• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про рішення щодо скарги товариства з обмеженою відповідальністю "СЕА Електронікс"

Міністерство економіки України | Наказ, Висновок від 01.10.2009 № 1087
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 01.10.2009
  • Номер: 1087
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 01.10.2009
  • Номер: 1087
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.10.2009 N 1087
Про рішення щодо скарги товариства з обмеженою відповідальністю "СЕА Електронікс"
Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 N 65 "Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "СЕА Електронікс" стосовно оскарження здійснення акціонерною енергопостачальною компанією "Київенерго" процедури закупівлі за державні кошти однофазних електронних лічильників електричної енергії згідно з оголошенням N 16472 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 21 (357) від 25.05.2009, що додається.
2. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "СЕА Електронікс" у задоволенні скарги.
3. Акціонерній енергопостачальній компанії "Київенерго" продовжити процедуру закупівлі за державні кошти однофазних електронних лічильників електричної енергії відповідно до чинного законодавства, з урахуванням висновку, що додається.
4. Відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома товариства з обмеженою відповідальністю "СЕА Електронікс", Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" та філії публічного акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.
Міністр економіки України Б.М.Данилишин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки України
01.10.2009 N 1087
ВИСНОВОК
щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "СЕА Електронікс" стосовно оскарження здійснення акціонерною енергопостачальною компанією "Київенерго" процедури закупівлі за державні кошти однофазних електронних лічильників електричної енергії
За результатом розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "СЕА Електронікс" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення акціонерною енергопостачальною компанією "Київенерго" (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти однофазних електронних лічильників електричної енергії на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів, з урахуванням пояснень уповноважених представників Скаржника, Замовника і товариства з обмеженою відповідальністю "Албат" (далі - Переможець) установлено.
1. Пунктом 13 конструктивних вимог до корпусу лічильника додатка 4 до тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету Замовника (протокол від 09.06.2009 N 013/725-192) (далі - тендерна документація), установлена вимога, що предмет закупівлі повинен мати універсальне кріплення як на DIN - рейку, так і за допомогою гвинтів, при цьому обов'язково кріплення на DIN - рейку повинно унеможливлювати зняття лічильника без попереднього зняття кришки клемнику.
У зв'язку з цим Скаржник стверджує, що Замовником у тендерній документації встановлені такі технічні та конструктивні вимоги до корпусу однофазних електронних лічильників електричної енергії, які характеризують технічні характеристики лише лічильників, виробником яких є товариство з обмеженою відповідальністю "НіК".
Поряд з цим Скаржником не доведено, яким чином конструктивні вимоги щодо предмета закупівлі, передбачені Замовником у тендерній документації, обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, зважаючи на те, що на участь у процедурі закупівлі тендерні пропозиції подало п'ять учасників, а до оцінки допущено дві тендерні пропозиції.
Крім того, Скаржником не надано обґрунтованих пояснень та документального підтвердження інформації, зазначеної у скарзі, стосовно того, що вся технічна частина тендерної документації була розрахована на одного виробника, що учасники тендеру товариство з обмеженою відповідальністю "Біс-електронік" та товариство з обмеженою відповідальністю "Албат" є офіційними представниками одного виробника - товариства з обмеженою відповідальністю "НіК", а також, яким чином останнє твердження Скаржника порушує чинне законодавство в сфері державних закупівель.
Згідно з матеріалами, наданими Замовником до Мінекономіки листом від 25.08.2009 N 013/5754, повне найменування підприємства, що згадується Скаржником - це товариство з обмеженою відповідальністю "НІК - ЕЛЕКТРОНІКА".
2. Відповідно до пункту 24 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами) (далі - Положення), Замовник може вимагати від учасника подання інформації, що підтверджує відповідність учасника таким кваліфікаційним вимогам як, зокрема, наявність коштів, обладнання і працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. При цьому відповідно до підпункту 3 пункту 38 Положення тендерна документація повинна містити інформацію про необхідність документального підтвердження відповідності учасників установленим кваліфікаційним вимогам.
Вимога про те, що комерційна частина тендерної пропозиції повинна містити перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним та іншим вимогам (відповідно до вимог розділу 5 та додатка 2 тендерної документації) вказана у підпункті 4.2.3 пункту 4.2 тендерної документації. Додатком 2 тендерної документації визначений перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним вимогам замовника, серед яких є і документи, які повинен подати учасник для підтвердження такої кваліфікаційної вимоги, як наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.
При цьому твердження Скаржника про фактичне розширення у підпункті 4.2.1 пункту 4.2 тендерної документації вичерпного переліку кваліфікаційних вимог, передбачених пунктом 24 Положення, не обґрунтоване та не доведене Скаржником, оскільки, по-перше, підпункт 4.2.1 пункту 4.2 взагалі не передбачає вимогу подання документів, що підтверджують відповідність учасника встановленим кваліфікаційним вимогам, а по-друге, Скаржник не надав обґрунтованих доказів наявності з боку Замовника (при визначенні вказаного вище пункту тендерної документації) порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, які вплинули на об'єктивність вибору переможця або призвели до дискримінації Скаржника.
3. Пунктом 47 Положення передбачено, що на запит учасника замовник підтверджує отримання його тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу отримання протягом двох календарних днів з моменту отримання такого запиту.
Відповідно до листа Замовника на лист Скаржника від 06.08.2009 N 711, копія якого надана Скаржником до Мінекономіки, на запит Скаржника Замовник підтвердив отримання його тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу отримання. Лист Замовника датовано від 10.08.2008 N 013/469. При цьому згідно з листом-роз'ясненням Мінекономіки щодо правильного обчислення перебігу строків при здійсненні процедури закупівлі від 21.08.2009 N 3303-27/744, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (стаття 254 Цивільного кодексу) .
4. Відповідно до пункту 56 Положення замовник визначає переможця торгів з числа учасників, тендерні пропозиції яких не були відхилені, на підставі критеріїв і методики оцінки тендерних пропозицій, зазначених у тендерній документації. Разом з тим згідно з копією протоколу відхилення тендерних пропозицій учасників від 05.08.2009 N 013/919-192 (далі - протокол відхилення) та поясненнями Замовника, наданими Замовником до Мінекономіки листом від 25.08.2009 N 013/5754, тендерна пропозиція Скаржника відхилена Замовником на підставі пункту 18.1 тендерної документації та пункту 61 Положення як така, що не відповідає умовам тендерної документації.
З огляду на зазначене, а також, враховуючи факт оскарження Скаржником положень тендерної документації після здійснення розкриття Замовником тендерних пропозицій учасників, Скаржником не доведено наявність порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, які вплинули на об'єктивність визначення переможця процедури закупівлі та призвели до дискримінації Скаржника.
Відповідно до пункту 89 Положення, пункту 13 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 N 65, та з урахуванням зазначеного скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "СЕА Електронікс" не задоволено.
Начальник відділу скарг
та контролю у сфері
державних закупівель


В.С.Сухова