зобов'язані забезпечити таких працівників (незалежно від того, яку посаду вони займають) коштами як аванс на поточні витрати у розмірах згідно з установленими нормами.
Відповідно до статті 265 зазначеного Кодексу особи, винні в порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від п'ятнадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заступник Міністра А.Мярковський