• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про колегію Мінекономіки

Міністерство економіки України | Наказ, Регламент, Положення від 09.04.2001 № 74 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Регламент, Положення
  • Дата: 09.04.2001
  • Номер: 74
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Регламент, Положення
  • Дата: 09.04.2001
  • Номер: 74
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 74 від 09.04.2001
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції N 146 від 23.05.2002 )
Про колегію Мінекономіки
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 березня 2001 р. N 100-р "Про колегію Мінекономіки"
НАКАЗУЮ:
1. Довести до відома працівників Мінекономіки, урядових органів у складі Міністерства та підвідомчих організацій, що членами колегії Мінекономіки є
за посадою:
Міністр та заступники Міністра,
начальник Держцінінспекції, Голова Держекспортконтролю, Голова Держрезерву,
а також:
Непран М.І. - керівник адміністративного департаменту, Зубарєв В.В. - керівник департаменту економіки оборони, правоохоронної діяльності, техногенної безпеки та державних закупівель, Парнюк В.О. - керівник департаменту мікроекономічного аналізу, Романюк С.А. - керівник департаменту регіональної політики, Медвецький А.Т. - начальник головного юридичного управління,
Гусаков В.М. - Голова Держбуду, Кабан П.С. - Голова Держстандарту, Меркушов В.Т. - Голова Держкоменергозбереження,
Чеботар С.І. - віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (з правом дорадчого голосу).
2. Затвердити Положення про колегію Мінекономіки та Регламент засідань колегії Мінекономіки, що додаються.
При підготовці матеріалів щодо питань, які розглядаються на засіданнях колегії, дотримуватися вимог цих документів.
3. Уважати такими, що втратили чинність, накази Мінекономіки від 24.11.98 N 152 та від 18.05.99 N 66.
Міністр В.Роговий
Затверджено
Наказ Міністерства економіки
України
від 9 квітня 2001 р. N 74
Положення про колегію Мінекономіки
I. Загальні положення
1. Колегія Міністерства економіки України (далі - колегія) є дорадчим органом і створюється для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Міністерства економіки (далі - Міністерство), обговорення найважливіших напрямів його діяльності.
2. У своїй роботі колегія керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства та цим Положенням.
II. Основні завдання і функції
1. Основними завданнями колегії є вироблення взаємоузгодженої колективної позиції керівного складу Міністерства щодо участі Міністерства у формуванні загальнодержавної політики економічного і соціального розвитку України і її регіонів, єдиної зовнішньоекономічної політики та розроблення механізмів їх реалізації.
2. Відповідно до покладених на Міністерство завдань колегія розглядає:
питання соціально-економічного розвитку України та окремих регіонів, розробки прогнозів та програм соціально-економічного розвитку України та інших державних програм та шляхи їх реалізації, забезпечення економічної безпеки держави;
пропозиції до проекту Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Плану пріоритетних дій Міністерства та результати їх реалізації;
питання про розподіл та витрачання державних бюджетних коштів, за які відповідає Міністерство, залучення та використання іноземних інвестицій та міжнародної технічної допомоги, забезпечення державної політики щодо закупівлі товарів, робіт та послуг для державних потреб, державного оборонного замовлення, мобілізаційної підготовки в галузях економіки України;
міжгалузеві питання цінової та антимонопольної державної політики, державної політики у сфері управління державною власністю та щодо запобігання банкрутству;
питання зовнішньоекономічної діяльності України, приєднання України до ГАТТ/СОТ, роботи торговельно-економічних місій у складі дипломатичних представництв України за кордоном, роботи двосторонніх міждержавних комісій, українську частину яких очолюють керівники Міністерства;
стан реалізації державної політики у сфері експортного контролю та управління і використання державного матеріального резерву;
створення та функціонування вільних економічних зон та територій пріоритетного розвитку;
питання розвитку внутрішнього ринку товарів та послуг, ринку продовольства, фондового ринку;
результати роботи урядових органів у складі Міністерства та підвідомчих організацій;
кадрові питання та питання виконавської дисципліни;
інші питання, пов'язані з реалізацією покладених на Міністерство завдань та за ініціативою Міністра.
