• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Раду з акредитації Національного органу з акредитації

Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України  | Наказ, Склад колегіального органу, Положення від 20.11.2001 № 279
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 279 від 20.11.2001
Про Раду з акредитації Національного органу з акредитації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Мінстерства економіки та з питань європейської інтеграції N 24 від 06.02.2003 N 30 від 17.02.2003 N 210 від 04.06.2004 N 257 від 07.07.2004 Наказами Міністерства економіки N 255 від 25.07.2006 N 135 від 15.05.2007 )
Відповідно до статті 7 Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності"
НАКАЗУЮ:
1. Утворити Раду з акредитації Національного органу з акредитації та затвердити її персональний склад, що додається.
2. Затвердити Положення про Раду з акредитації Національного органу з акредитації що додається.
Міністр О.Шлапак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
20.11.01 N 279
(у редакції наказу
Міністерства економіки
України
від 15.05.2007 N 135
( v0135665-07 )
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду з акредитації Національного агентства з акредитації України
1. Рада з акредитації (далі - Рада) є дорадчо-наглядовим органом Національного агентства з акредитації України (далі - НААУ).
2. У своїй діяльності Рада керується Конституцією України, законами України та цим Положенням.
3. Рада працює на громадських засадах, її діяльність базується на принципах відкритості та гласності.
4. Метою діяльності Ради є забезпечення неупередженості дій НААУ, представлення інтересів усіх зацікавлених сторін у питаннях, пов'язаних з акредитацією, та надання рекомендацій НААУ.
5. Рада формується на паритетних засадах із представників трьох зацікавлених сторін:
центральних органів виконавчої влади,
акредитованих органів з оцінки відповідності,
підприємств, установ та організацій, Національної академії наук України, інших наукових установ та громадських організацій.
Кількість представників від кожної зазначеної сторони не повинно перевищувати третини від загальної кількості членів Ради.
6. Персональний склад Ради формується НААУ та затверджується Міністерством економіки України (далі - Мінекономіки) за пропозицією НААУ. Формування здійснюється відповідно до "Критеріїв відбору представників до Ради з акредитації" (додаток).
Загальна кількість членів Ради становить 18 осіб.
Член Ради може визначити особу, яка бере участь у засіданнях у разі, коли член Ради не може особисто взяти участь у засіданні. На таку особу оформляється довіреність завірена печаткою органу (підприємства, установи, організації), який вона представляє.
7. НААУ переглядає склад Ради кожні три роки або за необхідності частіше. За результатами перегляду НААУ надає пропозиції до Мінекономіки щодо внесення змін до складу Ради. Мінекономіки може достроково ініціювати внесення змін до складу Ради.
8. Організаційне забезпечення діяльності Ради здійснює НААУ.
9. Основною формою роботи Ради є засідання.
10. Рішення Ради оформляються протоколом, до якого включаються тезиси виступів, обговорень, рішення та результати голосувань. Протокол підписується секретарем і надається на підпис голові Ради у п'ятиденний термін після проведення засідання, якщо інший термін не встановлюється головою Ради. Рішення засідання надсилаються секретарем членам Ради та зацікавленим сторонам у двотижневий термін після засідання.
11. Кожна зацікавлена сторона має один голос, який визначається більшістю її представників. У разі рівного розподілу голосів представників сторони вирішальним є голос голови Ради або його заступника, що представляє дану сторону.
Рішення приймається, якщо за нього проголосувало не менше двох сторін.
12. Рішення Ради носять рекомендаційний характер та у разі потреби впроваджуються наказами НААУ.
13. Керівництво Радою здійснює голова Ради.
Голова Ради затверджується Мінекономіки та має двох заступників. Голова Ради та його заступники повинні представляти різні зацікавлені сторони. Заступники голови Ради обираються більшістю присутніх зацікавленої сторони, від якої він обирається.
Голова Ради веде засідання Ради, а у разі відсутності за його дорученням - один із заступників голови Ради.
14. Дострокове припинення повноважень члена Ради можливе за його особистим проханням або через інші обставини, що унеможливлюють виконання ним обов'язків у Раді (звільнення з посади та інше).
Пропозиції про припинення повноважень члена Ради подаються до Голови Ради.
За поданням НААУ Мінекономіки вносить відповідні зміни до складу Ради.
15. Діловодство Ради веде секретар, який призначається Головою НААУ із співробітників НААУ. Секретар Ради організовує роботу з підготовки засідань Ради, веде протокол засідань, здійснює контроль за дотриманням встановлених термінів виконання рішень Ради.
