• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Положення про колегію Міністерства фінансів України

Міністерство фінансів України  | Наказ, Положення від 29.01.2002 № 64
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 29.01.2002
  • Номер: 64
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 29.01.2002
  • Номер: 64
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 64 від 29.01.2002
м. Київ
Про Положення про колегію Міністерства фінансів України
Відповідно до Указу Президента України від 14.07.2001 N 529 "Про Примірне положення про державного секретаря міністерства"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про колегію Міністерства фінансів України.
2. При підготовці матеріалів щодо питань, які розглядаються на засіданнях колегії, дотримуватися вимог Положення про колегію Міністерства фінансів України.
3. Вважати таким, що втратив чинність, пункт 4.13 розділу 4 Інструкції з діловодства в центральному апараті Міністерства фінансів України, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 31.12.97 N 289.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Державного секретаря Міністерства та секретаря колегії.
Міністр І.О.Юшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства
фінансів України
від 29 січня 2002 р. N 64
ПОЛОЖЕННЯ
про колегію Міністерства фінансів України
I. Загальні положення
1. Колегія Міністерства фінансів України (далі - колегія) є дорадчим органом і створюється для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Міністерства фінансів (далі - Міністерство), обговорення найважливіших напрямів його діяльності та проблем розвитку фінансової системи держави.
2. У своїй роботі колегія керується Конституцією України, Законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство фінансів України та цим Положенням.
II. Основні завдання і функції
3. Основними завданнями колегії є:
- участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері фінансів;
- визначення перспектив і найважливіших напрямів діяльності та розвитку фінансової системи;
- створення умов та розроблення механізмів для реалізації програм розвитку та вдосконалення фінансової системи;
- забезпечення контролю за реалізацією державної фінансової політики.
4. Відповідно до покладених на неї завдань колегія розглядає:
- заходи щодо реалізації програм Уряду, щорічних послань Президента України, програм соціально-економічного розвитку України, плани економічної та контрольної роботи Міністерства, заходи, спрямовані на поглиблення економічних реформ;
- стан виконання інших заходів, планів та рішень, що визначені Президентом України, Верховною Радою України та Урядом і є обов'язковими для виконання Міністерством;
- питання складання і виконання державного і місцевих бюджетів, податкової політики, грошово-кредитних відносин, валютного регулювання, удосконалення фінансового механізму, фінансування заходів щодо соціального захисту населення, структури і штатів управлінського апарату та інші питання, що входять до компетенції Міністерства;
- результати перевірок областей, міністерств, відомств з питань використання ними бюджетних коштів;
- стан виконавської дисципліни у центральному апараті та підвідомчих установах, здійснення контролю за виконанням директивних документів;
- питання кадрового забезпечення центрального апарату, підприємств та установ, що входять до сфери управління Міністерства;
- проекти найважливіших наказів, положень, інструкцій та інших нормативних документів.
5. Колегія Міністерства має право:
- заслуховувати на засіданнях доповіді керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань реалізації фінансово-бюджетної політики держави;
- заслуховувати звіти начальників департаментів центрального апарату Міністерства, а також керівників підприємств і установ, що належать до сфери його управління;
- запрошувати для участі в засіданні колегії представників інших органів виконавчої влади;
- проводити спільні засідання з колегіями інших центральних органів виконавчої влади та приймати спільні рішення;
- залучати вчених і провідних фахівців фінансової сфери до підготовки та розгляду питань, що належать до її компетенції;
- одержувати в установленому порядку необхідну для її діяльності інформацію і матеріали.
III. Склад колегії
6. До складу колегії Міністерства входять: Міністр - Голова колегії, Державний секретар Міністерства, його заступники та Голова Державної пробірної служби за посадою, а також начальники департаментів Міністерства.
До складу колегії можуть також входити керівники інших центральних органів виконавчої влади (діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів), підприємств, установ, що належать до сфери управління Міністерства, а також представники громадських організацій (з правом дорадчого голосу).
Склад колегії затверджується постановою Кабінету Міністрів України за поданням Міністра фінансів.
IV. Планування і організація роботи колегії
7. Організаційною формою роботи колегії є засідання, які проводяться в разі необхідності, але не рідше ніж один раз на місяць, як правило, у п'ятницю, відповідно до затвердженого плану.
8. За ініціативою Голови колегії або третини її членів можуть проводитись позапланові (позачергові) засідання колегії.
9. Для організаційного забезпечення діяльності колегії в апараті Міністерства утворюється її робочий орган - секретаріат колегії у складі: секретар колегії та його заступник.
10. Робота колегії проводиться відповідно до затверджених планів, у яких визначаються зміст питань, що необхідно розглянути, дати подання матеріалів та проведення засідань, структурні підрозділи та конкретні працівники Міністерства, відповідальні за підготовку і своєчасне подання матеріалів, підстави для включення питань на розгляд засідань колегії.
Орієнтовний план роботи колегії складається на рік, детально конкретизований - на поточний квартал.
11. Процес складання проектів планів засідань колегії організовує та забезпечує секретар колегії з урахуванням пропозицій членів колегії, начальників департаментів Міністерства, керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, на підставі орієнтовного плану засідань Кабінету Міністрів України, плану основних питань економічної і контрольної роботи Міністерства, постанов колегії, доручень Кабінету Міністрів України та Міністра.
12. Проекти планів засідань колегії після візування членами колегії затверджуються Міністром. Додаткові (позапланові) питання включаються до порядку денного засідання колегії за рішенням Міністра.
13. Плани роботи колегії доводяться до членів колегії, начальників департаментів, керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, за два тижні до початку року та за тиждень до початку кварталу, на який вони складаються.