3. Колегія має право:
залучати вчених і провідних фахівців підзвітних та підвідомчих органів та організацій до підготовки та розгляду питань, що належать до її компетенції;
одержувати в установленому порядку необхідну для її діяльності інформацію і матеріали;
заслуховувати звіти керівників урядових органів у складі Міністерства, структурних підрозділів Міністерства, а також підприємств, організацій і установ, що належать до сфери його управління;
запрошувати для участі у засіданні колегії представників інших центральних органів виконавчої влади;
проводити спільні засідання з колегіями інших міністерств та приймати спільні рішення.
III. Склад колегії
1. До складу колегії входять за посадою Міністр, заступники Міністра, керівники урядових органів у складі Міністерства: Голова Державного агентства з управління державним матеріальним резервом, Голова Державної служби експортного контролю, начальник Державної інспекції з контролю за цінами.
До складу колегії також можуть входити керівники інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економіки, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, а також представники відповідних громадських організацій (з правом дорадчого голосу).
Членів колегії затверджує та звільняє Кабінет Міністрів України за поданням Міністра.
IV. Планування роботи колегії Мінекономіки
1. Організаційною формою роботи колегії Мінекономіки є засідання, які проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
2. Для організаційного забезпечення діяльності колегії в апараті Міністерства утворено її робочий орган - відділ організації роботи колегії та контролю.
3. Засідання колегії проводяться відповідно до розробленого і затвердженого наказом Міністерства плану.
План роботи колегії складається на квартал.
V. Порядок проведення засідань колегії Мінекономіки та прийняття її рішень
1. Засідання колегії проводяться під головуванням Міністра, а у разі його відсутності - першого заступника Міністра. З ініціативи голови колегії або третини складу колегії можуть проводитись позапланові (позачергові) засідання.
2. Секретарем колегії є за посадою начальник відділу організації роботи колегії та контролю.
3. Члени колегії беруть участь у засіданнях без права заміни.
4. Засідання колегії є правомочним, якщо на ньому присутньо більше половини її складу.
5. У роботі колегії можуть брати участь за власною ініціативою Президент України, Прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України, народні депутати, працівники апарату Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України.
6. У засіданнях колегії можуть брати участь інші посадові особи Міністерства, які не є членами колегії, за списком, погодженим з Міністром.
7. На засідання колегії може запрошуватися керівництво міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, вчені, а також представники засобів масової інформації (за списком, підготовленим підвідділом зв'язку з засобами масової інформації і погодженим з Міністром).
8. Рішення колегії приймаються відкритим голосуванням і вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало більше половини присутніх на засіданні членів колегії, при цьому голос головуючого є вирішальним; оформляються протоколом, який підписується головуючим та секретарем колегії і втілюються в життя наказом Міністерства.
9. Засідання колегії можуть бути відкритими і закритими. При проведенні закритих засідань колегії (закритого обговорення окремих питань) підготовка матеріалів, оформлення рішень, що приймаються, здійснюється з дотриманням установлених правил роботи з таємними документами.
10. При проведенні спільних засідань колегії Мінекономіки з іншими міністерствами матеріали до засідання готуються за порядком, викладеним у цьому розділі, спільно секретаріатами колегій міністерств і погоджуються їх керівниками.
VI. Контроль за виконанням рішень колегії Мінекономіки
1. Контроль за виконанням рішень колегії покладається на особи, визначені у цих рішеннях, та відділ організації роботи колегії та контролю.
2. Міністр визначає ступінь відповідальності осіб, винних у невиконанні чи несвоєчасному виконанні рішень колегії.