16. Основними функціями Ради є:
розроблення рекомендацій щодо формування політики у сфері акредитації та нагляд за її проведенням;
нагляд за здійсненням акредитації відповідно до принципів, норм та вимог, встановлених у Законі України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" та інших нормативно-правових актах;
надання рекомендацій щодо затвердження правил процедур та управління проведенням робіт з акредитації, здійснення контролю і розгляду апеляцій, у тому числі визначення розміру зборів за послуги у сфері акредитації;
погодження кваліфікаційних вимог, порядку та правил атестації персоналу з акредитації, складу атестаційної комісії персоналу;
затвердження та звільнення членів Комісії з апеляцій;
погодження Положення про Комісію з апеляцій та змін до нього;
підготовка пропозицій стосовно контролю за здійсненням акредитації та організаційно-фінансовою діяльністю НААУ;
прийняття рекомендацій щодо укладення міжнародних договорів про співробітництво та взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності;
розгляд щорічного звіту про діяльність НААУ.
17. Рада має право:
запитувати та одержувати від НААУ в установленому порядку необхідну інформацію та матеріали;
утворювати, у разі потреби, тимчасові експертні та робочі групи, залучати до участі в їх роботі спеціалістів центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій усіх форм власності за погодженням з їх керівниками;
уносити у межах своєї компетенції пропозиції та рекомендації до керівництва НААУ і Мінекономіки.
18. Члени Ради зобов'язані:
дотримуватись цього Положення;
знати нормативно-правові акти у сфері акредитації та нормативні документи з акредитації;
брати участь у роботі Ради.
19. Члени Ради та члени тимчасових експертних та робочих груп повинні забезпечувати конфіденційність інформації, одержаної у процесі роботи, та підписати Декларацію про конфіденційність.
20. Засідання Ради проводяться у разі необхідності, але не рідше ніж один раз на рік.
З метою підготовки до засідань Ради можуть створюватись тимчасові експертні та робочі групи. Пропозиції зі складу таких груп готуються секретарем Ради та надаються Голові Ради на затвердження.
Про дату проведення засідання та порядок денний секретар Ради не пізніше ніж за два тижні до засідання інформує членів Ради та надає їм необхідні матеріали. Лист-запрошення на засідання разом з порядком денним розсилається (у тому числі електронною поштою) секретарем Ради. Пропозиції від членів Ради щодо порядку денного засідання надаються членами Ради секретарю не пізніше ніж за тиждень до засідання.
Засідання Ради є правомочним, якщо на ньому присутні представники усіх трьох сторін та Голова НААУ. Загальна кількість присутніх членів Ради має бути не менше половини. У разі неможливості участі члена Ради у засіданні участь бере визначена ним особа. Про неможливість участі член Ради повинен письмово повідомити не пізніше ніж за два дні до проведення засідання. Голова НААУ повинен брати участь у засіданнях Ради. У разі, якщо Голова НААУ не може брати участь у засіданні особисто, він повинен письмово уповноважити замість себе іншу особу.
На засідання Ради можуть запрошуватися представники державних органів, наукових закладів, громадських організацій, підприємств та організацій, Технічного комітету з акредитації, які не входять до постійного складу Ради, члени тимчасових експертних та робочих груп, а також представники засобів масової інформації. Запрошення їм надсилаються секретарем Ради з акредитації за дорученням Голови Ради. Бути присутніми на засіданні мають право представники лише тих організацій, яким було надіслано такі запрошення.
Тривалість доповідей, виступів та обговорення встановлюється на початку кожного засідання в залежності від порядку денного.
21. Рішення про проведення таємного голосування, та обрання членів лічильної комісії приймається більшістю присутніх членів Ради.
( Положення в редакції Наказу Мінекономіки, європ. інтеграції N 24 від 06.02.2003, в редакції Наказу Міністерства економіки N 135 від 15.05.2007 )
Додаток
КРИТЕРІЇ
відбору представників до Ради з акредитації
I. Центральні органи виконавчої влади
1. У Раді з акредитації представлені центральні органи виконавчої влади, на які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 N 288 "Про затвердження переліків центральних органів виконавчої влади, на які покладаються функції технічного регулювання у визначених сферах діяльності та розроблення технічних регламентів" покладено функції технічного регулювання у визначених сферах діяльності та розроблення технічних регламентів.
2. Перевага надається центральним органам виконавчої влади, що уклали з НААУ угоди про взаємодію та співробітництво.
3. Представник повинен відноситись до керівного складу та за напрямом функціональних обов'язків відповідати за координацію роботи з технічного регулювання, оцінки відповідності, метрології, підтвердження відповідності, стандартизації або оцінки якості продукції.
II. Акредитовані органи з оцінки відповідності (далі - ООВ)
1. Досвід діяльності ООВ у сфері оцінки відповідності не менше 3-х років.
2. ООВ має бути акредитованим НААУ на відповідність стандартам, гармонізованими з міжнародними та європейськими.
3. Перевага надається ООВ, що є провідними у своїй сфері (є членами міжнародних організацій, беруть участь у між лабораторних порівняльних випробуваннях, роботі Технічного комітету з акредитації та інше).
4. Представник має бути аудитором з акредитації, сертифікації продукції, систем управління та інших напрямів оцінювання відповідності.
Примітка. До цієї групи входять представники підприємств, установ та організацій, об'єднань органів з оцінки відповідності, наукових установ і організацій, до структури яких входить акредитований ООВ.
