• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про рішення щодо скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Санофі-Авентіс Україна"

Міністерство економіки України | Наказ, Висновок від 10.12.2009 № 1391
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 10.12.2009
  • Номер: 1391
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 10.12.2009
  • Номер: 1391
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.12.2009 N 1391
Про рішення щодо скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Санофі-Авентіс Україна"
Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 N 65 "Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.03.2009 за N 222/16238)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Санофі-Авентіс Україна" стосовно організації та здійснення Міністерством охорони здоров'я України процедури закупівлі за державні кошти препаратів лікарських (Еноксапаріну натрію, фл., амп., шпр. 80 мг) (згідно з оголошенням N 16885 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 22(358) від 01.06.2009), що додається.
2. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "Санофі-Авентіс Україна" у задоволенні скарги.
3. Міністерству охорони здоров'я України продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.
4. Відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома товариства з обмеженою відповідальністю "Санофі-Авентіс Україна", Міністерства охорони здоров'я України та Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.
Міністр економіки України Б.М.Данилишин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки України
10.12.2009 N 1391
ВИСНОВОК
щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Санофі-Авентіс Україна" стосовно організації та здійснення Міністерством охорони здоров'я України процедури закупівлі за державні кошти препаратів лікарських (Еноксапаріну натрію, фл., амп., шпр. 80 мг)
За результатом розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Санофі-Авентіс Україна" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Міністерством охорони здоров'я України (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти препаратів лікарських (Еноксапаріну натрію, фл., амп., шпр. 80 мг) на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів та з урахуванням пояснень, наданих уповноваженими представниками Скаржника та Замовника під час розгляду скарги, установлено.
На підставі пункту 14 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 N 65 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.03.2009 за N 222/16238) (далі - Порядок), Мінекономіки приймає рішення на підставі скарги та в межах інформації, зазначеної в скарзі, а також у додатково витребуваній інформації; у разі коли замовник не надав в установлений строк інформації, в тому числі документів щодо проведення процедури закупівлі, зокрема щодо підтвердження дати укладення договору про закупівлю, Мінекономіки розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі та в межах отриманої від учасника інформації.
1. Відповідно до пункту 37 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами) (далі - Положення), Замовник безоплатно надсилає або подає тендерну документацію особі, що зробила запит на її отримання, протягом трьох робочих днів з дня отримання від неї такого запиту.
Разом з тим Скаржником не обґрунтовано та документально не підтверджено, що Замовник вимагав від Скаржника грошову суму в розмірі сімдесяти п'яти гривень в якості плати за отримання тендерної документації, а також не вказано, яким саме пунктом тендерної документації це передбачалось.
2. Абзацом третім пункту 6 Положення встановлено, що закупівля товарів, робіт і послуг, крім закупівлі періодичних друкованих видань, здійснюється у вітчизняних виробників або їх представників, дилерів, дистриб'юторів, які визнані такими відповідно до укладених договорів (далі - офіційний представник), а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - у виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг - нерезидентів або їх офіційних представників.
На думку Скаржника, вказана норма Положення є обмежувальною (встановлює обмеження по здійсненню господарської діяльності для іноземних виробників), містить дискримінаційні вимоги, суперечить принципам державних закупівель та не відповідає законодавству України і діючим міжнародним договорам, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України.
Водночас відповідно до пункту 86 Положення та пункту 2 Порядку, будь-який учасник процедури закупівлі, який вважає, що він зазнав або може зазнати збитків унаслідок порушення замовником процедур закупівель, установлених Положенням, може оскаржити рішення, дії або бездіяльність замовника до Мінекономіки. При цьому оскарження вимог нормативно-правових актів у сфері державних закупівель, зокрема Положення, не є предметом розгляду Міністерства економіки України та не належать до його компетенції.
3. Конституційним Судом України було прийнято Рішення від 14.07.2009 N 18-рп/2009 (далі - Рішення), відповідно до якого було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості" від 18.12.2008 N 694-VI.
У листі-роз'ясненні Міністерства економіки України від 05.08.2009 N 3303-27/696 щодо закупівлі товарів, робіт та послуг у вітчизняних виробників вказано, що 11.07.2009 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2009 N 647 "Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти".
Рішенням Конституційного Суду України від 09.02.99 N 1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа N 1-7/99 про зворотну дію у часі законів та інших нормативно-правових актів) встановлено, що за загальним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі. Вказаний принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України за якою дію нормативно-правових актів у часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання чинності цим актом і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Таким чином, процедури закупівлі, розпочаті до набрання чинності постанови, закінчуються відповідно до чинного на момент початку процедури законодавства, зокрема, частини другої розділу II "Перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості", без врахування вимог постанови.
При цьому зазначений лист-роз'яснення не забороняє Замовникам вносити зміни до тендерної документації, за умови, якщо стадія процедури закупівлі дозволяє внесення змін та приведення тендерної документації у відповідність з вимогами нормативно-правових актів, що діють під час проведення процедури закупівлі.
Враховуючи вищезазначене, Скаржником не доведено наявності з боку Замовника порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, що призвели до дискримінації Скаржника.
Згідно з пунктами 89, 90 Положення, пунктом 13 Порядку та з урахуванням зазначеного скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Санофі-Авентіс Україна" не задоволено.
Начальник відділу скарг
та контролю у сфері
державних закупівель


В.С.Сухова