Керівник
адміністративного департаменту

М.Непран
Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України від
9 квітня 2001 р. N 74
Регламент засідань колегії Мінекономіки
Формування плану проведення засідань колегії Мінекономіки
1. Засідання колегії Мінекономіки проводяться відповідно до розробленого і затвердженого наказом Міністерства плану та за необхідності.
Засідання колегії проводяться один - два рази на місяць у четвер.
У плані проведення засідань колегії зазначаються питання, назви структурних підрозділів Мінекономіки, інших центральних органів виконавчої влади, які готують матеріали, термін подання, дата розгляду, прізвища, ініціали та посади доповідачів.
2. Питання для розгляду на засіданнях колегії Мінекономіки визначаються, виходячи з актів Президента України, рішень Верховної Ради України та інших нормативних документів, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства, з власної ініціативи Міністра економіки і його заступників та з інших питань, які належать до компетенції Міністерства.
3. З метою своєчасної розробки плану проведення засідань колегії керівники департаментів Мінекономіки і керівники підвідомчих Мінекономіки організацій систематично готують за формою, затвердженою наказом, і за місяць до кінця поточного кварталу подають до відділу організації роботи колегії та контролю у двох друкованих примірниках та в електронному вигляді перелік питань, які доцільно внести на розгляд колегії Мінекономіки у наступному кварталі, погоджений з відповідним заступником Міністра.
4. Відділ організації роботи колегії та контролю на основі цих матеріалів до 15 числа останнього місяця поточного кварталу готує проект плану проведення засідань колегії Мінекономіки на наступний квартал, розсилає його членам колегії, керівникам структурних підрозділів і керівникам підвідомчих Мінекономіки організацій для попереднього ознайомлення та внесення в недільний термін уточнень і доповнень.
Уточнений проект плану проведення засідань колегії Мінекономіки розглядається Міністром, затверджується наказом Міністерства і надсилається членам колегії, відповідним керівникам структурних підрозділів, керівникам підвідомчих Мінекономіки організацій та центральним органам виконавчої влади, які беруть участь у підготовці окремих питань, та визначеним Міністром вищим органам влади до початку кварталу.
Порядок подання матеріалів для розгляду на засіданнях колегії Мінекономіки
1. Матеріали для розгляду на засіданні колегії подають структурні підрозділи Міністерства і підвідомчі Мінекономіки організації, інші органи виконавчої влади через відповідні підрозділи Мінекономіки, згідно з планом проведення засідань.
Якщо необхідно внести додаткові питання для їх оперативного розгляду колегією, керівники структурних підрозділів за погодженням з відповідними керівниками департаментів та заступниками Міністра готують матеріали і в установленому порядку подають їх до відділу організації роботи колегії та контролю не пізніше ніж за 7 днів до чергового засідання.
Відповідальність за своєчасну і якісну підготовку матеріалів до засідань колегії покладається особисто на заступників Міністра, керівників відповідних структурних підрозділів та керівників підвідомчих Мінекономіки організацій, зазначених у плані проведення засідань колегії.
2. Структурний підрозділ та підвідомча Мінекономіки організація, відповідальні за підготовку питання, яке подається на розгляд колегії Міністерства, узгоджують, організовують та координують роботу інших структурних підрозділів та органів виконавчої влади, залучених до розроблення необхідних матеріалів із зазначеного питання.
Якщо необхідно, заступники Міністра згідно з розподілом обов'язків щодо керівництва роботою структурних підрозділів центрального апарату Міністерства та підвідомчих Мінекономіки організацій, з метою всебічної перевірки та вивчення питань, які готуються для розгляду на засіданнях колегії, створюють, як правило, тимчасові робочі (експертні) комісії з висококваліфікованих фахівців підрозділів Мінекономіки та інших організацій.
3. Матеріали на розгляд колегії подаються в друкованому (оригінал) та електронному вигляді не пізніше ніж за 7 днів до дня засідання.