III. Підприємства, установи та організації, НАНУ, інші наукові установи та громадські організації
1. Об'єднання підприємств, що використовують оцінювання відповідності продукції власного виробництва.
2. Об'єднання споживачів, які користуються продукцією, що потребує оцінки відповідності.
3. Наукові установи, що займаються питаннями, які пов'язані з сертифікацією, підтвердженням відповідності, стандартизацією, метрологією або якістю продукції.
4. Представник повинен відноситись до керівного складу і займатись питаннями сертифікації, підтвердження відповідності, стандартизації, метрології або якості продукції.
( Додаток в редакції Наказу Міністерства економіки N 135 від 15.05.2007 )
Начальник управління регуляторної
політики у сфері підприємництва

А.Сисолятін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
20.11.2001 N 279
(у редакції наказу
Міністерства економіки
України
від 25.07.2006 N 255
( v0255665-06 )
СКЛАД
Ради з акредитації Національного агентства з акредитації України
МУСІНА
Людмила Абдрахманівна
- заступник Міністра економіки,
голова Ради
ВИСОЦЬКИЙ
Олег Миколайович
- Голова Держспоживстандарту,
заступник голови Ради
Члени Ради:
БАРЗИЛОВИЧ
Дмитро Владиславович
- начальник управління технічного
регулювання в будівництві Мінбуду
БАРИШНІКОВ
Олексій Іванович
- директор підприємства
Торгово-промислової палати
"Українське Бюро Інспекцій"
БЕЛІКОВ
Микола Іванович
- директор державного підприємства
"Випробувальний центр "Омега"
БИКОВЕЦЬ
В'ячеслав Михайлович
- перший віце-президент, генеральний
директор Спілки підприємців малих,
середніх і приватизованих підприємств
ВЕСЕЛЬСЬКИЙ
Віктор Леонідович
- перший заступник Міністра охорони
здоров'я
ГЕРЖОД
Юрій Володимирович
- директор департаменту безпеки у галузі
Мінтрансзв'язку
ДУШЕНКО
Галина Олександрівна
- начальник відділу технічного
регулювання, метрології та якості
Мінпромполітики
ЖОВТУХА
Володимир Опанасович
- директор департаменту регуляторної
політики Мінекономіки
КАЛИТА
Петро Якович
- президент Української асоціації якості
КРИЛАЧ
Юрій Іванович
- начальник Державного центру
сертифікації засобів охоронного
призначення при МВС
КУЗНЄЦОВ
Геннадій Дмитрович
- член Ради підприємців України
при Кабінеті Міністрів України
ЛОБАНОВ
Леонід Михайлович
- заступник директора Інституту
електрозварювання імені Є.О.Патона НАНУ
МАКАРОВ
Володимир Павлович
- директор товариства з обмеженою
відповідальністю "Росток-ВЦ"
НОВОСЬОЛОВ
Сергій Борисович
- заступник директора Департаменту
економічної та господарської діяльності
Міноборони
ПЛЕТНЬОВ
В'ячеслав Андрійович
- заступник голови Державного
департаменту промислової безпеки,
охорони праці та гірничого нагляду МНС
ПРИЙМАЧЕНКО
Валерій Іванович
- начальник Державного центру
сертифікації МНС
ПРОДАНЧУК
Микола Георгійович
- директор державного підприємства
"Інститут екогігієни та токсикології
ім. Л.І.Медведя" МОЗ
ПРОХОРОВ
Володимир Володимирович
- начальник державного підприємства
"Київський експертно-технічний центр"
Держпромгірнагляду
ПРОХОРОВ
Сергій Мефодійович
- перший віце-президент Українського
союзу промисловців і підприємців
РЕДЗЮК
Анатолій Михайлович
- директор державного підприємства
"Державний автотранспортний
науково-дослідний і проектний інститут"
Мінтрансзв'язку- керівник органу з
сертифікації
РОЗГОН
Анатолій Васильович
- директор Департаменту економічної
стратегії та розвитку аграрного ринку
Мінагрополітики
САМЧИШИН
Олег Тимофійович
- президент Української асоціації
споживачів
СИТНІЧЕНКО
Віктор Михайлович
- керівник науково-технічного центру
"Станкосерт"
ФЕДОРОВ
Валентин Альбертович
- директор державного підприємства
"Державний орган з сертифікації
продукції, систем управління якістю
і довкіллям "ДонСЕРТ"
ФІЛОНЮК
Олександр Феодосійович
- президент Ліги страхових організацій
ЯКУБОВСЬКИЙ
Валерій Володимирович
- президент Українського товариства
якості
( Склад в редакції Наказів Мінекономіки, європ. інтеграції N 30 від 17.02.2003, N 210 від 04.06.2004, Наказу Міністерства економіки N 255 від 25.07.2006 )
Начальник управління регуляторної
політики у сфері підприємництва

А.Сисолятін