• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно експортного відшкодування

Міністерство економіки України | Лист від 07.08.2000 № 48-51/737
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 07.08.2000
  • Номер: 48-51/737
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 07.08.2000
  • Номер: 48-51/737
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 48-51/737 від 07.08.2000
м.Київ
Мінекономіки розглянуло звернення керівництва ВАТ про незадовільне відшкодування з бюджету ПДВ та удосконалення його розрахунків і повідомляє.
З метою виправлення ситуації щодо відшкодування ПДВ платникам податку, які здійснюють операції з вивезення (пересилання) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України (експорт), та забезпечення своєчасних відшкодувань з бюджету підприємствам, що мають від'ємне сальдо з ПДВ, проводиться робота з удосконалення діючих законодавчих актів.
Статтею 8 Закону України від 01.06.2000 р. N 1783-III "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено, що платник податку, який здійснює операції з вивезення (пересилання) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України (експорт) і подає розрахунок експортного відшкодування за наслідками податкового місяця, має право на отримання такого відшкодування протягом 30 календарних днів з дня подання такого розрахунку.
Крім того, п. 8.7 цієї статті визначено, що у разі, коли платник податку має непогашену заборгованість з ПДВ минулих податкових періодів або непогашений податковий вексель, виданий відповідно до п. 11.5 ст. 11 цього Закону, сума експортного відшкодування або її частина спрямовується на погашення такого векселя. За добровільним рішенням платника податку сума експортного відшкодування може бути повністю або частково зарахована в рахунок платежів з цього податку або інших податків, зборів (обов'язкових платежів), які зараховуються до Держбюджету України. Про таке рішення платник податку зазначає у декларації, яка подається за відповідний звітний період разом із розрахунком експортного бюджетного відшкодування.
Законом України від 02.03.2000 р. N 1523-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування" доповнено пп. 7.7.5 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", де передбачено, що у випадку, коли сума бюджетних надходжень від ПДВ відповідного періоду не покриває суму податків, що має бути відшкодована бюджетом, для такого бюджетного відшкодування використовуються доходи з інших джерел, які відповідно до законодавства зараховуються до Держбюджету України.
Для забезпечення надходжень ПДВ до бюджету та з метою своєчасного відшкодування ПДВ підприємствам Мінекономіки розроблено проекти законів України "Про реструктуризацію зобов'язань щодо відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість станом на 1 січня 2000 року" та "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України".
Проектом Закону України "Про реструктуризацію зобов'язань щодо відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість станом на 1 січня 2000 року" передбачається здійснення реструктуризації бюджетної заборгованості з відшкодування сум ПДВ, що склалася станом на 01.01.2000 р., шляхом оформлення її простими векселями Держказначейства України терміном погашення через 5 років.
Цей захід дасть можливість зняти навантаження з держбюджету поточного року та найближчих чотирьох років, пов'язане з необхідністю погашення бюджетного боргу та забезпечити своєчасне здійснення поточних платежів.
Проектом Закону України "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України" пропонується заборонити використання коштів ПДВ на фінансування бюджетних видатків за наявності невідшкодованих сум податку на додану вартість та встановити кримінальну відповідальність посадових осіб за порушення такого порядку.
З метою зниження податкового навантаження на товаровиробників, Верховною Радою України прийнято у першому читанні проект Податкового кодексу, яким передбачено поступове зниження ставки ПДВ: до 17 % у перший рік дії Кодексу та 15 % у наступні періоди.
Керівник Департаменту розвитку ринків А.Кушніренко
"Бизнес. Бухгалтерія",
N 49, 4 грудня 2000 р.