Ці матеріали обов'язково містять:
доповідну записку, адресовану колегії Мінекономіки, у якій викладено питання, з обгрунтуванням, висновками і пропозиціями. Доповідна записка підписується керівником департаменту, візується відповідним заступником Міністра (напис "На колегію" на першій сторінці у лівому верхньому куті);
обсяг записки не повинен перевищувати чотирьох сторінок (без урахування додатків);
у кінці доповідної записки зазначається дата, вихідний номер, прізвище та номер телефону виконавця;
проект протокольного рішення (за потреби - проект наказу) з питання із визначенням виконавців та встановленими термінами виконання доручень, що подається на розгляд засідання колегії, який повинен бути завізований першим заступником Міністра, заступником Міністра та керівником структурного підрозділу, які відповідають за підготовку цього питання, заступниками Міністра, керівниками структурних підрозділів Мінекономіки, до компетенції яких відноситься це питання, а також, за необхідності, керівниками інших міністерств, інших органів виконавчої влади;
довідку про погодження проекту протокольного рішення, підписану керівником відповідного департаменту, де зазначається прізвище, ініціали та посада службової особи яка його завізувала;
список виступаючих з цього питання, зазначаючи повністю посаду, прізвище, ім'я та по батькові;
список осіб, які запрошуються на засідання колегії для участі у розгляді питання, - від Мінекономіки - із зазначенням прізвища та ініціалів (в алфавітному порядку), а від інших органів виконавчої влади та організацій - прізвища, ім'я та по батькові, посади, поштової адреси та службового телефону;
список осіб подається за підписом керівника департаменту, відповідального за підготовку цього питання, та погоджується з відповідним заступником Міністра.
4. Відділ організації роботи колегії та контролю перевіряє своєчасне подання усіх необхідних матеріалів відповідно до плану проведення засідань колегії.
Відповідальність за своєчасну та якісну підготовку матеріалів до засідань колегії Мінекономіки безпосередньо покладається на посадових осіб, зазначених у плані проведення засідань колегії Мінекономіки, та начальника відділу організації роботи колегії та контролю.
При порушенні встановленого порядку підготовки матеріалів до засідань колегії Мінекономіки відділ організації роботи колегії та контролю повертає їх на доопрацювання.
Про зазначені порушення негайно інформується Міністр економіки або особа, що його заміщає.
Порядок підготовки засідань колегії Мінекономіки
1. Відділ організації роботи колегії та контролю на підставі поданих матеріалів формує проект порядку денного та список осіб, які запрошуються на засідання.
Начальник відділу підготовки засідань колегії та контролю погоджує проект порядку денного, список осіб, дату і час проведення засідання колегії з Міністром економіки.
Погоджений проект порядку денного разом з іншими матеріалами надсилається учасникам засідання не пізніше ніж за два дні до засідання колегії.
2. Члени колегії Мінекономіки, інші посадові особи, яким надіслано матеріали про порядок денний, можуть за день до засідання подавати до відділу організації роботи колегії та контролю зауваження і пропозиції з питань, що розглядаються.
Відділ організації роботи колегії та контролю доводить зауваження і пропозиції до відома начальника підрозділу, відповідального за підготовку питання, для врахування у доповіді.
3. Додаткові (позачергові) питання включаються до порядку денного засідання колегії за рішенням Міністра економіки.
Порядок проведення засідань колегії Мінекономіки і оформлення прийнятих рішень
1. У засіданнях колегії Мінекономіки беруть участь члени колегії та інші посадові особи, запрошені для розгляду кожного окремого питання.
2. Порядок денний колегії затверджується безпосередньо на засіданні.
3. Посадові особи, які беруть участь у засіданні колегії Мінекономіки, реєструються.