14. Матеріали з питань, що виносяться на обговорення колегії, розглядаються у строки, передбачені планом роботи колегії, розсилаються членам колегії не пізніше як за 3 дні до засідання. У такі ж строки подаються матеріали з додаткових питань.
Члени колегії можуть не пізніше як за два дні до засідання колегії подавати Голові колегії свої зауваження і пропозиції щодо запропонованих до розгляду питань.
15. Матеріали, що подаються на розгляд колегії з того або іншого питання, мають містити:
- проект постанови колегії, завізований відповідальним за підготовку питання заступником Державного секретаря, Головою Державного казначейства України, Головою Головного контрольно-ревізійного управління України, начальниками департаментів, юридичним управлінням та літредактором, обсягом не більше ніж 4 сторінки;
- доповідну записку (довідку) по суті питання, що розглядається, із візами тих же посадових осіб, обсягом не більше ніж 5 сторінок.
У разі необхідності подаються інші довідкові матеріали (розрахунки, звіти, форми і т. ін.).
16. Заступники Державного секретаря, Голова Державного казначейства України, Голова Головного контрольно-ревізійного управління України, начальники департаментів, яким доручено підготовку матеріалів до засідання колегії, секретар колегії несуть персональну відповідальність за якість їх підготовки.
У разі неможливості вчасно підготувати питання до чергового засідання колегії, відповідальний за підготовку (відповідний заступник Державного секретаря, Голова Державного казначейства України, Голова Головного контрольно-ревізійного управління України) має поінформувати про це мотивованою доповідною запискою Голову колегії за тиждень до її засідання.
V. Порядок проведення засідань колегії
17. Проект порядку денного чергового засідання колегії погоджує Міністр, а в разі його відсутності - Державний секретар.
Порядок денний засідання колегії затверджується безпосередньо на її засіданні.
Як правило, на засіданні колегії встановлюється такий регламент: для доповідачів - до 15 хвилин, для співдоповідачів - до 10 хвилин, для виступів в обговоренні - до 5 хвилин, для довідок - до 3 хвилин.
18. Засідання колегії проводяться під головуванням Міністра, а в разі його відсутності - Державного секретаря.
19. У засіданнях колегії беруть участь члени колегії, а також, без права голосу, можуть брати участь інші посадові особи за переліком, складеним секретарем колегії і погодженим Міністром.
Члени колегії беруть участь у засіданнях без права заміни.
20. Засідання колегії є правочинними, якщо на них присутні більше половини її складу.
21. Засідання колегії можуть бути відкритими і закритими. При проведенні закритих засідань колегії (закритого обговорення окремих питань) підготовка матеріалів, оформлення рішень, що приймаються, здійснюється з дотриманням установлених правил роботи з документами обмеженого доступу.
22. У роботі колегії можуть брати участь за власною ініціативою Президент України, Прем'єр-міністр та віцепрем'єр-міністри України, народні депутати України, відповідальні працівники Адміністрації Президента та апарату Кабінету Міністрів України.
23. При розгляді окремих питань на засідання колегії можуть запрошуватися працівники інших центральних органів виконавчої влади та установ, участь яких у її роботі необхідна.
24. На засідання колегії при розгляді важливих питань можуть запрошуватися керівники та спеціалісти центральних органів виконавчої влади, вчені, представники засобів масової інформації.
25. Особи, запрошені на засідання колегії з окремих питань, після їх розгляду і прийняття рішення у подальшій роботі засідання участі не беруть. Вони також не беруть участі у голосуванні при прийнятті рішень колегії.
26. Рішення колегії приймаються відкритим голосуванням членів колегії, про що видаються постанови колегії.
27. У разі проведення спільних засідань колегії з іншими центральними органами виконавчої влади та прийняття відповідних рішень, такі рішення необхідно оформляти спільними постановами.
28. Рішення колегії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на засіданні членів колегії.
29. Після засідання колегії відповідальні за підготовку розглянутих питань керівники структурних підрозділів Міністерства, Державного казначейства України, Головного контрольно-ревізійного управління України, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, в обов'язковому порядку доопрацьовують проекти постанов з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених при обговоренні питань і схвалених колегіальним органом, погоджують з відповідними заступниками Державного секретаря (Головою Державного казначейства України, Головою Головного контрольно-ревізійного управління України) і протягом трьох днів (якщо головуючим не встановлений інший термін) подають у друкованому та електронному вигляді до секретаріату колегії.
30. Засідання колегії оформляється протоколом, який підписується головуючим на колегії та візується секретарем колегії.
31. Рішення з кожного розглянутого на засіданні колегії питання оформляється постановою, яка підписується головуючим на колегії та візується Державним секретарем, його відповідним заступником (Головою Державного казначейства України, Головою Головного контрольно-ревізійного управління України), начальниками департаментів відповідальних за підготовку постанови, юридичним управлінням, літредактором та секретарем колегії.
Управління справами забезпечує своєчасне тиражування і доведення до виконавців постанов, прийнятих колегією.
32. Рішення колегії проводяться в життя наказами Міністерства і є обов'язковим для виконання.
VI. Контроль за виконанням рішень колегії
33. Колегія систематично здійснює контроль за виконанням своїх рішень. Безпосередній контроль забезпечується особами, визначеними у цих рішеннях.
Оперативний контроль за виконанням рішень колегії покладається на секретаря колегії.
Питання контролю за виконаннями рішень колегії раз на півроку розглядається на одному з її засідань.
34. Голова колегії визначає ступінь відповідальності осіб, винних у невиконанні чи невчасному виконанні рішень колегії.
35. Постанови колегії із загальних питань постійної та тривалої дії знімаються з контролю лише за рішенням колегії.
36. Умови для нормальної роботи колегії забезпечує Міністерство.