4. Час для доповіді визначається в межах 15 хвилин, для співдоповіді - до 10 хвилин, для виступу під час обговорення - до 5 хвилин, для довідок - до 3 хвилин. Якщо потрібно, головуючий може змінити тривалість виступів. Перерва оголошується, як правило, після двох годин роботи. Учасники засідання та особи, запрошені для участі у розгляді окремих питань, виступають під час обговорення, уносять пропозиції, роблять зауваження, дають необхідні довідки. Дебати припиняються за пропозицією головуючого.
Особи, запрошені на засідання колегії для участі у розгляді окремих питань, після обговорення і прийняття відповідних рішень щодо цих питань у подальшій роботі участі не беруть.
5. Рішення на засіданнях колегії Мінекономіки ухвалюються більшістю голосів від загальної кількості членів колегії.
6. Після засідання колегії відповідальні за підготовку розглянутих питань керівники структурних підрозділів, керівники підвідомчих Мінекономіки організацій в обов'язковому порядку доопрацьовують проекти протокольних рішень з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених учасниками при обговоренні питань і схвалених колегіальним органом, та чітко формулюють, погоджують із заінтересованими управліннями, керівниками департаментів, заступниками Міністра, міністерствами, іншими органами виконавчої влади і наступного дня (якщо головуючим не встановлено термін доопрацювання протокольного рішення) подають у друкованому та електронному вигляді до відділу організації роботи колегії та контролю.
Відділ організації роботи колегії та контролю терміново готує доповнений протокол засідання колегії в цілому з урахуванням внесених структурними підрозділами та підвідомчими Мінекономіки організаціями доопрацьованих протокольних рішень (окремо щодо кожного пункту порядку денного засідання колегії). Протокол підписують головуючий та секретар колегії.
7. Якщо виникають розбіжності при обговоренні окремих питань порядку денного, а також, коли немає можливості прийняти відповідне рішення під час засідання, колегія Мінекономіки створює робочі групи із залученням представників міністерств і інших органів виконавчої влади та підвідомчих Мінекономіки організацій для доопрацювання проектів протокольних рішень колегії з урахуванням висловлених на засіданні пропозицій і зауважень.
Особи, які очолюють робочі групи, організовують їх роботу та забезпечують подання до відділу організації роботи колегії та контролю доопрацьованих проектів протокольних рішень в установлені терміни. Якщо терміни не визначено, то проекти протокольних рішень доопрацьовуються протягом трьох днів.
8. При проведенні закритих засідань колегії Мінекономіки (закритого обговорення окремих питань) підготовка матеріалів, оформлення протокольних рішень, що приймаються, здійснюється з дотриманням установлених правил роботи з документами обмеженого доступу.
9. Кожне засідання колегії Мінекономіки протоколюється.
10. Копії затверджених протоколів (витягів з протоколів) засідань колегії Мінекономіки надсилаються членам колегії, начальникам структурних підрозділів, керівникам підвідомчих Мінекономіки організацій, іншим органам виконавчої влади за призначенням.
11. Матеріали до засідань колегії (порядок денний, проекти протокольних рішень, доповідні записки, довідки, списки запрошених осіб) зберігаються у відділі організації роботи колегії та контролю щодо кожного засідання в окремій папці.
12. Контроль за виконанням доручень, даних на засіданнях колегії Мінекономіки, здійснюється заступниками Міністра, начальниками структурних підрозділів, керівниками підвідомчих Мінекономіки організацій і відділом організації роботи колегії та контролю.
13. За необхідності офіційну інформацію засобам масової інформації про порядок денний засідань колегії Мінекономіки та прийняті рішення видає підвідділ зв'язку з засобами масової інформації служби Міністра економіки.
14. Питання про присутність представників засобів масової інформації та проведення кіно-, відео-, фотозйомок і звукозапису в залі під час засідання колегії Мінекономіки вирішується підвідділом зв'язку з засобами масової інформації разом з відділом організації роботи колегії та контролю і погоджується з Міністром економіки.
Керівник
адміністративного департаменту

М.Непран